PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالی ساده برای شما

Isaac.z
15-03-2011, 12:48
سلام
من یه دو سه تا مدل ساختم ( انسان) با مایا و همچنین ریگینگش کردم. 2 تا مشکل دارم .
1. خروجی انسان چی باید باشه تا صاف و صوف تو رندر بیاد بیرون منظورم جنسش باید پولیگان باشه یا نوربس یا سابدیو؟ اگه تو حالت پولیگان بش مش بدم شی مون صاف میشه ولی شی سنگین میشه. اگه جنسشو سابدیو کنم با ریگینگ نمیخونه یعنی مثلا موقع حرکت پهلوی انسان(شی مون) با حرکت دست عقب و جلو میره .

حالا باید چیکار کنم؟ تا بتونم از کارم رندر بگیرم
لطفا در صورت پاسخ یکمی بیشتر و دقیقتر توضیح بدید.
مرسی.

hadi665
15-03-2011, 13:47
خوب به نظرم به خودتون و به سیستمتون بستگی داره
اگه مدلتونو با نربس ساختید وقتی به سابدیو تبدیل کنید خیلی سنگین میشه همونطوری که خودتونم گفتید
معمولا از ابتدا با polygon ها مدلو میسازن
اون مشکلی هم که شما گفتید ، اگر درست فهمیده باشم ، شما میتونید توی تنظیمات مربوط بهش ، محدوده ای که هر استخون حرکت میده رو کمو زیاد کنید
شما باید طوری این محدوده رو تعیین کنید که مثلا استخون دست شمال ورتکسای دست بشه ، اگر قسمتی از ورتکس های شکمم قرمز شده باشه ، با حرکت استخون دست شکمتم حرکت میکنه

;)

Wolf of aria
16-03-2011, 06:44
سلام
جواب اول : خوب اينكه معلومه ديگه سابدي و نربس در رندر صاف مياد اما پولي گان صاف نمياد. بايد چه كار كرد راه اول بايد خيلي سموتش كني در اين صورت حجم كراكتر بالا ميره و كار خيلي سنگين ميشه . راه دوم خيلي ساده است بيين كاراكتر لوپولي خودرا
انتخاب كن كليد 3 را از روي كيبورد بزن كاراكترت به مدل صاف تبديل ميشه حالا ميتواني با موتر رندر منتال ري رندر بگيري اين قابليت
به مايا بعد از نسخه 2009 اضافه شد.اينرا هم فراموش نكن مدل سازي اكثراً با پولي گان ساخته ميشه.

جواب دوم :همين جور كه آقاي مهدي گفت شما بايد روي اسكن كردن كراكترت كار كني.

موفق باشي.......