PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مي خوام كارت گرافيك نصب كنم

manli7
27-03-2011, 10:28
سلام دوستان من يه كارت گرافيك خريدم الان مي خوام رو سيستم نصب كنم ميشه توضيح بدين كه بايد چي كار كنم تصويري باشه ممنون مي شم

s_sarvi
27-03-2011, 11:49
اگه كارتت به سيستمت بخوره بايد اونو روي slot مربوط به خودش نصب كني وقتي تمام شد سيستم عامل اونو شناسايي ميكنه البته معمولا بصورت ناشناخته كه بعد راه اندازشو از روي dvd همراه قطعه براي سيستم نصب كن تمام....

manli7
27-03-2011, 12:36
ممنون ولي سخت ميشه اين طوري لطفا تصويري بگين كه بايد كجا نصب كنم

resident
27-03-2011, 13:20

هر اطلاعاتی از سخت افزار کامپیوترت داری، به علاوه اینکه چه سیستم عامل هایی داری و کارت گرافیک قبلیت چه مارک و مدلی بوده را بزار تا دقیق راهنماییت کنم.

shahab_f
27-03-2011, 13:40
اونجایی که جا میخوره نصبش کن دیگه، همونطوری که سی دی رو نمیشه کرد توی فلاپی درایو ، کارت گرافیکم نمیشه جای اشتباه نصبش کرد. ببین روی مادربوردت کدوم اسلات مشابه کارت گرافیکه ، همونجا نصبش کن . اگه کابل برق هم میخوره بهش بزن.(مشابه سی دی رام ، همون کابل هایی که از پاور اومده بیرون)

manli7
27-03-2011, 23:13
من كارت گرافيك ندارم آنبرده سيستم عامل هم xp

meysamhaji
28-03-2011, 00:04
دوستان به این دوستمون گنگ توضیح بدید نمی فهمه الان کارت گرافیکه آنبرد درحال کاره اون رو آناستال کنید و کارت گرافیرو بزنید به مادر برد فکر کنم این جور مادر برد ها دو قسمت نصب بیشتر ندارن اونی که مطابقت داره رو بزن و بهد سی دی نرم افزارش رو بزار آتورانش میاد بالا از اونجا نصبش کن

manli7
28-03-2011, 02:04
دوستان به این دوستمون گنگ توضیح بدید نمی فهمه الان کارت گرافیکه آنبرد درحال کاره اون رو آناستال کنید و کارت گرافیرو بزنید به مادر برد فکر کنم این جور مادر برد ها دو قسمت نصب بیشتر ندارن اونی که مطابقت داره رو بزن و بهد سی دی نرم افزارش رو بزار آتورانش میاد بالا از اونجا نصبش کن

شما چرا اين طوري صحبت مي كنيد؟من نمي فهمم؟ گنگ حرف مي زنم؟ بالا گفتم اگه ميشه تصويري جواب كنيد ؛ من رشتم پزشكيه ميخواين سوال پزشكي كنم بلد نباشين؟ خوب بلد نيستم ديگه مي خوام ياد بگريم ياد گرفتن گناه؟

Viren
28-03-2011, 03:08
آقا...

اینطوری نمیشه درست حسابی توضیح داد
ممکنه اشتباهی انجام بدید کارت داغون بشه!

شما ببر بیرون برات 1 دقیقه نصب می کنن!

resident
28-03-2011, 09:20
شما چرا اين طوري صحبت مي كنيد؟من نمي فهمم؟ گنگ حرف مي زنم؟ بالا گفتم اگه ميشه تصويري جواب كنيد ؛ من رشتم پزشكيه ميخواين سوال پزشكي كنم بلد نباشين؟ خوب بلد نيستم ديگه مي خوام ياد بگريم ياد گرفتن گناه؟

شما خودتو ناراحت نکن. از املاش معلومه اون دوستمون خیلی عجله داشته.

عکس زیر مادربورد کامپیوتره. مدل های خیلی زیادی داره اما در کل یکیه.
یه مادربورد نسل های قدیم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه مادربورد نسل های جدید:

