PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمای خرید رینگ و لاستیک مناسب

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

mohamad skystar
08-10-2017, 18:09
دوستان سلام
من اخیرا یه تیبای صفر خریده‌م که لاستیکاش کویره و قصد دارم لاستیکاش رو از همین ابتدای کار عوض کنم و لاستیک با کیفیت خوب خارجی بندازم. من اولین تجربه خرید ماشینم هست و اطلاعاتی در این باره ندارم. ممنون می‌شم کمکم کنید و به سوالاتم جواب بدین:
۱- چه برندی پیشنهاد می‌کنید که دوامش خوب باشه،خیلی هم سفت نباشه خصوصا با توجه به اینکه الان زمستونه و سفتی لاستیک توی رانندگی اذیت می‌کنه.(لطف می‌فرمایید اگر حدود قیمت برای ۴ حلقه لاستیک هر برندی که پیشنهاد می‌کنید رو بفرمایید.)
۲- برای خرید لاستیک اصلی و معتبر و البته با قیمت منصفانه کجاها رو پیشنهاد می‌دید؟ ممنون می‌شم چند تا آدرس بهم بدید.
۳- چه نکاتی رو باید برای خرید لاستیک بدونم که چک کنم.
۴- آیا لاستیک‌های من رو با توجه به صفر بودن ماشینم می‌خرن؟حدودا چقدر؟
پیشاپیش از کمک‌هاتون ممنونم :n40:

سلام به ترتیب جواب میدم
لاستیک هایی که وارد کشور میشه همه جهار فصل هستن
1. برند های ساخت کره در اولویت هستن مگر اینکه شما بخوای بیشتر هزینه کنی
لاستیک ژاپنی یا اروپایی بخری که برای تیبا نمونه های کره ای بهتره جواب داده

2. قیمت لاستیک در فروشگاه های سطح شهر یکسان هست نهایتا با 5 هزار تومن
نوسان پس نگران قیمت نباشید.

3. مهمترین عاملی که در خرید لاستیک باید مورد توجه داشته باشید تاریخ تولید هست
که نباید بیشتر از 6 یا 7 ماه ازش گذشته باشه
و Made in Korea روش درج شده باشه

4. لاستیک های خودتون رو الان هرچی کمتر کار کنه بهتر میخرن
پس سریع تر اقدام کنید.

سایز مورد نظر شما برای تیبا چنده؟ 185 بندازی خوبه فکر کنم

samanta2002
10-10-2017, 12:36
سلام خدمت همگی
بنده از اعضای این سایت نیست
اما نیاز به راهنمایی شدید و البته فوری شما داشتم
برای پژو پارس با سایز 16 205 50
لاستیک فعلی رودستون p672 هست که قراره برن عقب و یک جفت نو برای جلو خریداری شود
بودجه هم بین 500-600 هست
منطقه زندگی شمال غرب یعنی هم برف هم بارون وهم سردی هوا
حالا لاستیک های موجود
لاستیک فالکن 16 گل ZIEX ZE-912
لاستیک سومیتومو گل HTR 200
لاستیک سومیتومو گل HTR A/S P01
لاستیک دانلوپ lm704
دوستان دنبال کره ای هم نیستم
اگر پیشنهاد ژاپنی دیگری هم در این رنج هست بفرمایید
ناگفته نماند که شکل ظاهری گل اصلا مهم نیست فقط جهت دار نباشه
نرمی در حد همین رودستون باشه کفایت میکنه
حتما حتما چهار فصل باشه
کیفیت ساخت خود لاستیک هم که حرف اول رو خواهد زد با توجه به سوز و سرمای هوا
هم اکنون نیازمند یاری شما هستیم

samanta2002
10-10-2017, 12:53
سلام خدمت دوستان
تازه عضو شدم
میخاستم لاستیک بخرم سایز 16 205 50 برا پژو پارس
لاستیک فعلی رودستون cp672 هست که قراره بره عقب و برا جلو یه جفت دیگه جایگزین بشه
بودجه مابین 500-600
منطقه زندگی شمالغرب یعنی هم برف هم بارون وهم سوز و سرما
لاستیک های موجود در این رنج
1- لاستیک سومیتومو 205/50R 16 گل HTR A/S P01
2- لاستیک سومیتومو 205/50R 16 گل HTR 200
3-لاستیک فالکن 205/50R 16 گل ZIEX ZE-912
4- دانلوپ lm704
دوستان اگر پیشنهادهای بهتری هم هست بفرمایند - مثل تویو یا سایر ژاپنی ها
لاستیک کره ای هم نمیخام
ظاهر لاستیک و گل اون اصلا مهم نیست فقط جهت دار نباشه
نرمی هم در حد همین رودستون باشه کفایت میکنه
حتما حتما چهار فصل باشه

با تشکر

mohamad skystar
12-10-2017, 14:39
سلام خدمت دوستان
تازه عضو شدم
میخاستم لاستیک بخرم سایز 16 205 50 برا پژو پارس
لاستیک فعلی رودستون cp672 هست که قراره بره عقب و برا جلو یه جفت دیگه جایگزین بشه
بودجه مابین 500-600
منطقه زندگی شمالغرب یعنی هم برف هم بارون وهم سوز و سرما
لاستیک های موجود در این رنج
1- لاستیک سومیتومو 205/50R 16 گل HTR A/S P01
2- لاستیک سومیتومو 205/50R 16 گل HTR 200
3-لاستیک فالکن 205/50R 16 گل ZIEX ZE-912
4- دانلوپ lm704
دوستان اگر پیشنهادهای بهتری هم هست بفرمایند - مثل تویو یا سایر ژاپنی ها
لاستیک کره ای هم نمیخام
ظاهر لاستیک و گل اون اصلا مهم نیست فقط جهت دار نباشه
نرمی هم در حد همین رودستون باشه کفایت میکنه
حتما حتما چهار فصل باشه

با تشکر

دانلوپ لاستیک بسیار با کیفیتی هست
چهارفصلم هست انتخاب کنید

جواد206
23-10-2017, 09:15
دوستان سلام.من یه اس دی میخوام بخرم.میخاستم رینگ تورنادو یا همون 207 بندازم با لاستیک خارجی.دوسوال دارم.یک اینکه دوس دارم رینگ سایز15 بندازم با لاستیک 195 بصورت 15/60/195 اینطوری به نظرتون قشنگ میشه ظاهری؟ بعد استانداردی چطود؟ بعد لاستیک گیر نمیکنه؟ واقعا برام مهمه لطفا راهنمایی کامل کنید.ممنون
کلا این کارو کنم زیبا میشه؟ میخام لاستیک 195 رودستون بندازم خیلی تعریف میکنن خوبه؟ این رینگ ولاستیک رو اس دی خوبه میشه؟

:n37:

M.Amorous
12-01-2018, 19:01
سلام دوستان وقت بخیر.
قصد دارم برای سمند لاستیک مناسب خارجی تهیه کنم. سایز 205 مد نظرم هست. دوام لاستیک زیاد برام مهم نیست و به جاش میخوام نرم و بی صدا باشه و اصطکاکش با جاده هم خوب باشه. چه لاستیکی پیشنهاد میدید شما؟

hassanshaikhi
12-01-2018, 20:02
سلام دوستان وقت بخیر.
قصد دارم برای سمند لاستیک مناسب خارجی تهیه کنم. سایز 205 مد نظرم هست. دوام لاستیک زیاد برام مهم نیست و به جاش میخوام نرم و بی صدا باشه و اصطکاکش با جاده هم خوب باشه. چه لاستیکی پیشنهاد میدید شما؟
اگه نرم میخاید کره ای بگیرید مثل هانکوک و کومهو. فقط باید حواستون به دیواره هاش باشه که جایی نگیره چون ضعیفه
واسه 205 رینگ 15 اینچ بگیرید بهتره چون روی 14 شکم میاره.

esmiz
12-01-2018, 23:55
سلام دوستان وقت بخیر.
قصد دارم برای سمند لاستیک مناسب خارجی تهیه کنم. سایز 205 مد نظرم هست. دوام لاستیک زیاد برام مهم نیست و به جاش میخوام نرم و بی صدا باشه و اصطکاکش با جاده هم خوب باشه. چه لاستیکی پیشنهاد میدید شما؟شما همون لاستیک ایرانی بگیر لاستیک دنا خوبه اما کمی کمتر پیدا می شه و گرون تر از بقیه لاستیک های ایرانیه و استاندارده اگه می خوای نرم باشه کویر نرم تره ولی دنا بهتره لاستیک خارجی یه چند تا مشکل داره اولیش میزان موندنش توی گمرک و انبار هاست که اصلا ازش مراقبت نمی شه و در بهترین حالت 10 درصد افت کیفیت پیدا می کنه اشکال دومش تعداد زیادی لاستیک طرح اصل هست که چین می زنه و فروشنده ها با عنوان اصل می فروشن و اصلا اکثر برند های مهم لاستیک سازی اصلا توی ایران نیستند و باشنم هم واسه سمند دویست شش و امثالهم لاستیک تولید نمی کنند و لاستیک ایرانی ارزون تره دو نفر هم می رن سرکار و تفاوت خیای مهمی با نمونه های خارجیش ندارند

فرستاده شده از F5122ِ من با Tapatalk

hassanshaikhi
13-01-2018, 06:21
با کمال احترام لاستیک ایرانی هنوز مونده به خارجی برسه من خودم قبلا ایرانی داشتم الان هم خارجی انداختم تفاوتش کاملا محسوس هست. لاستیک چیزی نیست که بخاید بخاطر قیمتش ارزونترش رو بخرید چون پای جون شما و بقیه وسط هست شده قرض کنید ولی لاستیک خوب بگیرید. بعد مگه ما لاستیک مخصوص یک نوع ماشین داریم که واسه سمند تولید نمیکنن؟ همین 206 قبلا لاستیک فابریکش میشلن بود.

esmiz
13-01-2018, 22:16
با کمال احترام لاستیک ایرانی هنوز مونده به خارجی برسه من خودم قبلا ایرانی داشتم الان هم خارجی انداختم تفاوتش کاملا محسوس هست. لاستیک چیزی نیست که بخاید بخاطر قیمتش ارزونترش رو بخرید چون پای جون شما و بقیه وسط هست شده قرض کنید ولی لاستیک خوب بگیرید. بعد مگه ما لاستیک مخصوص یک نوع ماشین داریم که واسه سمند تولید نمیکنن؟ همین 206 قبلا لاستیک فابریکش میشلن بود.آقا من خودم داییم کارش همینه از لحاظ امنیت لاستیک های خارجی با داخلی تفاوتی نداره ولی از لحاظ کیفیت و نرمی لاستیک های پیرلی هست که واقعا خوبه اما بعید می دونم برای خودرو های داخلی باشه بقیه اش اونقدر تفاوت ندارن

فرستاده شده از F5122ِ من با Tapatalk

davoodr2
03-02-2018, 00:01
سلام دوستان
من به تازگی یه 206 تیپ 2 صفر خریداری کردم میخواستم رینگ زیر رو از سایت اپکو خریداری کنم
رینگ رونال 5 پره
بین سایز 14 و 15 موندم که کدام رو بگیرم! کدام مناسب تر است؟
سایز لاسیتک مناسب برای این رینگ ها چیه؟
farhod19
05-02-2018, 12:36
عزیزان وقت بخیر
برای لیفان x60 چه لاستیکی پیشنهاد می دهید؟
ممنون می شوم راهنمایی کنید

v_a1900
06-02-2018, 19:32
لاستیک نکسن از برند های خوب و با کیفیت هست
عمر مفید هر لاستیک که 80 هزار کیلومتر هست اما گاهی اوقات تا 100 هزار هم باهاش میرن
چسبندگی و نرمی قابل قبولی داره

سلام دوستان. شرمنده ی مدت نبودم. مرسی از راهنمایی دوستان . بالاخره بعد از تحقیقات زیاد ب لاستیک سومیتومو ژاپن رسیدم. الان چند ماهه ک دارم استفاده میکنم خوشبختانه راضی هستم. هم ضمانت خوبی داره هم تاریخ جدید بود تقریبا 7 ماه از تولیدش گذشته بود . 195/15/60 . خواستم بگم لاستیک خوبیه اگه دوستان ب این برند رسیدن توو تحقیقاتشون میتونن رو این لاستیک حساب باز کنن

mohamad skystar
06-02-2018, 19:32
عزیزان وقت بخیر
برای لیفان x60 چه لاستیکی پیشنهاد می دهید؟
ممنون می شوم راهنمایی کنید

هانکوک
کیفیت مطلوب
پایداری خوب
عملکرد خوب هنگام ترمز گیری

abbas-t
16-02-2018, 16:20
سلام دوستان، میخوام لاستیک بخرم، لاستیک ژاپاس حتی یک بار هم زیر ماشین نرفته، اما سال تولیدش 2011 ست
، لازمه که برا ژاپاس هم لاستیک بخرم؟

armin_punisher6
17-02-2018, 21:38
قیمت لاستیک یوکوهاما یا تویو سایز 225/65/17 چنده؟

mohamad skystar
19-02-2018, 20:54
سلام دوستان، میخوام لاستیک بخرم، لاستیک ژاپاس حتی یک بار هم زیر ماشین نرفته، اما سال تولیدش 2011 ست
، لازمه که برا ژاپاس هم لاستیک بخرم؟

برای زاپاس نیاز نیست
چون اگر هم پنچری پیش بیاد مسافت کمی باید باهاش طی کنید

mohamad skystar
19-02-2018, 20:57
قیمت لاستیک یوکوهاما یا تویو سایز 225/65/17 چنده؟

یوکوهاما جفتی حدود 1100000 تومان

Babak
23-02-2018, 11:58
سلام
سمند ال ایکس رینگ فابریک و ...
میخوام چهار تا لاستیک رو عوض کنم . رانندگیم 85 درصد اسفالت . اما15 درصد خاکی و سنگلاخ. کلا بی ملاحظه میرم خارج از جاده.
لاستیکی که خیلی نکوبه تو اتاق و البته راحت هم اسیب نبینه تو خاکی. بودجه هم برای هر تایر حدود 300 کنار گذاشتم.
ایده خودم سومیتومو و در مرحله بعد فالکون و نکسن.
در ضمن سایز هم موندم 205 باشه یا اینکه 195 بالاتر نرم. ایا درسته فرمون پذیری ماشین افت میکنه با لاستیک پهن؟
پیشاپیش ممنون

mohamad skystar
23-02-2018, 14:34
سلام
سمند ال ایکس رینگ فابریک و ...
میخوام چهار تا لاستیک رو عوض کنم . رانندگیم 85 درصد اسفالت . اما15 درصد خاکی و سنگلاخ. کلا بی ملاحظه میرم خارج از جاده.
لاستیکی که خیلی نکوبه تو اتاق و البته راحت هم اسیب نبینه تو خاکی. بودجه هم برای هر تایر حدود 300 کنار گذاشتم.
ایده خودم سومیتومو و در مرحله بعد فالکون و نکسن.
در ضمن سایز هم موندم 205 باشه یا اینکه 195 بالاتر نرم. ایا درسته فرمون پذیری ماشین افت میکنه با لاستیک پهن؟
پیشاپیش ممنون

