PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور باید ویندور سون را ریپیر کرد و اطلاعات را نجات داد

mercol30
17-03-2011, 12:10
سلام بر دوستان و حرفه ای های عزیز
من می خواهم بدانم چطور می شه ویندوز سون را مثل ویندوز xp ریپیر کرد . ( آگه یادتان باشه در ویندز xp در نصب ویندوز از گزینه rpier استفاده می کردیم ) ولی در سون یک ریپیر وچود داره که هیچ موقعه خدا کار نمی کنه ..
من بعضی اوقات ویندوزم یهویی می پره و کلی اطلاعاتم توی ویندوز و مخصوصا آدرس های اینترنتی توی مروگر ها از بین می ره و من نمی تونم دم و دیقیقه بو کمارک بگیرم و انها را سیو کنم .
باید چه کار کرد که بتوان یک جورایی این اطلاعات را نجات داد :
یکی از راهها استفاده از ویندوزهای لایو ( ویندوزهایی که از روی سی دی لود می شوند ) استفاده کرد که بله می شه اطلاعات درایو c و دکستاپ و داکیومنت را برداشت ولی بوک مارک ها و آدرس سایت های موجود در مروگرها چی .........
مشکل من اینها هستند ولی خیلی ناراحت می شوم وقتی نمی تونم اینها را برگردانم ...
سوال : اولا راهی دارید که مروگرها به طور اتوماتیک سایتی را که می رویم را یک بک آپ از اون بگیرند یا یک راه دیگه
سوال 2 : چطور باید ویندوز را ریپیر کرد تا بتوان اطلاعات را برداشت ( اگر منظورتان اینه که از گزینه restore استفاده کنم که ، ویندوز جوری می پره که نه از طریق ریپیر مزخرف سون بر نمی گرده و هم از طریق رستور ... باید چه کار کرد ؟

Dr.know
20-03-2011, 16:04
. در سون یک ریپیر وچود داره که هیچ موقعه خدا کار نمی کنه ..

1-داداش تا نقطه ی بازیابی درست نکنی که کار نمی کنه یا ایمیج نگرفتی
2-هرموقه وین بالا نمی یاد کلید f8 رو بگیر بعد اونجا ریپیر داره تازه تو cmd می تونی دستور sfc/scannow
رو بنویسی
3- اگه می خواستی وین عوض کنی احتیاج نیست که حتما درایو را فرمت کنی بعد با ویندوز جدیده اطلاعاتت که میخوای بردار
4- با وین سون میتونی ویندوز پی ای بسازی رو فلش و سی دی که با اون بوت کنی

mercol30
20-03-2011, 17:58
دوست عزیز ممنون از جوابت
اولا چرا ایمیج گرفته ام و می دونم که باید f8 را بزنم . ولی من که نمی خواهم که ویندوز بکاپ گرفته ام را برگردانم می خواهم که اطلاعاتم از بین نرود . بوک مارک ها
عزیز ریپیره هم درست کار نمی کنه و کاری از پپش نمی بره
فکر کنم همون کار را بکنم ویندوزم را روی درایو نصب کنم ... البته تا به حال تست نکرده ام ولی به تستش می ارزد
البته بعد ازیک روز بعدش با گذاشتن دی وی دی ویندوز و ور رفتن ( مثل رفتن به قسمتی که با f8 می روی و زدن گزینه آخرین باری که ویندوزخوب بدو را باید زد چند باز و ....
تازه شانسکی می یاد .من دوباز این کار را کردم و اطلاعات بوکمارکیم را برداشتم ولی با وقت آدم را می گیرد . و باید یکی از این دو راه یعنی نصب روی ویندوز قبلی وهمین کار هست

Help118
21-03-2011, 01:01
دوست عزیز با قراردادادن دی وی دی ویندوز در درایو و بوت از دی وی دی و انجام پروسه های اولیه نصب گزینه repair رو خواهی دید که مثل ساعت عمل می کنه و خیلی وقت به دردم خورده! البته برای مشکلات حاد غیر از مثلا استارت آپی و ... باید ریستوری پونت داشته باشی که پیشفرض این کار تو ویندوز فعاله و انجام میشه.