PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قطعـــی صدا در ویندوز 7

Gam3r
27-03-2011, 18:51
ســــــلام مهندسان عزیز !! :31:

من وقتــی ویندوز 7 رو نصب کردم ، ویندوزم صدا نداشت ...
به توصیه ی یکی از دوستان ، رفتم کارت صدا گرفتم و صدای کامپیوتر در اومد ... !!
اما الان متاسفانه کارت صدا سوخته !!

میگـــم ، راهی هست بجای اینکه دوباره کارت صدا بخرم ، صدای سیستـــم رو در بیارم ؟!

درضمن ، مدل کارت صدام نمیدونــــم چیه !! راهی هست از توی PC بفهمم مدلش چیــه ؟!

+

خواهشا جواب های سختـــ سختــ ندید !! یــجوری بگید با مبتـــدی ها هم بفهمیـــــــم !!

تـــــشکر !!

H.Operator
28-03-2011, 14:43
ســــــلام
مگه خود مادربردت کارت صدا نداشت اگه اونم سوخته که نه دیگه بالاخره یه پردازنده(منظور چیپ کارت صدا هست)باید صدا رو پردازش کنه اگه نباشه خوب صدا از کجا در بیاد:46:
حالا چرا می سوزن ؟

Gam3r
28-03-2011, 15:38
حالا نسوخته !! کارت صدای یکی دیگه بود ، الان اومد ازم گرفت ... !! :دی

من توی XP صدا داشتم ، 7 رو نصب کردم صدا پرید ...

H.Operator
29-03-2011, 02:55
برو Start و توی سرچ بزن Dxdiag وتوی پنجره باز شده به سربرگ Sound 1 برو و یه عکس ازش بزار .

afceaglee2013
29-03-2011, 04:29
اسم و مدل مادر بوردتو از داخل کیس بردار برو از سایتش درایور کارت صوتی رو نصب کن ..

Gam3r
29-03-2011, 08:58
برو Start و توی سرچ بزن Dxdiag وتوی پنجره باز شده به سربرگ Sound 1 برو و یه عکس ازش بزار .

بفرما
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اسم و مدل مادر بوردتو از داخل کیس بردار برو از سایتش درایور کارت صوتی رو نصب کن ..

داداش من سیدی کارت صدا نمیدونم کدومه !! بخوام از توی کیس مدل و اسمشو در بیارم ... ؟
راه دیگه ای نیست که از توی سیستم بشه فهمید ؟

ebicross
29-03-2011, 09:55
این عکس که گذاشتید فایده نداره چون وقتی کارت صوتی شناسایی نشه دیگه ازش اطلاعاتی هم نمیزاره و در ثانی مشخصاتی که زده مربوط به کارت صدای سوخته ی شما هستش.
شما اسم مادربرد رو بزار و یا از صفحه ی اول همین DXDIAG عکس بزار.
اگر مدل دقیق مادربرد رو از روش نگاه کنی؛ یعنی در کیس رو باز و مارک و مدلش رو بگی سریع میشه کمک کرد.

Gam3r
29-03-2011, 11:49
این عکس که گذاشتید فایده نداره چون وقتی کارت صوتی شناسایی نشه دیگه ازش اطلاعاتی هم نمیزاره و در ثانی مشخصاتی که زده مربوط به کارت صدای سوخته ی شما هستش.
شما اسم مادربرد رو بزار و یا از صفحه ی اول همین DXDIAG عکس بزار.
اگر مدل دقیق مادربرد رو از روش نگاه کنی؛ یعنی در کیس رو باز و مارک و مدلش رو بگی سریع میشه کمک کرد.

این عکس از اون صفحه ای که گفتید :

در مورد مادربرد هم فقط این هارو تونستم بدست بیارم ، کافیه ؟
ASUS
Rock Solid . Heart Touching
P5LD2 SE
Motherboart

این ها روی جعبه ی مادر برد نوشته بودن ! کافی هستند ؟

ebicross
29-03-2011, 13:01
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به قسمت Download برید و بعد دو فایل بخش Audio رو دانلود و نصب کنید.

Gam3r
29-03-2011, 19:36
آقا یه سوال ، الان کارت صدایی که داخل کیسم هست غیر فعال شده و با زدن فیش ها به پشت کیس صدا دارم ...
اما میکروفونم کار نمیکنه !

مجبورم برای کنفرانس های یاهو مسنجر با میکروفون صحبت کنم ...