درود بر آقا بابک عزیز
پس از مدت ها باعث خوشحالی شد پست شما رو در انجمن اتومبیل دیدم

در مورد سایز لاستیک که 205 رو انتخاب کنید
میزان چسبندگی خودرو افزایش پیدا میکنه اگرچه فرمون در حد
بسیار کمی سفت میشه که قابل چشمپوشی هست.
و برندهایی مثل فالکن و نکسن خوبن اگر کوهمو هم انتخاب کنید خوبه

به تاریخ تولید لاستیک حتما دقت کنید

Babak
23-02-2018, 14:55
درود بر آقا بابک عزیز
پس از مدت ها باعث خوشحالی شد پست شما رو در انجمن اتومبیل دیدم

در مورد سایز لاستیک که 205 رو انتخاب کنید
میزان چسبندگی خودرو افزایش پیدا میکنه اگرچه فرمون در حد
بسیار کمی سفت میشه که قابل چشمپوشی هست.
و برندهایی مثل فالکن و نکسن خوبن اگر کوهمو هم انتخاب کنید خوبه

به تاریخ تولید لاستیک حتما دقت کنید
ممنون محمد عزیز از لطفت
موضوع نرمی و خشکی لاستیک با حساب اینکه خاکی سنگلاخ میبرم ماشین رو و نمیخوام استرس پنچری داشته باشم زیاد , برام مهمه. میشه لاستیک صرفا خشک انداخت اونوقت تو حالتی عادی باید صدای اتاق رو اونم با وضع سمند تحمل کنم. یه چیز بینابین که نه راحت پنچری بده و ضعیف باشه و نه خیلی خشک باشه. بین نمونه هایی که گفتین کدومش این پیچیدگی رو داره؟
تاثیر اسیب تایر پهن به جلوبندی و هیدرولیک فرمان تا چه حده؟ خیلی جدیه یا میشه عبور کرد ازش؟
یه کمی هم نگران لاستیک تقلبی/چینی هستم. راهی برای تشخیص اصل بودن تایر هست؟ یا نمایندگی معتبر که کالای اصل میاره؟

mohamad skystar
24-02-2018, 22:22
ممنون محمد عزیز از لطفت
موضوع نرمی و خشکی لاستیک با حساب اینکه خاکی سنگلاخ میبرم ماشین رو و نمیخوام استرس پنچری داشته باشم زیاد , برام مهمه. میشه لاستیک صرفا خشک انداخت اونوقت تو حالتی عادی باید صدای اتاق رو اونم با وضع سمند تحمل کنم. یه چیز بینابین که نه راحت پنچری بده و ضعیف باشه و نه خیلی خشک باشه. بین نمونه هایی که گفتین کدومش این پیچیدگی رو داره؟
تاثیر اسیب تایر پهن به جلوبندی و هیدرولیک فرمان تا چه حده؟ خیلی جدیه یا میشه عبور کرد ازش؟
یه کمی هم نگران لاستیک تقلبی/چینی هستم. راهی برای تشخیص اصل بودن تایر هست؟ یا نمایندگی معتبر که کالای اصل میاره؟

برای سایز 205 در مورد زیر و بند و اینا خیالتون راحت مشکلی پیش نمیاره
لاستیک های کره ای اصل رو از فروشگاه های معتبر تهیه کنید و کلمه Made in Korea حتما روش درج شده باشه حتی برچسبم نباشه روی لاستیک درج شده باشه
لاستیک برند هانکوک رو بنده 6 ساله استفاده میکنم مشکلی نداشتم چند باری هم جاده خاکی رفتم مشکلی نبوده البته سالی چندبار خاکی رفتم
در مورد چسبندگی ترمز و نرمیش هم بسیار عملکرد خوبی داره

dmco
25-03-2018, 11:24
سلام.
دوستان بین
TOYO CF2 و کومهو و هانکود از لحاظ نرمی و چسبندگی و کیفیت کدوم بهتره؟
هزینه اش مهم نیست. تعریف TOYO مدل CF2 رو یجای دیگه خیلی کرده بودن. ممنون.

mohamad skystar
29-03-2018, 00:23
سلام.
دوستان بین
TOYO CF2 و کومهو و هانکود از لحاظ نرمی و چسبندگی و کیفیت کدوم بهتره؟
هزینه اش مهم نیست. تعریف TOYO مدل CF2 رو یجای دیگه خیلی کرده بودن. ممنون.

از لحاظ نرمی چسبندگی کیفیت کومهو

poloton7
01-04-2018, 22:03
سلام.دوستان..
من یک پراید 88 دارم .توی مسافرت یکی از لاستیکها وسطش به انداره 5 سانت جر خورد -لاستیکم کومهو 185 است..حالا می خواهم لاستیک بخرم نمی دانم خارجی بخرم یا ایرانی....بهترین لاستیک ایرانی چی بخرم و خارجی قیمت مناسب چی بخرم
dmco
07-04-2018, 18:06
از لحاظ نرمی چسبندگی کیفیت کومهو

توی سایز 165 و 175 کدام گل رو پیشنهاد می کنید؟ در نرمی و چسبندگی

Actros
08-04-2018, 04:32
دوستان تویو proxes cf2 رو در کنار مدلای سطح پایین هانکوک. کومهو قرار ندین لطفا. ریویو های تایر ریویو رو بخونید این یه لاستیک رده بالاس. کلا کره ای ها مقابل ژاپنی ها حرفی برای گفتن ندارن. این یه چیزه مشخصیه. ولی فروشندگان عزیز قربونش برم هرچی جا بیفته میگن خوبه .تو بعضی تستا این مدل تویو از میشلن پریماسی 3 بالاتر قرار گرفته ! از همه لحاظ تایید شده هست. خودم 3 ماه خریدم. خدای چسبندگی هست برای پژو سایز 205/55/16 گرفتم که کمی نرمی هم داشته باشم با فاق 55 . بسیار راضیه م
اینم یه ریویو مثلا. بین 16 تا لاستیک اروپایی اسیایی چهارم شده. بالاتر از میشلن
لاستیک بسیار خوبی هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohamad skystar
08-04-2018, 18:13
سلام.دوستان..
من یک پراید 88 دارم .توی مسافرت یکی از لاستیکها وسطش به انداره 5 سانت جر خورد -لاستیکم کومهو 185 است..حالا می خواهم لاستیک بخرم نمی دانم خارجی بخرم یا ایرانی....بهترین لاستیک ایرانی چی بخرم و خارجی قیمت مناسب چی بخرم
بهترین لاستیک های ایرانی یزد تایر و کویر هستن
یزد تایر رو من تعریفش رو زیاد شنیدم از دوستانی که استفاده کردن

dmco
09-04-2018, 08:03
دوستان تویو proxes cf2 رو در کنار مدلای سطح پایین هانکوک. کومهو قرار ندین لطفا. ریویو های تایر ریویو رو بخونید این یه لاستیک رده بالاس. کلا کره ای ها مقابل ژاپنی ها حرفی برای گفتن ندارن. این یه چیزه مشخصیه. ولی فروشندگان عزیز قربونش برم هرچی جا بیفته میگن خوبه .تو بعضی تستا این مدل تویو از میشلن پریماسی 3 بالاتر قرار گرفته ! از همه لحاظ تایید شده هست. خودم 3 ماه خریدم. خدای چسبندگی هست برای پژو سایز 205/55/16 گرفتم که کمی نرمی هم داشته باشم با فاق 55 . بسیار راضیه م
اینم یه ریویو مثلا. بین 16 تا لاستیک اروپایی اسیایی چهارم شده. بالاتر از میشلن
لاستیک بسیار خوبی هست
منم که ریویو از همین سایت رو دیدم جذب ش شدم. منتهی نرمی اون هم خیلی واسم مهمه. شما که استفاده کردید چطوره؟ ممنون.

Actros
10-04-2018, 04:45
منم که ریویو از همین سایت رو دیدم جذب ش شدم. منتهی نرمی اون هم خیلی واسم مهمه. شما که استفاده کردید چطوره؟ ممنون.

والا من فاق 55 رو دارم رو رینگ 16 ار نرمی کاملا راضی هستم. همون ریویو دیدی که از نرمی نمره خیلی خوبی آورده حالا شما اصلا ببین سایز مورد نظرت و داره ؟ اگه داره موجود هست ؟ یه مدل دیگه داره تویو drb اونم محشره

srx190d
10-04-2018, 08:14
دوستان سلام
از نظر علمی تا چه تاریخی لاستیک اون قابلیت نرمی و کارایی خوب و قابل اطمینان خودش رو داره
مخصوصا اگر اصولی نگهداری و انبار شده باشه و آفتاب اصلا نخورده باشه

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD

Actros
11-04-2018, 02:52
دوستان سلام
از نظر علمی تا چه تاریخی لاستیک اون قابلیت نرمی و کارایی خوب و قابل اطمینان خودش رو داره

تاریخ مصرف لاستیک میگن6-7 سال هست.
من خودم 6 سال بیشتر لاستیک کومهو زیر ماشینم بود 70 هزار تا کار کرد تو این مدت. ماشین کم کار.من تا اخرش راضی بودم
ولی کلا سال دوم سوم کمی کارایی افت میکنه

mohammad1983
02-05-2018, 16:55
سلام
3 ماه پیش بعد کلی تحقیق و با توجه به قیمت 4 حلقه تایر 235.55.18 نکسن nfera گرفتم به قیمت جفتی 950 تومان و مشکلی نداشتم تا امروز اتفاقی موقع چک کردن شیار تایر دیدم شیار ها فرق داره!(البته در ظاهر معلوم نیست و خیلی شبیه هستند) دقت کردم دیدم به صورت ضربدری دو حلقه تایر گل su1 که توی نت نوشته تابستانی هست و دوحلقه ru5 که چهار فصل هست!
بلافاصله به سراغ فروشنده رفتم و اعتراض کردم که من چهار فصل میخواستم اما به این صورت به من فروختی.ابراز بی اطلاعی و تعجب کرد و تنها کاری که کرد چهار فصل ها رو جلو انداخت و تابستانی ها عقب.
توی نت و سایت نکسن سرچ کردم گل su1 که تابستانی هست رو نوشته برای شرایط بارانی و خیس هم خوب عمل میکنه بقیه امتیازاتشون هم تقریبا یکی بود.
به غیر از ترد ویر که برای تایر 4 فصل (ru5) عدد 500 هست که نشان از دوام بالاش داره و تایر تابستانی (su1) که عدد 300 هست.
به نظر شما مشکلی ایجاد نمیکنه؟
برم اتحادیه شکایت کنم که تایر تا به تا بهم فروختن؟

soroori2
07-07-2018, 01:54
سلام
میخوام طایر های ال نود رو عوض کنم تو بین طایر های ایرانی کدوم رو و با چه سایزی پیشنهاد میدید ؟

mohamad skystar
10-07-2018, 22:24
سلام
میخوام طایر های ال نود رو عوض کنم تو بین طایر های ایرانی کدوم رو و با چه سایزی پیشنهاد میدید ؟

برای تندر 90 لاستیک ایرانی کویر تایر سایز 205/60/15

soroori2
11-07-2018, 01:10
برای تندر 90 لاستیک ایرانی کویر تایر سایز 205/60/15

سلام
ممنون از پاسخ شما .آیا این همون مرکوری هست یا اون فرق می کنه ؟

aryamehr1368
11-07-2018, 09:54
دوستان سلام

مربا نیست که میفرمایید درست نگهداری بشه مثلا بذارن تو یخچال یا تو سایه,معمولا در دنیا لاستیک با تاریخ تولید بیشتر از سه سال نباید انداخته بشه زیر ماشین این در مورد لاستیکهای سطح بالا مثل میشلن درسته ولی لاستیکهای ایرانی حتما باید تاریخ روز باشه,اینم که دوستمون میفرمایند 6 سال لاستیکم کار کرده و70 هزار کیلومتر یعنی میشه تقریبا سالی 12 هزار کیلومتر ماهی هزار کیلومتر پس نشون دهنده کم راه بودن این خودروست ,سعی کنید همیشه لاستیک تاریخ روز خریداری کنید یا اگه خارجی میزنی بیشتر از یکسال نباشه

aryamehr1368
11-07-2018, 09:59
سلام
3 ماه پیش بعد کلی تحقیق و با توجه به قیمت 4 حلقه تایر 235.55.18 نکسن nfera گرفتم به قیمت جفتی 950 تومان و مشکلی نداشتم تا امروز اتفاقی موقع چک کردن شیار تایر دیدم شیار ها فرق داره!(البته در ظاهر معلوم نیست و خیلی شبیه هستند) دقت کردم دیدم به صورت ضربدری دو حلقه تایر گل su1 که توی نت نوشته تابستانی هست و دوحلقه ru5 که چهار فصل هست!
بلافاصله به سراغ فروشنده رفتم و اعتراض کردم که من چهار فصل میخواستم اما به این صورت به من فروختی.ابراز بی اطلاعی و تعجب کرد و تنها کاری که کرد چهار فصل ها رو جلو انداخت و تابستانی ها عقب.
توی نت و سایت نکسن سرچ کردم گل su1 که تابستانی هست رو نوشته برای شرایط بارانی و خیس هم خوب عمل میکنه بقیه امتیازاتشون هم تقریبا یکی بود.
به غیر از ترد ویر که برای تایر 4 فصل (ru5) عدد 500 هست که نشان از دوام بالاش داره و تایر تابستانی (su1) که عدد 300 هست.
به نظر شما مشکلی ایجاد نمیکنه؟
برم اتحادیه شکایت کنم که تایر تا به تا بهم فروختن؟
مشکلی ایجاد نمیکنه اگه نگران این هستی که مثلا لاستیک تابستانی تو زمستون لیز میخوره اصلا نگران نباش لیز خوردن به عاج لاستیک بستگی داره مهم همون لاستیکای جلوته که ترید ویرش خوبه

aryamehr1368
11-07-2018, 10:07
سلام
ممنون از پاسخ شما .آیا این همون مرکوری هست یا اون فرق می کنه ؟
لاستیک کلا سلیقه ایه یه نفر سایز پهن دوست داره یکی فابریک هر کدوم هم مزایای خودش رو داره مثلا لاستیک پهن یکم بیشتر به جلوبندی اسیب میزنه ولی فرمون پذیری بهتری داره,مرکوری مال کارخونه یزد تایره من که خودم لاستیک فروشم بیشتر فروشمون همین مرکوریه و دنبال بقیه لاستیکهای ایرانی خیلی کم میان دلیلش بد بودن اونا نیست ولی مثل اینکه یزد رو سایز پهن هم 14 و هم 15 بهتر جواب داده نمونش راننده های تاکسی که اگثرا همین لاستیکو میزنن معروف هم هست به گل ریز

armin_punisher6
12-07-2018, 21:43
لاستیک 225/65/17 یوکوهاما جفتی چنده؟

mohamad skystar
13-07-2018, 23:51
لاستیک 225/65/17 یوکوهاما جفتی چنده؟

قیمت این سایز یوکوهاما برای هر حلقه بین 650 تا 700 هزار تومن
جفتی حدود 1300 تا 1400 هست

