PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قرار بود Yahoo و Google خدماتشون رو به ایران قطع کنند ما منتظریم پس چی شد؟

Aminzikzak
26-05-2006, 18:29
yahoo و google دیماه 84 اعلام کرده بودن که تحدید شدن اگر تا 6 ماه آینده سرویسهای خود به ایران رو قطع نکنن با مشکل مواجه میشن، حالا 6 ماه تموم شده آخر قطعش میکنن یا نه؟
البته امید وارم که قطع نشه اما اگه بشه هم خیالی نیست ایرانیا خودشون یه فکری میکنن.

sa3er
26-05-2006, 20:32
امين جان،
اين دروغ ها و شايعات هر چند وقت يكبار توسط عده اي بيكار تو مملكت It براه ميوفته كه صرفا جنبه سرگرمي رو براي اونها داره. يا اگه وب سايتي دارند صرفا براي جلب مشتري بيشتر و بدون در نظر گرفتن هيچ كدوم از جوانب اقدام به درج خبر بي پايه و اساس و ناصحيح مي كنند. آخريش هم كه همين كنترل فعاليت كاربران در اينترنت بود كه تكذيب شد.

ديگه بايد به اين وضعيت عادت كرده باشيد و اين حقه رسانه ها و وب سايتها رو فهميده باشيد.

Mohsen khan
26-05-2006, 20:38
سلام آقو
يعني واقعا منتظري
اگه اين جوري بشه كه واويلا
همه چجيز به هم مي ريزه
:tongue:

mohammad hamed
26-05-2006, 20:42
نه بابا براي چي قطع كنند

mammad81
26-05-2006, 20:55
اینا از فرمایشات و پیشگویی های همون مرد معروف Ict ایران هست

alaodin1
26-05-2006, 23:29
من هم يه چيزايي شنيده بودم البته راست ودروغش را نمي دونم ولي ميگفتند ياهو نه گوگل

Wisdom
27-05-2006, 01:35
توي ايران هميشه دروغ 13 هستش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Behroooz
27-05-2006, 10:19
اگه قطع بشه به شما چيزي ميرسه كه خوشحالي

shahabmusic
27-05-2006, 10:39
توي ايران هميشه دروغ 13 هستش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه دوستان دروغ نيست من خودم مصاحبه يكي از مديرهاي ياهو رو با شبكه (فكر كنم NBC) ديدم ولي از اونجايي كه زبانم خيلي خوبه نفهميدم درست چي ميگه :biggrin: ولي خبرشو يجا ديدم پيدا كردم ميذارم.
خدا كنه قطع كنه مگه چي ميشه؟ تازه خودكفا مي شيم(ايول چه جمله با كلاسي نوشتم :tongue: )
مشكل چته كه مسنجر فارسي مثل ياهو مسنجر هست پس هيچ غمي نيست.
ولي گوگل اگه موتور جستجوشو ببنده ديگه واويلاس :ohno: ولي اونم مي سازيم مهم نيست :biggrin:

Aminzikzak
28-05-2006, 10:27
اگه قطع بشه به شما چيزي ميرسه كه خوشحالي
بحث خوشحالیه من یا کسی دیگه نیست . من خودم به تنهایی حدود 17 یا 18 تا Email به google زدم برای اعتراض به این مطلب ولی اگر قطعش کردن هم خیالی نیست (بچه ها راست میگن خودکفا میشیم ) ولی زشت تحریم اقتصادی با تحریم انسانی فرق فوکوله ... فقط مونده بگن که ایرانیا نمیتونن از ایران خارج بشن چون تحریم هستن.

rb97
28-05-2006, 10:47
خود روزنامه ی شرق که این شایعه رو آورد گفت که دروغ 13 بوده

my friend
28-05-2006, 10:56
اگه قطع کنند که چیزی نمیشه ، میشه ؟
میشه مثل دوران جنگ ، بعدش به خود کفایی میرسیم !

