PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی کنید"" چطوری ازایدم محفظت کنم؟؟؟؟

mali.sh
17-03-2011, 10:21
سلام
دوستان چند ماهی هست که با برخورد یه وبسایت خارجی ایده ایجاد این چنین وبسایتی برای ایرانیان افتادم
تونستم شرکت طراح نرم افزار اون پیداکنم و با خرید ازاون شرکت میتونم اون وبسایت رو راه اندازی کنم
اون شرکت میگه حاضره وبسایت رو با راه اندازی کامل و پشتیبانی تحویلم بده و هزینه منطقی دریافت میکنه
اما
این شرکت درفارسی سازی نمتونه کمکم کنه
ضمنا با توجه به اینکه اونا نهایتا بتونن برای پشتیبانی به زبان انگلیسی درمواقع ضروری کمک کنن من با مشکل زبان هم رو برو هستم
پس لازم میشه یه همکار یا چندتا همکار آشنا با برنامه نویسی و طراحی وب داشته باشم
تو دوستان و فامیل چندتایی که قابل اعتماد هستن و مقداری آشنایی دارن همه گرفتارن
حالامن چطوری میتونم به یه شرکت و یا شخص برای کار اقدام کنم و طرف ایده ایجاد این کار رو ازمن ندزده؟؟؟؟
اخه مطمئنم وب سایت موفق و مفید و پرترفداری برای ایرانیان خواهد بود

MosaferJade
17-03-2011, 15:06
سلام
واقعا هم ترس داره
من خودم هم یه ایده خیلی خوبی دارم چندتا دوست هم دارم که اتفاقا
رشته کامپیوتر هستن ( مثل خودم) دوستان قابل اعتمادی هم هستن
می گن ما زیاد از برنامه نویسی چیزی نمیدونیم . گفتم هر چی که بدونم یادتون میدم
ولی زیر بار نرفتن . من خودم هم تنها نمیتونم همه کارا رو بکنم . یعنی راستش اگه حداقل دونفر باشیم
با همفکری و روحیه دادن به هم میشه به یه جایی رسوند . البته من هنوز نامید نشدم . دنبال یه فرصت مناسب هستم

بحث کرک کردن برنامه ها هم که پیش اومده دیگه نمیشه هیچ ایده ای رو به صورت ایمن اجرا کرد
ما همچنان دنبال راه حلیم
موفق باشید
سال نو مبارک

enimonte
17-03-2011, 18:50
فکر کنم یک جا خوندم که میشه ایده رو ثبت کرد

mali.sh
17-03-2011, 19:06
ممنون از همراهیت محبوبه خانوم
حالا بنظرتون چه راهکاری برای مسکوت نماندن ایده ها و حفاظت از ایده چیه؟