Benamoundo
16-07-2018, 12:51
سلام
به توصيه دوستي كه خودش اين تجربه را دارد براي سراتو ٢٠٠٠ اپشنال لاستيك ٢١٥/٥٥/١٦ گرفتم
مشكلي پيش نمياد
ممنون

mohamad skystar
16-07-2018, 21:50
سلام
به توصيه دوستي كه خودش اين تجربه را دارد براي سراتو ٢٠٠٠ اپشنال لاستيك ٢١٥/٥٥/١٦ گرفتم
مشكلي پيش نمياد
ممنون

سلام
نه مشکلی ایجاد نمیکنه خیالتون راحت

wichidika
01-08-2018, 16:57
هشدار پلیس درباره عمر لاستیک‌های خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بخش-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-4/289664-%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B9%D9%85%D8%B1-%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] OynDZ-zV7HuLRzJXMk6t54xOW7QmZk6-PzKYErBp8ujh5heZaE,/%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9+%D8%AE%D9%88% D8%AF%D8%B1%D9%88.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بخش-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-4/289664-%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B9%D9%85%D8%B1-%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88) رییس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا در ارتباط با استفاده از لاستیک خودرو، بیش از عمر مفیدش هشدار داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ داوود قاسمیان با اشاره به اینکه تایر به عنوان آخرین عضو گرداننده سیستم انتقال خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نقش مهمی در کنترل وسیله نقیله دارد، گفت: لاستیک‌ها ضمن اینکه وظیفه حرکت خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را برعهده دارند، ضربات ناشی از دست اندازهای ریز را گرفته و از انتقال به اتاق شاسی جلوگیری می‌کند.
وی با بیان اینکه لاستیک از چند لایه تشکیل شده که سطح رویی آن به آج یا گل لاستیک معروف است، افزود: سطح رویی لاستیک از ورود اجسام نوک تیز به داخل آن جلوگیری می‌کند تا تایر پنچر نشود.
رییس پلیس ترافیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شهری راهور ناجا تصریح کرد: هر چه آج های روی لاستیک بیشتر باشد چسبندگی آن به سطح زمین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بهتر است و کنترل خودرو در پیچ های تند و جاده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) های لغزنده آسان تر می شود.
وی با اشاره به اینکه عمق آج یک لاستیک نو 5.9 میلیمتر است ادامه داد: حداقل آج لاستیک باید 1.6 میلیمتر باشد و لاستیک هایی که کمتر از این آج دارند به هیچ عنوان برای رانندگی ایمن نبوده و می تواند برای راننده حادثه ساز شوند.
رییس پلیس ترافیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شهری راهور ناجا به تاریخ تولید لاستیک اشاره کرد و گفت: کلیه لاستیک ها دارای تاریخ ساخت روی جداره خود هستند که با 4 رقم نشان داده می شود که دو عدد اول نشان دهنده هفته سال ساخت و دو رقم آخر سال ساخت لاستیک به میلادی است؛ به عنوان مثال اگر بر روی لاستیک عدد 1217 درج شده است نشان می دهد لاستیک مورد نظر در هفته دوازدهم سال 2017 میلادی تولید شده است.
وی در پایان تاکید کرد: رانندگان باید بدانند حداکثر عمر مفید لاستیک 3 سال است و با توجه به اینکه لاستیک کالایی مصرفی است حتی اگر از آن استفاده نشود و عمر مفیدش به اتمام رسیده باشد ممکن است در حین تردد دچار مشکل شده و برای راننده حادثه ساز شود.

Abdolreza2012
03-08-2018, 18:25
سلام

بهترین لاستیک ایرانی برای پژو 405 چیه ؟ سایز 205

من تا حالا از رودستون و کوموهو استفاده میکردم ولی با این گرونی های اخیر فکر نکنم دیگه بشه خریدشون!

تو خارجیا نکسن و فالکن چطورن ؟ ( چندتا مدلش قیمت متعادلی داشت )

shiraz522
28-08-2018, 11:50
سلام
برای پژو پارس بهترین لاستیک ایرانی چی هست ؟ ۲۰۵
و ارزون ترین مدل خارجی با کیفیت چی هست؟

لطفا حدود قیمت رو بفرمایید. ممنون
اوضاع اقتصادی اینقدر گل و بلبل هست که مجبوریم از تولید داخلی حمایت کنیم :n10:

najee
06-09-2018, 12:51
یه جفت لاستیک 165 ایرانی که بین همه لاستیک ایرانی ها از همه نرم تر باشه چی میتونم بگیرم با این وضع بازار خارجی که نمیشه گرفت ایرانی هم هرچی زودتر بگیرم به نفعمه هرروز داره میره بالاتر خیلی لاستیک هام داوم بیاره دوماهه
فقط میخوام نرم باشه هم ماشین به صدا نیافته هم ترمز گیری خوبی داشته باشه تا حالا ایرانی استفاده نکردم فقط چینی داشتم

aryamehr1368
06-09-2018, 14:48
یه جفت لاستیک 165 ایرانی که بین همه لاستیک ایرانی ها از همه نرم تر باشه چی میتونم بگیرم با این وضع بازار خارجی که نمیشه گرفت ایرانی هم هرچی زودتر بگیرم به نفعمه هرروز داره میره بالاتر خیلی لاستیک هام داوم بیاره دوماهه
فقط میخوام نرم باشه هم ماشین به صدا نیافته هم ترمز گیری خوبی داشته باشه تا حالا ایرانی استفاده نکردم فقط چینی داشتم
اگه نرم میخوای ایران تایر بنداز ولی زودتر هم صاف میشه در کل رو لاستیک ایرانی بیشتر از یک سال امید نداشته باش

aryamehr1368
06-09-2018, 14:50
سلام
برای پژو پارس بهترین لاستیک ایرانی چی هست ؟ ۲۰۵
و ارزون ترین مدل خارجی با کیفیت چی هست؟

لطفا حدود قیمت رو بفرمایید. ممنون
اوضاع اقتصادی اینقدر گل و بلبل هست که مجبوریم از تولید داخلی حمایت کنیم :n10:
یزد تایر تو 205 ها بهترینه معمولا همه دنبال یزد میان,فکر لاستیک ارزون خارجی رو هم بنداز دور مگه چینی

najee
08-09-2018, 06:52
اگه نرم میخوای ایران تایر بنداز ولی زودتر هم صاف میشه در کل رو لاستیک ایرانی بیشتر از یک سال امید نداشته باش

دیگه چاره نیست با این بازار خراب ایرانی هم بتونی بگیری باید کلاتو بندازی بالا
من از ماشین زیاد استفاده نمیکنم بخاطر همین زود آج لاستیک تموم بشه برام فرقی نداره فقط میخوام بین همه ایرانی ها نرم تر از هم باشه حداقل هم صدا کمتر یاد تو اتاق هم ترمز گیری بهتری داشته باشه .
بعضی از دوستان کویر ویزدو پیشنهاد دادن ولی هیچکس صددرصد نمیدونه ونمیتونه قاطعانه بگه کدوم بهتره

srx190d
08-09-2018, 06:57
يزد گل مركوري
هم نرم هم كم صدا

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk by [emoji851]

aryamehr1368
08-09-2018, 09:25
دیگه چاره نیست با این بازار خراب ایرانی هم بتونی بگیری باید کلاتو بندازی بالا
من از ماشین زیاد استفاده نمیکنم بخاطر همین زود آج لاستیک تموم بشه برام فرقی نداره فقط میخوام بین همه ایرانی ها نرم تر از هم باشه حداقل هم صدا کمتر یاد تو اتاق هم ترمز گیری بهتری داشته باشه .
بعضی از دوستان کویر ویزدو پیشنهاد دادن ولی هیچکس صددرصد نمیدونه ونمیتونه قاطعانه بگه کدوم بهتره
بله صد در صدی وجود نداره در کل ی چیزی بت بگم همه ایرانی ها تقریبا در یه حدن یکی یکمی زودتر صاف میشه یکی یکمی دیرتر البته ب شرایط رانندگی و سالم بودن ماشین هم بستگی داره

najee
08-09-2018, 10:29
بله صد در صدی وجود نداره در کل ی چیزی بت بگم همه ایرانی ها تقریبا در یه حدن یکی یکمی زودتر صاف میشه یکی یکمی دیرتر البته ب شرایط رانندگی و سالم بودن ماشین هم بستگی داره

فک میکنید گل لاستیک (آج) تو نرمی تاثیر داره با مواد همه یکی فقط شکلشون واسه قشنگی فرق میکنه چون من خودم همچین تصوری دارم نمیاد واسه هر مدلی یه مواد بسازن.

در هر صورت بین کویر ویزد وایران کدوم بازم بهتر میشه از دوستان کسی هم که داره نظربده ممنون میشم

mohamad skystar
08-09-2018, 12:54
فک میکنید گل لاستیک (آج) تو نرمی تاثیر داره با مواد همه یکی فقط شکلشون واسه قشنگی فرق میکنه چون من خودم همچین تصوری دارم نمیاد واسه هر مدلی یه مواد بسازن.

در هر صورت بین کویر ویزد وایران کدوم بازم بهتر میشه از دوستان کسی هم که داره نظربده ممنون میشم

لاستیک های ایرانی از کیفیت خوبی الان برخوردارن
در حال یزد تایر و کویر تایر و بارز به ترتیب حرف اول رو میزنن

najee
08-09-2018, 13:32

ینی به ترتیب از نظر نرم بودن دیگه ؟؟

mohamad skystar
08-09-2018, 16:39
ینی به ترتیب از نظر نرم بودن دیگه ؟؟

از نظر کیفیت و دوام و کارایی
نرم بودن همشون تقریبا در یک سطح هست

najee
08-09-2018, 17:02
از نظر کیفیت و دوام و کارایی
نرم بودن همشون تقریبا در یک سطح هست

ok بریم ببینم کدومش گیرمون میاد مرسی

aryamehr1368
09-09-2018, 09:12
کی گفته لاستیکهای ایران از کیفیت خوبی برخوردارن؟کیفیت لاستیکای ایرانی در حد متوسط جهانی هم نیست ما به هر کی لاستیک خارجی فروختیم رفته دیگه تا مدت ها نیومده ولی ایرانی هرکس خریده دوباره یک سال نشده اومده خواهشا قبل نظر دادن حداقل خودت برو ترید ویر لاستیکها رو نگاه کن مال لاستیک ایرانی به زور برسه به 200 ولی لاستیک های خارجی مثل جی تی ترید ویر 500 دارن,در مورد کیفیت برند های ایرانی هم کاملا حرفت اشتباهه هیچ آمار رسمی که ندازیم کدوم برند بهتره بیشتر انتخاب لاستیک در ایران سلیقه ایه همون بارز که گذاشتی رتبه سوم برای ماشینهای رینگ 14 و 15 پرفروش ترینه ولی در مورد پراید بدفروش ترینه

aryamehr1368
09-09-2018, 09:16

بله شکل گل و همچنین مواد اولیه تو کیفیت و نرمی تاثیر داره انتخاب لاستیک ایرانی هم سلیقه ایه و هیچ کس نمیتونه بگه کدوم بهتره

mohamad skystar
09-09-2018, 11:53
کی گفته لاستیکهای ایران از کیفیت خوبی برخوردارن؟کیفیت لاستیکای ایرانی در حد متوسط جهانی هم نیست ما به هر کی لاستیک خارجی فروختیم رفته دیگه تا مدت ها نیومده ولی ایرانی هرکس خریده دوباره یک سال نشده اومده خواهشا قبل نظر دادن حداقل خودت برو ترید ویر لاستیکها رو نگاه کن مال لاستیک ایرانی به زور برسه به 200 ولی لاستیک های خارجی مثل جی تی ترید ویر 500 دارن,در مورد کیفیت برند های ایرانی هم کاملا حرفت اشتباهه هیچ آمار رسمی که ندازیم کدوم برند بهتره بیشتر انتخاب لاستیک در ایران سلیقه ایه همون بارز که گذاشتی رتبه سوم برای ماشینهای رینگ 14 و 15 پرفروش ترینه ولی در مورد پراید بدفروش ترینه

شما سعی کنید با دقت بیشتری مطالب رو دنبال کنید
مقایسه ای بین لاستیک ایرانی و خارجی در مطالب بنده مشاهده کردید ؟
در مورد کیفیت بهتر لاستیک های کره ای و اروپایی نسبت به ایرانی شکی نیست.
اما امروزه دیگه قدرت خرید اکثر مردم نسبت به قبل فرق کرده و به راحتی مشخص هست
که در حال حاضر فروش لاستیک ایرانی نسبت به خارجی بهتر شده و این فقط به خاطر گرون شدن لاستیک خارجی هست.

