PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 4 شبانه روزه شکمم کار نمیکنه!

leopard7
20-03-2011, 23:20
سلام.

من 4 روز پیش دچار دلدرد و تهوع و ... بدی شدم که در اثر مسمومیت غذایی بود. الان خیلی بهترم و دلم هم تقریبا خوبه.
اما از اون زمان تا حالا ، الان حدود 4 شبانه روز هست که به اصطلاح شکمم اصلا کار نمیکنه و دفع ِ مدفوع وجود نداره!! :41: باید چی کار کنم؟؟

بعد یه مساله دیگه هم اینه که دو حالت از این موضوع هست. یکی حالتیست که روده بزرگ دارای محتویات زیادی شده اما شخص در دفع اونها مشکل داره. مثلا مدفوع سفته.
اما این حالتی که الان در من هست بنظرم این نیست. یعنی خودم احساس میکنم فقط قسمتی غذاهایی که توی این 4 روز خوردم وارد روده بزرگ شده و مثلا بقیه هنوز در معده و روده کچک موندن! (میشه؟!) :41::41:

من خودم از دیروز پریروز شیر سرد دارم میخورم. یه بار هم خاک شیر خوردم اما هنوز کار نکرده شکمم.

چه باید کرد؟
آیا توصیه ای هست؟
آیا مواد غذایی یا کارهایی هست که روند گوارش شامل حضم و غیره رو سریع تر کنه؟

Dokhtar_Bache
20-03-2011, 23:24
روغن زیتون فکر کنم موثر باشه

Life24
21-03-2011, 18:06
درود
به پزشک مراجعه کنید حتما

Saeed System
21-03-2011, 18:13
آلو خیس کرده هم خیلی موثره ولی موثتر تر از اون پزشک و گرفتن دارو ...داروهای مسهل هم شکم رو کا رمیندازن

babak-online
21-03-2011, 18:19
عرق نعنا با نبات

leopard7
21-03-2011, 19:53
کار کرد بالاخره. البته سفت بود و زیاد هم نبود.
فکر کنم جفت اون حدسهایی که زدم با هم واقع شدن!

مواد غذایی بیشتری بگین. یا مقاله ای در این باره لینک بدید.
من خودم سرچ کردم به چیز قابل توجهی نرسیدم

Sayam
29-03-2011, 12:08
سلام .
البته باید ببخشین، خدا رو شکر مشکل دوست عزیزمون Leopard7 حل شده اما منم جهت تکمیل فرمایشات بقیه ی عزیزان نظرمو مینویسم...

من خودم از دیروز پریروز شیر سرد دارم میخورم.
اشتباه نکنید... شیر در این مورد فایده ی چندانی نداره...

ولی موثتر تر از اون پزشک و گرفتن دارو ...داروهای مسهل هم شکم رو کا رمیندازن
مخالفم... مصرف دارو به ضررش نمی ارزه... وقتی مواد طبیعی هست چرا دارو؟؟؟؟؟ دارو در مواقع حاد
.
.
بهترین راه ها برای پیشگیری/ درمان یبوست:

1- ورزش کافی
کمک به سوخت و ساز بهتر بدن

2- نوشیدن آب کافی

3- خورن مواد غذایی حاوی فیبر
فیبر باعث این میشه که مدفوع به راحتی از روده ها خارج بشه
فایبرهای معروف:
سبزیجات: گوجه فرنگی، کاهو و...
میوه جات: کیوی، نارنگی و...
حبوبات: عدس

وقتی دچار یبوست شدید:

نوشیدن یک لیوان شیر گرم قبل از خواب (ضمن کمک به بهبود کیفیت خواب)
نوشیدن یک لیوان آب تقریبا سرد به صورت ناشطا (با استفاده از این روش در بیشتر مواقع بعد از نیم ساعت روده ها فعالیت خودشونو شروع می کنند، ضمنا بهتره تا نیم ساعت چیز دیگه ای میل نکنید، مگر چای)
بهترین پیشنهاد هایی که میتونم داشته باشم:
کیوی، آلو خشک(بهتره به صورت خیس کرده استفاده بشه)، روغن زیتون، هندوانه

