PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری ... مشکل با dell xps l501x) CPU )

reactor_master
16-03-2011, 20:56
سلام خدمت همه
از دوستانی که اطلاعاتشون قوی هست خواهش میکنم کمکم کنن...

راستش من یه هفته پیش یه لپ تاپ dell xps l501x از دیجی کالا خریدم...اما نامردا کانفیگشون اونی نبود که من فکرشو میکردم...
زده بودن سرعت پردازنده 2.93 اما سرعتش 1.7 بود!!!!!!!!!
(به غیر ای سرعت cpu بقیه قطعات درسته)

مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.78 کیلوگرم
پردازنده: Intel Q740 1.73GHz Core i7 2.93 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 6 GB DDR3
هارد دیسک: 640 GB 7200 RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT435M 2048 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 9 سلولی - Microsoft Windows 7

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خلاصه ...
الان مشکل دارم با سرعتش /.. نمیدونم CPU هست یا گرافیک ...
مثلا من تو فوتوشاپ که دارم چیزی رو نقاشی میکنم ماوس رو که حرکت میدم اون برس جا میونه و با تاخیر نقاشی میکنه
واسه اینکه بهتر متوجه منظورم بشید یه تیکه فیلم از این حرکت گرفتم حجمی نداره.... یه عکس از مشخصات سیستم و device manager گرفتم
موندم چرا به cpu نمره 7.9 داد که سر جمه نمره یا Rate شد 5.9 !!
حالا کاری به اون ندارم...
شما چی فکر میکنین؟ فکر میکنین به خاطر سرعت cpu هست یا اینکه گرافیک؟ من گرافیکم 435 با 2 گیگ حافظه هست... اما درایوری که نصب کردم روش واسه 420 بوده ... فرقی که نمیکنه؟ یعنی واسه اینم میتونه باشه؟
من نمیتونم درایوراشو از خود سایت دانلود کنم... tag رو که وارد میکنم یه لیست از درایور ها میاد و من رو هر کدوم میخوام میزنم تا بره تو لیست دانلودی ها.. اما یه برنامه دانلود میکنه و اونو که بالا میارم میگه شما چیزی واسه دانلود نذاشتین!!! ( کلافه شدم)

من این لپ تاپ رو واسه خواهرم که کارش گرافیک هست خریدم.... اینجوری خیلی اذیت میشه....
بچه ها آیا میشه سرعت cpu رو برد بالا ... مثلا 2.6 کرد...؟؟؟؟ یا میشه ارتقا داد ؟ هزینش چقدر میشه؟

سرعت لود ویندوز خوبه ... تو ویندوزم هم خوبه.... فوتوشاپم هم 64 بیت هست... 32 رو هم امتحان کردم...اما اگه فیلم رو نگاه کنین متوجه میشین که چی میگم.. خیلی ستمه....
راستی تو paint ویندوز تست کردم مشکلی نداره و سریع و بدون تاخیره!!!

دوستان خواهش کمک برسونین خیلی به کمک احتیاج دارم ... دعا تون میکنم... دوستون دارم

لینک عکس :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینک فیلم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

منتظر جواباتونم ...

dianakhashi
02-07-2012, 12:56
سلام عزیزم

منم همین لب تاپو از دیجی کالا گرفتم
سرعت نهایی سی پی یوش همونه که تو سایت دیجی کالا زدن و منم بهشون شک کردم خلاصه دیگه نمیشه کاریش کرد
درایورهاش رو هم که میخوای از سایت بگیری تو قسمت دانلود میری سریال تگ رو که فک کنم
dkcysn1 باشه رو وارد می کنی
ویندوز 7 64بیتی رو انتخاب می کنی
فایند درایورز رو می زنی
درایور کارت گرافیک رو از منوی ویدئو انتخاب می کنی
وقتی رو گزینه دانلود کلیک می کنی یه صفحه میاد که میگه اگه میخواهید چند فایل را هم زمان دانلود کنید دانلود منجر دل را نصب کنید (یه همچین چیزی) شما میزنین رو گزینه سینگل دانلود که فک کنم گزینه بالایی باشه

سایتش خوب وا نمیشه وگرنه عکسش رو برات میزاشتم بهتر متوجه بشی
به هیچ وجه هم بایوسش رو آپدیت نکن وگرنه دهن سیستمت سرویس میشه
همون اشتباهی که من کردم

تشکر هم یادت نره

dianakhashi
02-07-2012, 13:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dianakhashi
02-07-2012, 13:06
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Farshid72
02-07-2012, 23:54
دوسته عزیز این قابلیت اسمش opimus هست و در واقع همون turbo پردازنده شما هستش که در صورت لزوم سرعت شما به اون مقدار میرسه