PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کند شدن سیستم جدید

worldm
30-03-2011, 17:09
سلام
تقریبا یه 3 ماهی میشه که یکی از دوستان از طریق شرکتهای اتکا که مربوط به نیروی انتظامی هست یه سیستمی بسته و در حال استفاده کردنه.مشکل این سیستم اینکه خودبخود کند میشه و هنگ میکنه.مثلا موقع بالا اوردن یک فیلم یا اهنگ کلا هنگ میکنه.همچنین چند بار ویندوز اکس پی .ویستاو 7 نصب کردیم ولی درست نمیشه جتی بعد از نصب ویندوز 7 هم درجا هنگ میکنه و خیلی بالا اومدنش طول میکشه با اینکه نرم افزار زیادی هم نصب نیست.این سیستهارو شرکت اتکا از شرکتی بنام تحلیل گر داده ها از تهران تهیه میکنه.ایا با گارانتی فرستادنش درست میشه.؟
دیگه کلافه شدیم حدس خودم اینکه این سیستم با هم دیگه قطعاتش جور نباشند مشخصاتش اینهاست:
سی پی یو:Intel p4 core 2 due e7400
مادربرد:G31 T-M7 Elitgroup
گرافیک:ati 4350 1gb
رم:3 gb ddr2 800 bus
هارد:sata ii 500 g
کیس:pascal 500w
مودم:fax modem 56k
دی وی دی رایتر یک عدد.
در ضمن این سیستمها رو به دلیل اینکه پچ شده هستند نمیشه باز کرد چونکه گارانتی دیگه قبولشون نمیکنه.

---------- Post added at 06:09 PM ---------- Previous post was at 06:05 PM ----------

در ضمن این سیستم طرف تو خونه مشکل با هاش داره ولی وقتی یک جای دیگه برای تعمیر میبره بدون هیچ مشکل و هنگی کار میکنه.مشکلش چیه؟
یه عکس هم از مشخصات این سیستم گرفتم رمش دوتا مارک مختلفه ممکنه از این باشه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

resident
30-03-2011, 17:51
سلام
تقریبا یه 3 ماهی میشه که یکی از دوستان از طریق شرکتهای اتکا که مربوط به نیروی انتظامی هست یه سیستمی بسته و در حال استفاده کردنه.مشکل این سیستم اینکه خودبخود.....

مورد اول: آره، بفرست گارانتی، ضرر نداره. اینطور که خودتون میگید هر ویندوزی رو تست کردین همینطور بوده.

مورد دوم: ممکنه. رم پاتریت رو در بیار و ببین بازم مشکل داری؟؟ اگه مشکل داشتی پاتریت رو بزار و کینگ استون رو در بیار و تست کن.

worldm
30-03-2011, 18:55
مشکل همون دراوردن رمهاست که خود شرکت با دستگاه پچ کردن و پیچی نیست.
تازشم اگه مشکل از رمها باشه خونه ما بدون هیچگونه مشکل که امروز اورد کار میکرد و موقعی که برد خونه خودشون دوباره همونطوری شد و دوباره الان پیشمه که سیستم بدون هیچ مشکلی کار میکنه.کلا گیج شدم.
راستی ممکنه از کابل مانیتورش باشه؟مثلا کابل یا اون قسمتی که به کارت گرافیک وصل میشه مشکل داشته باشه و تصویر دیر برسه و باعث بشه که به عنوان هنگ تصور بشه یا دیرتر دستور برسه.

resident
30-03-2011, 19:17
فک میکردم این یه سیستم دیگه و جداست.
مانیتورش رو بیارید توی خونه خودتون تست کنید ببینید بازهم همینطوره؟!
از ویروسی نبودنش با یه آنتی ویروس که آپدیتش کردید مطمئن بشید.

worldm
30-03-2011, 21:22
ویروسو مطمئنم که نداره چونکه کاملا فرمت شده درایوهاش و انتی ویروس هم نصب هست با اپدیتش.مانیتورو فردا تست میکنم.
اگه چیز دیگه ای با توجه به مشخصات سیستمش اگه سازگار نباشن به ذهنتون میرسه لطفا دریغ نکنید.
ممنون به خاطر کمکتون

worldm
31-03-2011, 14:18
مانیتورو هم اورد تست کردم هیچ مشکلی نداشت بعدشم خونه که برد زنگ زد و گفت مثل اول شده.وقتی که رفتم سیستمو باید چندبار ریستارت میکردم تا یکبار شاید میشد که داخل فایلها و پوشه ها بشه.موزیک یا فیلمو که میخواست بالا بیاره گیر داشت.
داخل بازی که میشدم با اینکه سیستمش خوب بود ولی صحنه اهسته نشون میداد.بازی اسپلیت سکند بود.
کلا یه جورایی بیخودی و بی جهت موقع کار سیستم هنگ میکنه.قبلا سیستم یکی از دوستان به علت سازگار نبودن سی پی یو با مادربرد همینجوری بود به نظرتون اینم مثل همونه؟

resident
31-03-2011, 18:34
مانیتورو هم اورد تست کردم هیچ مشکلی نداشت بعدشم خونه که برد زنگ زد و گفت مثل اول شده.وقتی که رفتم سیستمو باید چندبار ریستارت میکردم تا یکبار شاید میشد که داخل فایلها و پوشه ها بشه.موزیک یا فیلمو که میخواست بالا بیاره گیر داشت.
داخل بازی که میشدم با اینکه سیستمش خوب بود ولی صحنه اهسته نشون میداد.بازی اسپلیت سکند بود.
کلا یه جورایی بیخودی و بی جهت موقع کار سیستم هنگ میکنه.قبلا سیستم یکی از دوستان به علت سازگار نبودن سی پی یو با مادربرد همینجوری بود به نظرتون اینم مثل همونه؟

بله،میتونه ناسزگاری قطعات باشه، اما چرا توی خونه شما سالمه ولی اونجا نه!
مطمئنا یه مشکلی هست، یا ممکنه اونها نحوه استفاده شون درست نیست! یا (جدی میگم) شاید از کیبورد/موس/فلش/...شون هست!!
بهتره این موضوع رو با گارانتی در میون بزارید!

worldm
31-03-2011, 19:57
برای منم خیلی خیلی عجیبه اولین باریه که همچین موضوعی رو می بینم .تو خونه ما مثل ساعت کار میکنه هیچ مشکلی هم نداره ولی اونجا حتی ویندوز به زور خودشو لود میکنه.
میترسم گارانتی که بفرسته باز تو تهران کار کنه ولی اینجا بیاره و بعد که پول بیخود دادن باز همون داستان باشه.خود بنده خدا دیگه دیونه شده میخواست کیسو بفروشه بره.به هر حال ممنون به خاطر نظراتتون و کمکتون ممنونم.

resident
31-03-2011, 21:06
برای منم خیلی خیلی عجیبه اولین باریه که همچین موضوعی رو می بینم .تو خونه ما مثل ساعت کار میکنه هیچ مشکلی هم نداره ولی اونجا حتی ویندوز به زور خودشو لود میکنه.
میترسم گارانتی که بفرسته باز تو تهران کار کنه ولی اینجا بیاره و بعد که پول بیخود دادن باز همون داستان باشه.خود بنده خدا دیگه دیونه شده میخواست کیسو بفروشه بره.به هر حال ممنون به خاطر نظراتتون و کمکتون ممنونم.

خواهش میکنم. خب من نمیدونستم تهران نیستید، آره اونطوری خیلی دردسر داره.
آخرین راهی که به ذهنم میرسه اینه که دونه دونه قطعات و شرایط رو چک کنی و ببینی که وقتی خونه شماست با وقتی خونه خودشون چه فرق هایی داره، شاید علت رو پیدا کنی.

موفق باشید:11: