PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اولین موتور بازی سازی 2 بعدی ایرانی

sajjadgameactor
22-03-2011, 21:41
سلام بچه ها
مدتی هست که فعالیت من اینجا خیلی کم شده یکی از دلایلش درس و دانشگاه و .... هست اما دلیل اصلی اینه که من بیشتر از بازی باز بودن دوست دارم بازی ساز بشم

اما چیزی که توی عنوان نوشتم و نمیدونم (اولین) درست هست یا نه؟:22 Annoyed:
من حدود 1 سال پیش ساخت این engine رو برنامه ریزی کردم و از 6 ماه پیش برنامه نویسیش رو شروع کردم ( روزی بین 6-12 ساعت فقط خودم روش کار کردم)و در این راه تعدادی از دوستانم هم کمکم کردند و الان این Engine هر چند هنوز جای کار زیادی داره ولی به جایی رسیده که بشه باهاش بازی ساده رو ساخت.

حالا چرا 2 بعدی؟
اول از همه اینکه ساخت بازی های 2 بعدی ساده تر هست و مهمترین نکته اینکه شاید بشه یک بازی 2 بعدی عالی رو با یک گروه 10 نفره توی چند ماه ساخت که برای یک بازی 3 بعدی خوب میشه حداقل یک گروه 100 نفره و 1 سال وقت!

یک استراتژی دیگه هم این بود که با وجود پتانسیلی که بازی های 2 بعدی دارند و همچنین ساده تر بودن آنها هیچ شرکت یا موسسه ای رو در ایران نمیشناسم که روی این نوع بازی ها سرمایه گذاری کرده باشه در حالی که بازی هایی مثل farm Frenzy و luxor و zuma و farm... و ... طرفداران خیلی زیادی حتی در ایران دارند.

به زودی اولین بازی ای که با موتور خودمون ساختیم رو بیرون میدیم( البته این بازی بیشتر برای تست موتور داره ساخته میشه و احتمالا ایده خاصی نداشته باشه)
این هم چند تا screenShot از اولین بازی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

درخواست همکاری:
الان که من به مرحله ساخت بازی رسیدم به مشکلاتی خوردم که قبلا فکرشون رو نمیکردم اینکه بازی سازی فقط برنامه نویسی نیست کارهای دیگه هم مهم هستند و در صورتی که افراد حرفه ای اون کار رو انجام ندن بازی جالبی از کار در نمیاد مثل صدا گذاری و طراح 2 بعدی و طراح مراحل و ...
من الان تمام این کارها رو برای این بازی خودم دارم انجام میدم و میبینم که برای انجام یک کار خوب نه وقتش رو دارم نه ذوق هنریش رو و نه اشنایی کافی با برنامه های مورد نیاز در صورتی که افراد زیادی هستند که توانایی و ذوق این مار رو دارند مثلا توی همین فروم یاده یک نفر بود (فکر کنم) RED.h که طرح های 2 خیلی قشنگی میکشید
من از تمام کسانی که توانایی در این زمینه ها دارند درخواست همکاری میکنم
لطفا نظرات و پیشنهادات و انتقادات تون رو نسبت به این تفکری که من در پیش گرفتم بگید;)

iCe m@n
22-03-2011, 21:47
دوست عزیز شما باید این تاپیک رو اینجا بزنی
ساخت ، ويرايش و -- بازي ها

موفق باشید:11:

sajjadgameactor
22-03-2011, 21:48
اگه میشه مدیریت انتقال بده

ممنون

Reza Azimy_RW
23-03-2011, 00:32
دمت گرم حتما ادامه بده . جدیدا بچه هایه انجمن زدن تو کاره انجین نویسی ! :31:
راستی نمیخوای لینک دانلود بزاری از انجینت ؟!

جایه تایپیک هم درست نیست!:27:

Armin060
25-03-2011, 08:48
راستش من هم چند وقتی هست که دنبال نوشتن موتور دو بعدی هستم. اگه خواستی با هم ادامه بدیم!

Andaron
02-04-2011, 04:29
سلام دوست عزیز
خسته نباشی
یه سوال داشتم با چه زبانی این انجین رو ساختی ؟
با تشکر

sajjadgameactor
03-04-2011, 10:06
ممنون از لطفتون

با توجه به اینکه اینجین 2 بعدی هست از XNA استفاده کردیم که تکنولوژی جدید microsoft و به عبارتی directX managed پیشرفته هست و چون مدیریت شده هست قاعدتا از C# استفاده کردیم XNA نسبت به directX Native سرعت پایین تری داره که اما با توجه به نیاز پردازشی کمتر بازی های 2 بعدی قابل چشم پوشی هست و هرگز به مشکل نمیخوره.

