PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دیر روشن شدن کامپیوتر

tariran0
30-03-2011, 18:21
سلام
من وقتی دکمه روشن شدن کامپیوتر رو میزنم کامپیوتر روشن می شود اما این روشن شدن فقط تو چرخیدن فن و صدا دادن خلاصه میشود. بعد مدتی (متغیر ) کامپیوتر در اصل روشن میشود. و مانیتور هم روشن می شود و ویندوز بالا می آید.
لطفا کمک کنید حدودا یکی دوسالی این مشکل را داریم. مادربوردم هم Asus است.

EXTREME
30-03-2011, 20:08
مشکل شما این هست که بعضی اوقات تصویر نمیگیرید
اول از همه کابل دیتا و مانیتور رو چک کنید اگه درست نشد باید این قطعات را رو چک کنید
ابتدا بایوس رو دیفالت کنید
جای رم رو عوض کنید
گرافیک رو دربیارید و مجددا جا بزنید
اتصالات پاور روی مین رو مجددا چک کنید
اگه درست نشد نیاز به قطعه دارید تا چک کنید
پاور-رم-گرافیک و فن سی پی یو هم حتما باید چک شود
چک کنید خازن های روی مین باد نکرده باشند و مین با بدنه ی کیس اتصال بدنه نداشته باشد

tariran0
30-03-2011, 23:09
مشکل شما این هست که بعضی اوقات تصویر نمیگیرید
اول از همه کابل دیتا و مانیتور رو چک کنید اگه درست نشد باید این قطعات را رو چک کنید
ابتدا بایوس رو دیفالت کنید
جای رم رو عوض کنید
گرافیک رو دربیارید و مجددا جا بزنید
اتصالات پاور روی مین رو مجددا چک کنید
اگه درست نشد نیاز به قطعه دارید تا چک کنید
پاور-رم-گرافیک و فن سی پی یو هم حتما باید چک شود
چک کنید خازن های روی مین باد نکرده باشند و مین با بدنه ی کیس اتصال بدنه نداشته باشد

با تشکر
ولی مشکل اینجاست که تا زمانی که مانیتور روشن شده هیچ عملی صورت نگرفته(تازه سیستم بالا می آید).
یعنی مثلا 10 دقیقه است سیستم را روشن کردم ولی فقط صدا می دهد و بعد 10 دقیقه تازه سیستم بالا می آید.
در ضمن مشکل از پاور و مانیتور نیست (عوض شده اند) رم و کارت گرافیک هم در آوردم و دوباره زدم.
فقط منظورتان از مین چیست؟

EXTREME
31-03-2011, 10:08
شما کابل دیتا رو که گفتم چک کردید

tariran0
31-03-2011, 21:45
شما کابل دیتا رو که گفتم چک کردید

کابل دیتا کدام است؟
اگر منتظورتان کابلیست که از پاور به مادربورد وصل شده همه را چک کردیم (کندیم و دوباره زدیم)
و در مورد سایر کابل ها هم همینطور
راستی نمیدونم چرا کیس برق دارد.(پوست حساس برق را حس می کند) حتی بعضی اوقات چراغ فازمتر هم روشن می کند؟

farhadnamir_2003
18-02-2012, 13:01
منم دقیقققققققا همین مشکل رو دارم
این کارهایی که دوستمون گفت رو هم انجام دادم
نمیدونم مشکل ایش.ن حل شده که ادامه ندادن یا کلا بیخیال شدن
لطفا راهنمایی کنین چیکار کنم؟

EXTREME
19-02-2012, 01:02
کابل دیتا کدام است؟
اگر منتظورتان کابلیست که از پاور به مادربورد وصل شده همه را چک کردیم (کندیم و دوباره زدیم)
و در مورد سایر کابل ها هم همینطور
راستی نمیدونم چرا کیس برق دارد.(پوست حساس برق را حس می کند) حتی بعضی اوقات چراغ فازمتر هم روشن می کند؟
اگر کیس برق دار است یا از اتصال بدنه است که باید مین رو به صورت air چک کنید ببینید درست میشه یا نه
که برای رفع موقت این مشکل یک سیم رسانا از کیس بزنید به زمین
یا این مشکل از طرف مین یا پاور است

jo_jumper
20-02-2012, 12:29
اگر شما تصویر بوت شدن کامپیوتر رو میبنید و بعد 10 دقیقه طول میکشه که ویندوز بالا بیاد احتمالا کابل دیتا ( کابلی که هارد و DVD writer رو به مادر برد وصل شده ) خرابه، ممکنه از یک کابل بصورت مشترک هم هادر و دی وی دی رایتر رو به مادربرد وصل شده اگه کابل دیتا جدید داری وصلش کن ببین فرقی میکنه؟ یا اینکه سر دوم کابل رو از DVD Writer جداکن به طوری که فقط هادر به مادربرد وصل باشه. .

