PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پيانو

RatAtouille
20-03-2011, 22:54
پيانو الكتريكي ydp160 ساخت 3dmax از خودم

تمام اندازه ها بر مبناي سانتيمتر و از مدل واقعي يك پيانو است .
اون نقطه هاي روي پدال مال اشكال رندر هست كه درستش ميكنم .
به نظر شما روي زمين چي باشه (فرش ، سراميك يا ..) .
و هر اشالي كه داره بگين .
من براي هر نظري آمادم .. ;)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

RatAtouille
20-03-2011, 23:50
اصلاحات اول انجام شد :

لطفا نظراتتون رو بگين .
:40::40::40::40:

RatAtouille
21-03-2011, 09:53
اصلاحات بعدي هم انجام شد :
لطفا نظراتتون رو بگين .

3d-meysam
21-03-2011, 10:14
مدلسازیش خیلی سادست و رندرشم خیلی بد ، دیگه از نورپردازی و تکسچر نگم بهتره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه وایر فریم بذار، با رندر دیفالت رندر گرفتی؟

RatAtouille
21-03-2011, 10:44
مدلسازیش خیلی سادست
بيشتر از اين چيزي نداره كه .... :13:تازه همشو با سانتيمتر اندازه گرفتم ، يعني مثالا كليد هاي سياه دقيقا با اندازه واقعي برابره و پايه ها و ...

رندرشم خیلی بد ، دیگه از نورپردازی ...
ميدونم :2: بهم بگو چجوري بهتر رندر بگيرم ....

تکسچر نگم بهتره
تكتچر رو نميدونم منظورت چيه ...

یه وایر فریم بذار،

با رندر دیفالت رندر گرفتی ؟
بله با رندر دفالت رندر گرفتم .

mortezaon
21-03-2011, 10:55
من بیشتراز این خوشم اومد که گفتی اندازش واقعی بود
ولی تو نور پردازی باید بیشتر کار کنی
موفق باشید

.

RatAtouille
21-03-2011, 11:00
ولی تو نور پردازی باید بیشتر کار کنی
چشم حتما
مدل مشكلي نداره ؟
راستي هنوز مونده ها :46:

3d-meysam
21-03-2011, 11:27
شما اگه با منتال ری یا وی ری رندر میگرفتی خیلی طبیعی میشد، هرچقدر که خوب مدلسازی کنی، اگه رندرت خوب نباشه مدلسازیت رو به هدر دادی.

.:PAR3A:.
21-03-2011, 12:06
مدلسازیت بد نیس ، ولی می تونه بهتر باشه...
به گوشه های منحنی نگاه کن ، می بینی که کاملا اضلاعش تابلوئن...
یه مودیفایر Smooth اضافه کن ، Auto Smooth رو تیکشو بزن ، بهتر میشه...
پیشنهاد می کنم واس رندر یه سری آموزش ببینی... این آموزش خوبیه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
UV متریال چوبت باید بهتر تنظیم شه ، الان خیلی جاها اصلا رگه های تیره ی داخلش دیده نمیشه ، انگار فقط یه متریال رنگی دادی بهش...
رفلکتای متریالات رو باید بهتر کنی...
این نکاتی بود که فک میکردم کمکت می کنه...
موفق باشی ;)

RatAtouille
21-03-2011, 17:24
يك ، دو روزي خونه هستم ... ممنون كار ميكنم روش ... بازم اگز مشكلي داره بگين . ممنون راستي لينك دانلود موتور وي ري (موتور رندر) خرابه اگر لطف كنين بگذارين ممنون ميشم ...

1navid
21-03-2011, 17:59
سلام
مدلسازیت بد نیست ولی متریال و نورت خیلی ابتداییه
اگه vray رو بلد نیستی یاد بگیر خیلی طبیعیه
سعی کن واقع گرا باشی یعنی هرچی رو که میبینی تو متریال و نور اجرا کنه انگار مدلت واقعیه
تکسچر هارو هم که کلا ترکوندی دیگه چیزی معلوم نیست یه خورده هم بهش bump بده چوب بافت داره
محیط رو هم ببند یه نور محیطی هم براش بزار
درضمن واسه نور داخلی از direct استفاده نکن

.:PAR3A:.
21-03-2011, 18:02
تکسچر هارو هم که کلا ترکوندی دیگه چیزی معلوم نیست یه خورده هم بهش bump بده چوب بافت داره

پیانوئه ، تنه درخت نیس که!!! اینا معمولا نئوپانن ، با روکش...
بامپ نداره که!!!

