PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار اندازه گیری برق مصرفی پاور

actros 1843
10-03-2011, 14:02
سلام عزیزان من یه نرم آفزار میخوام که نشون بده مثلا پاور تو یه هفته یا تو یه روز چقدر برق مصرف کرده:31:

ممنون:46:

Arash4484
10-03-2011, 14:07
سلام عزیزان من یه نرم آفزار میخوام که نشون بده مثلا پاور تو یه هفته یا تو یه روز چقدر برق مصرف کرده:31:

ممنون:46:

سلام

اگه منظورت اینه که خودکار محاسبه کنه هر چه دنبالش گشتم پیدا نکردم(درست و حسابی)

فقط یه سافت گرین داره که شما میتونید نوع قطعات اصلیت رو اعلام کنی(دستی) و اون بگه چه پاوری با چقدر وات بدردتون میخوره..(خیلی ربطبدرخواست شما نداره ولی تنها چیزی بود که در رابطه با پاور پیدا کردم) : )

پ.ن:اگه خواستی بگو برات بزارم

iCe m@n
10-03-2011, 14:11
سلام

اگه منظورت اینه که خودکار محاسبه کنه هر چه دنبالش گشتم پیدا نکردم

فقط یه سافت گرین داره که شما میتونید نوع قطعات اصلیت رو اعلام کنی و اون بگه چه پاوری بدردتون میخوره..

نه فکر نمیکنم منظورش این باشه
چون این سایت ها میگن که چه پاوری مورد نیاز سیستم هست
که اگه اینطوری میخوای رضا این سایت ها هست که بگه چه پاوری نیاز داری برای سیستمت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی من هم دنبال این نرم افزار هستم که بگه پاور چقدر بق مصرف میکنه خیلی بدر بخور هست

Arash4484
10-03-2011, 14:22
نه فکر نمیکنم منظورش این باشه
چون این سایت ها میگن که چه پاوری مورد نیاز سیستم هست
که اگه اینطوری میخوای رضا این سایت ها هست که بگه چه پاوری نیاز داری برای سیستمت

ولی من هم دنبال این نرم افزار هستم که بگه پاور چقدر بق مصرف میکنه خیلی بدر بخور هست

آره میدونم منظورش چیه...گفتم احتمالن تنها چیزی که میتونه گیر بیاره همینه

منم خیلی دنبالشم...خیلیها دنبالشن : )....

iCe m@n
10-03-2011, 14:25
آره میدونم منظورش چیه...گفتم احتمالن تنها چیزی که میتونه گیر بیاره همینه

منم خیلی دنبالشم...خیلیها دنبالشن : )....

درسته خیلی ها دنبالش هستن ولی فکر نمیکنم که همچین نرم افزاری وجود داشته باشه:13:
ولی اگه باشه خیلی عالی هست که مصرف برقت رو بهت بگه:46:

actros 1843
10-03-2011, 14:33
آره دیگه میخوام ببینم پاور585 واتم چقدر مصرف داره آخه این ماه پول برقمون حدود 40 هزار تومن بیشتر شده واسه همین همه میگن کامپیوتر صبح تا شب روشنه واسه همین میخوام ببینم تو طی روز یا همون چند ساعتی که پی سی روشنه چقدر مصرف دارم:31:

iCe m@n
10-03-2011, 14:37
آره دیگه میخوام ببینم پاور585 واتم چقدر مصرف داره آخه این ماه پول برقمون حدود 40 هزار تومن بیشتر شده واسه همین همه میگن کامپیوتر صبح تا شب روشنه واسه همین میخوام ببینم تو طی روز یا همون چند ساعتی که پی سی روشنه چقدر مصرف دارم:31:

نه مطمئن باش که از کامپیوتر تو نیست من خودمم همین پاور رو دارم همیشه هم روشن هست ولی زیاد تاثیری توی برق مصرفی نداره تو تا الان هم همین سیستم رو داشتی دیگه حالا این ماه پول برق بیشتر شده باید ببینی علتش چی بوده ولی یه سیستم کامپیوتر نمیتونه این همه روی برق اثر بذاره

actros 1843
10-03-2011, 14:39
نه مطمئن باش که از کامپیوتر تو نیست من خودمم همین پاور رو دارم همیشه هم روشن هست ولی زیاد تاثیری توی برق مصرفی نداره تو تا الان هم همین سیستم رو داشتی دیگه حالا این ماه پول برق بیشتر شده باید ببینی علتش چی بوده ولی یه سیستم کامپیوتر نمیتونه این همه روی برق اثر بذاره