من هم تمام تلاشم رو کردم تا Engine به اندازه کافی بهینه باشه که بشه بهترین گرافیکی رو که میتونیم رو در بالاترین رزولوشن با یک کارت گرافیک 7300 در بهترین حالت بالا بیاریم

alisahaf70
03-04-2011, 11:26
دوست عزیز اولی نیست کلی پایان نامه فقط در این باره هست
بچه های دانشگاه ما یکیشون 4 سال پیش یکی نوشته بود

sajjadgameactor
03-04-2011, 11:48
دوست عزیز اولی نیست کلی پایان نامه فقط در این باره هست
بچه های دانشگاه ما یکیشون 4 سال پیش یکی نوشته بود

درسته ولی موتور بازی سازی وقتی میشه اسم موتور روش گذاشت که باهاش بازی ساخته بشه در غیر اینصورت در حد همون پایان نامه باقی میمونه( میشه یکی از بازی هایی که با اون موتور ساخته شده رو بگی؟)

هر چند که من هم هنوز برای این موتور بازی ای بیرون ندادم بنابراین ...:31:

من و خیلی از برنامه نویس های دیگه قبل از این هم بازی نوشتیم ولی اسم هیچکدوم از اونا رو نمیشه گذاشت بازی
الان که من دنبال نوشتن یک بازی کامل هستم میبینم که اصل بازی شاید 10% از کار بیشتر نباشه بازی وقتی بازی میشه که
menu
save
load
win
lose
و...
رو داشته باشه صداگذاری مناسب داشته باشه و بقیه چیزا در صورتی که چیزی که ما میمنوشتیم فقط بخش playing بازی بود.

من هم به زودی اولین بازی که با نسخه بتای موتور دارم مینویسم رو بیرون میدم که کارش رو ببینید.

اسم موتور رو هنوز انتخاب نکردم اما بزودی با احداث شرکت بازی سازی اسم موتور هم انتخاب میشه:11:

honestbud
03-04-2011, 13:20
سلام به شما و دستتون درد نکنه.

شما اوله تاپیک درخواست همکاری داده بودید.
بهتر بود تو عنوان تاپیک هم ذکر میکردید.

به هر حال من خیلی کم از طراحی 2 بعدی سر در میارم و میتونم تو طراحی منو ها یا HUD ها و ... کمک کنم.
همچنین میتونم تو تو طراحی مراحل و گیم پلی بازی کمک کنم.

شما اول باید یه برنامه مشخص داشته باشی و بعد ایشالا تیم رو تشکیل بدی و بعد شروع کنیم

Expert32
03-04-2011, 14:59
با سلام و خسته نباشید.
میخواستم بپرسم این انجین ادیتور و کلا رابط کاربری داره یا فقط در حد کد نویسی و کلاس های از قبل آماده شده هست.
لطفا اگر ادیتور یا یک رابط کاربری داره یک تصویر از آن قرار دهید.
با تشکر.

sajjadgameactor
03-04-2011, 18:19
با سلام و خسته نباشید.
میخواستم بپرسم این انجین ادیتور و کلا رابط کاربری داره یا فقط در حد کد نویسی و کلاس های از قبل آماده شده هست.
لطفا اگر ادیتور یا یک رابط کاربری داره یک تصویر از آن قرار دهید.
با تشکر.

خیر
نمیدونم اینجا قبلا نوشتم یا نه ولی دوباره می گم که به صورت سورس هست و هیچ محیط ویژوالی برای اون نوشته نشده چون قراره کاملا انعطاف پذیر باشه و برای هر بازی 2 بعدی بتونه استفاده بشه و الان در حال گسترش هست همچنین نوشتن یک محیط ویژوال و ارتباط دادنش با کدنویسی کار خیلی سنگینی و وقت گیری هست و باعث میشه گسترش موتور خیلی سختر و سنگین تر بشه که این برخلاف استراتژی فعلی ماست و نیازی هم نیست چون فعلا قصد نداریم موتور رو برای ساخت بازی به کسی بدیم و تا زمانی که موتور جواب خودش رو پس نده چنین کاری نخواهیم کرد.

اما طبق برنامه ریزی های بلند مدتی که داشتیم توی نسخه 3 قرار هست که محیط ویژوال به موتور اضافه بشه که اگر هیچ مشکلی پیش نیاد و همه چیز خوب و سریع پیش بره میشه حدود 18 ماه دیگه( ما الان توی نسخه بتای 1 هستیم)

alisahaf70
03-04-2011, 22:11
درسته ولی موتور بازی سازی وقتی میشه اسم موتور روش گذاشت که باهاش بازی ساخته بشه در غیر اینصورت در حد همون پایان نامه باقی میمونه( میشه یکی از بازی هایی که با اون موتور ساخته شده رو بگی؟)

هر چند که من هم هنوز برای این موتور بازی ای بیرون ندادم بنابراین ...:31:

من و خیلی از برنامه نویس های دیگه قبل از این هم بازی نوشتیم ولی اسم هیچکدوم از اونا رو نمیشه گذاشت بازی
الان که من دنبال نوشتن یک بازی کامل هستم میبینم که اصل بازی شاید 10% از کار بیشتر نباشه بازی وقتی بازی میشه که
menu
save
load
win
lose
و...
رو داشته باشه صداگذاری مناسب داشته باشه و بقیه چیزا در صورتی که چیزی که ما میمنوشتیم فقط بخش playing بازی بود.

من هم به زودی اولین بازی که با نسخه بتای موتور دارم مینویسم رو بیرون میدم که کارش رو ببینید.

اسم موتور رو هنوز انتخاب نکردم اما بزودی با احداث شرکت بازی سازی اسم موتور هم انتخاب میشه:11:
درسته اونا هم فقط بازیه خودشونو ساخته بودن و بازی باهاش بیرون نیمده
موفق باشی دوست عزیز

Sorena70
03-04-2011, 23:54
کم کم داره جالب میشه.