PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درک مطلب و تحلیل صرفی درس عربی در کنکور

MOHSEN_A1371
10-03-2011, 18:22
سلام به پیسی های گل :31:

از آنجایی که درس عربی خیلی درس مهم و سرنوشت سازیه در کنکور و بد قلق ترین قسمت عربی بر میگرده به درک مطلب و تحلیل صرفی گفتم یک تاپیک بزنم تا دوستان همه با هم مشورت کنیم که چه طور بتوانیم این قسمت را خوب بخوانیم و خوب تست بزنیم

بالاخره کسانی هستند که در این درس و در این قسمت درک مطلب و تحلیل صرفی قوی باشند بیایید یک توضیحی بدهید که چگونه از سد این تست ها بگذریم

آیا زدن تست های این مبحث سبک خاصی دارد؟تکنیک و قلق خاصی دارد؟

کاربرانی هم که کنکور دادید و تجربه دارید لطفا کمک کنید

تشکر از همه

pooria-ir
10-03-2011, 20:07
سلام به پیسی های گل :31:

از آنجایی که درس عربی خیلی درس مهم و سرنوشت سازیه در کنکور و بد قلق ترین قسمت عربی بر میگرده به درک مطلب و تحلیل صرفی گفتم یک تاپیک بزنم تا دوستان همه با هم مشورت کنیم که چه طور بتوانیم این قسمت را خوب بخوانیم و خوب تست بزنیم

بالاخره کسانی هستند که در این درس و در این قسمت درک مطلب و تحلیل صرفی قوی باشند بیایید یک توضیحی بدهید که چگونه از سد این تست ها بگذریم

آیا زدن تست های این مبحث سبک خاصی دارد؟تکنیک و قلق خاصی دارد؟

کاربرانی هم که کنکور دادید و تجربه دارید لطفا کمک کنید

تشکر از همه

دوست عزیز من 88 کنکور دارم،مهر 87 عربی رو توی سنجش بیشتر از 12% نمیتونستم بزنم !
کم کم با سوال کردن از استادا شیوه ی خوندن عربی رو یاد گرفتم
چون یکم سریع حوصلم سر میره،بهترین شیوه ای که واسم جواب داد این بود که :

توی هر مبحثی میومدم اول جزوه استاد رو میخوندم (خیلی سطحی)یعنی فقط یه دور روخونی،یعد سریع میشستمپای تستاش
واسه هر مبحث تو همونروز ،یعنی دقیقا بعد از خوندن جزوه حدود 60-90 تا بسته به مبحث تست میزدم
واقعا معجزه کرد
من تو عربی چه ترجمه چه قواعد کتابای تست گاج رو پیشنهاد میدم،برا من که عالی جواب داد
واسه ترجمه و درک مطلب یه کتاب کوچیک آبی داره که زمان ما :دی 2 تومن قیمتش بودريالمتشکل از درسنامه مختصر + تست
واقعا عالی بود
منی که عربیم اکثرا زیر 15 بود با این شیوه تو کنکور تونستم 70 و خورده ای درصد بزنم

موفق باشین :10:

MOHSEN_A1371
10-03-2011, 20:18
دوست عزیز من 88 کنکور دارم،مهر 87 عربی رو توی سنجش بیشتر از 12% نمیتونستم بزنم !
کم کم با سوال کردن از استادا شیوه ی خوندن عربی رو یاد گرفتم
چون یکم سریع حوصلم سر میره،بهترین شیوه ای که واسم جواب داد این بود که :

توی هر مبحثی میومدم اول جزوه استاد رو میخوندم (خیلی سطحی)یعنی فقط یه دور روخونی،یعد سریع میشستمپای تستاش
واسه هر مبحث تو همونروز ،یعنی دقیقا بعد از خوندن جزوه حدود 60-90 تا بسته به مبحث تست میزدم
واقعا معجزه کرد
من تو عربی چه ترجمه چه قواعد کتابای تست گاج رو پیشنهاد میدم،برا من که عالی جواب داد
واسه ترجمه و درک مطلب یه کتاب کوچیک آبی داره که زمان ما :دی 2 تومن قیمتش بودريالمتشکل از درسنامه مختصر + تست
واقعا عالی بود
منی که عربیم اکثرا زیر 15 بود با این شیوه تو کنکور تونستم 70 و خورده ای درصد بزنم

موفق باشین :10:
متشکر از شما :11:

کتاب آبی که گفتید آبی قلم چی منظورتون بود؟اسمش چیه دقیقا برم بگیرم

پیروز باشد :10:

pooria-ir
10-03-2011, 20:23
متشکر از شما :11:

کتاب آبی که گفتید آبی قلم چی منظورتون بود؟اسمش چیه دقیقا برم بگیرم

پیروز باشد :10:

ماشالله پیغام خصوصی و عمومی و همه رو بستین :دی

ببین کتاب آبی رنگیه،مال گاج
قطرش هم کمه
کتاب ترجمه و درک مطلب گاج بود سمش تا اونجایی که یادمه

pooria-ir
10-03-2011, 21:21
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقیقا قیافش همینه

meragj2
10-03-2011, 21:55
درک مطلب 2 راه ساده داره:
سوال رو بخونین و با اطلاعات خودتون جواب بدید.
اگر راه بالایی جواب نداد یک کلید واژه(!) 2 سوال پیدا کنین و 2 متن دنبالش بگردین. مهم نیست اگر معنیش رو نمی دونستین.

در مورد تحلیل صرفی هم پیش نیازش اینه که انواع فعل و اسم رو بدونین
حتما اول سراغ جایگاه کلمه در جمله برین و نقششو پیدا کنین حالا دو گزینه می مونه(معمولا اینجوریه) حتما یه غلط تابلو 2 یکی پیدا میشه.

به نظر من تشکیل سخت تر از همشونه.

pooria-ir
11-03-2011, 00:33
راستی حذف گزینه هم خیلی خوب جواب میده
یعنی اول دنبال گزینه های غلط بگردین
چون تو جواب هر سوال حداقل یه گزینه هست که کاملا پرته و تابلوئه که غلطه

Reza31001
12-03-2011, 10:01
درک مطلب: فکر کنم از 4 تا سوال یکی درست زدم و دو تا غلط:41:
تحلیل صرفی: بهترین راه به نظر من حذف گزینه است و یه نکته مهم و کاربردی اینه که از آخر گزینه ها شروع کنید یعنی اول اون قسمت نقش کلمه رو بررسی کنید در همون قسمت یکی دو گزینه همیشه حذف میشن