چیجوری میشه این تنظیماتی که اعمال کردم ، Change بشه و کارت صدا فعال بشه و از اون استفاده کنم ؟

Hamid.dzh
06-04-2011, 11:55
سلام من یه مشکلی دارم

ویندوز 7 نصب کردم

اون اسپیکر هست پایین پیش ساعت وقتی موزیک میزرارم اکولایزر بالا پایین میشه اما اسپیکرهام صدا نیست

درایورشو آپدیت کردم بازم نشد.

jafarian
06-04-2011, 12:05
سلام من یه مشکلی دارم

ویندوز 7 نصب کردم

اون اسپیکر هست پایین پیش ساعت وقتی موزیک میزرارم اکولایزر بالا پایین میشه اما اسپیکرهام صدا نیست

شما درایورصداتون ازداخل سایت سازنده مین بگیرین آپدیت کنید فقط درایور قبلی رو کامل ازداخل رجیستری پاک کنید

لینک دانلود برنامه

لینک سریال برنامه

ebicross
06-04-2011, 22:44
سلام من یه مشکلی دارم

ویندوز 7 نصب کردم

باید Default Playback رو از روی Digital Audio بزارید روی Speakers.

hamid_launcher
23-11-2011, 15:19
سلام. دوستان من مادربوردم p5ld2 هستش قبلا که ویندوز سون داشتم کارت صدام نصب بود یعنی صدا از اسپیکرها بیرون میومد اما دوباره که ویندوز نصب کردم کارت صدام نصب نمیشه. خواهشا کمک کنید. فوریه

jafarian
23-11-2011, 16:51
سلام. دوستان من مادربوردم p5ld2 هستش قبلا که ویندوز سون داشتم کارت صدام نصب بود یعنی صدا از اسپیکرها بیرون میومد اما دوباره که ویندوز نصب کردم کارت صدام نصب نمیشه. خواهشا کمک کنید. فوریه

معمولا خود ویندوز 7 صدا رو شناسایی میکنه اگر شناسایی نشده ازتو setup یکبار سیستم دیفالت کنید سیو کنید بیاین بیرون بعدش درایوی که از صدا دارین روی سیستم بصورت دستی از داخل دیوایس منیجر به سیستم تعریف کنید درضمن درایو صدا برای مین شما تا ویستا هست تو سایت ایسوس به نوعی برای 7 درایور بیرون نداده اگرصدای سیستم هم ناقص نصب میشه باید از برنامه driver sweeper استفاده کنید درایور صدیا خودتون پاک کنید ریست شد بالا اومد از نوع نصب کنید احتمال بعدیشم اینه که ویندوز مورد داره یا که کارت صدای مین شما مورددار شده:20:

shahin_mp3
24-11-2011, 01:13
سلام

من یه مشکل عجیب با صدام تو 7 دارم ولی تو XP هیچ مشکلی ندارم

من 7 که ریختم درایور صدا رو هم از تو خود سایت مادر بوردم گرفتم هم خود سازندش RealTek

من 5 تا باند دارم با یه ساب و امپ که

2تا Front

2تا Rear

یکی هم Center/Subwoofer

همشون صدا دارند ولی فقط Front صداش خوبه و با کیفیت ولی بقیه انگار صداشون داره از ته چاه میاد خیلی بی کیفیت و بدون بیس

فقط تنها کاری که کردم بقیه هم رو front تنظیم کردم که صداشون بهتر شد ولی خب صدا هنوز عالی نیست چون همه رو front

هستند و صدا دیگه Surrond نیست همه ی تنضیماتم دستکاری کردم ولی نشد

حالا این مشکل از کجا است ؟

jafarian
24-11-2011, 01:24
سلام

من 7 که ریختم درایور صدا رو هم از تو خود سایت مادر بوردم گرفتم هم خود سازندش RealTek

2تا Front

2تا Rear

یکی هم Center/Subwoofer

همشون صدا دارند ولی فقط Front صداش خوبه و با کیفیت ولی بقیه انگار صداشون داره از ته چاه میاد خیلی بی کیفیت و بدون بیس

فقط تنها کاری که کردم بقیه هم رو front تنظیم کردم که صداشون بهتر شد ولی خب صدا هنوز عالی نیست چون همه رو front

شما گزینه sound تو منوی سرچ استارت واردکنید روی گزینه مورد نظر کلیک کنید بعدشم تو صفحه ای که باز میشه طبق شکل 1 روی گزینه اسپیکر کلیک کنید طبق شکل 2 هم میتویند با تیک اون گزینها که مشخص شده صدای اسپیکر تغییر بدین ببینیددرست میشه .

shahin_mp3
24-11-2011, 01:32
شما گزینه sound تو منوی سرچ استارت واردکنید روی گزینه مورد نظر کلیک کنید بعدشم تو صفحه ای که باز میشه طبق شکل 1 روی گزینه اسپیکر کلیک کنید طبق شکل 2 هم میتویند با تیک اون گزینها که مشخص شده صدای اسپیکر تغییر بدین ببینیددرست میشه .