Sayam
29-03-2011, 12:19
راستی یادم شد بگم که اگه یبوست گرفتین به هیچ وجه برنج نخورید که براتون سمه

leopard7
12-06-2011, 04:26
این تاپیک واسه چی هنوز بازه؟! نه به بعضی تاپیکهایی که به سرعت بسته میشن نه به این. :27:

Saeed System
12-06-2011, 07:56
این تاپیک واسه چی هنوز بازه؟! نه به بعضی تاپیکهایی که به سرعت بسته میشن نه به این. :27:

کلا یه تاپیک وقتی بسته میشه که در اون تاپیک بحث و جدال الکی که خارج حیطه اون تاپیک صورت می گیره..

الان تاپیک هست تو انجمن پزشکی برای سال 2004 که این فروم تاسیس شده ولی هنوز بازه..

دلیلشم اینه که بحث مفید وقتی تو تاپیکی صورت می گیره باعث باز موندن اون تاپیک میشه وبرای استفاده

کاربران دیگه در آینده

موفق و موئید باشید :11:

leopard7
13-06-2011, 13:14
خدا به دادم برسه.
امروز مبتلا به مشکلی شدم که 3 ماه پیش دچارش شدم و در نتیجه اون مشکل بود که مشکلی که در این تاپیک گفتم پیش اومد!

همین دیروز این پست رو دادم

این تاپیک واسه چی هنوز بازه؟! نه به بعضی تاپیکهایی که به سرعت بسته میشن نه به این.

چه تقارنی

مشکل مذکور را همین دقایقی پیش در اینجا گفتم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hamedjanam
21-06-2011, 16:21
وای یکی به دادم برسه دارم میترکم !!!
الان یه ماهیمیشه کم غذا میخورم و دارم رژیم میگیرم خیر سرم .
چون کم خوری خیلی راحتم کرده هم از لحاض خوابیدن و هم از لحاض سرحال بیدار شدن . یه مشکل خیلی خیلی حادی ککه پیدا کردم اینه که نمیتونم مدفوع دفع کنم به علت زیاد شدن حجمش و سفت بودنش ! الان 3 روزه به اصطلاح رودم کارنکرده و امروز هم که کار کرده با بن بست شدید روبرو شده کمکم کنید یه راه حل سریع برام بدبن چون دارم میترکم به دادم برسید الان ساعت 5.19 دقیقه اس اگه زنده موندم تا 5 دقیقه ی دیگه میام یکی کمک کنه تا الان 3 تا هربیلاکس خوردم اما انوم تو 7-8 ساعت کار میکنه کمککککککککککککککککککککککک کککککککککک:18:

Sayam
21-06-2011, 16:55
چون کم خوری خیلی راحتم کرده هم از لحاض خوابیدن و هم از لحاض سرحال بیدار شدن . یه مشکل خیلی خیلی حادی ککه پیدا کردم اینه که نمیتونم مدفوع دفع کنم به علت زیاد شدن حجمش و سفت بودنش ! الان 3 روزه به اصطلاح رودم کارنکرده و امروز هم که کار کرده با بن بست شدید روبرو شده کمکم کنید یه راه حل سریع برام بدبن چون دارم میترکم به دادم برسید الان ساعت 5.19 دقیقه اس اگه زنده موندم تا 5 دقیقه ی دیگه میام یکی کمک کنه تا الان 3 تا هربیلاکس خوردم اما انوم تو 7-8 ساعت کار میکنه کمککککککککککککککککککککککک کککککککککک:18:

