PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن سیستم

majidrabiei
25-03-2011, 13:31
سلام

بنده یک مشکل کمی تا قسمتی عجیب و غریب با کامپیوترم دارم ! وقتی سیستم رو روشن می کنم چراغهای سبز و قرمز کیس روشن می شوند ولی صدای بوق تست در نمیاد و مانیتور هم هیچ عکس العملی نشون نمی ده و در حالت استندبای باقی میمونه و بعد از اینکه یه نیم ساعتی در همین حالت کارکرد و گرم شد باید ریستش کنم تا ویندوز بالا بیاد !
این رو اضافه کنم که وقتی هوا خیلی سرده دستگاه در همون حالت باقی میمونه و ویندوز به هیچ وجه بالا نمیاد . وقتی هوا نیمه سرده همانطور که گفتم باید بگذارم یه نیم ساعتی کارکنه بعد ریستش کنم ولی بازهم مدام وسط کار خودبخود ریست میشه . وقتی هوا کاملاً گرمه به طور عادی روشن میشه و مشکل ریست هم نداره یا خیلی به ندرت ریست میشه .
پاور رو تست کردم مشکلی نداشت . به نظر شما مشکل از کجاست ؟

majidrabiei
25-03-2011, 21:37
ظاهراً مشکل بنده عجیب غریب تر از اونیه که فکر می کردم . کسی از دوستان این مدلش را دیگه ندیده ؛ نه ؟ :27:

1navid
25-03-2011, 22:52
اگه پاور رو تست کردی مشکلی نداشت حتما مادربردت هست می تونه از خیلی چیزاش باشه
ولی خدایش مشکلت عجیب غریبه
فکر کنم کیست رو بزاری بغل بخاری درست بشه

moslem47
25-03-2011, 23:45
کابل ها رو یه بررسی بکن اول همه را جدا کن و دوباره نصب کن اگه مشکل حل نشد عوض شون کن تا بفهمی کدومش مشکل داره.
گرد گیرش کن مخصوصا داخل پاور
اون قطعه هایی که روی رم ها و مادربورد هست را با مسواک خاک های لاش رو پاک کن که موجب اتصال نشه
در ضمن هاردت چنده؟ چند گیگش خالیه؟

majidrabiei
26-03-2011, 09:40
ولی خدایش مشکلت عجیب غریبه
فکر کنم کیست رو بزاری بغل بخاری درست بشه
اتفاقاً يكبار مجبور شدم همين كار رو بكنم :31: وسط زمستون بود هر كاري كردم روشن نشد گذاشتمش كنار بخاري ، بعد خيلي راحت روشن شد !

---------- Post added at 10:40 AM ---------- Previous post was at 10:38 AM ----------

کابل ها رو یه بررسی بکن اول همه را جدا کن و دوباره نصب کن اگه مشکل حل نشد عوض شون کن تا بفهمی کدومش مشکل داره.
گرد گیرش کن مخصوصا داخل پاور
اون قطعه هایی که روی رم ها و مادربورد هست را با مسواک خاک های لاش رو پاک کن که موجب اتصال نشه
در ضمن هاردت چنده؟ چند گیگش خالیه؟
چشم
بعد از ظهر امتحان مي كنم و جوابش را ميدم .
هاردي كه ويندوز روش نصبه 40 گيگه كه بيشترش هم خاليه .

majidrabiei
28-03-2011, 15:43
بسمه تعالی

سلام

بایوس مادربورد را آپدیت کردم مشکل حل شد .

sadatnia
28-03-2011, 18:45
سلام
شما اکر مطمئن هستی که پاور سالمه از مادربرد هستش این ایراد معمولا موقعی پیش میاد که خازن نشتی داشته باشه