M A M M U T
17-03-2011, 19:11
سلام
دوستان چند ماهی هست که با برخورد یه وبسایت خارجی ایده ایجاد این چنین وبسایتی برای ایرانیان افتادم
تونستم شرکت طراح نرم افزار اون پیداکنم و با خرید ازاون شرکت میتونم اون وبسایت رو راه اندازی کنم
اون شرکت میگه حاضره وبسایت رو با راه اندازی کامل و پشتیبانی تحویلم بده و هزینه منطقی دریافت میکنه
اما
این شرکت درفارسی سازی نمتونه کمکم کنه
ضمنا با توجه به اینکه اونا نهایتا بتونن برای پشتیبانی به زبان انگلیسی درمواقع ضروری کمک کنن من با مشکل زبان هم رو برو هستم
پس لازم میشه یه همکار یا چندتا همکار آشنا با برنامه نویسی و طراحی وب داشته باشم
تو دوستان و فامیل چندتایی که قابل اعتماد هستن و مقداری آشنایی دارن همه گرفتارن
حالامن چطوری میتونم به یه شرکت و یا شخص برای کار اقدام کنم و طرف ایده ایجاد این کار رو ازمن ندزده؟؟؟؟
اخه مطمئنم وب سایت موفق و مفید و پرترفداری برای ایرانیان خواهد بود
1-اگه پول داری برو خارج.....چون این جا بعدا با مشکلات عدیده ای مواجه میشی(فیلترینگ و تعقیب و ...)
در ضمن تو خارج گرفتن مدرک و ثبت سایت ها خیلی راحت تر از ایرانه....و قانونی تر....
2-سعی کن عجله نکنی.... تصمیمت رو بگیر و پول هات رو جمع کن.... اون وقت برو با یه مشاور کامپیوتر و برنامه نویسی که یه چیزهایی بلد باشه مشورت کن....(مورد اعتماد باشه.... از بین فامیل بهتره)
3-ایدت رو به هیچ عنوان و هیچ وقت در سایت های این چنینی مطرح نکن......
4-ایده هات رو به صورت پاور پوینت و به صورت نوشتاری در اختیار داشته باش و در یه جای امن قرار بده....
5-بعدش برو برای ثبت دامین و این جور کارها اقدام کن///....
6-حالا با داشتن این حجم وسیع از کارها و مقدمات میتونی بری به جذب نیرو بپردازی....
بهترین افراد برای انتخاب همون افراد فامیلتون هستن به شرطی که اولا بهشون اعتماد داشته باشی دوما بتونی حقوق خوبی بهشون بدی....شراکتی به درد نمی خوره.....مطمئن باش.....
7-وقتی نیروهات رو جمع کردی سایتت رو راه اندازی میکنی و ... بعدش از راه تبلیغات میتونی هزینش رو تامین کنی...
8-تا یک سال اول فقط ضرر میدی.... مطمئن باش....:دی اما بعد از یک سال با تبلیغات و .... هزینه ها تامین میشه....
9-حالا دیگه یه سایت داری که حتی اگه ازش تقلید بشه بازم تو اولینی....
مثل بالاترین..... اول فقط بالاترین بود اما بعدا دنباله از روش تقلید کرد.... اما بازم بالاترین مشتریش بیشتره.....
اینا همه نظرات خودم بود.....
اما بدون حداقل برای یک کار وسیع به 7-8 ملیون پول احتیاج داری.....

MosaferJade
17-03-2011, 20:08
می بینم بچه ها همه کارت زرد گرفتن:31:

mali.sh
17-03-2011, 22:24
از mammut ,lolo_khan
هم به دلیل راهنمایی هاشون ممنون
چندروزی هست که پایان نامه دانشگاه روتحویل دادم
حالا میتونم تا زمانیکه وضعیت ارشد و سربازی مشخص میشه یه کارایی کنم
تصمیمم رو گرفتم و سعی میکنم مطالعه خدم رو توزمینه هایی که ضعف دارم قوی تر کنم
وبه دنبال یه تیم خوب باشم
مسئله خارج رفتن فعلا به دلیل سربازی منتفی هست بلاخره باید ازفرصت های زندگی همین ور هم استفاده کرد.....
حاضرم زمان و سرمایه لازم برای همچین پروژه ای خرج کنم و بتونم ایدم روبه سرانجام برسونم:13:

---------- Post added at 10:24 PM ---------- Previous post was at 10:24 PM ----------

راستی جریاناین اخطارها چیه؟؟؟؟:18:

MosaferJade
17-03-2011, 22:29
فکر خوبیه
موافقم

logos
18-03-2011, 01:49
ببینید موسسه ای هست برای ثبت ایده ها تون که با یه سرچ ساده می تونید پیداش کنید
شما باید در ابتدا ایده (از هر نوعی که می خواد باشه ) رو اونجا ثبت کنید تا اگر بعدا کسی ازتون دزدید بتونید اقامه دعوی کنید
بعد برید سراغ کارهای دیگه

MosaferJade
18-03-2011, 02:08
ببخشیدا
مثلا من یه ایده در مورد افزایش همین سرعت دانلود در اینترنت تا حدود 10 الی 20 برابر سرعت
واقعی اون دارم می خوام از این ایده ام یه چیزی گیرم بیاد برم اونجا ثبت کنم فردا کسی برنامه منو کرک کرد
و کد هاش رو دزدید و از اون شیوه استفاده کرد اون موقه من چطوری باید اقامه دعوی کنم؟

nightmare
18-03-2011, 02:09
سلام.

یه حرفی میزنم، پذیرفتنش منطقی نیست، اما تجربی می‌تونه باشه.

اول اینکه ایده‌ای که الان توی ذهن شماست، ممکنه همزمان توی همین ایران، ذهن ده ها نفر دیگه رو هم مشغول کرده باشه. در حقیقت بین آدم‌ها همیشه یه جور ارتباط ذهنی جمعی برقراره. بیشتر ایده‌ها در جایی به وجود میان که نیاز‌ها بیشتره. و در جایی که نیاز های مشترک زیادی وجود داره و زمینه‌های توسعه زیاده، ایده‌های مشترک زیادی هم شکل میگیره.

دوم اینکه هرگز و هرگز و هرگز! نترس و مقایسه نکن. وقتی بذر یه ایده‌ی خوب توی ذهنت کاشته شده، باید سریعاً بهش برسی و شروع کنی. (البته در صورتی که جنبه‌‌های مختلف بازدهی اون رو در آینده بررسی کردی و مطمئنی جواب میده).

سوم اینکه فرض کن هیچکس ایده‌ات رو نفهمید، تو کارت رو شروع کردی و کم کم موفق شدی. خواهی دید چند مدت بعد عین ایده‌ی تو و حتی تکمیل شده و بهتر از مال تو رو، عده‌ی زیادی راه می‌اندازن.
اما همیشه اونی که اول بوده، توی ذهن ها ماندگار میشه.

قصدم این نیست که نا امیدت کنم یا منصرف.

به قول مولانا ، سخن را چو بسيار آرايش كنند،هدف فراموش ميشود.

پس فقط... : شروع کن.

MosaferJade
18-03-2011, 02:30
اول اینکه ایده‌ای که الان توی ذهن شماست، ممکنه همزمان توی همین ایران، ذهن ده ها نفر دیگه رو هم مشغول کرده باشه. در حقیقت بین آدم‌ها همیشه یه جور ارتباط ذهنی جمعی برقراره.
این حرفت رو قبول دارم . من یه بار یه ایده ای به ذهنم اومد بعد از تقریبا 20 روز دیدم یکی اجراش کرده دیگه دنبالش نرفتم ( جدی میگم)

نمی تونم الان شروع کنم چون دنبال اینم که کسی نتونه برنامه ها رو کرک کنه بعد . البته همین هم خودش یه شروعه
ولی از زیر صفر

MosaferJade
18-03-2011, 02:39
اول اینکه ایده‌ای که الان توی ذهن شماست، ممکنه همزمان توی همین ایران، ذهن ده ها نفر دیگه رو هم مشغول کرده باشه. در حقیقت بین آدم‌ها همیشه یه جور ارتباط ذهنی جمعی برقراره.
این حرفت رو قبول دارم . من یه بار یه ایده ای به ذهنم اومد بعد از تقریبا 20 روز دیدم یکی اجراش کرده دیگه دنبالش نرفتم ( جدی میگم)

نمی تونم الان شروع کنم چون دنبال اینم که کسی نتونه برنامه ها رو کرک کنه بعد . البته همین هم خودش یه شروعه
ولی از زیر صفر

M A M M U T
18-03-2011, 10:10
شما برای اینکه طرحت رو ثبت کنی باید همه چیزش کامل باشه....
برنامه نویسی.....بخش حفاظت و توجیه علمی که چرا این طرح شما یه سودی برا مملکت داره....
ثبت اختراع کردن تو ایران از پفک خریدن هم آسون تره.... به شرطی که بری دنبالش....
برا ثبت اختراع باید به اداره ی کل ثبت شرکت ها و مالکیت های صنعتی مراجعه کنی.....
اول برو بپرس ببین میشه طرحت رو ثبت کرد یا نه..... (تا زحمتت بیهوده هدر نره)

logos
18-03-2011, 10:37
سلام.

یه حرفی میزنم، پذیرفتنش منطقی نیست، اما تجربی می‌تونه باشه.

اول اینکه ایده‌ای که الان توی ذهن شماست، ممکنه همزمان توی همین ایران، ذهن ده ها نفر دیگه رو هم مشغول کرده باشه. در حقیقت بین آدم‌ها همیشه یه جور ارتباط ذهنی جمعی برقراره. بیشتر ایده‌ها در جایی به وجود میان که نیاز‌ها بیشتره. و در جایی که نیاز های مشترک زیادی وجود داره و زمینه‌های توسعه زیاده، ایده‌های مشترک زیادی هم شکل میگیره.

دوم اینکه هرگز و هرگز و هرگز! نترس و مقایسه نکن. وقتی بذر یه ایده‌ی خوب توی ذهنت کاشته شده، باید سریعاً بهش برسی و شروع کنی. (البته در صورتی که جنبه‌‌های مختلف بازدهی اون رو در آینده بررسی کردی و مطمئنی جواب میده).

سوم اینکه فرض کن هیچکس ایده‌ات رو نفهمید، تو کارت رو شروع کردی و کم کم موفق شدی. خواهی دید چند مدت بعد عین ایده‌ی تو و حتی تکمیل شده و بهتر از مال تو رو، عده‌ی زیادی راه می‌اندازن.
اما همیشه اونی که اول بوده، توی ذهن ها ماندگار میشه.

قصدم این نیست که نا امیدت کنم یا منصرف.

به قول مولانا ، سخن را چو بسيار آرايش كنند،هدف فراموش ميشود.

پس فقط... : شروع کن.

نمی دونم شما چقدر تا به حال کار کردید و ایا واسه خودتون کار کردید یا خیر اما :
اول : ایده تو ذهن خیلی ها ممکنه باشه مهم اینه که کی زودتر ثبتش کنه !!! اینکه کسی کسی ایده داشته باشه مهم نیست باید ثبت بشه تا در صورتی که کسی خواست اون کارو بکنه سریعا بشه جلوشو گرفت

دوم : ترس اصلا چیز بدی نیست و باعث میشه ادم رو ایدش کار کنه و بیشتر جنبه هاشو در نظر بگیره

سوم : کی میگه اونی که اول بوده تو ذهن ها می مونه ؟؟؟؟ اولین فروش گاه اینترنتی ایران کی بوده ؟ اولین برند پوشاک تو ایران کی بوده ؟ اولین تولید کننده تلوزیون تو ایران کی بوده ؟ اولین تولید کننده یخچال فریزر کی بوده ؟؟؟؟
به همین سادگی می بینی اولین ها مهم نیستن ! معروف شدن و تو یاد موندن به اولین بودن تنها نیست مهم خیلی چیزاس !!! عموما اگه ایده رو ثبت نکنی و پشتت قدرت نباشه (پول و پارتی ) و اگه اون ایده واقعا خوب باشه نمی شه کاریش کرد و راحت ایده ادمو می ذزدن و ازش استفاده می کنن !!!

پس فقط : شروع نکن !!!!! درست کارتو شروع کن ! ابتدا ثبت ایده بعدش بالا پایین کردن اون و بررسی بازده و سود دهیش و بعدش شروع کار !!!

شما برای اینکه طرحت رو ثبت کنی باید همه چیزش کامل باشه....
برنامه نویسی.....بخش حفاظت و توجیه علمی که چرا این طرح شما یه سودی برا مملکت داره....
ثبت اختراع کردن تو ایران از پفک خریدن هم آسون تره.... به شرطی که بری دنبالش....
برا ثبت اختراع باید به اداره ی کل ثبت شرکت ها و مالکیت های صنعتی مراجعه کنی.....
اول برو بپرس ببین میشه طرحت رو ثبت کرد یا نه..... (تا زحمتت بیهوده هدر نره)

لازم نیست کامل کامل باشه
با سمبل کردن هم میشه ثبت کرد

MosaferJade
18-03-2011, 11:22
فکر کنم اصلا کسی نفهمید من دارم چی میگم
تو همین پی سی ورلد خیلی از بچه ها میان کد ها رو در میارن
و از اون برای خودشون استفاده می کنند . زیاد راه دوری نمیرم
دوست خودم جناب علی آقا( hamishebahar ) اومده بود برنامه وین رر رو
کرک کرده بود تا بتونه به راحتی از رمز های فایل های وین رر عبور کرد . که با کلی بحث
به این نتیجه رسیدیم که نمیشه این کار رو کرد( البته این کار انجام شده ولی اونی که ما می خواستیم نبود)
و خود من فهمیدم چطوری رمز گزاری کنم که نشه بازش کرد( جالب آین بود که در آخر فهمیدیم که خود
سازنده های وین رر هم نمی توانند از رمز ها عبور کنند)