RatAtouille
22-03-2011, 00:20
مدلسازیت بد نیست
دليلتم بگو آخه هركي مياد ميگه مدل ابتداييه ! آخه كالاف ديوتي 7 كه مدل نميكنم ! ديگه از اندازه شستي هاي سفيد تا حتي قطر صفحه پست همه واقعيه ! اگر مدل ابتدايي بگو چرا مثلا سافت نيست و چميدونم از اين جور چيزا :31:

سعی کن واقع گرا باشی یعنی هرچی رو که میبینی تو متریال و نور اجرا کنه انگار مدلت واقعیه
تا آنجا كه بتونم چشم ...

محیط رو هم ببند یه نور محیطی هم براش بزار
اتفاقا تو ذهنم بود :46:

درضمن واسه نور داخلی از direct استفاده نکن
پس بايد از چي استفاده كنم ؟؟

راستي من دو هفته هم نيست 3dmax رو شروع كردم و اين بعد از تمرين هاي سي دي آموزشي دومين مدلمه بابا !!

ولي در كل :11:

راستي كي بود گفت سافت نيست ... سافتش كردم ، ممنون ....

در مورد Vray كه من نتونستم دانلودش كنم و اگر كسي لينك داره بده .

و bump هم كه :

پیانوئه ، تنه درخت نیس که!!! اینا معمولا نئوپانن ، با روکش...
بامپ نداره که!!!

و اين UV رو هم كه كلا نفهميدم چي هست .... :31:

با تشكر .
پذيراي نظرات بعدي .... :31:

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:16 PM ----------

راستي روي رندر هم كار ميكنم " اون آموزش صفحه قبلو ميگم "

1navid
22-03-2011, 01:01
هر جسمی یه بامپی داره حتی چوب mdf کلا bump تو مکس باعث می شه طرح چوب بهتر دیده بشه وبا رنگ اصلی قاطی نشه من که نگفتم bumpرو 100 بده می تون 3 یا 4 بده در ضمن چوب پیانو نوپان نیست یا چوب روسی سفید یا گردو یا راش
در مورد مدلینگ هم گفتم بد نیست چون هیچ وقت نباید تو 3d max از کارت راضی باشی همیشه باید ازش یه ایرادی بگیری تا کارت بهتر بشه پیشرفت کنی
uvwmap هم یه اصلاح گره تو modifier که سایز مپ متریال رو درست می کنه
بهت پیشنهاد می کنم vray رو بخری جدیترین ورژن اومده به اسم vray 2 چون توش کرکش هم هست البته می تونی تو سایت های خارجی پیدا کنی نسخه کرک شدش رو انگلیسی سرچ کن
برو کلاس vray بعد مکست خیلی بدرد می خوره
نورت رو هم فعلا spot بگذار بعدا نور vray می گذاری
موفق باشی

parvizamd
22-03-2011, 06:40
سلام محمد جان قشنگ شده !ولی تو رندیرنیگ بیشتر کار کن
محمد جان texture همان تصویر دوبعدی (مثل bmp,png,tiff) که روی شی قرار گرفته میشه
و UV-MAP در واقعه تعیین می کنه کدام قسمت TEXTURE تو کجای شی قرار بگیره (مثل اینکه یک تصویر بیاید تو همه سطح معکب بیاید قرار بگیره یا هر قسمت تصویر در یک سطح معکب قرار بگیره)

RatAtouille
22-03-2011, 09:51
تمام نظرات اعمال ميشه
در مورد چوب پيانو بگم كه چوب گردو هست (يا طرح چوب گردو :31:) هست و اگر هم چشماتون رو ببندين و روش دست بكشين با تخته وايت برد اشتباه ميشه اما من يك بامپ هم ميدم ببينم چي ميشه ....