aryamehr1368
09-09-2018, 13:11
شما سعی کنید با دقت بیشتری مطالب رو دنبال کنید
مقایسه ای بین لاستیک ایرانی و خارجی در مطالب بنده مشاهده کردید ؟
در مورد کیفیت بهتر لاستیک های کره ای و اروپایی نسبت به ایرانی شکی نیست.
اما امروزه دیگه قدرت خرید اکثر مردم نسبت به قبل فرق کرده و به راحتی مشخص هست
که در حال حاضر فروش لاستیک ایرانی نسبت به خارجی بهتر شده و این فقط به خاطر گرون شدن لاستیک خارجی هست.
شما نوشتی لاستیک ایرانی از کیفیت خوبی برخورداره ننوشتی فروشش بیشتر شده بله فروشش بیشتر شده ولی کیفیت همونه تازه اگه بخاطر مواد اولیه بدتر نشه

hossein.az
10-10-2018, 10:47
شما نوشتی لاستیک ایرانی از کیفیت خوبی برخورداره ننوشتی فروشش بیشتر شده بله فروشش بیشتر شده ولی کیفیت همونه تازه اگه بخاطر مواد اولیه بدتر نشه

همین الان به نسبت پول پرداختی لاستیک های برند ایرانی مثل کویر یا بارز از کیفیت خوبی برخوداره
و کاملا رضایت بخشه

aryamehr1368
14-10-2018, 10:05
همین الان به نسبت پول پرداختی لاستیک های برند ایرانی مثل کویر یا بارز از کیفیت خوبی برخوداره
و کاملا رضایت بخشه
از نظر شما رضایت بخشه ولی از نظر حداقل رنکینگ جهانی خیر اولا که به جز دو سه تا کشور دب و داغون به هیچ جا صادر نمیشه دوما قیمت یک برند خوب مثل هانکوک برای سایز پراید در میاد 33 دلار حالا اگه دلارو 14 تومنی هم حساب کنی قیمت جهانی که دست مصرف کننده میرسه درمیاد 462 هزار تومن همین الان قیمت یزد 400 تومنه ولی در ایران همین لاستیک بالای 800 تومن فروخته میشه پس به نسبت قیمت جهانی ما پولی که میدیم آشغال تحویل میگیریم. اون موقع که هیچکس بارز نمیخرید فقط میگفتن خارجی ,الان به خاطر ارزون تر بودن پر مصرف شدن نه کیفیت و پول پرداختی

hossein.az
14-10-2018, 16:18
از نظر شما رضایت بخشه ولی از نظر حداقل رنکینگ جهانی خیر اولا که به جز دو سه تا کشور دب و داغون به هیچ جا صادر نمیشه دوما قیمت یک برند خوب مثل هانکوک برای سایز پراید در میاد 33 دلار حالا اگه دلارو 14 تومنی هم حساب کنی قیمت جهانی که دست مصرف کننده میرسه درمیاد 462 هزار تومن همین الان قیمت یزد 400 تومنه ولی در ایران همین لاستیک بالای 800 تومن فروخته میشه پس به نسبت قیمت جهانی ما پولی که میدیم آشغال تحویل میگیریم ,کجا بودی اون موقع که هیچکس بارز نمیخرید فقط میگفتن خارجی ,الان به خاطر ارزون تر بودن پر مصرف شدن نه کیفیت و پول پرداختی خلایق هرچه لایق

دوست عزیز اینجا ایرانه و شرایط رو به نسبت اینجا بسنج
اگر اینجوری که شما حساب کردی , قیمت خودرو ایرانی با قیمت جهانی و قیمت آکورد ژاپن میشه مقایسه کرد
ولی قابل قیاس نیست

aryamehr1368
15-10-2018, 09:52
دوست عزیز اینجا ایرانه و شرایط رو به نسبت اینجا بسنج
اگر اینجوری که شما حساب کردی , قیمت خودرو ایرانی با قیمت جهانی و قیمت آکورد ژاپن میشه مقایسه کرد
ولی قابل قیاس نیست

سعی کنید ادب رو هم رعایت کنید.
پس اگه خودت میدونی نگو نسبت به پول پرداختی کیفیت خوبی داره نسبت به پول پرداختی شما داری اشغال تحویل میگیری بله بندازی زیر ماشین یکسال کار میکنه

najee
04-11-2018, 10:35
دوستان کسی قیمت لاستیک به روز داره ایرانی وخارجی پرایدی
یه آشنا دارم تو امیر کبیر گفت ایرانی برندار همه آشغالن چهارتا ایرانی میشه 700تومن گفت من 4تاکومهو 2017بهت میدم 1تومن
ایرانی ها میگه همشون عیب دارن نظرتون چیه چه قیمتیه بازار لاستسک پرایدی؟

QSEVEN
04-11-2018, 11:28
دوستان کسی قیمت لاستیک به روز داره ایرانی وخارجی پرایدی
یه آشنا دارم تو امیر کبیر گفت ایرانی برندار همه آشغالن چهارتا ایرانی میشه 700تومن گفت من 4تاکومهو 2017بهت میدم 1تومن
ایرانی ها میگه همشون عیب دارن نظرتون چیه چه قیمتیه بازار لاستسک پرایدی؟

توی ایرانی فقط بارز پیشنهاد میدم
اگر کومهو نو اکبنده باشه بله قیمتش کمتر از قیمت بازاری هستش تاریخش هم مشکلی نداره بگیرید البته سایز 175

QSEVEN
04-11-2018, 11:33

لاستیک یزد و بارز فعلا از همه توی ایرانی ها بهترن کویر رو به هیچ کس پیشنهاد نمیدم دوست عزیز کویر هامشکل پخت دارن بعضی هاشون که ترک از بقل میخوره به اسم ترک ساید باید خسارتی کویر زیاد دارم

aryamehr1368
04-11-2018, 11:37
اگر کومهو نو اکبنده باشه بله قیمتش کمتر از قیمت بازاری هستش تاریخش هم مشکلی نداره بگیرید البته سایز 175
اتفاقا پرفروش ترین 175 یزد طرح مارسه این همه هم کویر فروختم داره کار میکنه مرجوعی نداشتم

najee
04-11-2018, 12:26

شما قیمت به روز یزد وکومهو دارید ؟میخوام ببینم کدوم به صرف تره اگه اختلاف قیمت کمتر باشه طبیعاتا خارجی بهتره تو خارجی ها ارزون ترین 165کدومه البته نه چینی

QSEVEN
04-11-2018, 13:17
شما قیمت به روز یزد وکومهو دارید ؟میخوام ببینم کدوم به صرف تره اگه اختلاف قیمت کمتر باشه طبیعاتا خارجی بهتره تو خارجی ها ارزون ترین 165کدومه البته نه چینی

یزد 165 حدود 360 هستش خارجی ها هم من 175 کره ای دارم جفتی 580 قیمت 165 هم حدود 30 تا 50 تومن ارزون تره

نکته : لاستیک های چینی از کلیه لاستیک های ایرانی بهتره

najee
05-11-2018, 11:12
یزد 165 حدود 360 هستش خارجی ها هم من 175 کره ای دارم جفتی 580 قیمت 165 هم حدود 30 تا 50 تومن ارزون تره

نکته : لاستیک های چینی از کلیه لاستیک های ایرانی بهتره

تو خارجی ها رودستون ارزون تره یا کومهو یانکسن ...
فک کنم فالکن ژاپن ارزون تراز همه باشه؟

fokahi110
06-11-2018, 23:37
سلام لاستیک خوب ایرانی برا پراید چه بگیرم؟؟؟
یزد تایر گرفتم گل ونوس 3 ماه نشده 20 تا ترک خورده ریده بهم تعریفش زیاد میکردن قبلا کویر داشتم راضی بودم:n01::n03:

QSEVEN
11-11-2018, 10:51
تو خارجی ها رودستون ارزون تره یا کومهو یانکسن ...
فک کنم فالکن ژاپن ارزون تراز همه باشه؟

فرقی خیلی نداره از نطر قیمت حساس نباشید همشون خوبن

saeexx
25-12-2018, 02:03
سلام اساتید
واسه خودرو ساینا چی پیشنهاد میکنین؟
سایز کارخونه رینگ 14 185/60 هست که راحت پیدا نمیشه تو بازار
سایز 185 چه فاقی بهتره؟
واسه خانواده تیبا سایز13 بهتر نیست؟ مشکل abs پیش نمیاد؟

ارادتمند

mohamad skystar
25-12-2018, 20:20
سلام اساتید
واسه خودرو ساینا چی پیشنهاد میکنین؟
سایز کارخونه رینگ 14 185/60 هست که راحت پیدا نمیشه تو بازار
سایز 185 چه فاقی بهتره؟
واسه خانواده تیبا سایز13 بهتر نیست؟ مشکل abs پیش نمیاد؟

ارادتمند

سلام
سعی کنید سایز پیشنهادی شرکت رو تهیه کنید
پیدا میشه باید جستجو کنید
فاق هم یا 55 یا 60 مناسبه

saeexx
26-12-2018, 16:43
سلام
سعی کنید سایز پیشنهادی شرکت رو تهیه کنید
پیدا میشه باید جستجو کنید
فاق هم یا 55 یا 60 مناسبه

دیشب اینترنت و سایت تولید کننده لاستیک رو‌گشتم
واسه سایز ۱۸۵/۶۰/۱۴
از برند لاسا هانکوک و ۲ برند چینی پیدا کردم
لاسا جفتی ۸۰۰ تومان خیلی قیمتشه
برند یزد تایر هم داره جفتی ۴۰۰ که بنظرم نمیارزه

King PDA
03-01-2019, 14:26
دوستان قیمت روز هانکوک 205/60/14 رو میدونین ؟

mohamad skystar
04-01-2019, 20:40
دوستان قیمت روز هانکوک 205/60/14 رو میدونین ؟

جفتی حدود 1250000 تومان

vahidreza2007
04-01-2019, 22:06
سلام دوستان

اقا من ماشينم سمند اي اف 7 مدل 93 هستش و لاستيكم 205/60/15 هندي ! امروز رفتم يه جايي كه جاده سراشيبي با شيب حدود 50 درجه داشت يه قسمت هايي از جاده يخ زده بود موقع پايين رفتم كمي ماشين با سر خوردن رفت پايين ولي رفتم با خودم گفتم موقع برگشت عمرا ماشين اون قسمت يخي رو رد كنه و همينطور هم شد من موقع برگشت سر همون قسمت يخي ماشين وايستاد هر چي گاز دادم نميرفت با بدختي و بعد هزار جور ماجرا بالاخره رفتيم عقب و با سرعت اومديم گذشتيم از اون قسمت ! اينجا بود كه لعنت كردم سازنده لاستيك رو !

حالا دوستان يه لاستيك معرفي كنيد برا سرما و زمستون و يخ جوابشو پس داده باشه و حداقل تو چنين مواقعي دستمون رو تو پوست گردو نذاره !

srx190d
05-01-2019, 04:39
سلام دوستان

اقا من ماشينم سمند اي اف 7 مدل 93 هستش و لاستيكم 205/60/15 هندي ! امروز رفتم يه جايي كه جاده سراشيبي با شيب حدود 50 درجه داشت يه قسمت هايي از جاده يخ زده بود موقع پايين رفتم كمي ماشين با سر خوردن رفت پايين ولي رفتم با خودم گفتم موقع برگشت عمرا ماشين اون قسمت يخي رو رد كنه و همينطور هم شد من موقع برگشت سر همون قسمت يخي ماشين وايستاد هر چي گاز دادم نميرفت با بدختي و بعد هزار جور ماجرا بالاخره رفتيم عقب و با سرعت اومديم گذشتيم از اون قسمت ! اينجا بود كه لعنت كردم سازنده لاستيك رو !

حالا دوستان يه لاستيك معرفي كنيد برا سرما و زمستون و يخ جوابشو پس داده باشه و حداقل تو چنين مواقعي دستمون رو تو پوست گردو نذاره !

دوست من رفتار ماشین و لاستیک طبیعی بوده
شما هر لاستیکی غیر از زمستانِ و یخ شکن داشته باشی وضع همین
برای این موارد یا باید لاستیک زمستان ِ و یخ شکن زیر ماشین بسته باشی یا زنجیر همراهت باشه
لاستیک زمستان و یخ شکن هم صدا تولید می‌کنند و هم عمر کوتاه دارن برای حالت بدون یخ و برف یعنی نمیشه کلا زیر ماشین باشند روی آسفالت خشک
برای همین بهتر همیشه زنجیر همراهت باشه
یا اگر خیلی روی یخ و برف میری به فکر لاستیک یخ شکن و زمستان ِ باشی

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk by [emoji851]

mohamad skystar
05-01-2019, 09:37
سلام دوستان

اگر در نواحی کوهستانی زندگی میکنید و در فصل سرما دائما با برف و یخ سروکار
دارین لاستیک های ژاپنی خوب جواب دادن
اما اگر چهارفصل بخواید که لاستیک های کره ای مثل هانکوک مناسب هستن
قیمت ها رو که دیگه در جریان هستید که فضایی شده

light
14-01-2019, 11:51
کسی از لاستیک تعاونی چیزی میدونه ؟
امروز یکی میگفت هانکوک برای سپند رو مبدن ۵۸۰ !! کارت ماشین و سند اینا میخواد.
بدرد میخوره ؟ ساختش چدیده یا اینا قدیمی هستن ؟
چون قیمت هانکوک ۱۲۰۰ هستش !!!

Sent from Galaxy s8

saeexx
14-01-2019, 12:15
کسی از لاستیک تعاونی چیزی میدونه ؟
امروز یکی میگفت هانکوک برای سپند رو مبدن ۵۸۰ !! کارت ماشین و سند اینا میخواد.
بدرد میخوره ؟ ساختش چدیده یا اینا قدیمی هستن ؟
چون قیمت هانکوک ۱۲۰۰ هستش !!!

Sent from Galaxy s8

تا اونجایی که اطلاع دارم لاستیک ها از برند معتبر نیستن
برند‌چینی و تایوانی هستن و یا لاستیک ایرانی
هر فروشنده ای یه برند و مدل داره و همه یکسان نیستن
ولی تو‌این‌اوضاع اشفته بازار بنظرم‌بد نیست
لاستیک‌رو کامل از نزدیک بررسی کنید
تاریخ ساخت و همچنین داخل لاستیک رو کامل ببینید و دست بکشید
از ایرانی اشغال بهتره
من یکسال پیش بارز انداختم لاستیک چاک‌ خورد از روی فاق و کامل ترکید
شانس اوردم سرعت نداشتم

light
14-01-2019, 13:20
پست اشتباهیی. پاک شود

light
14-01-2019, 13:23
تا اونجایی که اطلاع دارم لاستیک ها از برند معتبر نیستن
برند‌چینی و تایوانی هستن و یا لاستیک ایرانی
هر فروشنده ای یه برند و مدل داره و همه یکسان نیستن
ولی تو‌این‌اوضاع اشفته بازار بنظرم‌بد نیست
لاستیک‌رو کامل از نزدیک بررسی کنید
تاریخ ساخت و همچنین داخل لاستیک رو کامل ببینید و دست بکشید
از ایرانی اشغال بهتره
من یکسال پیش بارز انداختم لاستیک چاک‌ خورد از روی فاق و کامل ترکید
شانس اوردم سرعت نداشتمابرانب نیست. گفتن هانکوک هستش..
ابرانب که یزد خیلی تپخوبه ولی کره ای عالیه..
لاستیکم یزد بود. اشتباه کردم دوجفت هانکوک نگرفتم. الان چلو هانکوکه عقب یزد.. عقب جلو نمیشه کرد..
یزد و بارز ۵۰۰ تومنه ولی بازم فکر کنم این بصرفه.
چند روز پیش همکارم تعاونی هانکوک گرفت ۸۰۰.