سلام عزیز جان...
رژیم گرفتنت شاید ربطی به این مشکلت نداشته باشه ها

من هر چی رو که در این مورد می دونستم تو این دوتا پستم گفتم ،

فعلا حرف دیگه ای نمی زنم اون دو پستمو بخون ، اگه سوال داشتی بپرس

:5:

morsadr
21-06-2011, 17:08

دوست عزیز برای کار کردن شکم راه سریع که شما می گید وجود ندارد . اگر درد دارید در یک لگن آب ولرم بنشینید تا بتدریج درد کمتر بشود . با خوردن مواد غذایی حاوی فیبر و داروهای ملین شکم بتدریج به کار می افتد .

hamedjanam
21-06-2011, 17:38
آآآآه ه ه ه آآآ ه ه ه ه ه............ رلکس رلکس نو پرابلم! دیگه هیـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــچ جیز مهم نیست !!!

this is a Messages from the last Terminator For posterity:5:
:::::
لطفا تغذیه ی مناسب داشته باشد (نان سبوس دار سبزی جات میوه .....

shabnam1986
21-06-2011, 18:39
قرصی هست که حاوی فیبر باشه؟

Sayam
21-06-2011, 22:33
قرصی هست که حاوی فیبر باشه؟

بله قرصهای حاوی فیبر وجود داره اما عوارض هم داره
بهتره از فیبر غذایی استفاده بشه

shabnam1986
21-06-2011, 22:46
میشه اسم ببرین؟

Sayam
22-06-2011, 11:06
میشه اسم ببرین؟

متاسفانه در مورد اسم اون قرصها نمیدونم

ضمنا ، یادآوری میکنم در ارتباط با دارو دو تاپیک ویژه در این انجمن قرار داره :

◄◄ داروهـــــــا؛ کاربرد، شیوه‌ی استفاده، ممانعت‌ها و ناسازگاری‌ها ►►

اطلاعات دارو ها [مقالات]

MusicManiac
22-06-2011, 11:23
من انواع و اقسام مواد غذایی طبیعی رو برای این مشکل امتحان کردم. برای من هیچ چیز موثرتر از کیوی نبوده. واقعاً معجزه میکنه!

shabnam1986
22-06-2011, 14:32
نظرتون راجع به بسته های پودر سبوس چیه؟

---------- Post added at 04:32 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

دوست عزیز برای کار کردن شکم راه سریع که شما می گید وجود ندارد . اگر درد دارید در یک لگن آب ولرم بنشینید تا بتدریج درد کمتر بشود . با خوردن مواد غذایی حاوی فیبر و داروهای ملین شکم بتدریج به کار می افتد .

ولی هست!

شیاف های بیزاکودیل...

Sayam
22-06-2011, 15:06
نظرتون راجع به بسته های پودر سبوس چیه؟
خب چون نام کاربریه منم همینه نمیشه در موردش پست ندم :31:
البته اینو هم بگم که این سبوس با اون سبوس فرق میکنه... :21:

سبوس یکی از مهمترین فایبرهاست و موجب حرکت مواد داخل روده ها میشه

این مقاله هم شاید به دردتون بخوره :

مصرف پودر سبوس گندم یبوست را از بین می‌برد

morsadr
24-06-2011, 10:55
میشه اسم ببرین؟

قرصهایی بنام سی لاکس . پودر های گیاهی نیز موجودند با نامهای مختلف مانند پسیلیوم .

leopard7
06-07-2011, 02:00
ببخشید آیا خوردن ماهی در شب، قبل از خواب در وقوع دلدرد تاثیر داره؟؟

Hamid Reza
06-07-2011, 13:08
ببخشید آیا خوردن ماهی در شب، قبل از خواب در وقوع دلدرد تاثیر داره؟؟

سلام
به تنهايي نميتونه مشكلي ايجاد كنه
ولي خوردن ماهي با ماست ميتونه باعث دل درد بشه

موفق باشيد:11:

leopard7
06-07-2011, 16:19
سلام
به تنهايي نميتونه مشكلي ايجاد كنه
ولي خوردن ماهي با ماست ميتونه باعث دل درد بشه

موفق باشيد:11:

