PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شرایط افزایش کابل USB به بیش از 5 تا 10 متر

Ali_vavan2009
15-03-2011, 13:11
سلام دوستان

آیا راهی برای افزایش USB کامپیوتر به بیش از 5 متر وجود دارد؟

از کامپیوتری ها پرسیدم گفتن برق نمیرسه :41:

آیا برق مستقیم 5 ولت به دستگاه مورد نظر وصل کنم کار می کنه؟؟؟

باتشکر

ata.royalfalcon
15-03-2011, 15:55
سلام دوستان

آیا راهی برای افزایش USB کامپیوتر به بیش از 5 متر وجود دارد؟

از کامپیوتری ها پرسیدم گفتن برق نمیرسه :41:

آیا برق مستقیم 5 ولت به دستگاه مورد نظر وصل کنم کار می کنه؟؟؟

باتشکر

سلام

من امتحان نكردم تا به حال ، ولي نظرم اينه

يكسري usb hub هايي هست كه آداپتور برق ميخوره مدلي كه من دارم a4tech هست كه سوراخي براي نصب آداپتور برق 5 ولتي داره كه اگر با كاهش ولتاژ روبرو شد ميشه از آداپتور استفاده كرد. گرچه آداپتوري همراهش نبود كه ميباستي جداگانه خريداري بشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در عكس زير سوراخ براي نصب آداپتور مشخصه

شما ميتونين اين usb hub رو وسط دو تا كابل usb قرار بدين تا برق مورد نياز تامين بشه .

البته من خودم تست نكردم و توصيه هم نميكنم بهتره كه به فكر راه حل هاي ديگه باشين مثل استفاده از كابل lan

Ali_vavan2009
15-03-2011, 16:03
دوست عزیز حقیقتش اینه که من می خوام تو راه پله دوربین وصل کنم تا رفت و آمد را کنترل کنم. :46: (دوستان عزیز لطفا فکر بد نکنید دلیلم فقط برای گرفتن دزده چون تو 2 روز پشت سر هم از ساختمون ما دزدی شده) :19:

جاهایی رو که کنترل کردم برای نصب دوربین کمتر از 5 متر سیم از کامپیوترم نمی شه برای همین من قبلا حرف شما رو هم انجام دادم و یه کابل 10 و یه کابل 5 متری lan خریدم و یه کابل USB رو بردیم و وصل کردم به دو سر کابل 5 متری اما وقتی که سوکت USB رو وصل می کنم به کامپیوتر هیچ مشکلی نداره :5: اما وقتی دوربین رو وصل می کنم به کابل با پیغام خطا مواجعه می شم :13:

اینم بگم که 100% سیم ها رو درست وصل می کنم. :46:

حالا اگه به نظر شما من بایه آداپتور 5 ولت می تونم کاری رو که می خوام رو انجام بدم بهم بگین تا انجام بدم اما لطفا با اطمینان بهم بگین چون حوصله آزمایش ندارم ممکنه دوربین بسوزه و آقا دزده بیشتر دزدی کنه :19: :13: :41:

باتشکر :11:

Ali_vavan2009
16-03-2011, 11:44
با عرض سلام خسته نباشید به همه دوستان

من خودم به صورت مستقیم با یه آداپتور ( 4.9VDC = 450mA) برق به دوربین وصل کردم این دفعه چراغش روشن شد ولی باز هم پیغام خطا می ده فکر کنم باید دو تا سیم دیگه رو هم یه جور تقویت کنم. :41:

اگه میشه یه مدار ساخت USB HUB برام اینجا قرار بدین تا خودم درستش کنم البته نکته به نکته چون من هیچی از این کارا بلد نیستم جزء لحیم کاری سیم :31:

اگرم به نظر شما دوستان بهتر برم یه USB HUB بخرم بگین. :46:

راستی اگه بخوام USB HUB بخرم یا مدار رو درست کنم چطوری باید استفاده کنم؟؟؟؟ ;) :tongue:

1- اول USB HUB - دوم کابل افزایش - سوم دوربین
2- اول کابل افزایش - دوم USB HUB - سوم دوربین

کدام گزینه صحیح است ( 1 یا 2 ) ؟ :question:

:exclamati نکته: لطفا اینم یادتون باشه که من کابل افزایشیم 5 متری و 10 متری هست. و امکان استفاده از هر دو مورد هم وجود دارد :thumbsup:

باتشکر

ata.royalfalcon
16-03-2011, 22:21
با عرض سلام خسته نباشید به همه دوستان

من خودم به صورت مستقیم با یه آداپتور ( 4.9VDC = 450mA) برق به دوربین وصل کردم این دفعه چراغش روشن شد ولی باز هم پیغام خطا می ده فکر کنم باید دو تا سیم دیگه رو هم یه جور تقویت کنم. :41:

اگه میشه یه مدار ساخت USB HUB برام اینجا قرار بدین تا خودم درستش کنم البته نکته به نکته چون من هیچی از این کارا بلد نیستم جزء لحیم کاری سیم :31:

