PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوق نرمال نیست، تصویر نیست!!!!

seh x
27-03-2011, 18:20
وقتی که کامپیوتر ام رو روشن می کنم صدای بوق نرمال نمیاد اما همون تک بوق نرمال با این تفاوت که شدت صدای اون کمتره رو میده و ضمنا تا وقتی که صدای بوق نرمال بالا نیاد تصویر روی مانیتور نمیاد بالا و الان ام که می بینید من پای کامپیوترام دارم باش کار می کنم به خاطر اینه که بعد از 20 الی 30 بار که دکمه خاموش و روشن کامپیوتر رو زدم بعد شاید شاید شاید شاید شاید شاید اگر فرجی بشه و خدا یاری کنه و ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کار باشند تا کامپیوتر من روشن بشه اون وقت اگه خدا یاری ویژه رو روشن شدن کامپیوترام داشته باشه شاید کامپیوتر روشن بشه
از کلیه خوانندگان گرامی استدعا دارم در صورتی که اطلاعاتی در این مورد دارین بنده ی حقیر رو از پیشنهادات تون محروم نفرمایید و خواهشا مجددا ازتون استدعا دارم که هیچ پیشنهادی مبنی بر انتقال کامپیوتر به تعمیرگاه نفرمایید (چون که من تو یه کوره آبادی زندگی می کنم که سر جمع یک کامپیوتری بیشتر نداره که اونم مونگول تر از خودمه)

persianboy2000
28-03-2011, 03:03
سلام،
قطعات اضافی رو جدا کن مثل دی وی دی رام ، وبکم و کارت tv و ...
بعد کامپیوتر رو روشن کن ببین مشکلت حل میشه یا نه اگه سیستم روشن شد یکی یکی قطعات رو اضافه کن و در هربار سیستم رو روشن کن ببین بوق سلامت میزنه تا اون قطعه ای که احتمالا باعث تداخل میشه رو پیدا کنی. ولی اگه کلا اون بوق سلامته رو نزد رم و کارت گرافیک رو هم خارج کن و دوباره جا بزن. احتمالا سیستمت conflict کرده باشه.
موفق باشی.

seh x
29-03-2011, 08:34
عزیزم همه این کارا رو که گفتی کردم
هارد رو باز کردم اما باز همون آش بود و همون کاسه
رم رو عوض کردم اما باز هم....
گرافیک رو هم دوباره جا زدم اما باز هم ....
ضمنا سی دی رام و مشتقات اون هم بازه

lahij_web
29-03-2011, 09:02
احتمال داره مشکل از Power سیستمت باشه . مشخصات سیستمت رو مینویسی ؟!
...
برو تو Setup سیستم ( همون بوق رو که شنیدی Delete رو بزن ) تنظیماتت رو چک کن .
وضعیت کارکرد سیستم و قطعاتت رو چک کن ببین نوسان دما و ... نداشته باشی .
اگر با Setup اشنایی نداری برو تو منوی آخر و Load Default کن .
...
البته یه چیز دیگه هم هست . اگر سیستم درست بالا میاد و فقط تصویر نداری گرافیک و کابل مانیتورت رو هم باید چک کنی .

seh x
29-03-2011, 22:02
مشخصات سیستم:
pentiume 4
2 تا رم 256= 512
شرکت سازنده ی پاور :pascal
هارد maxtor با 160 گیگ حافظه
منظور از تنظیمات setup چیه کدوم تنظیمات؟
الان یه برنامه دارم به نام hwmonitor pro که یک سری از اطلاعات سیستم از قبیل دمای cpu و هارد و ... رو اینجا نوشته
هیچ نوسانی نداره

خیلی ممنون ام از اینکه به مشکل من توجه کردی
احتمال اینکه از سیم مانیتور یا مانیتور باشه خیلی کمه چون بوق نرمال رو نمیده و بوق نرمال نمیتونه از سیم مانیتور یا مانیتور باشه و اگه بوق نرمال بیاد سیستم هم کاملا عادی راه اندازی میشه در صورتی که اگه کابل مانیتور متصل هم نباشه بازم بوق نرمال هست لذا کرم از خود پنیره و هرچی هست اون داخله
دفعه بعدی که خدا از اون عنایات ویژه اش رو نصیب این بنده حقیر اش کرد ان شاء الله سری هم به صفحه setup میزنم گرچه شک دارم که عیب از اون جاها باشه
نه مثل اینکه این کامپیوتر درست بشو نیست
و من هم تصمیم می گیرم که مثل جناب آقای lahij_web از در نا امیدی و منفی نگری قضیه رو نگاه نکنم(از روی امضا و آدرس محل سکونتت فهمیدم که در کل آدم غمگین و افسرده ای هستی) و جنبه ی مثبت قضیه رو نگاه کنم
و جنبه ی مثبت اون اینه که کامپیوتر من که دیگه روشن نشه من کمتر میام پای کامپیوتر و بعد می تونم بشینم روزی 10 ساعت درس بخونم و بحول و قوه ی الهی تو کنکور قبول بشم که ضرر به موقع خیلی بهتر از منفعت بی موقع است و چیزی که عوض داره گله نداره