در مورد تعاريف UV-MAP هم ممنون

پذيراي نظرات بعدي .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AMIR REZAs
22-03-2011, 13:14
سلام
کارت درسته ! فقط ببین یه کم رو جزئیات کار کن بعدشم واسه رندر از برنامه هایی که دوستان معرفی کردن استفاده کن ، نورپردازی هم بهترش کن همین:31:

RatAtouille
22-03-2011, 15:00
نظرتون در مورد اين چيه (آخرين ويرايش تا اونجايي كه بلد بودم :31:)

pcforlife
22-03-2011, 19:28
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خیلی خیلی شدت نورت بالاست! Intensity رو کم کن!حتی اگه با رندر دیفالت هم رندر میگیری، سعی کن رو تنظیمات نور و سایه خیلی کار کنی! از Shadow Map تو تنظیمات استفاده نکن... فکر کنم Area Shadows تو همین رندر دیفالت خوب جواب بده... از نورهای Photometric هم استفاده کنی خیلی خوبه... الان نوری که به صفحت دادی جوریه که متریال پارکت کف رو کاملا خراب کرده... سایه ها هم به نحویه که آدم فکر میکنه از نور یه چراغ قوه سایه به وجود اومده...:18:
ارتفاع تابلو به نظر من زیادی پایینه ضمن اینکه یه خورده هم بزرگه، هم خود تابلو و هم فریمش... اگه تونستی یه پارتیتوری چیزی هم بالای پیانوت اضافه کن...
متریال چوبت نسبتا خوبه... متریال سطح صندلی رو از یه رنگ روشت اشتفاده کنی خیلی خوب میشه... رنگ قرمز هم خیلی به نظرم خوب بشه! کارو یه هوا جیغ می کنه...:31:
متریال فریم دور تابلوت هم که متریال صندلیه که!:31: اونم باید درست شه!:20:
متریال کف رو هم تغییر بدی خیلی بهتره!:5:
ضمن ایکه چون با با منتال ری و وی ری رندر نمیگیری، میتونی به جای استفاده از حالت Standard از Architectural در متریال ادیتور استفاده کنی... راستی رفلکشن دادن به متریال هات، فراموش نشه...
ببخشید پرحرفی کردم...:10:
یاعلی:11:
پ.ن: راستی عیدتون هم مبارک.:11:

RatAtouille
22-03-2011, 22:04
براي اين آخري از منتال ری استفاده ميكنم پس اين ها رد ميشه :

میتونی به جای استفاده از حالت Standard از Architectural در متریال ادیتور استفاده کنی...
Area Shadows تو همین رندر دیفالت خوب جواب بده... از نورهای Photometric هم استفاده کنی خیلی خوبه...

اين رفلكتو هم بگو چيه ممنون ميشم ؟(ميدونم چيه ها چجوري رفلكت به زمين بدم )

1navid
22-03-2011, 22:50
به متریال پارکتت رفلکت بدی رفلکت می گیره
کارت خوب شده تو تنظیمات رندر دست کاری کن دیوارت نویز داره
راستی نور فوتومتریک گذاشتی ؟
اگه گذاشتی شدتت رو کم کن زیاده subdivas سایش رو هم ببر بالا بزار 20 بهتر می شه ولی حتما نورت رو یخورده کم کن رنگش رو هم از زردی در بیار خیلی زرد شده
یه نکته دیگه واسه دیوارت قرنیز بزار به کارت جلوه میده رنگش رو هم متفاوت بزار
رنگ متریال صندلی رو هم روشن کن تضاد رنگ تو کار می ترکونه
ولی در کل کارت خوبه

pcforlife
23-03-2011, 13:44
حالا که می خوای منتال ری رندر بگیری حتما تو متریال ادیتور از حالت Arc & Design استفاده کن! فکر کنم به متریال دیوار نویز دادی... نویز رو هم بردار... از نور فوتومتریک استفاده کن و باز هم تو تنظیمات سایه تغییرات بده...
در تنظیمات منتال ری (با زدن کلید F10) حتما Final Gather و GI رو تیک دار کن و با تست رندر های مختلف رو تنظیمات اونا تغییرات لازم رو اعمال کن... کلید 8 رو هم بزن و تو Exposure Control حالت Logarithmic رو انتخاب کن و با رندر پریویو گرفتن پارامتر های همون بخش رو تغییر بده تا به حالت ایده آلت برسی...
پشتکارت خیلی عالیه... الان به نظر من کارت متوسط رو به خوبه! اگه تنظیمات نور و سایه رو به حد ایده آل برسونی، کارت خیلی بهتر میشه...

RatAtouille
25-03-2011, 09:47
این هم مدل آخر چون دیگه وقت ندارم روش کار کنم شما نظرات رو بدین تا بعدا من اصلاح کنم .