الان توی همین پی سی ورلد خیلیا میان پروژه های واقعا عالی رو در اختیار دیگران آن هم با سورس کامل
قرار می دهند . توی این دنیای تکنولوژی اگه من یه برنامه ای توپ درست کنم بدم بیرون فکر می کنید چقدر
میشه امید وار بود که ...
حالا گیریم که اومدم ایده ام را ثبت کردم . توی یک ماه اول هزارتا برنامه مشابه( چینی) با کد های اصلی اون
برنامه درست میشه( برنامه های راگان ) ؟ کی می تونه جلو این کارا را بگیره ؟
می بینید که همیشه هم نمیشه با ثبت ایده خودتونو امیدوار کنید
توی یکی از تایپیک ها همین علی آقا اومده در مورد اینکه چکار کنیم تا برنامه های ما کرک نشوند بحث هایی کرده ولی
همه جا حد اقل یه رخنه کوچک وجود داشته .
ببخشید که کلا بحث را بردم به سمت برنامه و برنامه نویسی و کرک ... . خواستم بدونید که همیشه هم نمیشه به
ثبت ایده امید وار بود . با اینکه از نظر منطقی به نظر می رسد که راهی نباشد . ولی من همیشه حتم دارم که راهی
وجود دارد . ما همچنان در تلاشیم

logos
18-03-2011, 11:45
فکر کنم اصلا کسی نفهمید من دارم چی میگم
تو همین پی سی ورلد خیلی از بچه ها میان کد ها رو در میارن
و از اون برای خودشون استفاده می کنند . زیاد راه دوری نمیرم
دوست خودم جناب علی آقا( hamishebahar ) اومده بود برنامه وین رر رو
کرک کرده بود تا بتونه به راحتی از رمز های فایل های وین رر عبور کرد . که با کلی بحث
به این نتیجه رسیدیم که نمیشه این کار رو کرد( البته این کار انجام شده ولی اونی که ما می خواستیم نبود)
و خود من فهمیدم چطوری رمز گزاری کنم که نشه بازش کرد( جالب آین بود که در آخر فهمیدیم که خود
سازنده های وین رر هم نمی توانند از رمز ها عبور کنند)

الان توی همین پی سی ورلد خیلیا میان پروژه های واقعا عالی رو در اختیار دیگران آن هم با سورس کامل
قرار می دهند . توی این دنیای تکنولوژی اگه من یه برنامه ای توپ درست کنم بدم بیرون فکر می کنید چقدر
میشه امید وار بود که ...
حالا گیریم که اومدم ایده ام را ثبت کردم . توی یک ماه اول هزارتا برنامه مشابه( چینی) با کد های اصلی اون
برنامه درست میشه( برنامه های راگان ) ؟ کی می تونه جلو این کارا را بگیره ؟
می بینید که همیشه هم نمیشه با ثبت ایده خودتونو امیدوار کنید
توی یکی از تایپیک ها همین علی آقا اومده در مورد اینکه چکار کنیم تا برنامه های ما کرک نشوند بحث هایی کرده ولی
همه جا حد اقل یه رخنه کوچک وجود داشته .
ببخشید که کلا بحث را بردم به سمت برنامه و برنامه نویسی و کرک ... . خواستم بدونید که همیشه هم نمیشه به
ثبت ایده امید وار بود . با اینکه از نظر منطقی به نظر می رسد که راهی نباشد . ولی من همیشه حتم دارم که راهی
وجود دارد . ما همچنان در تلاشیم

فکر کنم خیلی ها متوجه شدن شما چی میگی اما جوابا یشتر در مورد سوال اول تاپیک بود و راه های محاقظت از ایده
اما در مورد برنامه و سورس رایگان و کرک و این حرف ها
ببینید وقتی شما چیزی رو ثبت نکنید به هیچ عنوان نمی تونید از اون دفاع کنید ، مسلما جنس مشابه (اینجا برنامه) یا تقلبی یا کرک شده میاد تو بازار (مثل همین ویندوز) شما هم نمی تونید جلوی کاربرا رو از دانلود رایگان بگیرید اما نکته اینجاست که برای فروش در بازار رسمی شما می تونید جلوی جنس های تقلبی یا کرک شده رو بگیرید

مثل سی دی فیلم یا اهنگ که الان راحت همه می تونن دانلود کنن اما تو بازار رسمی کسی نمی تونه کپی رو بفروشه و جرم محسوب میشه و قابل پی گرد

