PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب ویندوز

aryakhan
08-03-2011, 22:19
سلام بر اساتید
یه مادر برد دارم abit nf8 با cpu amd sempron به وقت نصب ویندوز بعد از فرمت هارد و کپی فایلهای سیستمی و بعداز اولین ریستارت دیگه هارد رو نمیشناسه با ویندوز 7 امتحان کردم گفت ویندوز قابل ادامه عملیات نصب نیست کنترل کنیددیسک کنترلر فعال باشه با یه هارد دیگه و با ویندوز 64 بیتی هم امتحان کردم فایده نداشت
کسی راه حلی داره
راستی قبلا xp روش نصب بوده
ممنون

EXTREME
08-03-2011, 23:10
کابل های هارد رو چک کنید
ممکنه ایراد از پاور باشه
با یه سی دی ویندوز دیگه امتحان کنید و درایو اپتیکال رو هم چک کنید
همچنین نظر من اینه که از اطلاعاتتون یک بک آپ بگیرید وهارد رو fdiskکنیدو مجددا هارد رو پارتیشن بندی کنید

almani
08-03-2011, 23:29
بهترین کار اینه که از سالم بودن قطعه ای که بهش شک دارید مطمئن بشید . هاردتون رو با یه سیستم سالم تست کنید و یه هارد سالم رو با مادربودتون چک کنید

EXTREME
08-03-2011, 23:37
بهترین کار اینه که از سالم بودن قطعه ای که بهش شک دارید مطمئن بشید . هاردتون رو با یه سیستم سالم تست کنید و یه هارد سالم رو با مادربودتون چک کنید
ایشون با یه هارد دیگه هم امتحان کردند مثل اینکه فرقی نکرده

aryakhan
09-03-2011, 00:50
کابل های هارد رو چک کنید
ممکنه ایراد از پاور باشه
با یه سی دی ویندوز دیگه امتحان کنید و درایو اپتیکال رو هم چک کنید
همچنین نظر من اینه که از اطلاعاتتون یک بک آپ بگیرید وهارد رو fdiskکنیدو مجددا هارد رو پارتیشن بندی کنید

سلام
همه این کارها رو کردم پاور هم سالم هست دفعه آخر با یه هارد ساتا امتحان کردم و اینبار بعد از کپی شدن فایلهای ویندوز و ری استارت شدن این پیام اومد

windows could not start because of computer disk hardware configuration problem
could not read from the selected boot disk chek boot path and disk hardware
please check the windows documentation about hardware disk

EXTREME
09-03-2011, 14:22
این پیغام بیشتر مربوط به ایراد داشتن هارد هست شما با هارد ساتایی که امتحان کردید مطمئنید سالم بود؟
اتصالات هارد رو عوض کردید؟
حالا شما رم سیستم رو هم چک کنید جاشو عوض کنید و با یه رم دیگه امتحان کنید
بایوس مین رو هم آپدیت کنید

aryakhan
10-03-2011, 01:22
خوب مشکل حل شد
اومدم یه هارد ide رو با یه cdدرایو ide به صورت سری ( مستر و اسلیو ) بستم و اینبار بعد از کپی فایلهای سیستمی ویندوز و ری استارت سیستم هارد رو شناسایی کرد و ویندوز براحتی روی سیستم نصب شد و بعد از بالا اومدن هارد و درایو اپتیک ساتا یی رو که به اون بسته بودم براحتی شناخت جالبه که به محض جدا کردن اون درایو اپتیک ide بازم روز از نو روزی از نو
مطمءن نیستم ولی فکر میکنم ایراد از تنظیمات بایوس و یا چیپست مادربرد باشه
در هر صورت ممنون