خودم هم میدونم باید ثابت کنم:19:

iCe m@n
10-03-2011, 14:43
خودم هم میدونم باید ثابت کنم:19:

ولی فکر نمیکنم که همچین نرم افزاری باشه که این کار ر انجام بده

actros 1843
10-03-2011, 14:47
ولی فکر نمیکنم که همچین نرم افزاری باشه که این کار ر انجام بده

حالا ادامه میدیم شاید باشه خدا کنه باشه چون واقعا یه چیز کاربردی و لازمی هست

Arash4484
10-03-2011, 14:57
یه راه ...
شما یکبار با کیس روشن توی ساعت پیک مصرف(غروب) برای یکساعت مصرف کنتور رو محاسبه کن(رقم آخر ساعت منهای اول ساعت)
یکبار هم با کیس خاموش
دقت کن تمام وسایل به یکسان روشن باشه(یخچال-فریزر-تی وی-لامپها و....)
و ببین مصرف کنتور چقدر تغییر پیدا میکنه
اگه کنتور دیجیتالی باشه که خیلی راحته
اگه آنالوگ باشه یکم باید به حوصله و دقت کنی
خلاصه اینطوری میشه حدودن تاثیر سیستم رو در برق رو فهمید
---------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------
اگر فرض کنیم شما مانیتور کم مصرفی دارید ولی پاورتون در اوج مصرفه و یک پاور 600 داشته باشید(که یک پاور بالا برای یک سیستم عادی خانگیه)
شما به اندازه حدود دوتا لامپ دویست قدیمی مصرف دارید که نه خیلی کمه و نه خیلی زیاد
من تقریبن 24 ساعت/7 روز هفته سیستمم روشنه ولی تاثیر خاصی توی فیش برق نداره یعنی بود و نبودش حدود 7-8 تومن تاثیر داره (بعد از یارانه ها هم چک کردم)
تازه بسیاری از راه های پاور منجمنت در ویندوز و درایورها هست که مصرفو تعدیل میکنه وبه حداقل میرسونه و از طرفی هم همه هم به این اندازه ایکه من از سیستم کار میکشم کار ندارن
درنهایت میتونی این تاپیک رو به اهل منزل نشون بدی و یگی همقطارها میگن خبری نیست : ))
البته همچنان دنبال سافت یا راه مناسب محاسبه هستم

actros 1843
10-03-2011, 15:00
یه راه ...
شما یکبار با کیس روشن توی ساعت پیک مصرف(غروب) برای یکساعت مصرف کنتور رو محاسبه کن(رقم آخر ساعت منهای اول ساعت)
یکبار هم با کیس خاموش
دقت کن تمام وسایل به یکسان روشن باشه(یخچال-فریزر-تی وی-لامپها و....)
و ببین مصرف کنتور چقدر تغییر پیدا میکنه
اگه کنتور دیجیتالی باشه که خیلی راحته
اگه آنالوگ باشه یکم باید به حوصله و دقت کنی
خلاصه اینطوری میشه حدودن تاثیر سیستم رو در برق رو فهمید
اگر فرض کنیم شما مانیتور کم مصرفی دارید ولی پاورتون در اوج مصرفه و یک پاور 600 داشته باشید(که یک پاور بالا برای یک سیستم عادی خانگیه)
شما به اندازه حدود دوتا لامپ دویست قدیمی مصرف دارید که نه خیلی کمه و نه خیلی زیاد
من تقریبن 24 ساعت/7 روز هفته سیستمم روشنه ولی تاثیر خاصی توی فیش برق نداره یعنی بود و نبودش حدود 7-8 تومن تاثیر داره(با این همه مصرف (بعد از یارانه ها چک کردم)
البته همچنان دنبال سافت یا راه مناسب محاسبه هستم