کلا بحثی که شما می کنید متفاوت از بحث حفاظت از ایده هست

MosaferJade
18-03-2011, 11:50
نظر همگی محترم ولی من فکر می کنم راهی هست
پس صبر می کنم . شاید با صبر کردن مشکلم حل شود
دیر انجام دادن بهتر از ناقص انجام دادنه

logos
18-03-2011, 11:55
نظر همگی محترم ولی من فکر می کنم راهی هست
پس صبر می کنم . شاید با صبر کردن مشکلم حل شود
دیر انجام دادن بهتر از ناقص انجام دادنه

نظر شما هم محترم :20: اما فکر می کنید کرک و سورس رایگان چقدر تو کارتون تاثیر بزاره ؟ اگه کارتون عالی باشه ؟
مگه همین مشکلات برای نرم افزارهای دیگه نیست ؟
شما مسلما می تونید ایدتون رو ثبت کنید و در بازار های رسمی به قیمت درست بفروشید ( و هزاران کار و مزایای دیگه که می تونه براتون داشته باشه) اما صبر کردن می تونه باعث از بین رفتن زمان بشه زمانی که شما می تونستید ایدتون رو گسترش بدید و ممکنه ایده ای بهتر از شما بوجود بیاد و تجاری بشه و شما دیگه کاری نتونید انجام بدید

MosaferJade
18-03-2011, 12:11
برنامه ای که من می خوام درست کنم حجمش زیاد نیست در حد ( فوق فوقش) یک مگابایت
و بخاطر سرعت دانلود پایین فقط در ایران احتمالا کاربرد خواهد داشت
اگه برنامه سنگینی بود آره حق با شماست فقط یه شرکت می تونست بره دنبالش و از جزئیاتش سر در بیاره
اما برنامه های کوچکی رو همه میرن دنبالش تا کرکش کنن ( حتی برای آموزش و سرگرمی)

اگه سازنده تایپیک بره شکایت کنه اخطار بعدی رو هم گرفتم . لطفا جواب اون رو هم بدید

Ultimator
18-03-2011, 14:36
اگه برای ترس از دزدیده شدن یا کرک شدن ایده ای ، ایده رو اجرا نکنین هیچ وقت به چیزی دست پیدا نمیکنین بالاخره هیچ چیزی نمیتونه جلوی کپی شدن ایده رو بگیره ، ولی اگه روش کار کنین و رو ایده تبلیغ کنین مطمئنا جای پای خودتون رو برای همیشه میذارین ، توییتر رو در نظر بگیرین . ایده خیلی خیلی ساده ایه پیاده سازیشم چیزی نداره یکی از دوستان میگفت صد تومن میگیرم توییتر مینویسم اما کاربراش رو نمیشه شمرد اما هرچقدرم الان شبه توییتر بسازن بازم جای اونو نمیگیره ، در مقابل فیس بوک یه ایده اجرا شده بود و سایتهای اجتماعی زیادی بودن قبل و بعدش ، اما نحوه اجرای اون ایده هم مهمه + تبلیغات و مدیریت مناسب

MosaferJade
18-03-2011, 14:57
با تشکر از همه دوستان که هدفشون فقط باز کردن گره های کور بچه های پی سی ورلده
مطمئن باشید که من در مورد ایده خودم چیزهایی رو میدونم که میگم نمیشه

nightmare
18-03-2011, 18:40
نمی دونم شما چقدر تا به حال کار کردید و ایا واسه خودتون کار کردید یا خیر اما :
اول : ایده تو ذهن خیلی ها ممکنه باشه مهم اینه که کی زودتر ثبتش کنه !!! اینکه کسی کسی ایده داشته باشه مهم نیست باید ثبت بشه تا در صورتی که کسی خواست اون کارو بکنه سریعا بشه جلوشو گرفت

دوم : ترس اصلا چیز بدی نیست و باعث میشه ادم رو ایدش کار کنه و بیشتر جنبه هاشو در نظر بگیره

سوم : کی میگه اونی که اول بوده تو ذهن ها می مونه ؟؟؟؟ اولین فروش گاه اینترنتی ایران کی بوده ؟ اولین برند پوشاک تو ایران کی بوده ؟ اولین تولید کننده تلوزیون تو ایران کی بوده ؟ اولین تولید کننده یخچال فریزر کی بوده ؟؟؟؟
به همین سادگی می بینی اولین ها مهم نیستن ! معروف شدن و تو یاد موندن به اولین بودن تنها نیست مهم خیلی چیزاس !!! عموما اگه ایده رو ثبت نکنی و پشتت قدرت نباشه (پول و پارتی ) و اگه اون ایده واقعا خوب باشه نمی شه کاریش کرد و راحت ایده ادمو می ذزدن و ازش استفاده می کنن !!!

پس فقط : شروع نکن !!!!! درست کارتو شروع کن ! ابتدا ثبت ایده بعدش بالا پایین کردن اون و بررسی بازده و سود دهیش و بعدش شروع کار !!!

چرا ما باید انقدر خودخواه باشیم؟
شاید یه نفر بدون دزدیدن ایده‌ی شما همون ایده به ذهنش رسیده و میخواد روش کار کنه. حالا چون اول ایده مال شما بوده اون باید کلاً حذف شه و جلوشو بگیریم؟ طرز فکر شما نوعی انحصار طلبی هست و در محیط و کار انحصاری رقابتی وجود نخواهد داشت. مگر حرف شما رو در زمینه‌ی ثبت برند بپذیریم. نه ایده.

در مورد دوم، لازمه بدونیم "ترس" با "احتیاط" فرق می‌کنه. من منظورم از نترسیدن ، حفظ اعتماد به نفس و اراده‌ی شروع یه کار بر اساس ایده بود. اما فکر می‌کنم منظور شما رعایت احتیاط و در نظر گرفتن جوانب کار هست که درست می‌فرمایید.

در مورد اینکه اولین ‌ها مهم نیستن، بنا به یکسری مسائل حق با شماست . مثلاً یه روزی برند ارج و آزمایش در ایران خیلی برند خوبی بودند و جزو اولین‌ها. اما چی شدند؟
شاید اگر اونها هم تبلیغات مداوم و پیشرفت داشتن، هنوزم جز بهترین‌ها و مشهور‌ترین ها محسوب میشدن. ( البته خیلی دلایل دیگه هم در کنارش هست که این اتفاق نیافتاده، مثلا ایجاد این فرهنگ در جامعه که "جنس ایرانی بدرد نمیخوره" و ...)
و حضور اجناس مرغوب‌تر خارجی در بازار داخل و تبلیغات گستردشون ، تداوم نداشتن تبلیغات محصول داخلی و در نهایت ضرر و تعدیل نیروی کارخانه‌های داخلی باعث میشه یه برند از بالا افت کنه و دیگه مهم نباشه که یه روزی اولین بوده.
تبلیغات، بازاریابی، کیفیت و بسیار موارد دیگه جزو بحث های خیلی مهمه که باید تداوم و پیشرفت داشته باشه. و بازهم از اونجایی که در داخل، همه‌ی اینها پول و پارتی میخواد، کاملاً حق با شماست.

و اینکه گفتم فقط شروع کن، قبلش عرض کرده بودم : "البته در صورتی که جنبه‌‌های مختلف بازدهی اون رو در آینده بررسی کردی و مطمئنی جواب میده" . مسلماً هیچ کس دوست نداره بی گدار به آب بزنه و ضرر کنه.

:10:

mali.sh
20-03-2011, 23:04
به به آفرین...
دستم درد نکنه!
تاپیک سوال منه دیگه!? فک کنم اشتباهی اومدم!
‏(شوخی بود)
همه پست ها رو خوندم بیشتر بحث به کپی رایت و حقوق مادی و معنوی معطوف بود
من با اگاهی به نقص قوانین جاری در کشورمون سوالم رو پرسیدم
اینکه برای سوال من چه جوابی دستگیرم شد
مسکوت گذاشتن ایده ها از این جهت که ممکنه در ذهن دیگران هم باشه صحیح نیست
حداکثر تلاشمون رو بکنیم تا به طور کامل و موفق اجرا بشن
ایده رو ثبت کنیم
با تیم قابل اعتماد هم راه بشیم
مهمتر از شروع کار ادامه دادن راه به صورت موفقه پیشرفت و توسعه طرح مهمه

به دلیل مشکل سخت افزاری که واسه سیستمم پیش اومد با موبایل تایپیدم شرمنده اگه ویرایش بدی داره