Sent from Galaxy s8

x_boy
17-01-2019, 20:55
سلام

واسه پژو پارس با رینگ 15 میخوام لاستیک یزد 185 بگیرم
فقط تو انتخاب نوع گل لاستیک موندم
از مدل اورانوس تعریف زیاد شنیدم
اما تو سایت یزد زده مناسب تابستون
4 فصل و زده بود ونوس
و فروشنده هم میگفت مرکوری جدیدتره و کیفیت خوبی داره
البته پوریا تو پست 5 سال پیش واسه ال نود مقایسه کرده بود
این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

armin_punisher6
17-01-2019, 21:59
واسه 405 بین فالکن و نکسن و دانلوپ کدوم رو پیشنهاد میکنین؟

blackbird1370
01-02-2019, 23:37
سلام به همه دوستان
من میخوام رینگای ماشینم رو عوض کنم. سمند موتور ملی 94، تکسوز
الان رینگای فولادی فابریک روشه.
رینگ 16 رو توصیه میکنید؟ یا همون 15 بندازم؟

mohamad skystar
02-02-2019, 01:43
سلام به همه دوستان
من میخوام رینگای ماشینم رو عوض کنم. سمند موتور ملی 94، تکسوز
الان رینگای فولادی فابریک روشه.
رینگ 16 رو توصیه میکنید؟ یا همون 15 بندازم؟

فقط 15
سایز 16 به سیستم تعلیق ماشین بعد از مدتی آسیب میزنه

saeexx
02-02-2019, 13:20
افست رینگ ساینا ۱۴ اینچ چقدر هست؟
و واسه خرید رینگ اسپرت تا چه افستی مجاز هست؟
سپاس

najee
13-02-2019, 08:18
سلام.
لاستیک مکسس 165برای پراید محلمون قیمت گرفتم جفتی 470 تومن الان لاستیک یزدو بارز جفتی 330تومنه قیمت کومهو گرفتم حدود 520بود.فقط موندم قیمت مکس باایرانی ها زیاد فرقی نداره حدود140تومن تو جفت فقط موندم کیفیت لاستیک های تایلند وتایوان چطوره مثل مکسس یا فالکن ؟؟

armin_punisher6
14-02-2019, 22:28
دوستان بهترین لاستیک 225/65/17 چیه؟میشلین خیلی گرونه،قیمت پایین تر میخوام.نرمی برام خیلی مهمه.
مزدا cx5

mohamad skystar
15-02-2019, 00:54
دوستان بهترین لاستیک 225/65/17 چیه؟میشلین خیلی گرونه،قیمت پایین تر میخوام.نرمی برام خیلی مهمه.
مزدا cx5

اگر نرمی مهمه هانکوک

armin_punisher6
18-02-2019, 21:46
اگر نرمی مهمه هانکوک
هانکوک نرم تره یا دانلوپ؟

mohamad skystar
18-02-2019, 22:50
هانکوک نرم تره یا دانلوپ؟

هانکوک
لاستیک های ساخت کره جنوبی همه برندهاش از برندهای ژاپن نرم تر هستن

najee
19-02-2019, 08:27
قیمت لاستیک مکسس 165 کی داره برای پراید ارزون ترین خارجی (بغیرچینی) چی بگیرم داره میره بالاتر هر روز

hidden_half
26-02-2019, 01:25
سلام
دوستان من دنبال لاستیک بی صدا هستم.
صدای تایر و نرمی برام اولویته.
چه مارکی مناسبه؟

s-rezaei
26-02-2019, 08:53
سلام
برای النترا یک جفت لاستیک میخوام . سایز 215/45/17 هانکوک رو میگن 2700000 نکسن رو میگن 2200000
الان زیر ماشین هانکوک بسته شده . نظرتون چیه؟ نکسن مناسبه؟ اشکالی نداره جلو یک برند باشه عقب یک برند دیگه؟
لطفا راهنمایی کنید.ممنون

mohamad skystar
27-02-2019, 01:57
سلام
دوستان من دنبال لاستیک بی صدا هستم.
صدای تایر و نرمی برام اولویته.
چه مارکی مناسبه؟

لاستیک های کره ای نرم هستن
هانکوک استفاده کنید یا رودستون

mohamad skystar
27-02-2019, 01:58
سلام
برای النترا یک جفت لاستیک میخوام . سایز 215/45/17 هانکوک رو میگن 2700000 نکسن رو میگن 2200000
الان زیر ماشین هانکوک بسته شده . نظرتون چیه؟ نکسن مناسبه؟ اشکالی نداره جلو یک برند باشه عقب یک برند دیگه؟
لطفا راهنمایی کنید.ممنون

اگر قبلا از هانکوک استفاده کردین و راضی بودین
بازم از همین برند استفاده کنید و بهتره هر چهار چرخ
لاستیک از یک برند باشه

arash_a59
27-02-2019, 09:26
دوستان برای ماشین شاسی بلند با رینگ 17 میخوام یه لاستیک کره ای بخرم بخاطر نرمیش
حالا بین سه برند نکسن، هانکوک و کومهو از همه نرم تر کدومه؟

mohamad skystar
27-02-2019, 23:59
دوستان برای ماشین شاسی بلند با رینگ 17 میخوام یه لاستیک کره ای بخرم بخاطر نرمیش
حالا بین سه برند نکسن، هانکوک و کومهو از همه نرم تر کدومه؟

هر سه مورد خوبن اما در حال حاضر هانکوک برند برتر کره ای در کشورمون هست

arash_a59
28-02-2019, 16:26
هر سه مورد خوبن اما در حال حاضر هانکوک برند برتر کره ای در کشورمون هست

تشکر از پاسختون
برای سایزی که من میخوام 235/65/17 فقط یه مدل هانکوک پیدا میشه مدل Dynapro HP2 که توی ریویو ها خیلی ازش تعریف نکردند خصوصا اینکه اکثرا ساخت چین هست توی بازار ایران یعنی هانکوک چین هست نه کره.
در عوض نکسن توی این سایز مدل ROADIANT HTX RH5 هست که بسیار ازش تعریف کردند و ساخت خود کره است.
کومهو هم فروشنده گفت گل و مدلش رو نمیدونم فقط سفارش میدم برات بیاد! :n41:
و ساخت کره است
فعلا بین این سه با این شرایط نکسن رو انتخاب کردم. دیدم قبل تر نوشته بودید کومهو از هانکوک و نکسن نرم تره کمی به شک افتادم روی انتخابم چون نرمی لاستیک خیلی برام مهمه.
یکی از فروشنده ها که اصرار روی نکسن داشت میگفت کومهو دو پوسته میشه و خیلی این مورد خرابی رو داشتیم!

Rasivell
01-03-2019, 14:36
سلام دوستان عزیز

من میخوام ۴ حلقه لاستیک هانکوک 185/65/14 بگیرم نه گیر میاد نه چیزی! یه سری ها دارن قیمت عجیب و فضایی میدن قیمت میشلن رو میدن به هانکوک! نمیدونم چیکار کنیم تو این کشور خراب شده
اگر کسی فروشنده است یا اشنا داره یا میدونه فروشگاهی هست که هر جا باشه و این لاستیک رو با قیمت درست بده من ۴ حلقه میخوام راهنماییم کنن ممنون میشم خصوصی و اینا بدید اگر لازم شد
--

و دوستان اهل فن: کومهو در مقایسه با هانکوک و دیگر برند ها چطوره؟ خب اینا ارزون نیستن توی این بازار میخوام میدونم ارزش هزینه دارن و خوبن؟ لاستیک فعلیم ایرانیه دو پوسته شده

armin_punisher6
01-03-2019, 20:28
لاستیک 225/65/17 هم تعاونی میدن؟چه مارکیه؟

mohamad skystar
01-03-2019, 22:44
سلام دوستان عزیز

من میخوام ۴ حلقه لاستیک هانکوک 185/65/14 بگیرم نه گیر میاد نه چیزی! یه سری ها دارن قیمت عجیب و فضایی میدن قیمت میشلن رو میدن به هانکوک! نمیدونم چیکار کنیم تو این کشور خراب شده
اگر کسی فروشنده است یا اشنا داره یا میدونه فروشگاهی هست که هر جا باشه و این لاستیک رو با قیمت درست بده من ۴ حلقه میخوام راهنماییم کنن ممنون میشم خصوصی و اینا بدید اگر لازم شد
--

و دوستان اهل فن: کومهو در مقایسه با هانکوک و دیگر برند ها چطوره؟ خب اینا ارزون نیستن توی این بازار میخوام میدونم ارزش هزینه دارن و خوبن؟ لاستیک فعلیم ایرانیه دو پوسته شده

در حال حاضر بهترین برند کره ای که الان داره انتخاب میشه هانکوک هست
قیمت ها نجومی شده باید خیلی با دقت خرید کنید مخصوصا در مورد تاریخ تولید حک شده روی لاستیک

mohamad skystar
01-03-2019, 22:47
لاستیک 225/65/17 هم تعاونی میدن؟چه مارکیه؟

با سند خودرو حضوری باید تشریف ببرید تعاونی و سوال کتید
مشخص نیست برای این سایزی که شما ذکر کردین چه برندی باشه

light
05-03-2019, 01:20
کسی تجربه استفاده لاستیک چینی تراینگل رو داره ؟
کویر میگن 2018 ها خیلی خوب شده !
هانکوک دارم ولی با این وضع بازار باید برم سراغ ایرانی ها :n14:
60هزارتا کار کردم باهاش ، چون عقب یزد هست ، مجبور شدم همون جلو کار کنه ، نزدیک 60 هزار تا موند !
تعاونی کویر میده نزدیک 400 باید فعلا بگیرم ، یزد رو که قبلا داشتم بعد مدتی خشک میشه ، بارز هم که میگن زود باد میکنه (همکارم گرفت هفته اول باد کرد)
میخوام کویر رو تست کنم ! ؟

من متوسط یک روز در میون 200 کیلومتر میرم ، سالی حدود 40 تا 50 هزارتا و همش هم جاده هستم

armin_punisher6
05-03-2019, 23:41
کسی تجربه استفاده لاستیک چینی تراینگل رو داره ؟
کویر میگن 2018 ها خیلی خوب شده !
هانکوک دارم ولی با این وضع بازار باید برم سراغ ایرانی ها :n14:
60هزارتا کار کردم باهاش ، چون عقب یزد هست ، مجبور شدم همون جلو کار کنه ، نزدیک 60 هزار تا موند !
تعاونی کویر میده نزدیک 400 باید فعلا بگیرم ، یزد رو که قبلا داشتم بعد مدتی خشک میشه ، بارز هم که میگن زود باد میکنه (همکارم گرفت هفته اول باد کرد)
میخوام کویر رو تست کنم ! ؟

من متوسط یک روز در میون 200 کیلومتر میرم ، سالی حدود 40 تا 50 هزارتا و همش هم جاده هستم
من تراینگل تست کردم.خیلی افتضاح بود.به هیچ وجه نگیرین.کویر رو نمیدونم

armiti1978
08-03-2019, 00:00
سلام خدمت تمام دوستان، ماشین من ریو هست، فوری باید لاستیک بخرم، سایز(175/70/13) بین لاستیک های "رودستون و مکسس و سومیتومو" موندم کدوم رو بخرم، تاریخ لاستیک رودستون اواسط 2017 هست، لاستیک سومیتومو اواخر 2016 و تاریخ مکسس 2018 هست، قیمت هر دو شون هم 600 تومان هست، دوستان باتجربه، لطفا کمک کنید. استفاده ام هم معمولی هست، سالی 15 هزار تا کارکرد.

s-rezaei
09-03-2019, 12:25
سلام
النترا دارم. از تعاونی هانکوک گرفتم سایز 225/50/17 آیا میتونم استفاده کنم؟ سایز فابریک النترا 215/45/17 هست
اگر پاسخ منفیه قیمت تقریبی سایز 225/50/17 هانکوک چنده که بفروشمش؟

pedram2222
09-03-2019, 20:27
سلام دوستان بخاطر مشکلی که برای لاستیکم پیش اومده مجبورم لاستیک عوض کنم و الانم بخاطر قیمتهای فضایی و وضعیت مالی نمیتونم لاستیک خیلی خوب کره ای یا مارکهای اروپایی و ژاپنی بگیرم

ناچار مجبورم از بین ایرانی و چینی یکی و انتخاب کنم

البته الا سایز تایر 185 هست 14
میخوام 205 14 بندازم

ازبین برندهای زیر کدوم و پیشنهاد میکنید؟

تری انگل
جینیو
کویر
یزد

ممنون میشم راهنماییم کنید

mohamad skystar
09-03-2019, 23:55
سلام دوستان بخاطر مشکلی که برای لاستیکم پیش اومده مجبورم لاستیک عوض کنم و الانم بخاطر قیمتهای فضایی و وضعیت مالی نمیتونم لاستیک خیلی خوب کره ای یا مارکهای اروپایی و ژاپنی بگیرم

میخوام 205 14 بندازم

تری انگل
جینیو
کویر
یزد

یزد تایر کیفیت خوبی داره انتخاب کنید
کویر هم خوبه گارانتی خوبی هم تبلیغ کرده
اما یزد انتخاب اول هست

mohamad skystar
10-03-2019, 00:00
سلام
النترا دارم. از تعاونی هانکوک گرفتم سایز 225/50/17 آیا میتونم استفاده کنم؟ سایز فابریک النترا 215/45/17 هست

باید از بازار سوال کنید قیمت ثابتی نداره

armin_punisher6
15-03-2019, 13:41
سلام
بله میتونین.سایز اپتیما 225/45/18 بود که ما 225/50/18 خریدیم.البته حتما باید بعد تعویض تنظیم فرمان ببرین.
البته بابت پهنای بیشتر حتما سوال کنید.

