PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با صفحه مرگ BSOD

linktaz
21-03-2011, 14:45
سلام من یه سیستم با مشخصات زیر جمع کردم اما مدام صفحه مرگ میاد،دیگه خسته شدم.کسی میتونه کمکم کنه؟
cpu: E7400
Ram:2 gig transcend
VGA:9400 GT
HDD:500 seagat
چند بار هم ویندوز رو عوض کردم بازم دست نشد،درایور ها رو به روز کردم،وسیله جانبی خاصی هم نصب نیست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Microsoft Windows
21-03-2011, 15:37
پاورتون چند واته؟
بایوس رو آپدیت کن
سیستم رو که خودتون نبستید؟

linktaz
21-03-2011, 22:24
پاورw 460 cooler master
سیستم رو هم خودم نبستم ،خیر سرش حرفه ای بود طرف.
بایوس رو هم آپدیت کردم حل نشد.
کمک کنید

Microsoft Windows
22-03-2011, 07:50
به ظاهر که پاورتون مناسبه برای این سیستم
قبل از همه با یه آنتی ویروس آپدیت اسکن کن سیستم رو.
بعد کیس رو باز کن تمام اتصالات رو چک کن شل نشده باشه رم رو بکن توی یه اسلات دیگه بزن کارت گرافیک رو بکن تمیز کن جا بزن بببین فن cpu شل نشده باشه یعنی باید کیپ کیپ با cpu باشه .
از تو بایوس نگاه کن دمای cpu مادربوردت چند درجه هست
از این ابزار ویندوز هم برای چک کردن رم استفاده کن ببین شاید رمت مشکل داشته باشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگه هیچکدوم از اینهایی که گفتم نباشه احتمال این اینکه پاور مشکل دااشته باشه هست

ess_1362
22-03-2011, 12:25
مشکل شما تداخل IRQ هست
ابزار آلات جانبی چی داری؟
یکی از این ابزار آلات یا از حاظ سخت افزاری که احتمالش کم هست یا از لحاظ نرم افزاری که خیلی محتمل تر هست داره مشکل ایجاد می کنه

masoodregister
22-03-2011, 12:59
سيستم من هم بردمش سرويس، بعد از سرويس همش همينجوري مي شد همه ي قطعاتش رو باز كردم بعدم بستمش درست شد.

linktaz
22-03-2011, 13:32
به ظاهر که پاورتون مناسبه برای این سیستم
قبل از همه با یه آنتی ویروس آپدیت اسکن کن سیستم رو.
بعد کیس رو باز کن تمام اتصالات رو چک کن شل نشده باشه رم رو بکن توی یه اسلات دیگه بزن کارت گرافیک رو بکن تمیز کن جا بزن بببین فن cpu شل نشده باشه یعنی باید کیپ کیپ با cpu باشه .
از تو بایوس نگاه کن دمای cpu مادربوردت چند درجه هست
از این ابزار ویندوز هم برای چک کردن رم استفاده کن ببین شاید رمت مشکل داشته باشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگه هیچکدوم از اینهایی که گفتم نباشه احتمال این اینکه پاور مشکل دااشته باشه هست

همه اتصالات رو چک کردم،تمیز کردم،نمیدونم چرا.الانم ویندوز رو عوض کردم به XP

---------- Post added at 02:02 PM ---------- Previous post was at 02:01 PM ----------

مشکل شما تداخل IRQ هست
ابزار آلات جانبی چی داری؟
یکی از این ابزار آلات یا از حاظ سخت افزاری که احتمالش کم هست یا از لحاظ نرم افزاری که خیلی محتمل تر هست داره مشکل ایجاد می کنه

ابزار جانبی چیز خاصی ندارم.موس و کیبرد و مودم ADSL
حتی بعضی وقتا تا ویندوز رو عوض میکنم میشه

abbasghaderi2010
22-03-2011, 18:36
با سلام
من هم با مشکل صفحه آبی روبرو بودم ولی بعد از تعویض برند رم ، تقریبا مشکلم حل شد ولی هنوز بعضی مواقع صفحه آبی ظاهر میشود که مسبب پاور گرین هست و باید در اولین فرصت یک پاور ایسوس بگیرم .
تجربه من :

1- یکی از علت های بوجود آمدن صفحه آبی رم هست که می تواند به علت ری مارک بودن یا ناسازگاری رم با سیستم باشد (در خرید رم حتما به رم های ساپورت شده در دفترچه مادربرد خود دقت کنید)
2- استفاده کردن از پاور نامرغوب و یا پاوری است که توان آن از توان مورد نیاز سیستم کمتر باشد .
3- مهم ترین قسمت خرید یک کامپیوتر مرحله اسمبل کردن آن است . اگر قطعات به خوبی اسمبل نشده باشند ، سیستم با هنگ های زیاد و صفحه آبی فراوان مواجه میشود .

موفق باشید

linktaz
23-03-2011, 10:41
با سلام
من هم با مشکل صفحه آبی روبرو بودم ولی بعد از تعویض برند رم ، تقریبا مشکلم حل شد ولی هنوز بعضی مواقع صفحه آبی ظاهر میشود که مسبب پاور گرین هست و باید در اولین فرصت یک پاور ایسوس بگیرم .
تجربه من :

1- یکی از علت های بوجود آمدن صفحه آبی رم هست که می تواند به علت ری مارک بودن یا ناسازگاری رم با سیستم باشد (در خرید رم حتما به رم های ساپورت شده در دفترچه مادربرد خود دقت کنید)
2- استفاده کردن از پاور نامرغوب و یا پاوری است که توان آن از توان مورد نیاز سیستم کمتر باشد .
3- مهم ترین قسمت خرید یک کامپیوتر مرحله اسمبل کردن آن است . اگر قطعات به خوبی اسمبل نشده باشند ، سیستم با هنگ های زیاد و صفحه آبی فراوان مواجه میشود .

موفق باشید

تو دفترچه راهنمای مادربرد که چیزی پیدا نکردم.
پاورم هم که فکر نمیکنم نامرغوب باشه.کولر مستر 460 وات.
حتی یکبار خودم دمونتاژ کردم و دوباره جمع اش کردم.
دوتا نکته:
1-توی ویندوز 7 بیشتر رخ میداد
2-موقعی پخش موسیقی یه دفعه قاطی میکرد و شروع به پخش یه صدای ممتد میکنه.

ess_1362
23-03-2011, 11:09
چیزی که از ارور شما مشخص هست تداخل IRQ را نشون میده
یعنی یکی از ابزار آلات جانبی یا یکی از نرم افزارها(درایور ها) داره مشکل ایجاد می کنه
شما تمام ابزار جانبی را جدا کن و بعد تست کن
اگر نتیجه نداد مشکل از یکی از درایور ها هست

linktaz
23-03-2011, 20:43
چیزی که از ارور شما مشخص هست تداخل IRQ را نشون میده
یعنی یکی از ابزار آلات جانبی یا یکی از نرم افزارها(درایور ها) داره مشکل ایجاد می کنه
شما تمام ابزار جانبی را جدا کن و بعد تست کن
اگر نتیجه نداد مشکل از یکی از درایور ها هست
بعضی وقتا موقع پخش آهنگ صدا قطع میشه و یه صدای ممتد شنیده میشه(زوزه!!)
میشه ربطش داد به این مشکل؟