امتحان می کنم می گم ممنون از اینکه جواب دادی :11:

hamid_launcher
25-11-2011, 11:55
معمولا خود ویندوز 7 صدا رو شناسایی میکنه اگر شناسایی نشده ازتو setup یکبار سیستم دیفالت کنید سیو کنید بیاین بیرون بعدش درایوی که از صدا دارین روی سیستم بصورت دستی از داخل دیوایس منیجر به سیستم تعریف کنید درضمن درایو صدا برای مین شما تا ویستا هست تو سایت ایسوس به نوعی برای 7 درایور بیرون نداده اگرصدای سیستم هم ناقص نصب میشه باید از برنامه driver sweeper استفاده کنید درایور صدیا خودتون پاک کنید ریست شد بالا اومد از نوع نصب کنید احتمال بعدیشم اینه که ویندوز مورد داره یا که کارت صدای مین شما مورددار شده:20:

ممنون دوست عزیز. ویندوز کارت صدام رو شناسایی کرده. و هنگام پخش موزیک اکولایزرا و هم حتی بالا پایین میره اما از اسپیکر صدا بیرون نمیاد. تو قسمت playback هم فقط Digital Audio(S/PDIF مشاهده میشه و Speakers نیست. من 7-8 ماه پیش همین ویندوز رو نصب کردم اولش هم همینجوری بود اما یادم نیست چطوری درستش کردم... ممنون میشم مشکلمو حل کنید.

Mohammad Yek110
26-11-2011, 12:19
من هم اين مشكل را داشتم چندين بار گير كردم تا رمز اونا فهميدم شما از سايت مادر برد درايور صداي مربوط به ويندوزت را 32 يا 64 دانلود كن و اول درايور سيدي مادر برد بعد درايور دانلود شده را نصب كن بعد روي شكل بلنگوي قرمز رنگ تسكبار دوبار كليك كن بعد گزينه front speaker انتخاب كن

shahin_mp3
29-11-2011, 06:48
سلام

2تا Front

2تا Rear

یکی هم Center/Subwoofer

دوست عزیز

من ویندوزم و عوض کردم و 7 64 ریختم بعد از خود RealTek هم درایور و برنامشو گرفتم تنضیمات شما هم که گفته

بودی انجام داده بودم و باز دوباره انجام دادم ولی هنوز همون طوریه

و جالب اینجا است که این دفعه که ویندوز ریختم الان فقط مشکل سر Rear ها است Center درسته Rear صداش

خیلی بی کیفیت و بدون بیس هست همه تنضیمات هم انجام ادم ولی نشد نمی دونم چیکار کنم

mino mino
21-08-2012, 22:43
سلام
من زمانی که ویندوز XP داشتم مشکلی با صدا نداشتم اما 7 ریختم صدا از headset دارم اما از اسپیکر قطعه صدا باید چیکار کنم؟
سوال دومم اینه که چطوری میشه voice رو از headset مثلا تو شبکه های اجتماعی قطع کنم؟
( default playback روی اسپیکر هستش، درایورشم هم دانلود و نصب کردم اما درست نشده)
با تشکر

jafarian
22-08-2012, 07:24
سلام
من زمانی که ویندوز XP داشتم مشکلی با صدا نداشتم اما 7 ریختم صدا از headset دارم اما از اسپیکر قطعه صدا باید چیکار کنم؟
سوال دومم اینه که چطوری میشه voice رو از headset مثلا تو شبکه های اجتماعی قطع کنم؟
( default playback روی اسپیکر هستش، درایورشم هم دانلود و نصب کردم اما درست نشده)
با تشکر

ازحالت troubleshoot ویندوز استفاده کنید ببینید مشکلتون رفع میشه طبق سایت پایین که به صورت شکل توضیح داده شده .

mino mino
22-08-2012, 21:42
با تشکر از پاسخگوییتون
اما بعد از تصویر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این پیغامو میده " troubelshooting couldnt identify the problem "
باید چیکار کنم؟:23:

zahrakhazaei
20-01-2014, 13:13
سلام از وقتی ویندوز 7 نصب کردم صدا از اسپیکر نمیادش ولی از هدفن صدارو دارم لطفا راهنماییم کنید