PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با هارد (ویروس)

pandora tomorro
12-03-2011, 12:56
سلام

من یه هارد اکسترنال 1 ترا دارم که پر توش فیلم هست این هاردم رو به لپتاپ دوستم وصل کردم ولی متاسفانه لپتاپش انتی ویروس نداشت و هاردم ویروس گرفت ! نمیتونم اسم ویروس رو بگم چون واقعا نمیدونم ! تو هر انتی ویروس به یه اسم هست...!!!
ویروس به این صورت هست که فولدرها رو به صورت یه فایل exe در میاره ! مثلا فولدر فیلم Black Swan به صورت زیر در میاد :

Black.Swan.2010.720p.BRRip.XviD.AC3-TiMPE.exe

وقتی روی فولدر کلیک میکنم فولدر رو تو یه صفحه ی جدید باز میکنه (new windows) و البته فیلم و زیرنویس داخل فولدر هیچ مشکلی ندارن و راحت باز میشن!

من خودم eset smart security داشتم که ویروس رو شناسایی کرد ولی خب همه ی فولدرهام رو میبرد توی قرنطینه ی برنامه !!! در واقع اصل ویروس پاک نمیشد فقط میره تو قرنطینه و واسه منی که میخوام به فیلم هام دسترسی داشته باشم کلی مشکل ایجاد میکنه چون واسه اجرای فیلم هام باید برم تو run و مثلا بزنم P:\Black.Swan.2010.720p.BRRip.XviD.AC3-TiMPE رو بزنم تا بتونم فولدر فیلمم رو باز کنم و فیلم رو اجرا کنه....
AVIRA نصب کردم همین مشکل رو داشت ! خواستم AVIRA رو پاک کنم که کسپر بریزم ببینم چی میشه که متاسفانه یادم رفت فیلم هام رو از قرنطینه ی aVIRA در بیارم و برنامه رو پاک کردم واسه همین الان فیلم هام رو توی هارد نمایش نمیده ولی مطمئنم تو هارد هست چون با روشی که گفتم قابل پخش هست فیلم هام ! AVIRA رو دوباره نصب کردم ولی متاسفانه توی UNISTALL اطلاعات اماری قرنطینه هم پاک شده و تو برنامه نمیتونم فیلم هام رو از توی قرنطینه RESTORE کنم ! (خاک بر سرت AVIRA !!!) الان AVIRA رو پاک کردم کسپر رو ریختم !
یه فلش دارم که همین ویروس رو گرفته گفتم بزار با اون تست کنمش زدم اسکن کرد و مثل بقیه ی انتی ویروس های قبلی شناسایی کرد و پاک کرد ویروس رو ولی خب فولدری که ویروس گرفته بود رو نمایش نمیده (مثل هارده)
خواستم ببینم باید چیکار کنم ؟! فکر کنم ویروس پاک بشه با انتی ویروس های موجود ولی مشکل اینه فیلم هام از نظر ظاهری نمایش داده نمیشن! میشه کاری کرد ؟! تنظیمات رجیستری,ویندوزی,....؟!
ببخشید زیاد حرف زدم پیشاپیش ممنون

از دوست عزیز drhaniball ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنون واسه راهنمایی در اون یکی تاپیک که قفل شد !
خب این سوپیر هیدن چی هست باید چیکار کنمش؟!

pandora tomorro
12-03-2011, 13:08
یکم سرچ کردم فهمیدم باید از دستور attrib تو cmd استفاده کنم ولی بلد نیستم زیاد ! هر کاری کردم نشد !
من الان بخوام فایل های سوپر مخفی درایو n ام رو برگدونم باید چیکار کنم ؟! دستورش رو لطف میکنین؟

ویرایش:

خب مشکل حل شد با اینجا :دی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فقط یه چیزی ! الان فایل ها هیدن هستن و وقتی میخوام از hidden درشون بیارم تیکش غیر فعال هست !

masoudjooni
12-03-2011, 13:21
Attrib -a -s -h -r -h /s /d

saeed774
12-03-2011, 13:35
همون نود 32 بهترين گزينه هست چون فايلايي که به قرنطينه ميرن همگي ويروس هستند و اصل فايلاي شما بصورت مخفي و سيستمي در مياد . لازم نيست دستور attrib رو بکار بگيري.
از Folder Option تيک نشون دادن فايل هاي مخفي رو فعال کن و بعد دو گزينه پايين تر تيک گزينه Hide Protected System Files ... رو بردار و به سوال هم جواب مثبت بده و بعد صفحات رو اوکي کن. الان بايد تمام فايلات بصورت کم رنگ يعني مخفي ديده بشن . روي همشون راست کليک کن و Properties بزن و تيک هاي گزينه هاي Hidden و Read only رو بردار و ok

البته حتما بايد بصورت کامل سيستم رو اسکن کني تا از عدم وجود ويروس اطمينان حاصل بشه.