Mostafa 3D
25-03-2011, 22:29
مدل خوبه ولی رندرش نه
سایه ها خیلی داغونه
منتاله ؟

RatAtouille
25-03-2011, 22:41
"منتاله ؟ "
بـــــــــــــــــله

cgmon
03-04-2011, 07:44
درود بر شما دوست گرامی

خوب ، این کارتان که خوب شده . میتونید با چندتا جسم محیط را شلوغ کنید تا جلوه نه . با یک بکگراند دارای تضاد

---------- Post added at 07:44 AM ---------- Previous post was at 07:43 AM ----------

راستی ، رندرینگ را خیلی راحت میتونید تنظیم کنید . چرا اینطور هست ؟!!!!

RatAtouille
05-04-2011, 19:06
راستی ، رندرینگ را خیلی راحت میتونید تنظیم کنید . چرا اینطور هست ؟!!!!
چون بلد نیستم با تنظیمات رندر کار کنم :46:

fokonishi
21-04-2011, 00:18
حالا خودتون این پیانو رو دارید ؟
قیمتش الان تو بازار چند هست ؟ :31:
میدونم جاش نیست
ولی خب دیگه:10:

RatAtouille
21-04-2011, 16:42
میدونی که با هدف مندی یارانه ها قیمت ها فرق کرده نمیدونم جدیدا چند شده ولی پارسال حدود 1.200 بود.

Excel-VB
06-06-2011, 17:22
حالا که می خوای منتال ری رندر بگیری حتما تو متریال ادیتور از حالت Arc & Design استفاده کن! فکر کنم به متریال دیوار نویز دادی... نویز رو هم بردار... از نور فوتومتریک استفاده کن و باز هم تو تنظیمات سایه تغییرات بده...
در تنظیمات منتال ری (با زدن کلید F10) حتما Final Gather و GI رو تیک دار کن و با تست رندر های مختلف رو تنظیمات اونا تغییرات لازم رو اعمال کن... کلید 8 رو هم بزن و تو Exposure Control حالت Logarithmic رو انتخاب کن و با رندر پریویو گرفتن پارامتر های همون بخش رو تغییر بده تا به حالت ایده آلت برسی...
پشتکارت خیلی عالیه... الان به نظر من کارت متوسط رو به خوبه! اگه تنظیمات نور و سایه رو به حد ایده آل برسونی، کارت خیلی بهتر میشه...

سلام دوست عزیز
ضمن تشکر از بابت توضیحات خوبتان در راهنمایی این دوستمون .. لطفا یک مقدار راجع به نورهای فتومتریک و نحوه بکارگیری آن (یا آنها) در صحنه و ارتباط آن با منتال ری برایمان صحبت کنید ممنون می شویم ..
با احترام

1navid
06-06-2011, 18:38
سلام دوست عزیز
ضمن تشکر از بابت توضیحات خوبتان در راهنمایی این دوستمون .. لطفا یک مقدار راجع به نورهای فتومتریک و نحوه بکارگیری آن (یا آنها) در صحنه و ارتباط آن با منتال ری برایمان صحبت کنید ممنون می شویم ..
با احترام
سلام
نور های فوتو متریک در کل نزدیک ترین نور به نور لامپ هستند و معمولا به جای نور های نقطه ای استفاده می شوند این نور ها با مکملی (به اسم web ) که یک پلان از شکل حباب و نوردهی لامپ هست نوردهی صحنه رو کامل تر می کنه به نظر من این نوع نور دهی واسه نور کلی زیاد مناسب نیست ولی واسه هالوژن و نور هایی با درجه کم خیلی خوبه (البته چون من vray کار می کنم )این نظر رو دارم شاید دوستان نظر دیگه داشته باشند

Excel-VB
07-06-2011, 05:54
سلام
نور های فوتو متریک در کل نزدیک ترین نور به نور لامپ هستند و معمولا به جای نور های نقطه ای استفاده می شوند این نور ها با مکملی (به اسم web ) که یک پلان از شکل حباب و نوردهی لامپ هست نوردهی صحنه رو کامل تر می کنه به نظر من این نوع نور دهی واسه نور کلی زیاد مناسب نیست ولی واسه هالوژن و نور هایی با درجه کم خیلی خوبه (البته چون من vray کار می کنم )این نظر رو دارم شاید دوستان نظر دیگه داشته باشند