aryamehr1368
19-03-2019, 10:37
سلام خدمت تمام دوستان، ماشین من ریو هست، فوری باید لاستیک بخرم، سایز(175/70/13) بین لاستیک های "رودستون و مکسس و سومیتومو" موندم کدوم رو بخرم، تاریخ لاستیک رودستون اواسط 2017 هست، لاستیک سومیتومو اواخر 2016 و تاریخ مکسس 2018 هست، قیمت هر دو شون هم 600 تومان هست، دوستان باتجربه، لطفا کمک کنید. استفاده ام هم معمولی هست، سالی 15 هزار تا کارکرد.
بین رودستون و مکسس یکی رو انتخاب کن

aryamehr1368
19-03-2019, 10:39

میخوام 205 14 بندازم

تری انگل
جینیو
کویر
یزد

از بین یزد و تری انگل یکی رو انتخاب کن کویر خشکه اذیت میکنه هیچ لاستیک هم در ایران گارانتی نداره خیالت راحت

gamekhor2007
26-08-2019, 14:01
با سلام.سایز 205/60/14 چه برندی پیشنهاد میدید و مدلش؟مرسی

aryamehr1368
26-08-2019, 20:48
با سلام.سایز 205/60/14 چه برندی پیشنهاد میدید و مدلش؟مرسی
یزد مرکوری ,کویر بد بالانس و خشکه ,بارز بد نیست اینا ایرانی ,خارجی هم برندهای کره ای هانکوک رودستون نکسن ژاپنی هم اگه پیدا بشه تویو ,ولی مواظب تاریخ خارجی ها باش

gamekhor2007
28-08-2019, 07:05
یزد مرکوری ,کویر بد بالانس و خشکه ,بارز بد نیست اینا ایرانی ,خارجی هم برندهای کره ای هانکوک رودستون نکسن ژاپنی هم اگه پیدا بشه تویو ,ولی مواظب تاریخ خارجی ها باش

اینا چطورن؟تاریخ 2018
سومیتومو ژاپن 1350
لوسینی تایوان 1250
پورسم اندونزی 1250
اوتسو تایلند 1150

aryamehr1368
28-08-2019, 10:11
اینا چطورن؟تاریخ 2018
سومیتومو ژاپن 1350
لوسینی تایوان 1250
پورسم اندونزی 1250
اوتسو تایلند 1150
هیچکدوم دوتای آخر اصلا گمنامن و کمتر استفاده شده سومیتومو هم فقط اسم ژاپنی روشه و در بین ژاپنی ها کمترین کیفیت رو داره ,در مورد تاریخ هم 4 ماه دیگه میشیم 2020 یعنی اگه مثلا این لاستیک ها تاریخ اوایل سال 2018 رو داشته باشن تقریبا دوسال از ساختشون میگذره پس به هفته دقت کن اون لاستیکای خارجی رو هم که اسم بردم اونا کیفیتشونو پس دادن

gamekhor2007
28-08-2019, 12:32
هیچکدوم دوتای آخر اصلا گمنامن و کمتر استفاده شده سومیتومو هم فقط اسم ژاپنی روشه و در بین ژاپنی ها کمترین کیفیت رو داره ,در مورد تاریخ هم 4 ماه دیگه میشیم 2020 یعنی اگه مثلا این لاستیک ها تاریخ اوایل سال 2018 رو داشته باشن تقریبا دوسال از ساختشون میگذره پس به هفته دقت کن اون لاستیکای خارجی رو هم که اسم بردم اونا کیفیتشونو پس دادن

تشکر.چیزی گیر نمیاد.بارز و اینا هستن و لاستیکای چینی.چینیا چطورن؟فالکن چطوره؟

aryamehr1368
28-08-2019, 18:40
بله متاسفانه تحریم کار خودشو کرده ,فالکن هم خوبه ,چینی اگه تراینگل اونم خوبه فقط به شرط تاریخ

gamekhor2007
28-08-2019, 21:01
بله متاسفانه تحریم کار خودشو کرده ,فالکن هم خوبه ,چینی اگه تراینگل اونم خوبه فقط به شرط تاریخ

الان یه سر زدم Achilles 122 هست جفتی 1100.یه برند دیگه duro هست تایلندی جفتی 1200

mohamad skystar
28-08-2019, 21:17

دوست عزیز لاستیک خارجی اگر خواستین هانکوک گزینه خوبیه
گرون هست و حتما باید به تاریخش دقت کنید
به نظر من خرید لاستیک ایرانی به صرفه تر و منطقی تره
انتخاب با شماست

bas ali
29-08-2019, 06:38
از بین یزد و تری انگل یکی رو انتخاب کن کویر خشکه اذیت میکنه هیچ لاستیک هم در ایران گارانتی نداره خیالت راحت

الان توی ایرانیها کدوم از همه نرم تره ؟ یک جای دیگه از لاستیکهای جدید کویر تعریف کرده بودن از لحاظ نرمی ولی الان شما میگی خشکه و یزد بهتره ولی باز جای دیگه گفته شده که یزد خشکه .

aryamehr1368
29-08-2019, 09:48
الان توی ایرانیها کدوم از همه نرم تره ؟ یک جای دیگه از لاستیکهای جدید کویر تعریف کرده بودن از لحاظ نرمی ولی الان شما میگی خشکه و یزد بهتره ولی باز جای دیگه گفته شده که یزد خشکه .
من 205 14 به جز یزد معمولا چیز دیگه نمیارم چون معمولا دنبال یزد میان مثلا بارز داشتم فروختم ولی بد فروشه ,لاستیک کویر علاوه بر خشکی بد بالانس هم هست به جز پرایدی هیچ سایز دیگه کویر نمیارم ,توی ایرانیها هم ایران تایر از همه نرم تره ولی زودتر هم صاف میشه اگه نرم با دوام میخوای کره ای بندازه

aryamehr1368
29-08-2019, 09:49
الان یه سر زدم Achilles 122 هست جفتی 1100.یه برند دیگه duro هست تایلندی جفتی 1200
آچیلس به شرط تاریخ خوبه

DJ POLESTAR
29-08-2019, 10:03
لاستیک های ایرانی تقریبا همه تو یه رده اند و چندان تفاوتی در نرمی و کاراییشون نیست بجز برخی برندهای آشغال مثل گلدستون که بنا به دهها دلیل اصلا نباید رفت سراغش.
پس زیاد به حرف این و اون گوش ندین خیلی ها تنها از یه برند مثل کویر یا بارز استفاده کردن و ملاکشون رو همون محور میچرخه و تجربه دیگر لاستیک ها رو ندارن.
بنده سه نوع لاستیک ایرانی واسه پژو استفاده کردم و از بارز نسبت به کویر تجربه بهتری و مثبتی دارم، گلدستون هم که رو ماشین قبلیم (رانا) بود باید بگم آشغالترین و بی خود ترین لاستیکی هست که تا به حال تجربه کردم نه بالانس درست و حسابی دارن و نه کیفیت و عمر. لرزش زیاد و پله کردن غیر قابل تحمل هم جز لاینفک این لاستیک هست!
بارز نسبت به همتای ایرانی کویر تایر عمر بالا و نرمی نسبتا خوبی رو به ارث برده.
یزدتایر رو تعریف زیاد شنیدم پس در خریدش حتما مد نظر داشته باشید ولی من استفاده نکردم؛ دفعه بعد اگه مجاب به انتخاب لاستیک ایرانی باشم قطعا یزدتایر رو امتحان میکنم.
ولی در کل این شما هستید که باید بین لاستیک ها انتخاب و امتحان کنید.
ایران تایر و دنا هم هست که من نه تعریف و تمجید زیاد شنیدم و نه انتقاد بد (بجز گلدستون که بی برو برگرد همه شاکی هستن)

gamekhor2007
29-08-2019, 13:00
آچیلس به شرط تاریخ خوبه

برند و مدل خوبی هست؟دوستان کسی تجربش رو داره؟

bas ali
31-08-2019, 18:46
الان من دو حلقه لاستیک یزد بخوام با قیمت تعاونی بگیرم ،باید به نمایندگی مراجعه کنم یا باید توی سایتی ثبت نام کنم ؟
توی لاستیک های یزد تایر گل اورانوس بهتر و نرم تره یا مرکوری ؟

DJ POLESTAR
01-09-2019, 11:20
الان من دو حلقه لاستیک یزد بخوام با قیمت تعاونی بگیرم ،باید به نمایندگی مراجعه کنم یا باید توی سایتی ثبت نام کنم ؟
تو گوگل سرچ کنید به راحتی به جواب سوالتون میرسید...

*ونوس Venus

مناسب برای تمام فصلها
اصطکاک خیلی خوب با سطح جاده
عملکرد عالی در ترمزگیری

*اورانوس Uranus

مناسب براي فصل تابستان
قابلیت خوب خروج آب از سطح تماس تایر با جاده
اصطکاک خوب به سطح جاده های خیس
کم صدا
شكل ظاهري اسپورت

*نپتون Neptune

مناسب براي فصل تابستان
اصطکاک عالی با سطح جاده
قابلیت رانش با سرعت 240 کیلومتر در ساعت ( سری سرعتی V)

*مارس Mars

مناسب برای فصل تابستان
دارای طرح آج متقارن
اصطکاک خوب به سطح جاده های خیس
کم صدا

aryamehr1368
01-09-2019, 18:36
معمولا لاستیک تعاونی بیشتر گلدستون و ایران تایره ,یه مدت کویر هم دادن و بارز ,بعضی نمایندگی ها دولتی میدن باید سوال کنی

12539119
09-09-2019, 09:44
سلام
من ۲ جفت لاستیک‌ هانکوک به صورت استوک با عاج ۸۰_۹۰ درصد خریدم
ولی متاسفانه خیلی صدا میدن. موقع شروع حرکت، ترمز کردن و حتی دور زدن صداشون خیلی آزاردهنده س
دوستان کسی تجربه یا راه حلی داره؟

hossein.az
12-03-2020, 01:14
سلام
من ۲ جفت لاستیک‌ هانکوک به صورت استوک با عاج ۸۰_۹۰ درصد خریدم
ولی متاسفانه خیلی صدا میدن. موقع شروع حرکت، ترمز کردن و حتی دور زدن صداشون خیلی آزاردهنده س
دوستان کسی تجربه یا راه حلی داره؟

طبق تجربم لاستیک هانکوک و دانلوپ کلا یکم جیر جیر دارن
برای من خیلی خوشاینده ولی یسری نمیپسندن
برای استفاده از لاستیک استوک حالا نمیدونم منظورتون اینه که استوک خریداری کردین یا الان که زیر ماشینتون رو میفرمائید ولی چیزی که مد نظر قرار میدین تاریخ تولید باشه
لاستیک با تاریخ تولید پایین استفاده نکنید

amirpcp30
09-05-2020, 22:05
سلام
دوستان برای 206 sd میخواستم لاستیک بگیرم ، سایز فابریک همون 185/65/14 هست درسته؟
یزد رو اینطور شنیدم نرم تر از بقیس ف تو سایتش دیدم اورانوس فقط این گل رو داره
نظرتون همین اورانوس از یزدتایر هست یا نظر دیگه ای دارید؟
ویرایش: تو ی سایت دیگه چک کردم گل مرکوری هم این سایز هست از باقیه گل ها دیگه خبر ندارم
حدود قیمتی هم اگه میدونید بفرمایید ممنون میشم
راستی اینا حواله ای که به قیمت کمتری عرضه میشن هم دارن یا فقط برای گلدستون و ایران تایره؟

aryamehr1368
09-05-2020, 23:45
سلام
دوستان برای 206 sd میخواستم لاستیک بگیرم ، سایز فابریک همون 185/65/14 هست درسته؟
یزد رو اینطور شنیدم نرم تر از بقیس ف تو سایتش دیدم اورانوس فقط این گل رو داره
نظرتون همین اورانوس از یزدتایر هست یا نظر دیگه ای دارید؟
ویرایش: تو ی سایت دیگه چک کردم گل مرکوری هم این سایز هست از باقیه گل ها دیگه خبر ندارم
حدود قیمتی هم اگه میدونید بفرمایید ممنون میشم
راستی اینا حواله ای که به قیمت کمتری عرضه میشن هم دارن یا فقط برای گلدستون و ایران تایره؟
سایز فابریک پژو بله همینه ,دو گل اورانوس و مرکوری برای این سایز هست که مزکوری گل ریز معروفه و اورانوس گل درشت ولی به نظر من درشت و ریز بودن در سایز 205 یا همون پهن نمود پیدا میکنه و سایز فابریک تقریبا مـثل همند,من همین سایز بارز رو دارم میفروشم 740 با تخفیف 730 معمولا یزد تایر یکم گرون تره ,از لحاظ نرمی تقریبا تمام لاستیک های ایرانی در یک سطح هستن از همه نرم تر ایران تایره که زودتر هم صاف میشه,لاستیک دولتی رو هم باید در دفاتر پیشخوان ثبت نام کنی که کویر تایره, قبلا زود ثبت نام میشد و زود هم میاوردن الان پول رو کامل میگیرن و چند ماه باید نوبت واستی,لاستیک کویر برای پژو و سمند جز بدترین لاستیک هاست برای پراید 175 بازم بهتره

amirpcp30
09-05-2020, 23:48
سایز فابریک پژو بله همینه ,دو گل اورانوس و مرکوری برای این سایز هست که مزکوری گل ریز معروفه و اورانوس گل درشت ولی به نظر من درشت و ریز بودن در سایز 205 یا همون پهن نمود پیدا میکنه و سایز فابریک تقریبا مـثل همند,من همین سایز بارز رو دارم میفروشم 740 با تخفیف 730 معمولا یزد تایر یکم گرون تره ,از لحاظ نرمی تقریبا تمام لاستیک های ایرانی در یک سطح هستن از همه نرم تر ایران تایره که زودتر هم صاف میشه,لاستیک دولتی رو هم باید در دفاتر پیشخوان ثبت نام کنی قبلا زود ثبت نام میشد و زود هم میاوردن الان پول رو کامل میگیرن و چند ماه باید نوبت واستی,لاستیک کویر برای پژو و سمند جز بدترین لاستیک هاست برای پراید 175 بازم بهتره
ممنون
لاستیک دولتی یزد هم میدن؟
ی نکته، به نظرتون کلا کار درستیه که لاستیکایی که سالمترن رو بزاریم عقب و فقط لاستیک های جلو رو عوض کنیم؟
خودم با این قضیه مشکل دارم به چند دلیل ولی خیلی این مورد رو شنیدم و اینکار رو میکنن ، میخواستم نظر شما و دیگر دوستان رو هم بدونم
ممنون

aryamehr1368
10-05-2020, 15:39
ممنون
لاستیک دولتی یزد هم میدن؟
ی نکته، به نظرتون کلا کار درستیه که لاستیکایی که سالمترن رو بزاریم عقب و فقط لاستیک های جلو رو عوض کنیم؟
خودم با این قضیه مشکل دارم به چند دلیل ولی خیلی این مورد رو شنیدم و اینکار رو میکنن ، میخواستم نظر شما و دیگر دوستان رو هم بدونم
ممنون
قبلا یه مدت یزد دولتی میدادن ولی الان نمیدونم باید سوال کنید,در مورد انداختن لاستیک سالم به عقب منظورتون از سالم چیه اگه سالم باشه اصلا چرا میخواید نو بندازید

amirpcp30
10-05-2020, 16:38
قبلا یه مدت یزد دولتی میدادن ولی الان نمیدونم باید سوال کنید,در مورد انداختن لاستیک سالم به عقب منظورتون از سالم چیه اگه سالم باشه اصلا چرا میخواید نو بندازید
تفاوت قیمتی دولتی با ازاد چنده؟
دوتاشون سالمترن ، اونایی که پخته شدن و قبلا پنچری داشتن تعویض بشن و اون دو تایی که سالمتر هستن برن عقب

sadeghbb
10-05-2020, 23:28
سلام
دوستان تا 3.4 تومن چ لاستیکی پیشنهاد میدین برا پارس
نرم کم صدا و بادوام
سایز 15 205