آره دیجیتال این هم روش خیلی عالی هستش فردا امتحان میکنم:46:

meshkiposh2200
10-03-2011, 16:26
مایکروسافت یه نرم افزار به نام SetupJoulemeter داره که نشون میده هر قطعه ای چقدد داره برق مصرف میکنه شاید با این نرم افزار بشه یه کارهایی کرد

iCe m@n
10-03-2011, 16:29
مایکروسافت یه نرم افزار به نام SetupJoulemeter داره که نشون میده هر قطعه ای چقدد داره برق مصرف میکنه شاید با این نرم افزار بشه یه کارهایی کرد

خب لینکی ازش داری بذاری؟

meshkiposh2200
10-03-2011, 17:31
خدمت شما

iCe m@n
10-03-2011, 17:52
خدمت شما

ایول دمت گرم خیلی باهاش حال کردم تک تک قطعات رو نشون میده که چقدر برق داره مصرف میکنه
ولی رضا بازم با این برنامه نمیتونی ثابت کنی که تو برق زیاد مصرف نمیکنی:31:

actros 1843
10-03-2011, 21:50
ولی رضا بازم با این برنامه نمیتونی ثابت کنی که تو برق زیاد مصرف نمیکنی

چرا نمیشه:41:

actros 1843
11-03-2011, 12:12
آقا این خراب بود

شاید واسه من خراب بود میشه در مورد نصب اش توضیح بدین:41:

.:PAR3A:.
11-03-2011, 12:38
حذف شود...

actros 1843
11-03-2011, 15:50
چی شد کسی برنامه رو امتحان نکرد من وقتی میخوام نصب اش کنم ارور میده.

چکار کنم؟؟؟:41:

svb93
11-03-2011, 20:24
چه اروری
ویندوزت چیه ؟
من نصب کردم ولی به درد نمی خوره فقط توسط پروسس ها میزان مصرفو نشون میده
اگه باور نمیکنید مانیتورو خاموش کنید و با کلید print screen یه عکس بگیرید اگه دقت کنید میزان مصرف مانیتو فرق نکرده یعنی روشن یا خاموش بودن مانیتور فرقی نداره :31:
اگه بخوای دقیق حساب کنی باید یه امپرمتر AC بخری

saeed774
11-03-2011, 20:30

برنامه هاي مايکروسافت اصولا براي اجرا نياز به مايکروسافت دات نت دارند. آخرين ورژن اين نرم افزار يعني نسخه 4 بايد نصب باشه. البته از روي حدس ميگم ،‌ من خودم نصب نکردم.

Arash4484
11-03-2011, 21:44

برنامه عالی بود دست دوستان بابت معرفی درد نکنه/ دقیقن همون بود که دنبالش بودیم
کاملن درست کار میکنه

منتها برنامه در مرحله تحقیقاتیه و خیلی جای کار داره ..حتا به نسخه بتا نرسیده...بنابراین شاید با سیستم شما مچ نباشه
شما باید Joulemeter Taskbar رو اجرا کنید بعد ازسیستم ترای (کنار ساعت) دوباره اجراش کنید..اگر مشکلی باشه از همون مچ نبودنه که احتمالن در نسخه های بعدی حل میشه

من نصب کردم ولی به درد نمی خوره فقط توسط پروسس ها میزان مصرفو نشون میده
اگه باور نمیکنید مانیتورو خاموش کنید و با کلید print screen یه عکس بگیرید اگه دقت کنید میزان مصرف مانیتو فرق نکرده یعنی روشن یا خاموش بودن مانیتور فرقی نداره :31:

نه دقیقن درست نشون میده و مصرف متغیره...فقط برای مانیتور براساس نوع مانیتور نشون میده و تشخیص نمیده که مانیتور روشنه یانه...برای قطعات درون کیس درسته(تا اونجایی که ساپورت میکنه-مثلن فنهای کیس رو نمیشناسه یا حساب نمیکنه)

چرا نمیشه:41:

روش کنتور برای اثبات بهتره : )

sam123
19-03-2011, 22:03
سی پی یو من 1090 اورکلاک شده هست فکر کنم در حالت فول لود 140 وات مصرف کنه در صورتی که این برنامه 40 وات نشون می ده پس اصلا نمی شه به این برنامه اعتماد کرد !