با سپاس از شما دوست عزیز
اتفاقا من هم دنبال همچین نوری بودم (هالوژن) .. ممکنه بفرمائید از کجا می توان این نور را پیدا و در صحنه جاگذاری کرد؟ منظور شما استفاده از یک نور omni و تغییر مشخصات آن و تبدیل به چنین نوری است و یا از جای خاصی باید این نور را شبیه سازی کرد؟
متشکرم

1navid
07-06-2011, 16:08
اگه دقت کنی وقتی نور فوتو متریک می گزاری چند تا تمپلت داره که از اون تو می تونی هالوژن رو انتخاب کنی

Excel-VB
09-06-2011, 13:04
اگه دقت کنی وقتی نور فوتو متریک می گزاری چند تا تمپلت داره که از اون تو می تونی هالوژن رو انتخاب کنی

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
من این نور را پیدا و جاگذاری کردم .. اما آبجکتم متریال مورد نظر را زیر این نور نمی گیرد و کاملا سفید می شود! شدت را هم کم کردم! به نظر شما ایراد از کجاست؟
متشکرم

1navid
09-06-2011, 15:11
شدت نور رو کم کن و از مدل نور free light استفاده کن
شدت نورش intensity هست که پیشفرضش 1500

Excel-VB
09-06-2011, 22:32
شدت نور رو کم کن و از مدل نور free light استفاده کن
شدت نورش intensity هست که پیشفرضش 1500

با تشکر
و چگونه می توان خود محل نور را نیز در رندر داشت؟؟ من گزینه ای به نام Visible یا renderable یا چیزی به این نام ندیدم و خود نقطه نور در رندر نیست
متشکرم

/.,mnb
09-07-2011, 20:17
با تشکر
و چگونه می توان خود محل نور را نیز در رندر داشت؟؟ من گزینه ای به نام Visible یا renderable یا چیزی به این نام ندیدم و خود نقطه نور در رندر نیست
متشکرم

راستش من خودم اکثرا از یه آبجکت (که طرح ساده ی poly هست) و با یک متریال با self-illumation بالا استفاده می کنم که البته با این کار در موتور های رندری مثل vray به عنوان یک منبع نور فرض میشه البته می تونیم این خاصیت رو متوقف کنیم. (الآن مکس روی کامپیوترم نصب نیست تا با عکس نشون بدم.)

1navid
10-07-2011, 19:26
نور های فوتو متریک قابلیت دیده شدن ندارند فکر کنم باید از متریال نور برای دیده شدن استفاده کنی vray mtl light

MrJey
11-07-2011, 01:11
دوست من، برای اینکه حباب نور فوتومتری شما نشون داده بشه یه قسمتی توی تنظیمات نور هست به اسم Light sphere visible in view و یه اندازه هم زیرشه، اون رو تیکدار کنید و ....

1navid
11-07-2011, 13:03
دوست من، برای اینکه حباب نور فوتومتری شما نشون داده بشه یه قسمتی توی تنظیمات نور هست به اسم Light sphere visible in view و یه اندازه هم زیرشه، اون رو تیکدار کنید و ....
خوب نمیشه مصنوعی به نظر میاد

MrJey
11-07-2011, 13:34
طبیعی ترش رو میخوایید اینطوری:

Render settings => Effects

بعد add رو بزنید، lens effects رو انتخاب کنید و به منبع نور مربوطه وصلش کنید... یه GLOW بهش اضافه کنید و چند تا چیز دیگه... همینطوری که تغییر میدید برای تستش از interactive استفاده کنید که همون لحظه real time نتیجشو نشون بده.

این رندر من شبیه همین چیزیه که گفتم:

RatAtouille
12-07-2011, 19:40
طبیعی ترش رو میخوایید اینطوری:

Render settings => Effects

بعد add رو بزنید، lens effects رو انتخاب کنید و به منبع نور مربوطه وصلش کنید... یه GLOW بهش اضافه کنید و چند تا چیز دیگه... همینطوری که تغییر میدید برای تستش از interactive استفاده کنید که همون لحظه real time نتیجشو نشون بده.

این رندر من شبیه همین چیزیه که گفتم:

این مدل پیانو کار خودتونه ؟

IOG
12-07-2011, 19:48
کار خیلی عالی شده. فقط تکسچر زمینش یکم مشکل داره.

MrJey
12-07-2011, 20:06
قشنگ شده؟ بصورت رایگان یه سایت در اختیار گذاشته بود.