یسری از دوستان میگن تراینگل نرم و بادوامه تو چینی ها

حقیقتا هم حیفم میاد اینقد پول بدم جای لاستیک اونم برا ماشین ایرانی !
ولی خوب چاره ای نیست همینجوری نمیشه صدای داشبورد و جلوبندی رو تحمل کرد, تازه 20تا کارکرده اینجوریه :worried:

mohamad skystar
11-05-2020, 00:00
سلام
دوستان تا 3.4 تومن چ لاستیکی پیشنهاد میدین برا پارس
نرم کم صدا و بادوام
سایز 15 205

یسری از دوستان میگن تراینگل نرم و بادوامه تو چینی ها

حقیقتا هم حیفم میاد اینقد پول بدم جای لاستیک اونم برا ماشین ایرانی !
ولی خوب چاره ای نیست همینجوری نمیشه صدای داشبورد و جلوبندی رو تحمل کرد, تازه 20تا کارکرده اینجوریه :worried:

لاستیک ایرانی استفاده کنید
یزد تایر یا کویر تایر
هردو خوب جواب دادن
خارجی ها گرون قیمت هست و تاریخشون رو باید دقت کنی چک کنی
خارجی هم هانکوک

sadeghbb
11-05-2020, 00:35
لاستیک ایرانی استفاده کنید
یزد تایر یا کویر تایر
هردو خوب جواب دادن
خارجی ها گرون قیمت هست و تاریخشون رو باید دقت کنی چک کنی
خارجی هم هانکوک
الان یزد گل اورانوس زیرشه
خیلی خشکه ماشین بی نهایت
تاریخ تولیدش هم 2019 هست

لاستیک خارجی چی پیشنهاد میدین غیر از هانکوک که قیمتش اصلا بصرفه نیست الان

mohamad skystar
11-05-2020, 20:43
خیلی خشکه ماشین بی نهایت
تاریخ تولیدش هم 2019 هست

قیمت هیچ نوع لاستیک خارجی به صرفه نیست
اما هانکوک با توجه به عملکرد خوبی که در ایران داشته پیشنهاد میشه

aryamehr1368
12-05-2020, 18:00
تفاوت قیمتی دولتی با ازاد چنده؟
دوتاشون سالمترن ، اونایی که پخته شدن و قبلا پنچری داشتن تعویض بشن و اون دو تایی که سالمتر هستن برن عقب
معمولا قیمت نصفه,در مورد انداختن لاستیک سالم تر به عقب چون اگه ماشین وانت نیست مشکلی پیش نمیاد ,محور عقب در سواری بیشتر یدک کشه

aryamehr1368
12-05-2020, 18:05
خیلی خشکه ماشین بی نهایت
تاریخ تولیدش هم 2019 هست

سلام به شما پیشنهاد میدم لاستیک نکسن بندازید اگه تا سه چهار تومن پول دارید قیمت لاستیک نکسن سایز 15 در میاد 1600 تا 1800 دقیق نمیدونم ولی یزد 1400 تا 1500 پس میبینید زیاد فرقی نداره ,در مورد تاریخ هم 2019 هست که هیچ مشکلی نیست ولی به شما اکیدا توصیه میکنم کویر تایر ننداز لاستیک خشک بد بالانس

nimahandsomboy
10-09-2020, 09:51
دوستان میخوام لاستیک بخرم

چه مارکی پیشنهاد میکنید؟

پرشیا مدل90

چند جا پرسیدم میگن خارجی اصلا نداریم...فقط ایرانی

یزد خوبه بگیرم؟؟؟

mohamad skystar
16-09-2020, 20:02

چه مارکی پیشنهاد میکنید؟

پرشیا مدل90

یزد خوبه بگیرم؟؟؟

یزد و کویر هر دو خوبن

DJ POLESTAR
16-09-2020, 20:42

چه مارکی پیشنهاد میکنید؟

پرشیا مدل90

یزد خوبه بگیرم؟؟؟
لاستیک خوب و نسبتا نرم و مطمئن بین لاستیک های ایرانی البته فقط و فقط و فقط بارز و یزد ولاغیر!
و بعد کویر و ایران و دنا
آشغال تولید کن ترین هم گلدستون معروف هست که چیزی در موردش نگم بهتره!!!

جالبه بدونید که در یک نظر سنجی در یکی از سایت‌های مرتبط با خودرو، نتایج زیر از بهترین لاستیک ایرانی و به نوعی رتبه بندی لاستیک های ایرانی و داخلی به دست آمده:

بارز
کویرتایر
یزد تایر
دنا
ایران تایر

شرکت کنندگان در این نظر سنجی و رتبه بندی لاستیک های ایرانی و داخلی، به انتخاب تنها یکی از این لاستیک‌ها به عنوان بهترین لاستیک ماشین به شرح زیر رای داده‌اند:

بارز(۷۴%)
کویرتایر(۱۰%)
یزد تایر(۶.۵%)
ایران تایر(۵%)
دنا(۴.۵%)

aryamehr1368
17-09-2020, 22:25

چه مارکی پیشنهاد میکنید؟

پرشیا مدل90

یزد خوبه بگیرم؟؟؟
سلام چرا خارجی نیست کی همچین حرفی زده من خودم دارم همش قیمت خارجی ها رو از تهران میگیرم لاستیک چینی 2020 هم وارد بازار شده و برندهای معروف 2019,در مورد لاستیک ایرانی هم یزد و بارز سایز 14 حرف اول رو میزنن بعدش ایران تایر,اصلا و به هیچ عنوان دنبال کویر تایر و گلدستون نباش بدبالانس خشک و بی کیفیت ,قبلا کیفیت کویر عالی بود ولی جدیدا آشغال به تمام معنی چندین مورد ترکیدن و دردسر کشیدن مردم از کویر رو دیدم و اصلا دیگه نمیارم مگه کسی خودش بخواد

nimahandsomboy
26-11-2020, 10:34
دوستان مرکز خرید لاستیک تو تهران کجاست ؟؟

کجا میتونم قیمت مناسب بخرم؟؟

سایت انلاین معتبر و فروشگاه معتبر هست انلاین خرید کنم ؟؟

kiuna
27-01-2021, 11:36
دوستان می خوام لاستیک یزد بگیرم اما نمی دونم گل اورانوس بگیرم یا مرکوری
لاستیک قبلی که کارخونه گذاشته بود بارز بود. اما خشک بود. تعریف یزد رو شنیدم
برای تندر

hossein.az
27-01-2021, 13:25
دوستان می خوام لاستیک یزد بگیرم اما نمی دونم گل اورانوس بگیرم یا مرکوری
لاستیک قبلی که کارخونه گذاشته بود بارز بود. اما خشک بود. تعریف یزد رو شنیدم
برای تندر
مدل اورانوس بگیرید
بهتره

البته الان کویر گرفتم کد بندی داره مدل لاستیکاش مثلا k22 سایز 185 جدید خریدم خوب بوده
ولی به نسبت بارز به نظر من که جفتشو روی ال90 مصرف کردم خیلی نرمتره کویر

kiuna
27-01-2021, 14:07
مدل اورانوس بگیرید
بهتره

البته الان کویر گرفتم کد بندی داره مدل لاستیکاش مثلا k22 سایز 185 جدید خریدم خوب بوده
دلیلی که میگید اورانوس بهتره چی هست ؟
چون دیدم قیمت مرکوری از اورانوس بیشتره
یه سری میگن کویر و یزد سیمی هست و قابل تعمیر نیست. البته من بارز داشتم و الان بعد 5 سال کنار لاستیک باد کرده.

kiuna
29-01-2021, 18:40
دوستان من لاستیک هام رو عوض کردم نصاب به من گفت اگر چند روز باهاش راه برو رینگ و لاستیک با هم فیت بشه بعد بالانس کن الان بالانس کنم از بالانس بودن خارج میشه دوباره
می خواستم بدونم واقعا اینجوری هست ؟

hossein.az
20-02-2021, 23:46
دلیلی که میگید اورانوس بهتره چی هست ؟
چون دیدم قیمت مرکوری از اورانوس بیشتره
یه سری میگن کویر و یزد سیمی هست و قابل تعمیر نیست. البته من بارز داشتم و الان بعد 5 سال کنار لاستیک باد کرده.
دلیل اینکه برای چهار فصل و شرایط مختلف آب و هوایی سازگار تره
بحث بارندگی و برف عرض میکنم خدمتتون

armin_punisher6
21-02-2021, 22:29
واسه توسان لاستیک هانکوک 2020 ترجیح میدین یا بریجستون 2018؟

alipencia
05-04-2021, 18:09
سلام...لاستیک دانلوپ اصل توی بازار هست؟ مثل اینهایی که دیجیکالا داره
یک برند به نام NANKANG قبلا گرفتم راضی بودم ساخت تابوان
کدوم رو بگیرم؟ برای پراید

Shervan360
13-04-2021, 12:33
مدل اورانوس بگیرید
بهتره

درود،

یه سوالی:
(شاید خنده دار بیاد!)
از کجا بفهمیم لاستیکی که میخریم، نو هست؟ (بجز تاریخ تولید حک شده روی خود لاستیک)
یعنی ممکنه لاستیک دست دوم رو بهمون بفروشن؟ (مثل افرادی که ماشین نو میخرن و چند روز بعد میرن لاستیک فروشی و لاستیک هاش عوض میکنن )
یعنی میتونن لاستیک دست دوم رو نو کنن و به مردم بفروشن؟

Shervan360
13-04-2021, 22:53
درود،

دو سوال داشتم:

1- آیا لاستیک های نو، نیاز به بالانس روکار دارن؟ چون من شنیدم اگر لاستیک ها حتی خیلی خیلی کم هم بالانس نباشن هم جلوبندی رو آسیبب میزنن هم خود لاستیک ها زود دچار فرسایش میشن.

2- بر اساس نجربه ای که داشتم و همچنین شنیده ها، خودروهایی که چرخ هاشون مشکل عدم بالانس دارن، بهترین بالانس براشون ، بالانس روکار هست.
و اینکه چرخ رو دربیارن و بالانس کنن اصلا فایده ای نخواهد داشت... پس این دستگاه ها به چه دردی میخوره وقتی کارایی نداره و بعد از بالانس توسط این دستگاه ها، هیچ مشکلی حل نمیشه...

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-04-2021, 13:03
درود،

دو سوال داشتم:

1- آیا لاستیک های نو، نیاز به بالانس روکار دارن؟ چون من شنیدم اگر لاستیک ها حتی خیلی خیلی کم هم بالانس نباشن هم جلوبندی رو آسیبب میزنن هم خود لاستیک ها زود دچار فرسایش میشن.

2- بر اساس نجربه ای که داشتم و همچنین شنیده ها، خودروهایی که چرخ هاشون مشکل عدم بالانس دارن، بهترین بالانس براشون ، بالانس روکار هست.
و اینکه چرخ رو دربیارن و بالانس کنن اصلا فایده ای نخواهد داشت... پس این دستگاه ها به چه دردی میخوره وقتی کارایی نداره و بعد از بالانس توسط این دستگاه ها، هیچ مشکلی حل نمیشه...

سلام

با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ، ماه خیر و برکت و معنویت .

ماهِ توجه به مهمترین موضوعِ زندگیِ هر انسان که همانا قبول شدن در امتحانِ الهی در دنیا هست برای اثباتِ لیاقت و شایستگی داشتن برای سکونت در بهشت موعود .
جسارتاً ، آموزش توبهٔ واقعی برای علاقمندان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

◼️ بالانس بودنِ چرخها بسیار اهمیت داره ولی متاسفانه اکثر مردم فکر می‌کنند که بالانس نبودنِ چرخها اهمیت چندانی نداره و یا فقط وقتی که ماشین شدیداً لرزش داره باید بالانس بشه !!!

◼️ بالانس نبودنِ چرخها هر چقدر هم که کم باشد باعث صدمه دیدن لاستیک‌ها ، سیستم جلوبندی ، کمکها و فنرها , سیستم فرمان ، بلبرینگهای چرخها ، پلوس‌ها ، بدنه و اتاق و غیره میشه .

◼️ لاستیک‌ها و دیسک‌های ترمز و رینگ‌ها بنجل و غیراستاندارد شده و این تاثیر زیادی داره در لرزش چرخها و صدمه دیدن قسمت‌های مختلف ماشین .

◼️ بهترین تست برای بالانس بودن چرخها اینه که با رعایت همه‌ی نکات ایمنی ، همه‌ی چرخهای کِشنده روی جک زده بشه و با دنده ی آخر ، سرعت تدریجاً زیاد بشه تا حد ۱۳۰ کیلومتر و هیچگونه لرزشی نباید در چرخها و بدنه و فرمان حس بشه .
برای ماشینهای دفرنسیال جلو ، چرخهای جلو ، و برای ماشینهای دفرنسیال عقب باید از چرخهای عقب برای تست روکار استفاده بشه .