یعنی قبل از خواب خوردنش با مواقع دیگه فرقی نداره؟ (من ماهی رو در مواقع دیگه میخورم مشکل پیش نمیاد.)
بعد، آیا ممکنه مثلا معده من در حضم ماهی مشکل داشه باشه؟

Hamid Reza
06-07-2011, 19:01
یعنی قبل از خواب خوردنش با مواقع دیگه فرقی نداره؟ (من ماهی رو در مواقع دیگه میخورم مشکل پیش نمیاد.)
بعد، آیا ممکنه مثلا معده من در حضم ماهی مشکل داشه باشه؟

ببينيد طبيعت ماهي سرده
غذاهاي سرد هم حركت آرومي توي روده دارن
اونايي كه مشكل تنبلي روده يا يبوست دارن نبايد زياد غذاهاي سرد بخورن و يا غذاي سرد رو با يه چيزي كه طبيعتش گرم هست بخورن
مثلا ماست رو با نعناع بخورن
پنير رو با گردو بخورن و...

شما اگه رودتون تنبل باشه احتمالش هست كه با ماهي مشكل داشته باشين

موفق باشيد

leopard7
06-07-2011, 19:17
ببينيد طبيعت ماهي سرده
غذاهاي سرد هم حركت آرومي توي روده دارن
اونايي كه مشكل تنبلي روده يا يبوست دارن نبايد زياد غذاهاي سرد بخورن و يا غذاي سرد رو با يه چيزي كه طبيعتش گرم هست بخورن
مثلا ماست رو با نعناع بخورن
پنير رو با گردو بخورن و...

شما اگه رودتون تنبل باشه احتمالش هست كه با ماهي مشكل داشته باشين

موفق باشيد

راستش من نمیدونم روده م تنبله یا نه.
اما چیزی که حس میکنم اینه که هر وقت از این دلدردها میشم غذا توی معده م میمونه. مثلا اون سری که دلدرد شدم و این تاپیک رو زدم. روز اولش (4 روز پیش از احداث تاپیک!) بعد از 6 ساعت، شامی رو که خورده بودم برگردوندم. این یعنی غذاهه 6 ساعت تو معده مونده بوده و از معده رد نشده بوده تا به مراحل بعدی گوارش برسه...
دفعه بعدشم باز تقریبا همین حالت بود البته برنگردوندم. (مثل این دفعه)
این دفعه هم انگار که تو معده م مونده بود.

Hamid Reza
06-07-2011, 19:24
راستش من نمیدونم روده م تنبله یا نه.
اما چیزی که حس میکنم اینه که هر وقت از این دلدردها میشم غذا توی معده م میمونه. مثلا اون سری که دلدرد شدم و این تاپیک رو زدم. روز اولش (4 روز پیش از احداث تاپیک!) بعد از 6 ساعت، شامی رو که خورده بودم برگردوندم. این یعنی غذاهه 6 ساعت تو معده مونده بوده و از معده رد نشده بوده تا به مراحل بعدی گوارش برسه...
دفعه بعدشم باز تقریبا همین حالت بود البته برنگردوندم. (مثل این دفعه)
این دفعه هم انگار که تو معده م مونده بود.

آخه شما ميگيد فقط شبا مشكل داريد
يه سري افراد كلا با خوردن ماهي مشكل دارن و آلرژي دارن بهش
مثلا بعد از خوردنش بدنشون سست ميشه يا آب دهنشون زياد ميشه ولي شما ميگي فقط قبل از خواب
در كل خوردن غذاهاي گرم همراه ماهي مثل خرما توي هضمش كمك ميكنه ولي اگه مشكلتون جدي هست با ماهي احتمالا بايد بهش آلرژي داشته باشيد
بعضيا هم نوع خاصي از طبخ ماهي رو ميتونن بخورن
مثلا كباب شده يا آب پز شده
ولي سرخ كردن ماهي و توي نمك خوابوندنش قدرت هضمش رو كاهش ميده و ميتونه اذيت كنه طرف رو