خدا گر به حکمت ببندد دری ز رحمت گشاید در دیگری

persianboy2000
30-03-2011, 07:21
چون سیستمت بگیر نگیر داره احتمال خیلی زیاد همانطور که جناب lahij_web اشاره کردن مشکل از power سیستمه و power supply بی ثبات و unstable هست، با یک power سالم امتحان کن ببین نتیجه میگیری یا نه.
موفق باشید.

seh x
30-03-2011, 14:21
خیلی ممنون از پاسخگوییتان
می رم پاور یه کامپیوتر دیگه رو به جای کامپیوتر خودم جا می زنم اگه درست شد خبرتون می کنم
اما پاورم رو تازه چند ماهه که عوض کردم و حدس خود اینه که عیب احتمالا از مادربورده
کسی می دونه چقدر احتمال داره که از مادربورد باشه؟

lahij_web
31-03-2011, 11:27
مشخصات سیستم:
pentiume 4
2 تا رم 256= 512
شرکت سازنده ی پاور :pascal
هارد maxtor با 160 گیگ حافظه
منظور از تنظیمات setup چیه کدوم تنظیمات؟
الان یه برنامه دارم به نام hwmonitor pro که یک سری از اطلاعات سیستم از قبیل دمای cpu و هارد و ... رو اینجا نوشته
هیچ نوسانی نداره

خیلی ممنون ام از اینکه به مشکل من توجه کردی
احتمال اینکه از سیم مانیتور یا مانیتور باشه خیلی کمه چون بوق نرمال رو نمیده و بوق نرمال نمیتونه از سیم مانیتور یا مانیتور باشه و اگه بوق نرمال بیاد سیستم هم کاملا عادی راه اندازی میشه در صورتی که اگه کابل مانیتور متصل هم نباشه بازم بوق نرمال هست لذا کرم از خود پنیره و هرچی هست اون داخله
دفعه بعدی که خدا از اون عنایات ویژه اش رو نصیب این بنده حقیر اش کرد ان شاء الله سری هم به صفحه setup میزنم گرچه شک دارم که عیب از اون جاها باشه
نه مثل اینکه این کامپیوتر درست بشو نیست
و من هم تصمیم می گیرم که مثل جناب آقای lahij_web از در نا امیدی و منفی نگری قضیه رو نگاه نکنم(از روی امضا و آدرس محل سکونتت فهمیدم که در کل آدم غمگین و افسرده ای هستی) و جنبه ی مثبت قضیه رو نگاه کنم
و جنبه ی مثبت اون اینه که کامپیوتر من که دیگه روشن نشه من کمتر میام پای کامپیوتر و بعد می تونم بشینم روزی 10 ساعت درس بخونم و بحول و قوه ی الهی تو کنکور قبول بشم که ضرر به موقع خیلی بهتر از منفعت بی موقع است و چیزی که عوض داره گله نداره

خدا گر به حکمت ببندد دری ز رحمت گشاید در دیگری

:20: چه جملـــــــاتیـ پســــر :20:
...
برای ورود به Setup سیستم موقع بالا اومدن سیستم ( همون اول که بوق رو شنیدی ) کلید Delete رو فشار بده

برو تو Setup سیستم ( همون بوق رو که شنیدی Delete رو بزن ) تنظیماتت رو چک کن .
عرض کرده بودم قبلا:46:

و من هم تصمیم می گیرم که مثل جناب آقای lahij_web از در نا امیدی و منفی نگری قضیه رو نگاه نکنم(از روی امضا و آدرس محل سکونتت فهمیدم که در کل آدم غمگین و افسرده ای هستی)
:20: من در جمع دوستانم و تمامی موجودات داخل زندگیم به خوشبینی و سرزندگی معروفم ! :27:
شاید از درون غمگین باشم ولی به دیگران منتقلش نمیکنم عسیـــسم :20:
...

پاورم رو تازه چند ماهه که عوض کردم و حدس خود اینه که عیب احتمالا از مادربورده
کسی می دونه چقدر احتمال داره که از مادربورد باشه؟
پاورت مارک 100% تاییدی نیست .
شما باید قطعات رو تست کنی تا متوجه شی عیب از Mainboard هست یا نه

seh x
31-03-2011, 19:37
آقا این مشکل حل شد و با اولین دکمه زدن کامپیوتر روشن میشه
و مشکل از پاور بود
پاور اصلی کامپیوتر ام رو هم که حساب کنیم تا حالا 3 تا پاور رفته تو این کیس
و من هم برای قبولی تو کنکور باید یه فکر اساسی برای ساعت هایی که پای کامپیوتر ام بکنم
از persianboy2000 بابت کمکی که به من کرد تشکر می کنم
و همینطور از lahij_web یه سپاسگزاری خاص و فوق العاده دارم و از خدا خواهان ام که از درون شادش کنه