PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بدنم برق داره

hfj
30-03-2011, 16:00
سلام
من وقتی میخوام در ماشین رو ببندم، آن چنان انگشتم جرقه میزنه که صداش رو دیگران هم میشنون. (این مربوط به همه‌ی ماشین ها میشه). یعنی حتی وقتی از تاکسی میخوام پیاده شم، وقتی دستم میخوره به در تاکسی، انگشتم جرقه میزنه. توی خونه هم بعضی وقت ها اینجوری میشم. مثلا وقتی دستم میخوره به لپ تاپ.
در ضمن، توی خونه هم جوراب نمی پوشم، چون می دونم باعث افزایش الکتریسیته توی بدن میشه.
نمی دونم چرا انقدر بدنم الکتریسیته داره.

دلیل بروز این اتفاق چیه؟
آیا این یک جور بیماری به حساب میاد؟
راه درمانش چیه؟

ata.royalfalcon
30-03-2011, 16:39
سلام
احیانا شما لباس پشمی نپوشیدین ؟؟؟؟
چون من وقتی لباس پشمی میپوشم دقیقا مثل شما میشم

hfj
30-03-2011, 17:58
سلام
احیانا شما لباس پشمی نپوشیدین ؟؟؟؟
چون من وقتی لباس پشمی میپوشم دقیقا مثل شما میشم

چه لباس پشمی بپوشم، چه نپوشم، بازم برق دارم. حتی تابستون ها هم برق دارم. :blink:

خودت رو به نیروگاه معرفی کن !

باشه :31: توی مصرف برق هم صرفه جویی میشه. (مخصوصاً با این تورم اقتصادی)

darklord_8
30-03-2011, 17:59
جنس لباسی که پوشیدین خیلی مهمه

کفش هم همینطور

زیره کفش اگه قطور باشه جلوی تخلیه الکتریکی بدن با زمین رو میگیره

resident
30-03-2011, 18:26
سلام
من وقتی میخوام در ماشین رو ببندم، آن چنان انگشتم جرقه میزنه که صداش رو دیگران هم میشنون. (این مربوط به همه‌ی ماشین ها میشه). یعنی حتی وقتی از تاکسی میخوام پیاده شم، وقتی دستم میخوره به در تاکسی، انگشتم جرقه میزنه. توی خونه هم بعضی وقت ها اینجوری میشم. مثلا وقتی دستم میخوره به لپ تاپ.
در ضمن، توی خونه هم جوراب نمی پوشم، چون می دونم باعث افزایش الکتریسیته توی بدن میشه.

دلیل بروز این اتفاق چیه؟
راه درمانش چیه؟

نه، هیچ بیماری نیست. بسته به فعالیت و جنس لباس هات این اتفاق میفته. مثلا من چون همیشه کاپشن پشم شیشه ای میپوشم زمستون ها دست به در ماشین که میزنم برق میگیرتم:20:
خیالت راحت، سالم سالمی:46:
فقط به جنس لباس هات و بعضی کارها که باعث ایجاد برق میشه دقت کن.

V E S T A
30-03-2011, 19:36
سلام

منم موهام برق داره حتی رو بالش میخوابم نصبه شب سرمو جا بجا میکنم صدای جرقه میشنوم :45:

البته تو زمستون بیشتره بخاطر لباس پشمی ولی کلا خیلی برق دارم :blush:

elyarazari
30-03-2011, 19:37
اگر از نرم کننده نرم کننده لباس در شست وشو استفاده کنی مشکلت حل میشود.