اگر هم Folder Option از کار افتاده باشه فايل زيرو اجرا , ok کن.

pandora tomorro
12-03-2011, 13:46
سلام دوست عزیز
من پستم رو ویرایش کردم و از طریق رجیستری درستش کردم ولی خب این راهی که شما توضیح دادین راه بهتریه!
فقط یه مشکل
تیک hiiden غیرفعال هست چیکارش باید بکنم تا درست بشه ؟!

saeed774
12-03-2011, 14:03
اون فايل ريپير که گذاشتم جواب نداد ؟ اگه نه ، مطمئنا هنوز ويروس در سيستمتون فعال هست.
فايل زير رو هم اجرا کن :

pandora tomorro
12-03-2011, 15:05
نه چیزی درست نشد !

اقا من منظورم اینه ها !

Ahmad24
12-03-2011, 15:11
فايلها و فولدرهاي superhidden رو ميشه از خط فرمان درست كرد :خط فرمان را با مجوز ادمين باز كنيد.در xp كه با مجوز ادمين باز ميشه اما در ويندوز 7 بريد به پوشه system32 و فايل cmd.exe رو با كليك راست و Run as administrator اجرا كنيد و دستور زير را تايپ كنيد.به جاي X: بايد DriveLetter خودتون رو بنويسيد :

kaivanika
12-03-2011, 19:32
این برنامه رو همیشه روی سیستمت داشته باش . خیلی بکارت میاد

برای مشکل مخفی شدنت هم . در cmd تایپ کن

?????\:attrib -s -h -a -r X

به جای X اسم درایو و به جای ???? اسم فولدرت رو بنویس

و اگر اسم فولدرت فاصله داره : مثلا : Film 02

"?? ?????\:attrib -s -h -a -r "X

به فاصله دستور ها توجه کن . منم یه مدت همین مشکل رو داشتم :46:

pandora tomorro
12-03-2011, 20:29
اقا دمت گرم زدم درست شد :11::19:
فقط اقا این طوری باید یکی یکی بشینم فولدرهام رو درست کنم؟! دستوری نیست که بشه کل یه درایو رو درست کرد باهاش؟ باید باشه ها !

pandora tomorro
12-03-2011, 20:39
راستی یه هایلات زیر ایکن هام ایجاد شده قبلا یادم بود چطور میشد درستش کرد الان هر کاری میکنم پیداش نمیکنم :دی

kaivanika
12-03-2011, 21:44
اگر منظورت عکس زیر که راهشم همونجا گفتم
تیک رو بردارید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واسه کل پوشه ها هم روشی نیست ( تا اونجایی که من میدونم ) .
شما تو یه فایل تکسک نوشته رو بنویسید و کپی کنید و تو محیط cmd فقط paste رو بزنید البته اسم پوشه ها رو هر سری تعییر بدید . برای اینکه زیاد تایپ نکنید کپی - پست راحتترین راه

pandora tomorro
12-03-2011, 22:29
خب این تیکش برداشته شده ولی باز همچنان همون طوره !!

چطور میتونم فایل text رو بریزم روی cmd ؟ drag ش کردم ولی فایل باز شد

pandora tomorro
12-03-2011, 23:14
کلی تو نت گشتم راهی پیدا نکردم ! همین طوری گفتم بزار دسکتاپ رو عوض کنم ! عوض کردم دیدم درست شد lol

اقا واسه مشکل قبلی کسی راهی سراغ نداره؟

پ.ن: ویرایش !

دوباره برگشت !! یعنی ویروسه؟ فکر نمیکنم ها !! امروز کل سیستم رو اسکن کردم

ویرایش 2 :

با TuneUp Utilities 2011 درستش کردم! فوق العادست این برنامه...

kaivanika
14-03-2011, 03:43
الان مشکلت به کلی حل شده ؟

pandora tomorro
14-03-2011, 14:58
بله ! یعنی هارد دیگه ویروس نداره مطمئنم ! سیستم رو همین طور چک کردم چند بار...!
الان مشکل فقط همون هیدن بودن فایل ها هست که سخته تو cmd یکی یکی از هیدن درش بیارم!!
برنامه ای واسه ی اینکار نیست ؟!

azimjoon
15-03-2011, 08:21
مشكل هايلايت پوشه هاي دسكتاپ رو اينطور حل كن
my computer/properties/advance/performances/setting/visual effect
بعد تيك اين گزينه رو يه بار غير فعال و دوباره فعال كن
use drop shadow foricon labels