اگرم به نظر شما دوستان بهتر برم یه USB HUB بخرم بگین. :46:

راستی اگه بخوام USB HUB بخرم یا مدار رو درست کنم چطوری باید استفاده کنم؟؟؟؟ ;) :tongue:

1- اول USB HUB - دوم کابل افزایش - سوم دوربین
2- اول کابل افزایش - دوم USB HUB - سوم دوربین

کدام گزینه صحیح است ( 1 یا 2 ) ؟ :question:

:exclamati نکته: لطفا اینم یادتون باشه که من کابل افزایشیم 5 متری و 10 متری هست. و امکان استفاده از هر دو مورد هم وجود دارد :thumbsup:

باتشکر

سلام
به نظر من گزینه دوم بهتر هست یعنی usbhub در وسط قرار بگیرد

Ali_vavan2009
16-03-2011, 23:45
ممنون حتما امتحانش می کنم و نتیجه رو می گم:20:

Ali_vavan2009
18-03-2011, 13:43
سلام دوستان

متاسفانه جواب نمیده کابل 5 یا 10 متری رو که وصل می کنم و بعد دوربین رو وصل می کنم کار نمیکنه

اما وقتی دوربین رو به طور مستقیم بدونه افزایش به کامپیوتر وصل می کنم کار میکنه

دوربین کسایه دیگه رو هم وصل کردم کار نکرد. اما وسایل دیگه مثل پرینتر و اسکنر و بلوثوت و .... رو که وصل کردم کار کرد. به نظر شما مشکل کار کجاست که فقط دوربین کار نمی کنه؟؟؟؟

arash_vbasic
30-04-2011, 00:06
سلام دوستان

متاسفانه جواب نمیده کابل 5 یا 10 متری رو که وصل می کنم و بعد دوربین رو وصل می کنم کار نمیکنه

اما وقتی دوربین رو به طور مستقیم بدونه افزایش به کامپیوتر وصل می کنم کار میکنه

دوربین کسایه دیگه رو هم وصل کردم کار نکرد. اما وسایل دیگه مثل پرینتر و اسکنر و بلوثوت و .... رو که وصل کردم کار کرد. به نظر شما مشکل کار کجاست که فقط دوربین کار نمی کنه؟؟؟؟

به نظر من اول شما از DEVICE MANAGER مقدار آمپری که نیازه تا دوربین شما کارکنه رو بخون بعد یک آداپتور با اون آمپر + یه خورده بیشتر بسته به طول سیمتون و ولتاز 5 رو به دوربین وصل کن

ssass
04-05-2011, 01:04
چند وقت پیش رفتم که کابل usb بگیرم برا استفاده همزمان دو نفر از یه مودم، دو نوع کابل دیدم یکش خازن دار بود و گرون و اون یکی بدون خازن. الان خودم از بدون خازنش استفاده میکنم که برا بعضی جاها بدرد میخوره اما جاهایی که وسیله یو اس بی کمی بیشتر برق میخواد جوابگو نیست.
حالا پیشنهاد میکنم از همون کابل های خازن دار (دو سر کابل باید خازن دار باشه) بگیر احتمال زیاد کارت رو را بندازه طولش فک کنم 14متر بود ولی کمی گرون که ارزشش رو داره.

pesilium
15-05-2011, 18:13
سلام

من امتحان نكردم تا به حال ، ولي نظرم اينه

يكسري usb hub هايي هست كه آداپتور برق ميخوره مدلي كه من دارم a4tech هست كه سوراخي براي نصب آداپتور برق 5 ولتي داره كه اگر با كاهش ولتاژ روبرو شد ميشه از آداپتور استفاده كرد. گرچه آداپتوري همراهش نبود كه ميباستي جداگانه خريداري بشه

در عكس زير سوراخ براي نصب آداپتور مشخصه

شما ميتونين اين usb hub رو وسط دو تا كابل usb قرار بدين تا برق مورد نياز تامين بشه .

البته من خودم تست نكردم و توصيه هم نميكنم بهتره كه به فكر راه حل هاي ديگه باشين مثل استفاده از كابل lan

قیکت این دستگاه چنده؟

persian_test
04-06-2011, 15:49
دوست عزیز مشکل شما با تقویت جریان و ولتاژ در انتهای خط یعنی جایی که دوربین قرار گرفته حل نمیشه چرا که دیتای ارسالی و دریافتی به علت طول بیش از حد این نوع استاندارد گم میشه...فکر نمی کنم یو اس پی هاب هم بتونه مشکل رو حل کنه مگه اینکه از نوع ریپیتر باشه...شما به وسیله ایی به نام usb repeater نیاز دارین تا بتونید کابل usb خودتون رو بسط بدین...
......
پیشنهاد میدم یه دوربین تحت شبکه بگیرین و با کیفیت و سرعتی بهتر از وب کم یه محل رو کنترل کنید...تو کابل شبکه محدودیتی مثل usb ندارین.