taghi.karimi
20-02-2012, 12:35
مادربرد شما دارای گرافیک آنبرد بوده ؟
آیا از گرافیک غیر آنبرد استفاده میکنید ؟

farhadnamir_2003
22-02-2012, 09:41
اگر شما تصویر بوت شدن کامپیوتر رو میبنید و بعد 10 دقیقه طول میکشه که ویندوز بالا بیاد احتمالا کابل دیتا ( کابلی که هارد و DVD writer رو به مادر برد وصل شده ) خرابه، ممکنه از یک کابل بصورت مشترک هم هادر و دی وی دی رایتر رو به مادربرد وصل شده اگه کابل دیتا جدید داری وصلش کن ببین فرقی میکنه؟ یا اینکه سر دوم کابل رو از DVD Writer جداکن به طوری که فقط هادر به مادربرد وصل باشه. .

نه تصویر بوت شدن نمیاد
به صورت متغیر بعد از زدن دکمه ی power کامپیوتر بوت میشه و بالا میاد
حالا ممکنه همون موقع که Power رو میزنم بالا بیاد یا اینکه 10 20 مین طول بکشه،مشخص نیست

و اینکه گرافیک onboard نیست و به صورت جدا گرافیک داره

kooloom
10-03-2012, 10:02
سلام
من تازه سیستم بستم .مادربوردم asus p67x58 premium هست وقتی power سیستم رو میزنم 13 ثانیه بعد تصویر مانیتور میاد.البته فن سی پی یو و کیس کار میکنن .خیلی نگران شدم یعنی مشکل از کجاست؟رمم هم 12 گیگ کور سیر هست.لطفا راهنمایی کنین

MAGIDIYUM
10-03-2012, 13:18
سلام
من وقتی دکمه روشن شدن کامپیوتر رو میزنم کامپیوتر روشن می شود اما این روشن شدن فقط تو چرخیدن فن و صدا دادن خلاصه میشود. بعد مدتی (متغیر ) کامپیوتر در اصل روشن میشود. و مانیتور هم روشن می شود و ویندوز بالا می آید.
لطفا کمک کنید حدودا یکی دوسالی این مشکل را داریم. مادربوردم هم Asus است.
لطفا مدل دقیق سخت افزار هاتون از جمله مین.گرافیک.پاور و سی پی یو رو ذکر کنید...گاهی اوقات اگه توان مصرفیه پاور از احتیاجات سخت افزاراتون کمتر باشه...پاور کشش نداره و سیستم یا روشن نمیشه یا مثل حالت شما بوت شدن بسیار طولانی میشه...اگه امکانش رو دارید با یه پاور قویتر یه تست بگیرید

kooloom
10-03-2012, 14:56
پاورم کولر مستر 750 وات هست.گرافیک ati 6770 و سی پی یو cori7 950 و مین asus p67x58 premium
کسی از دوستان نمی دونه مشکل از کجاست؟

rezae
02-09-2013, 10:04
یه بار من همچین مشکلی داشتم با اپدیت بایوس مادربرد درست شد

EXTREME
02-09-2013, 14:39
سلام
من تازه سیستم بستم .مادربوردم asus p67x58 premium هست وقتی power سیستم رو میزنم 13 ثانیه بعد تصویر مانیتور میاد.البته فن سی پی یو و کیس کار میکنن .خیلی نگران شدم یعنی مشکل از کجاست؟رمم هم 12 گیگ کور سیر هست.لطفا راهنمایی کنین

با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید و باتری مین رو چک کنیدبایوس مین رو هم آپدیت کنید چک کنید اتصال بدنه ای وجود نداشته باشه با یک پاور دیگه هم سیستم رو چک کنید

بوق رم هم با تاخیر زده میشود؟