اول از همه یادت باشه که کیس رو بخوابونی زمین تا راحت کارت رو انجام بدی.
اون پایین سمت چپ همیشه 4-5تایی شیار هست که بهش میگن PCI. که انواع مختلفی داره. PCI, PCI Express که حالا هرکدوم سرعت های مختلفی دارن که اصلا اینا مهم نیست:31:
شما زیر کارت گرافیکت یه دندونه ای اومده بیرون که باتوجه به اون میتونی بفهمی توی کدوم مدل شیار میتونی قرار بدی (ممکنه همه شیارهات یکی هم باشه، اام اکثر مادربوردهای امروز چند نوع شیار دارن). وقتی فهمیدی روی چه نوع شیاری میتونی نصبش کنی (فعلا نصبش نکنی ها!!) اونوقت برای نصب بالاترین شیار(به سمت مرکز مادربورد نزدیک تر باشه) از اون نوع شیار رو پیدا کن، حالا روی اون شیار نگاه کن ببین سمت چپش دستگیره یا یه چیز PIN مانندی داره یا نه؟ اگه داره موقع نصب میتونی اون رو بیرون نگه داری تا راحت تر کارت رو جا بزنی، اگر هم بیرون نگه نداشتی مسءله ای نیست، چون وقتی به سمت پایین فشار میدی اون خودش طوری تعبیه شده که میاد بیرون و وقتی کارت خوب جا افتاد برمیگیرده داخل و اجازه نمیده کارت در بیاد. برای درآوردن کارت باید اون پین رو بیرون نگه داشت. آهان! راستی!!! قبل اینکه کارت رو نصب کنی باید جلوی اون شیار روی کیس اگه باز نیست اون تیکه فلزی رو در بیاری. معمولا اینطوریه که از بیرون یکم فشارش میدی و از جاش کنده میشه، چون با 2 یا 4 تا جوش اونجا روی هواست:)
خب پس حالا میتونی کارت رو نصب کنی، و این رو هم یادت باشه که ممکنه یه قسمت کوچیکی از سمت چپ کارت گرافیکت فاصله داشته باشه که اون تیکه بیرون بمونه، نگران نشو، اون درسته و یه استفاده های دیگه ای داره.

بعد از اینکه کارت رو نصب کردی یه نگاه بنداز ببین کارتت جای ورودی کابل برق ای داره؟ اگه داشت یکی از همون کابل های برق که از پاور بیرون اومده و بیکاره رو به کار بگیر:31: و وصلش کن. کابل های برق اونایی هستن که 4رشته سیم "زرد-؟؟؟-مشکی-قرمز" دارن.

وقتی کارت تموم شد CD درایور رو بزار و اقدام به نصب نرم افزاری Driver کن.
فقط اینو یادم رفت بگم که اگه مادربوردت از نوع نسل قدیم بود همون شیار اولی که عقبتره (توی عکس سفیده) کارت گرافیکمت به همون شیار میخوره و تمام:) اگر هم از نسل جدیدها بود که توضیح دادم.

گه مدل کارت گرافیکت و مادربوردت رو میگفتی یا ازشون عکس میگرفتی و میذاشتی اینجا بهتر توضیح میدادم واست. سوالی داشتی بپرس.

meysamhaji
28-03-2011, 21:57
من منظورم شما نیستید به دوستانی که به شما توضیح میدن هستش دوست عزیز:10:
منظورم این بود اگه بهش گنگ توضیح بدید نمی فهمه باید واضح و آسون توضیح بدید تا انجامش بده

mrstar
08-04-2011, 10:53

دکترجون نوع کارت گرافیک و مادر برد و سایر قطعات سیستمت رو بده تا دوستان بهتر بتونن جواب بدن:31:

FAR_FA
08-04-2011, 18:19

سلام

دوست خوبم resident خيلي خوب و كامل براتون شرح دادن ، در كيس باز بود گفتم يه عكس براتون بزارم .
شماره 1 : بعد از قرار دادن كارت بايد ضامن بسته بشه .
شماره 2 : پيچ رو ميبنديد .

نحوه قرار دادن هم از بالا بسمت اسلات ميريد ، طوري كه قسمت فلزي كارت ( سمت راست ) از بالا وارد شيار بشه . بقيه كارها رو ميتونيد با كمي ابتكار انجام بدين .

اين عكس يك تصوير ساده از يك كارت معمولي هست ، در كل همينطوري نصب ميشه .
درضمن بايد از قسمت بايوس مادربوردتون ، آنبورد گرافيك مادربورد رو غير فعال كنيد .

نرم افزار مربوط به كارت گرافيك ( درايور ) هم بعد از بالا اومدن ويندوز يادتون نره .

نوع مادر بورد ، نوع اسلات و... رو براي خريد كارت گرافيك بايد بدونيد ، AGP يا PCI يا PCI Expres و ...

موفق باشيد

saeed774
08-04-2011, 21:14

دکی جون منظور دوستمون رو اشتباه متوجه شدین چون اهانت و بی ادبی به سایرین خلاف قوانین انجمن هست و با فرد مذکور برخورد میشه.
دوستمون البته باید اینطور مینوشتن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید