PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن کامپیوتر(تست شده با دو پاور سالم)

profeshnal
27-03-2011, 12:55
سلام
من یه سیستم دارم که اخیرا فن cpu شو عوض کردم.بعد از اون گاهی روشن می شد و گاهی نه... و از دیروز دیگه روشن نشد...با دوتا پاور سالم تستش کردم باز روشن نشد...یعنی اصلا برق وارد سیستم نمیشه...در ضمن من کابلهای power sw و reset sw رو در اوردم و دوباره وصلیدم...ولی بازم نشد...یه سوال داشتم که ایا نحوه اتصال این کابلها میتونه باعث روشن نشدن بشه؟من طبق نقشه کنار مادربورد این کابلها رو وصل کردم و فکر می کنم درست وصل کردم...طبق این تصویر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ایا ممکنه مربوط به دکمه روشن کردن کیس باشه؟:41:

persianboy2000
27-03-2011, 14:45
با سلام
اگه می خوای ببینی مشکل از دکمه پاورت هست یا نه دو تا پین pw_sw رو با یک پیچ گوشتی یا هر فلز رسانای دیگه ای به هم اتصال کوتاه کن. اگه پاورت روشن شد مشکل از دکمه پاور کیس است.

NirvanaH
28-03-2011, 21:12
سلام
من یه سیستم دارم که اخیرا فن cpu شو عوض کردم.بعد از اون گاهی روشن می شد و گاهی نه... و از دیروز دیگه روشن نشد...با دوتا پاور سالم تستش کردم باز روشن نشد...یعنی اصلا برق وارد سیستم نمیشه...در ضمن من کابلهای power sw و reset sw رو در اوردم و دوباره وصلیدم...ولی بازم نشد...یه سوال داشتم که ایا نحوه اتصال این کابلها میتونه باعث روشن نشدن بشه؟من طبق نقشه کنار مادربورد این کابلها رو وصل کردم و فکر می کنم درست وصل کردم...طبق این تصویر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدایا ممکنه مربوط به دکمه روشن کردن کیس باشه؟:41:

با سلام
دوست عزیز این دو گزینه مطرحی فقط حالت اتصال را دارند و هیچ مثبت و منفی در کار نیست که با جابجا شدن آنها کاکمپیوتر روشن نشود.البته اگر جای آنها را درست وصل نکنید این احتمال وجود دارد که دستگاه روشن نشود.
اگه واسد مقدوره یه عکس از سیستمت بزار تا با هم مشکل رو رفع کنیم. یه عکس تمیز از داخل کیس.
عید شما مباارک و سال خوبی داشته باشید.:40:

حامد:11:

profeshnal
28-03-2011, 22:08
مرسی از پاسختون...
با پیچ گوشتی تست کردم روشن نشد...ولی مطمئنم پاور سالمه...
عکسهای بیشتری آپ کردم...

NirvanaH
29-03-2011, 07:03
مرسی از پاسختون...
با پیچ گوشتی تست کردم روشن نشد...ولی مطمئنم پاور سالمه...
عکسهای بیشتری آپ کردم...

دم شما گرم.عکسا حرف نداشت.
شما باید یه کار بکنید. باید در ابتدار ببینید که برق داخا خود مادر برد میاد یا نه. مادر برد شما گیگاست. همه سیمهای برق مادر برد را نصب کنید و کیبرد را هم وصل کنید. اگر با روشن کردن دکمه پشت پاور چراغهای کیبورد به صورت روشن و خاموش شدن درامدند برق داخل مادربرد می اید و اشکال کار از جای دیگر است.(باا موس هم می شود) و اگر برق نیامد باید سوکتها را به طور کلی چک کنید.در ضمن باید هنگام وصل کابل برق و مادربرد ار پاور به سیستم کلید پشت پاور خاموش باشد تا برق داخل پاور و مادر برد پخش نشود.
اگه بتونی از کل سیستم یه عکی بدی بهتر میشه نظر داد.البته سر هم. شاید بشه عیب کار رو بیرون کشید.
شما این کار رو بکن و نتیجه رو بگو تا قدم به قدم با هم به روشنایی نزدیک بشیم.

IIXFXII
30-03-2011, 11:54
با سلام خدمت دوستان و اساتید:
ببین دوست عزیز به نظر من نیازی نیست اینهمه عکس بذاری در حالت کلی روشن نشدن سیستم چندین حالت داره که ما حالت کلی (نداشتن برق یا از پاور و یا از مادربرد رو درنظر میگیریم) که اگر مشکل از برق سیستم نبود میریم سراغ بقیه قسمتها و اصلا نیازی به عکاسی و عکس بازی نیست ..
خب ببین شما اول باید منبع تغذیه یا همون پاورت رو تست کنی (با وصل کردن به یه سیستم سالم یا بصورت دستی استفاده از یه اتصال بین دو سیم سبز و سیاه رنگ سر پورت اصلی پاور) اگر پاور سالم بود میریم سراغ مادربرد تمام اتصالات پاور غیر از موارد غیر ضروری مثل اپتیکال درایو ها و فن ها و .. رو به مادربرد وصل میکنی کلید پشت پاور رو هم on میکنی حالا یه تست میزنی ببینی روی مادربرد برق میاد یا نه که اینم روش داره مثلا اگه مادربرد شما چراغ داشته باشه روی بردش طبیعتا باید روشن بشه که خب اینم روش زیاد مطمئنی نیست و روش دوم از طریق یه اتصال کوتاه روی پایه های psw (پاورسوئیچ) ببینی سیستمت استارت میشه یا نه اگه بازم جواب نگرفتی چون وسایل تخصصی نداری بهتره به یه تعمیراتی مراجعه کنی و در حالت کلی از برق سیستم چه در پاور و چه در مادربرد مطمئن بشی ..
در پایان باید عرض کنم از برق سیستم که مطمئن شدی گزینه بعدی که میتونه در روشن نشدن سیستمت دخالت داشته باشه سوختن سی پی یو هستش..
به هر حال هر اقدامی کردی ما رو در جریان بذار.

NirvanaH
30-03-2011, 20:15
با سلام خدمت دوستان و اساتید:
ببین دوست عزیز به نظر من نیازی نیست اینهمه عکس بذاری در حالت کلی روشن نشدن سیستم چندین حالت داره که ما حالت کلی (نداشتن برق یا از پاور و یا از مادربرد رو درنظر میگیریم) که اگر مشکل از برق سیستم نبود میریم سراغ بقیه قسمتها و اصلا نیازی به عکاسی و عکس بازی نیست ..
خب ببین شما اول باید منبع تغذیه یا همون پاورت رو تست کنی (با وصل کردن به یه سیستم سالم یا بصورت دستی استفاده از یه اتصال بین دو سیم سبز و سیاه رنگ سر پورت اصلی پاور) اگر پاور سالم بود میریم سراغ مادربرد تمام اتصالات پاور غیر از موارد غیر ضروری مثل اپتیکال درایو ها و فن ها و .. رو به مادربرد وصل میکنی کلید پشت پاور رو هم on میکنی حالا یه تست میزنی ببینی روی مادربرد برق میاد یا نه که اینم روش داره مثلا اگه مادربرد شما چراغ داشته باشه روی بردش طبیعتا باید روشن بشه که خب اینم روش زیاد مطمئنی نیست و روش دوم از طریق یه اتصال کوتاه روی پایه های psw (پاورسوئیچ) ببینی سیستمت استارت میشه یا نه اگه بازم جواب نگرفتی چون وسایل تخصصی نداری بهتره به یه تعمیراتی مراجعه کنی و در حالت کلی از برق سیستم چه در پاور و چه در مادربرد مطمئن بشی ..
در پایان باید عرض کنم از برق سیستم که مطمئن شدی گزینه بعدی که میتونه در روشن نشدن سیستمت دخالت داشته باشه سوختن سی پی یو هستش..
به هر حال هر اقدامی کردی ما رو در جریان بذار.

دوست عزیز سخن رانی خوبی بود.
اینارو بیشتر افراد میدونند.برای راهنمایی اگر طرف شما راه به هیچ جایی نبرد شما باید خودت رو جای اون بزاری و ببینی اصلا کابلارو درسا وصل کرده یا نه.
نه از دور ریموت رو فشار بدی............
شما اول سوال رو بخوت بعد............

قصد ایجاد حاشیه نیست فقط بالا بردن دقت و توجه به موضوعات خوانده شده است تا قبل از عرض اندام فکر کنیم:41:

EXTREME
30-03-2011, 20:47
اگه با پاور سالم و قوی هم سیستم روشن نشد و با اتصال کوتاه پیچ گوشتی هم روشن نشد یا مشکل از اتصالات پاور روی مین و کابل برقه یا مشکل از مین هست و مین ایراد داره

NirvanaH
30-03-2011, 23:45
اگه با پاور سالم و قوی هم سیستم روشن نشد و با اتصال کوتاه پیچ گوشتی هم روشن نشد یا مشکل از اتصالات پاور روی مین و کابل برقه یا مشکل از مین هست و مین ایراد داره

بله کاملا درسته.
ولی باید بعضی ها بدونند که اگر سی پی یو خاکستر هم بشه سیستم روشن میشه ولی بالا نمیاد:41:

آنتی
02-04-2011, 22:06
سلام
مادربورد و قطعات را باز کنید و روی میز وصل کنید ببینید روشن میشه یانه
نیازی به باز کردن هارد و سی دی رام نیست( فقط رم- گرافیک- مادربورد - پاور)
موفق باشید

IIXFXII
03-04-2011, 09:07
بله کاملا درسته.
ولی باید بعضی ها بدونند که اگر سی پی یو خاکستر هم بشه سیستم روشن میشه ولی بالا نمیاد:41:

برادر بنده با شما مشکلی ندارم فقط دیدم تاپیک رو تبدیل کردید به تاپیک عکاسی خواستم یه تذکری بدم نه اینکه سخنرانی کنم.
در ضمن بنده مدت زمان طولانی هستش که تعمیرات انجام میدم بارها دیدم سیستم با cpu خراب بالا نمیاد و یا گاها حتی روشن نمیشه اما مطمئنا مشکل این دوستمون از برق هستش و اونم روی مادربردش.
بنده با شما هیچ مشکلی ندارم.
کمی رک هستم ببخشید منو.:11:

NirvanaH
04-04-2011, 14:51
برادر بنده با شما مشکلی ندارم فقط دیدم تاپیک رو تبدیل کردید به تاپیک عکاسی خواستم یه تذکری بدم نه اینکه سخنرانی کنم.
در ضمن بنده مدت زمان طولانی هستش که تعمیرات انجام میدم بارها دیدم سیستم با cpu خراب بالا نمیاد و یا گاها حتی روشن نمیشه اما مطمئنا مشکل این دوستمون از برق هستش و اونم روی مادربردش.
بنده با شما هیچ مشکلی ندارم.
کمی رک هستم ببخشید منو.:11:

ای بابا!!!
مشکل!!!
بگذریم.....
فقط برای رفع ابهامات میگم. معمولا هر قطعه سخت افزاری که دچار مشکل میشه(البته اونهایی که اساس هر کامپیوتر هستند)، کامپیوتر با بوق یا همو بیپ هایی که برای هر قطعه مخصوص میباشدف به کاربر اعلام میکند که این ناحیه از دستگاه دچار مشکل است.
حال شمه سی پی یو دستگاهتون رو در بیارید، قبل از اون مطمئن باشید که بلندگوی مربوط به اعلام خطای POST روی مادر برد وصل باشد. بعد برق مادربرد را وصل و کامپیوتر را روشن کنید!!!
چه صدایی شنیده میشود؟؟؟ اگر قرار باشه که با خرای سی پی یو دستگاه روشن نشه ، اونوقت باید از کجا به بوق خطای صادر شده از کامپیوتر پی برد؟؟؟؟؟