مثل الان که توی ایران هر کی داره یه خدمات میده
ولی کسی پشتیبانشون نیست

حیف که خیلی ها نمیدونند اینترنت چه ها که نمیکنه
وگرنه وضع ما این نبود !

my friend
28-05-2006, 11:02
بعدش به خود کفایی میرسیم !

من پست های بالا رو نخوندمو اینو نوشتم
ولی انگار یه نفر دیگه هم اینو نوشته بود !

Tornado2800
28-05-2006, 11:12
ببین این تبدیل شد به دروغ 13 در ضمن یکی از مدیران گوگل گفته بود در یکی از کانال های ماهواره ای که ما هیچ وقت سرویس خودمون رو به ایران قطع نمی کنیم !
بعدشم اگه ببینی اکثرااا ایرانی ها هستند که دارند از چت و یا بهتره بگم یه بخش عظیمی از کاربرای یاهو ما ایرانیا هستیم
اون که نمی خوام سهام شرکتش بیفته پایین
و یا این بحث ها که همه می گفتند دیوونه نیست مشتری هاش رو از دست بده
چون هرچی بازدید داشته باشه و یا کاربر معلومه که به نفعشه !

my friend
28-05-2006, 11:34
تورنادو جون
درسته
منظور من هم همین بود ، یعنی همین چیزا رو میخواستم بنویسم ، ولی نمیدونم چی شد که اونها رو نوشتم

موفق باشید

Monica
28-05-2006, 12:58
جدی جدی یعنی بود و نبود yahoo و google اصلا براتون مهم نیست؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا کاری ندارم به اینکه خبر درسته یا نه. اما یعنی واقعا به حرفایی که راجع به خود کفایی و ... می زنید اعتقاد دارید؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

my friend
29-05-2006, 10:56
آره !
اگه پولش باشه ، همه چیز حله !

مثلا اگه من 300 هزار تومان در ماه داشتم ، الان آپلود سنترم راه افتاده بود !

Monica
29-05-2006, 12:04
پس قبول دارید که همش اگر و اما ست. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امیدوارم یه روز این اگر و اما ها جنبه ی واقعی پیدا کنه و ما خود کفا بشیم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
MerC & Bye :happy:

baba barghi
29-05-2006, 12:10
بحث خوشحالیه من یا کسی دیگه نیست . من خودم به تنهایی حدود 17 یا 18 تا Email به google زدم برای اعتراض به این مطلب ولی اگر قطعش کردن هم خیالی نیست (بچه ها راست میگن خودکفا میشیم ) ولی زشت تحریم اقتصادی با تحریم انسانی فرق فوکوله ... فقط مونده بگن که ایرانیا نمیتونن از ایران خارج بشن چون تحریم هستن.
سلام رفيق
خب ما هم در اين زمينه خود كفا مي شيم مثلا شمال رو مي كنيم اروپا و يزد رو مي كنيم آفرقا و اردبيل رو مي كنيم روسيه و بوشهر رو مي كنيم مصر هيچ غمي نداريم ;)

ممنون
باي

shahabmusic
29-05-2006, 12:16
سايت اينترنتى «Yahoo» مسدود كردن اين وب سايت بر روى ايرانيان را در دست بررسى دارد. «جف استيونس» سخنگوى «موسسه ياهو» روز گذشته در گفت وگو با شبكه FOX از احتمال مسدود شدن I.P. موتور جست وجوگر و «Messenger Yahoo» بر روى ايران خبر داد اما درباره علت اين تصميم چيزى نگفت.

به دنبال انتشار اين خبر، «تريسى مورگان» مدير فنى سايت «Google» نيز در گفت وگو با شبكه «abc» ضمن اعتراض به اين تصميم «ياهو» اعلام كرد كه مجموعه «گوگل» هيچ دستورى را نپذيرفته و هيچ كشورى را تحريم نمى كند.
اين مقام سايت گوگل به ايرانيان قول داد كه خدمات موتور جست وجوگر گوگل و خدمات صندوق الكترونيكى «Gmail» هرگز بر روى ايرانيان مسدود نخواهد شد.

