PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد نصب ویندوز جدید روی لب تاب دل

mrmostafa
24-03-2011, 12:09
با عرض سلام و خسته نباشید و تبریک سال جدید به همه عزیزان
من یه لب تاب دل 5010 دارم که برای کسی هست و میخوام الان ویندوز رو عوض کنم چیکار باید بکنم؟؟؟ ویندوز 7 هستش هر لب تابی یه دکمه داره که میزنیم ویندوز رو نصب میکنه چون ویندوز کند هست چیکار باید بکنم؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
در ضمن برای درایورهاش چیکار کنم؟؟؟؟

kiuq
24-03-2011, 12:51
من یه لب تاب دل 5010 دارم که برای کسی هست و میخوام الان ویندوز رو عوض کنم چیکار باید بکنم؟؟؟ ویندوز 7 هستش هر لب تابی یه دکمه داره که میزنیم ویندوز رو نصب میکنه چون ویندوز کند هست
سلام. .

نصب ویندوز که ساده هست .. .قسمت دوم رو متوجه نشدم..
درایورها تو سایت دل موجود هست . . .
البته 7 خیلی ها رو میشناسه . .

mrmostafa
24-03-2011, 13:49
ممنون. ساده هست که من نمیدونم چطوری باید بریزم تو دل ها چه دکمی ای روب اید زد مانند سونی که کلید f5 هست بعد مراحلش چطوریه الان میخوام بریزم ممنون میشم راهنمایی کنید.

teknosys
24-03-2011, 15:15
سلام

دکمه F8 هست. ولی کل درایوها و اطلاعاتت پاک خ.اهند شد ، به اصطلاح Factory Reset میشه.

موفق بالشین.

mrmostafa
24-03-2011, 15:24
خوب الان من F8 بزنم چطور کل درایوها پاک میشه؟؟؟ چون داخل خود کامپیوتر خونه هم راحت آدم ویندوز میریزه درایوها مشکلی نداره. من قبلا رو لب تاب ویندوز نصب کردم درایوها مشکلی نداشت ولی این رو نمیخوام فرمت کنم میخوام از ویندوز خودش استفاده کنم دوباره نصب بشه. یعنی راهی نداره درایوهای دیگه از بین نره؟؟ اینجوری قرار باشه هر سری ویندوز بریزیم که اطلاعات نمیشه روی لب تاب نگه داشت

teknosys
24-03-2011, 18:41
سلام

این Option برای بازگردانی لپ تاپ به تنظیمات کارخانه هست نه برای تعویض ویندوز. اگر ویندوز شما اورجینال هست پس از system Restore استفاده کنید و ویندوز را به حالت اولیه بدون حذف پارتیشن ها و درایورها برگردانید.

برای این کار از منوی استارت در کادر سرچ System Restore را بنویسید و اینتر کنید . اکانتی که با اون در ویندوز هستید باید Admin باشه. یه اخطار درباره اینکه آیا ادمین هستید میده که Continue رو بزنید و Netxt.

اگر قبلا ریاستور کرده اید بایستی گزینه Last Undo My Restoration رو در پنجره System Restore انتخاب کنید.

موفق باشین.

kiuq
24-03-2011, 19:44
این Option برای بازگردانی لپ تاپ به تنظیمات کارخانه هست نه برای تعویض ویندوز. اگر ویندوز شما اورجینال هست پس از system Restore استفاده کنید و ویندوز را به حالت اولیه بدون حذف پارتیشن ها و درایورها برگردانید
مدلهای 5010 یا داس ارائه میشن . .

یعنی راهی نداره درایوهای دیگه از بین نره؟؟ اینجوری قرار باشه هر سری ویندوز بریزیم که اطلاعات نمیشه روی لب تاب نگه داشت
دی وی دی ویندوز رو که قرار دادید از طریق بوت که محتمل اتومات هستش در غیر اینصورت از طریق بایوس وارد عمل بشید ...( که امیدورام بدونید )
بعد ویندوز رو رو همون ویندوز قبلی نصب کنید . .
اینطوری کلیه اطلاعات میره تو پوشه ای به نام Windows Old . . .
اینا در صورتی هست که گزینه Repair کار نکنه ( جز اپشن های نصب هستش )

بعدش باید پارتیشن بندی کنید رو ویندوز جدید . . .
کلا درایورها هم راحت پیدا میشن... تو نت ریخته

teknosys
24-03-2011, 20:38
مدلهای 5010 یا داس ارائه میشن . .

سلام

همه 5010 ها اینجوری نیست که بدون ویندوز باشن. مثلا 5010 که خودم دارمش.

این صفحه لپ تاپ منه که با سرویس تگ وارد شدم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم قسمتی از Factory Oreginal Part List :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی خریدمش ویندوز داشت . سون Home Premium همراه با هلوگرام های ویندوز زیر و روی لپ تاپ.

موفق باشین.

kiuq
24-03-2011, 22:43
وقتی خریدمش ویندوز داشت . سون Home Premium همراه با هلوگرام های ویندوز زیر و روی لپ تاپ.
جالب بود برام . .

tatu66
25-03-2011, 00:22
اول باید 1 درایو لپ تاپ تو حداقل به 2 تا تغییر بدی که از توی خود ویندوز میشه تا فایلات پاک نشه بعد ویندوز جدید بریز

mrmostafa
25-03-2011, 01:53
روش که یه برچسب N series و intel core i3 داره یه energy star هیچی نداره. درایورهاش هم زیاده 6 تا درایور داره. الان با این حساب من بخوام ویندوز نصب کنم که این قبلی هم پاک بشه چیکار کنم. مثل نصب ویندوز روی کامپیوتر که وقتی سی دی ویندوز رو میزارم بعد میاد بالا سوای میپرسه که میخوای فرمت کنی دوباره بریزه. البته تو ایکس پی اینجوری بود توی ویندوز 7 ندیدم. که قبلی رو فرمت کنه دوباره نصب کنه. الان به این روش ویندوزنصب کنم مثل کامپیوترهای پی سی باید دوباره پارتیشن بندی کنم؟؟؟ درایئها پاک میشه؟ کلی اطلاعات داره که نمیشه جایی ریخت یه هارد میخواد که دم دست نیست. قبلا رو لب تاب ویندوز نصب کردم یادم نمیاد اطلاعات بود یا نه
ویندوزی که روش نصبه نسخه 32 بیتی هستش. من همین 32 بیت رو نصب کنم یا 64 بیت؟؟؟ اینه میگن ویندوز 32 بیت نصف رم رو نمیشناسه درسته؟؟؟ اگه سیستم 64 بیتی باه؟ از کجا باید فهمید سیستم 64 بیتی هست یا 32 بیتی؟!
با این حساب من سی دی رو بزارم به همین روش که تو سیستم های پی سی نصب میکنم نصب کنم دیگه بعد درایورهاش رو هم خودش میشناسه دیگه

mrmostafa
25-03-2011, 15:12
دوستان من الان دی وی دی ویندوز 7 گذاشتم فقط نمیدونم تو لب تاب چیکار باید بکنم که بوت کنه Delet‌رو میزنم تنظیماتش نمیاد مثل پی سی ها. ممنون میشم راهنمایی کنید.
من الان از داخل خود ویندوز دوباره نصب دارم میکنم ویندوز 7 رو فقط یه درایو factory هم داره ولی ویندوز ارجینال نداره اصلا من F8 رو زدم هیچی نیاورد.