Namdarian
30-03-2011, 19:58
سلام

دلیل بروز این اتفاق چیه؟
راه درمانش چیه؟
با سلام . با اجازه میخواهم این موضوع را از دید علم فیزیک برق قدری بازتر کنم تا از هاله ی ابهام خارج شود و خودتان بتوانید انواع نتیجه گیری های علمی درست را از ان بکنید .
ببینید الکتریسته ی بدن ما بطور کلی دو منشأ دارد : الف-الکتریسته ی ساکن ب-خنثی نشدن بارهای الکتریکی عادی بدن
الف-مالیده شدن بدن و پاها به فرش و لباس و..... میتواند در بدن تولید الکتریسته ی ساکن کند . این الکتریسیته دارای ولتاژ بسیار بالا ولی آمپراژ بسیار کم است . بدلیل ولتاژ هزاران ولتی خود میتواند بپرد . این مورد خیلی بین ماها شایعتر است . براحتی نیز میتوانید خودتان مشکل را حل کنید همانی که دوستان در پستهای بالا گفتند .

ب-سلولهای بدن ما دارای یک غشای نازک لیپوپروتئینی با قابلیت نفوذ انتخابی هستند و در خارج و داخل سلول یونهای مثبت و منفی متفاوتی وجود دارند پس باید بنوعی بین بارهای داخل سلول با یونهای خارج سلول تعادل برقرار باشد . میدانید اگر تعادل برقرار نباشد چه میشود ؟؟ حتمً شنیدید که بدن بعضی انسانها دارای برق بسیار قوی است ! این میشود نتیجه اش !
بعبارت ساده تر هر سه تا سلول بدن ما میتواند رویهم 1.2 ولت برق تولید کند که حاصل عدم توازن یونهای داخل و خارج سلول است . میدانیم که یک انسان کاملً رشد کرده و بالغ یعنی حدود 22 سال دارای 60 تریلیون سلول است . بیایید محاسبه کنیم : 000'000'000'000'60 تقسیم بر 3 ضربدر 1.2 ولت = 24 میلیون ولت برق !
پس چرا بجز بعضی استثنائات در بدن ما انسانهای عادی برق وجود ندارد ؟؟ زیرا تعادل یونی برقرار است و بارهای الکتریکی اثر یکدیگر را بطور تقریبً کامل خنثی میکنند .

resident
30-03-2011, 20:37
چه لباس پشمی بپوشم، چه نپوشم، بازم برق دارم. حتی تابستون ها هم برق دارم. :blink:

لزوما فقط به زمستون و لباس نیست، به فعالیت هاتون بستگی داره. مثلا همین دمپایی، بعضی دمپایی ها اینجورین، دو هفته پیش حواسم نبود از این دمپایی برق تولید کن ها:31: پام بود، اومدم دکمه خاموش شدن رو فشار بدم که برق شدیدی گرفت، خدا رو شکر TV چیزیش نشد:20:

ممنون از توضیح علمی دوست خوبمون Namdarian

ardeshir n
14-05-2017, 20:48
درود بر شما.
منم همین مشکل رو دارم!!!
لباس پلاستیکی نپوشین+خودتون رو نکشین روی پارچه و صندلی :)
نرم کننده هم جلوی بار گرفتن لباس رو میگیره.
حتی خودم باعث اتصالی مادربورد لپ تاپم شدم!!
خانواده هم نمیذارن نزدیکشون شم.

Sent from my Asus fonepad using Tapatalk

amir hamzeh
17-05-2017, 12:03
روی جلد نرم کننده های لباس مینویسه ضد الکتریسیته ساکن , من هم همچین مشکلی دارم به هرچی دست میزنم جرقه میزنه از نرم کننده استفاده کنید بهتر میشه مخصوصا ملحفه ها و روکشهای بالش

Zachyrock
17-05-2017, 13:32
سلام

دلیل بروز این اتفاق چیه؟
راه درمانش چیه؟

روزانه یک عدد سیب بخورید درست میشه .

PLAΨMID
18-05-2017, 00:27
منم دقیقا همینجوریم . از ماشین که پیاده میشدم دستم به هرچی میخورد جرقه ناجوری میزد و ترق صدا می کرد . جرات نداشتم برم پمپ بنزین باک ماشین رو پر کنم :n02:. از نرم کننده های ضد الکتریسیته استفاده کردم و مشکلم حل شد .