◼️ حتی اگر دقیقترین دستگاههای بالانس کامپیوتری رو هم داشته باشید و کاملاً هم سالم و کالیبره باشه باز هم ممکنه به علت عدم بالانس دیسک ترمز و سایر قطعاتِ چرخنده ، لرزش احساس بشه هنگام تستِ بالانس روکار

◼️ برای ماشینهای دفرنسیال جلو ، چرخهای عقب رو هم میشه نصب کرد جلو و تست کرد که آیا واقعاً بالانس هستند یا نه .

◼️ هیچوقت به حرف تعمیرکار اعتماد نکنید . همیشه روکار تست کنین تا مطمئن بشید چرخها واقعاً بالانس هستند یا نه .

◼️ برای ماشینهای دفرنسیال جلو ، هرگز با چرخهای روی جک زده و فرمانِ پیچیده نباید سرعت رو از ۲۰ کیلومتر بالاتر ببرید وگرنه پلوسها به شدت صدمه می‌بینه . فرمان باید کاملاً مستقیم باشه . پلوسها ساخته نشده تا با فرمان پیچیده بتونه در سرعت زیاد بچرخه . خصوصاً اگر بنجل باشه و گریسش هم کم باشه .

◼️ بالانس کردنِ روکار هم خیلی بهتره چون بالانس کردن و تست کردن همزمان انجام میشه .

◼️ حتی اگر چرخها رو روی دستگاه کامپیوتری بالانس کردند ، بعدش باید حتماً روی کار و روی جک تست کنین که آیا واقعاً بالانس هستند یا نه . چرخها وقتی روی جک هستند ، هیچ فشار و وزنی روی چرخها نیست و درنتیجه کوچکترین لرزشی فوراً نمایان میشه

◼️ بالانس کردنِ روکار گاهی وقت گیر هست به علت تجربه و مهارتِ کمِ مکانیک .

◼️ برای فردی که ماشینش رو دوست داره و میخواد همیشه سالم و تنظیم و بالانس باشه ، بهتره ماهی یک بار این تست انجام بشه و یا حداقل ۲ ماه یکبار .
چون گاهی حتی چند دقیقه بعد از بالانس کردن چرخها ، بالانس به هم می‌ریزه به علت درست نصب نشدنِ وزنه‌های سربی و کنده شدنش .
پس همیشه در هنگام رانندگی ، لرزش فرمان و بدنه رو زیر نظر داشته باشید .

◼️ چرخهای جلو رو تک‌تک هم میشه روی جک زده و بالانس کرد ولی به گیربکس و دیفرانسیل فشار میاد چون یک چرخ ثابته و نمیچرخه پس بهتره با رعایت تمام نکات ایمنی هر دو چرخ ، ۲ سانت از زمین بیاد بالاتر .
✓پشت و جلوی چرخهای عقب بایستی با ۴ آجر مهار بشه در این تست
✓ ترمز دستی هم باید تا آخر کشیده شده باشه و روی زمین صاف و کاملاً افقی انجام بشه .

◼️مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادن کارها و هر گونه خسارت جانی و مالی بر عهدۀ خوانندگان این مطالب هست . بنده و این سایت هیچگونه مسئولیتی نداریم .

=======================================
◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبتِ خوش و خیر إن شاء الله ..
چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و هزینه‌های زندگی :

تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رانندگی

توصیه های مهم امنیتی:

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
.
.

سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )
.
[/b]]

Shervan360
14-04-2021, 23:06
تشکر فراوان از وقتی که گذاشتید :»:» ممنونم

Shervan360
18-04-2021, 23:10
از نظر من لاستیک گلدستون(آرتاویل) در هر کشوری تولید میشد، مجموعه نظارتی در اون کشور درب کارخانه رو تخته(گِل) میگرفت... منتها گلدستون سالهاست که در ایران آشغال تولید میکنه و همچنان هم پرقدرت به کارش ادامه میده...

سایپا و ایران خودرو هم برای ارزان تر بودن، این آشغال ها رو میزارن زیر ماشین نو مردم...

یعنی این لاستیک گلدسون 1000 کیلومتر نرفته، کنار لاستیک پرید....
100 تا بالاتس روکار هم ببرید، این لاستیک بالانس بشو نیست...
لاستیک های گلدستون یک زباله واقعی هستن....زباله...
علامت استاندارد هم روشون هست... چقدر مضحک....

Shervan360
18-04-2021, 23:21
مدیر ارشد گلدستون (آرتاویل )رو پیدا کردم (توجه کنید که یزد تایر و گلدستون هر دوتاش مربوط به گروه رازی هست و کلا کادر اداری این دو کارخانه هم یکی هست... و دو تاش یک مجموعه هستن) و بهش زنگ زدم، بهش میگم این لاستیک گلدستون بالانس نمیشه. ماشین هم نو هست و سالم...
میگه لاستیک باید بره کارخونه و چک بشه،(هزینه هم با مشتری!) و در این مدت هم که لاستیک در کارخانه هست برو لاستیک نو بخر... بعد هم میگه شاید جلوبندی ماشین مشکل داره و لاستیک رو خراب کرده (ماشینی که 500 کیلومتر راه نرفته)
بخدا خیلی پُر رو هستن... به خاطر گرونی اجناس خارجی و ممنوعیت واردات این کارخانه های داخلی دیگه خیلی گستاخ شدن...
حمایت از تولید داخل چه مسخره بازی هست؟ والا مگر ما پول دزدی داریم که هر آشغال بخریم که از تولید داخل حمایت کرده باشیم؟ تولید داخل باید اول برادری شو ثابت کنه و جنس درست حسابی بده و برای پولی که ما میدیم ارزش قائل بشه... نمیشه از گلو خودمون بگیریم و هر زباله ای بخریم که خیر سرمون از تولید داخل حمایت کردیم و مدیر کارخونه به ریش ما بخنده!

aryamehr1368
09-06-2021, 15:26
دوستان من لاستیک هام رو عوض کردم نصاب به من گفت اگر چند روز باهاش راه برو رینگ و لاستیک با هم فیت بشه بعد بالانس کن الان بالانس کنم از بالانس بودن خارج میشه دوباره
می خواستم بدونم واقعا اینجوری هست ؟
سلام مدل مرکوری رو به شما توصیه میکنم اگه یزد میخوای دلیلش گل ریز بودن این گله و همه لاستیکهای رادیال چهار فصلند هم این هم اورانوس,اینکه لاستیک بعد یه مدت گفت از دزد بودن اون شخصه اول بالانس میکنن بعد خودش فیت میشه

aryamehr1368
09-06-2021, 16:25
مدیر ارشد گلدستون (آرتاویل )رو پیدا کردم (توجه کنید که یزد تایر و گلدستون هر دوتاش مربوط به گروه رازی هست و کلا کادر اداری این دو کارخانه هم یکی هست... و دو تاش یک مجموعه هستن) و بهش زنگ زدم، بهش میگم این لاستیک گلدستون بالانس نمیشه. ماشین هم نو هست و سالم...
میگه لاستیک باید بره کارخونه و چک بشه،(هزینه هم با مشتری!) و در این مدت هم که لاستیک در کارخانه هست برو لاستیک نو بخر... بعد هم میگه شاید جلوبندی ماشین مشکل داره و لاستیک رو خراب کرده (ماشینی که 500 کیلومتر راه نرفته)
بخدا خیلی پُر رو هستن... به خاطر گرونی اجناس خارجی و ممنوعیت واردات این کارخانه های داخلی دیگه خیلی گستاخ شدن...
حمایت از تولید داخل چه مسخره بازی هست؟ والا مگر ما پول دزدی داریم که هر آشغال بخریم که از تولید داخل حمایت کرده باشیم؟ تولید داخل باید اول برادری شو ثابت کنه و جنس درست حسابی بده و برای پولی که ما میدیم ارزش قائل بشه... نمیشه از گلو خودمون بگیریم و هر زباله ای بخریم که خیر سرمون از تولید داخل حمایت کردیم و مدیر کارخونه به ریش ما بخنده!
من که سالهاست دارم لاستیک ایرانی میفروشم و خودم هم استفاده میکنم به لاستیک خارجی نمیرسه ولی در حد معموله,لاستیک گلدستون و دنا هم جز اشغال ترینها هستند ولی مردم همیشه در صحنه ب خاطر صد تومن ارزون تر و کلک های دولتیه دیگه گیرت نمیاد میرن میخرن

Peyman Skylark
18-09-2023, 14:05
دوستان درود بر شما وقت بخیر

ماشینی که هم اکنون استفاده می کنم چری آریزو هست که همونطور که اطلاع دارید سایز رینگ/لاستیک فابریکش 205/50/17 هست.

از اونجایی که ماشینهای چینی بطور کلی ذاتاٌ تعلیقشون خشک هست و از طرفی در ماشینهایی مثل آریزو ، فاق کوتاه لاستیک هم به این خشکی تعلیق دامن زده و بنابراین سرنشین تمام امواج و دست انداز های جاده رو حس می کنه.

همونطور که همه دوستان میدونید و تا جایی که اطلاعات اندکم منو یاری می کنند کمک فنر ها ، در اولویت اول بیشترین نقش رو در نرمی تعلیق یه ماشین بازی می کنند و بطور کلی تر نوع فنر بندی ماشین ، سپس بنظرم لاستیک ها هستند که تاثیر گذارند و بعد از اون ، حتی میشه به مواردی مثل نوع ابر و فنربندی صندلی ها هم اشاره کرد و...

بدلیل پیچیده بودن و هزینه بر بودن تعویض کمک ها با نمونه نرم تر غیر فابریک و همچنین احتمال ناهماهنگی با سیستم تعلیق استاندارد ماشین ، من تصمیم گرفتم در اولویت اول بصورت زیر اقدام به تغییر رینگ و لاستیک (البته با حفظ ارتفاع و پهنای کلی رینگ و لاستیک استاندارد) بکنم:

تغییر سایز رینگ: از 17 به 15
افزایش درصد فاق لاستیک: از 50 به 60
حفظ پهنای استاندارد: 205

205/50/17 = 205/60/15

حالا از شما بزرگواران و صاحب نظران کلوپ میخوام که لطف کنید و نظر خودتون رو در این خصوص بفرمائید.

Peyman Skylark
26-09-2023, 18:40
کسی از دوستان در این خصوص نظری ندارید؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-03-2024, 15:46
دوستان درود بر شما وقت بخیر

ماشینی که هم اکنون استفاده می کنم چری آریزو هست که همونطور که اطلاع دارید سایز رینگ/لاستیک فابریکش 205/50/17 هست.

از اونجایی که ماشینهای چینی بطور کلی ذاتاٌ تعلیقشون خشک هست و از طرفی در ماشینهایی مثل آریزو ، فاق کوتاه لاستیک هم به این خشکی تعلیق دامن زده و بنابراین سرنشین تمام امواج و دست انداز های جاده رو حس می کنه.

همونطور که همه دوستان میدونید و تا جایی که اطلاعات اندکم منو یاری می کنند کمک فنر ها ، در اولویت اول بیشترین نقش رو در نرمی تعلیق یه ماشین بازی می کنند و بطور کلی تر نوع فنر بندی ماشین ، سپس بنظرم لاستیک ها هستند که تاثیر گذارند و بعد از اون ، حتی میشه به مواردی مثل نوع ابر و فنربندی صندلی ها هم اشاره کرد و...

بدلیل پیچیده بودن و هزینه بر بودن تعویض کمک ها با نمونه نرم تر غیر فابریک و همچنین احتمال ناهماهنگی با سیستم تعلیق استاندارد ماشین ، من تصمیم گرفتم در اولویت اول بصورت زیر اقدام به تغییر رینگ و لاستیک (البته با حفظ ارتفاع و پهنای کلی رینگ و لاستیک استاندارد) بکنم:

تغییر سایز رینگ: از 17 به 15
افزایش درصد فاق لاستیک: از 50 به 60
حفظ پهنای استاندارد: 205

205/50/17 = 205/60/15

حالا از شما بزرگواران و صاحب نظران کلوپ میخوام که لطف کنید و نظر خودتون رو در این خصوص بفرمائید.

سلام دوست عزیز

سال نو و نوروز ۱۴۰۳ بر شما و سایر دوستان مبارک باد

◼️ بنده الان مطلب شما رو دیدم

◼️ مایلم بدونم چه کاری انجام دادین و نتیجه ش چی شد .‌‌

◼️ معمولاً تعویض رینگ با رینگ بزرگتر یا کوچکتر توصیه نمیشه . ولی تعویض لاستیک با ارتفاع بیشتر و با پهنای بیشتر انجام میشه به شرطی که حساب شده باشه تا لاستیک به سقف گلگیرها نخوره خصوصاً وقتی که ماشین کاملاً پر هست و روی سرعت گیر رد میشه و به شدت میاد پایین

برای افزایش پهنای لاستیک هم قبلش بایستی چک بشه که لاستیک‌های جلو با فرمان کاملاً پیچیده به چپ و راست ،چقدر با بدنه و گلگیرها فاصله داره تا لاستیک با پهنای بیش از حد نصب نشه.

◼️ ضمناً کاهش باد لاستیک‌ها تأثیر زیادی داره بر نرم شدن ماشین روی چاله چوله های خیابان و جاده و بالعکس .
یعنی بسیار پرباد بودن لاستیک‌ها باعث سنگ شدنشون میشه و لرزش و کوبیدن زیادِ ماشین روی چاله چوله های خیابان و حتی آسفالت زبر .

◼️ ◼️ سنگ شدن لاستیک‌ها ممکنه باعث انفجار لاستیک در سرعت زیاد هم بشه و عامل حوادث خطرناک و حتی کُشنده . خصوصاً در تابستان و روی جاده‌های داغ .

◼️ کاهش باد لاستیک ها نباید تا حدی باشه که دیگران تصور کنند پنچر شده و داره مبخوابه

بنده حتی تا ۱۹ هم باد چرخ رو کاهش دادم برای کاهش ضربه‌ها و لرزش‌ها (19PSI) یعنی ۱۹ پاوند بر اینچ مربع.
==========================================

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..
چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )

◼️ میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و هزینه‌های زندگی :[/COLOR]

◼️ تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رانندگی

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

◼️ قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
◼️ برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
◼️ تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
.

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر پکیج

◼️ تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )

◼️ جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی

◼️ کلیه مسائل آپارتمان نشینی