PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با فایل Thumbs.db

nekooee
31-03-2011, 11:26
سلام دوستان. جدیدا این فایل به صورت Thumbs.db در تمام پوشه های من در ویندوز 7 ایجاد میشه به صورت سیستمی و hide و متاسفانه باعث میشه اون پوشه نه حذف بشه و نه قابل تغییر نام باشه.
در ویندوز xp این فایل خود به خود تشکیل میشه در پوشه ها اما مزاحمتی نداره ولی تو ویندوز 7 به این شکل قبلا نبود و مشکل بزرگ من باهاش اینه که دیگه نمیگذاره اون پوشه رو پاک یا حذف کنم و خودشم پاک نمیشه

ولی بعد از یک چند دقیقه ای یکدفعه میبینی همون پوشه ای که پاک نمیشد راحت پاک میشه!

شما راه حلی به نظرتون میرسه؟
برنامه acdsee هم رو ویندوزم نصبه اما اون قبلا چنین مشکلی ایجاد نمیکرد برام

EXTREME
31-03-2011, 15:19
سلام دوستان. جدیدا این فایل به صورت Thumbs.db در تمام پوشه های من در ویندوز 7 ایجاد میشه به صورت سیستمی و hide و متاسفانه باعث میشه اون پوشه نه حذف بشه و نه قابل تغییر نام باشه.
در ویندوز xp این فایل خود به خود تشکیل میشه در پوشه ها اما مزاحمتی نداره ولی تو ویندوز 7 به این شکل قبلا نبود و مشکل بزرگ من باهاش اینه که دیگه نمیگذاره اون پوشه رو پاک یا حذف کنم و خودشم پاک نمیشه

ولی بعد از یک چند دقیقه ای یکدفعه میبینی همون پوشه ای که پاک نمیشد راحت پاک میشه!

شما راه حلی به نظرتون میرسه؟
برنامه acdsee هم رو ویندوزم نصبه اما اون قبلا چنین مشکلی ایجاد نمیکرد برام
در حالت عادی نباید این فایل ها مشکلی ایجاد بکنند چون یک حافظه ی کش هستند که فقط اطلاعات تصاویر و عکس هارو تو خودشون ذخیره میکنندو فقط هارد رو اشغال میکنند
ولی برای اینکه از شر این فایل ها به طور دائم خلاص بشین برید تو رجیستری به این آدرس
current user==>software==>windows==>current version==>explorer==>advance
داخل advance شدید یک dword value 32bit جدید بسازید و اسمشو بزارید DisableThumbNailCache
و مقدارشو بکنید 1 بعد سیستم رو ریستارت کنید و فایل های thumb رو از فولدرها پاک کتید
به بزرگ و کوچک بدون حروفی که برای اسم نوشتم دقت کنید

nekooee
01-04-2011, 13:02
ممنون از پاسختون اما من نم یخوام حذف کنم و به سیستم پیشفرض ویندوزم دست بزنم. موضوع اینه که این فایلها نباید مشکلی ایجاد کنند اما تو ویندوز من وقتی ایجاد میشن دیگه اجازه حذف و تغییر نام پوشه رو نمیدن ولی بعد از چند دقیقه یک دفعه میبینی درست شده البته همیشه اینطور نیست گاهی حتی بعد از ری استارت ویندوز باز هم حذف نمیشه گاهی هم بعدش خودش درست میشه.....