PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری روی لپ تاپ ویندوز7 بجای لینوکس بریزم؟

barandeh
19-03-2011, 14:33
سلام دوستان
من یه لپ تاپ دل 5010 inspiron خریدم و فروشنده لینوکس اوبونتو روش نصب کرد برام (ظاهرا سی دی اوریجینال روش بوده) حالا که کمی کار کردم باهاش خوشم نیومده بخصوص که بعضی برنامه ها اصلا روش نصب نمیشه و مخصوص ویندوزه! حالا میخوام بجای لینوکس ویندوز 7 نصب کنم. میشه راهنمایی کنیدکه دقیقا باید چیکار کنم؟ چطوری این لینوکسو پاک کنم؟ درایورهاشو باید مجدد پیدا و نصب کنم ؟ یا کلا تنظیماتی که باید انجام بشه راستی چطوری روی لپ تاپ میشه به محیط بایوس سیستم رفت؟!
ممنون

gnulinux
19-03-2011, 14:52
سلام خوب توصیه میکنم در کنار لینوکس ویندوز نصب کنی :46:خیلی بهتره البته که برنامه ویندوز رو لینوکس نصب نمیشه:13:

اگه چیزی توش نریختی و میخوای حتما فقط ویندوز داشته باشی خب از اول پارتیشن بندی کن و ویندوز بریز واسه محیط ستاپ مال

خودم که با del میره توش مال شما هم احتمالا اول که روشن کنی مینویسه که با چه کلیدی میره توش :20:

اینم کلوپ 5010

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

barandeh
19-03-2011, 16:03
بدبختی همینه روی لینوکس بلد نیستم برم تو قسمت منیجر (مثل ویندوز) که پارتیشن بندی کنم!
قبل از راه اندازی لینوکس هم نمیتونم برم بایوس تنظیم کنم که بگم از روی cd اجرا کنه! کلید del هم که نمیشه!

Abismo Negro
25-03-2011, 19:09
اول از همه توصیه میکنم که لینوکس رو حذف نکنید.و اگر هم ویندوز میریزید راحت میتونید بعدش ابونتو یا هر دیستروی دیگری از گنو/لینوکس رو در کنارش نصب کنید.(نه فضای به اون صورت میگیره و نه تاثیری بر روی عملکرد ویندوز میزاره)
برای پارتیشن بندی در این شرایط شما باید از نرم افزار Gparted استفاده کنید که به صورت دیسک زنده هست.شما ایمیجش رو باید دانلود کنید و فایل iso رو بر روی یک سی دی یا دی وی دی رایت کنید و سپس سی دی حاصله رو قرار بدید و سیستم رو ریستارت کنید. بعد از انجام اینکار وارد محیط نرم افزار gparted میشید(که خودش یک دیستروی لینوکس بر اساس دبیان هست) و از اون طریق میتونید اقدام به حذف. تبدیل.یا ایجاد پارتیشن جدید به هر فرمتی که خواستید(برای ویندوز NTFS و گنو/لینوکس ext3 و ext4) کنید و بعد ویندوز رو نصب کنید.
از اونجایی که ویندوز نرم افزار انحصارطلبی هست که شعور شناختن سایر سیستم عامل هارو نداره توصیه میشه ابتدا ویندوز نصب کنید.البته میتونید ابتدا گنو/لینوکس هم نصب کنید ولی بعد از نصب ویندوز به علت کمبود شعور ویندوز نیاز به تعمیر گراب و بوت لودر هست.
موفق و لینوکسی باشید.

IIVIIojtaba
14-04-2011, 16:40
سلام
ساده ترين راه بدون درد و خونريزي اينه كه از نرم افزارهاي شبيه ساز سيستم عامل استفاده كنين
زيادن اما virtualbox شناخته شده تره و چندتاي ديگه هم هستن
كار با اونها هم بسيار سادست

armin3731
18-06-2011, 20:43
جیگر کار با لینکس که خیلی راجته
بهترین راه برای اینکه هاردت رو به طور کامل پاک کنی (شخمش بزنی!) اینه که اگه سی دی لینکس رو داری بذار تو درایو و لینکس رو پرتیبل بیارش بالا بعد برو تو قسمت Applications بعد برنامه ی Disk Utility رو اجرا کن و بعد می تونی همه چی رو شخم بزنی.:27:
خوش باش