«تريسى مورگان» گفته است كه از ابتداى سال ۲۰۰۶ ميلادى هزاران پيام از ايرانيان در سراسر جهان دريافت كرده است مبنى بر اين كه لوگوى گرافيكى فصل بهار اين سايت، «هفت سين» باشد. سايت اينترنتى «Yahoo» اعلام كرده است كه در صورت موافقت مديران سايت، در اولين ساعات روز دوم آوريل ۲۰۰۶ كليه ID هاي ايرانيان بر روى «Yahoo Messenger» حذف مى شود.

همچنين محتويات صندوق هاى پست الكترونيكى آنان نيز پاك مى شود و نشانى ها نيز آزاد خواهند شد و كاربران كشورهاى ديگر مى توانند آنها را اختيار كنند.
گفتنى است سايت گوگل سال قبل نيز در نوروز طرح هفت سين را در لوگوى خود گنجاند كه با استقبال ميليون ها كاربر اينترنت ايرانى مواجه شد.

در صورتي که ياهو بخواهد سرويس اصلي خود، يعني ياهو مسنجر را بر روي ايرانيان مسدود کند، عملا اينترنت در ايران بي کاربرد خواهد شد. زيرا، بيشتر کاربران اينترنتي ايران، به چت کردن مشغول هستند و گذشته از اين، کليه ارتباطات اينترنتي ايرانيان با داخل و خارج کشور، بعد از کارت هاي تلفن اينترنتي، Yahoo! Messenger است.

و همچنين، کليه کافي نت ها نيز در ايران از طريق ياهو مسنجر و چت کسب درآمد مي کنند. که با اين عمل، کاسبي آنها نيز کساد خواهد شد.

در حال حاضر، ايرانيان داراي بيشترين تعداد کاربران در ياهو (حداقل در آسيا) هستند. چون همانطور که قبلا در سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اعلام شد، به دليل ازدحام بيش از حد کاربران ايراني در ياهو، چت روم هاي "آسيايي" به چت روم هاي "ايراني" تبديل شده است. که خبر آن نيز قبلا منتشر شد:

همچنين گفته شده که ياهو قصد دارد سرويس جستجوي خود، يعني [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را نيز براي ايرانيان مسدود کند. که البته در اين مورد خطري متوجه ايران نخواهد بود. چون موتو جستجوي گوگل با سرعت و کيفيت بيشتري جستجو را انجام داده و همچنين زبان فارسي را نيز پشتيباني مي‌کند.

مشاهده بخش فارسي گوگل:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

که البته لينک دوم مربوط به گوگل افغانستان است که به دو زبان فارسي و پشتو ارائه شده است.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
يه روز داشتم كانالارو سرچ مي كردم كه توي يه كانال "جف استيونس" كه اسمش با آرم ياهو زير نويس صفحه بود رو ديدم . راستشو بخاين نفهميدم چي مي گفت ولي يه چيزايي در مورد ايران و بلاك كردن ياهو مي گفت .
خلاصه هر كار مي خوان بكنن زودتر بكنن تا اراني ها يه فكري كنن(تا كي دست به دامن اينا بايد باشيم؟)

Monica
29-05-2006, 12:32
یعنی جدی؟؟؟؟
ولی قبلا هم زیاد از این اخبار شنیده بودیم !!

*سینا*
29-05-2006, 18:57
سلام رفيق
خب ما هم در اين زمينه خود كفا مي شيم مثلا شمال رو مي كنيم اروپا و يزد رو مي كنيم آفرقا و اردبيل رو مي كنيم روسيه و بوشهر رو مي كنيم مصر هيچ غمي نداريم ;)

ممنون
باي
با سلام
چیز جالبی گفتی
ولی یه چیز اینکه ایرانیا بخوان می تونن
هیچ کس نمی تونه بگه نه