PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای انتخاب رایانه

amin_pwa
07-03-2011, 12:44
باسلام خدمت دوستان عزیز می خواهم یک رایانه بخرم بین اینکهلپ تاپ بخرم یا پی سی شک دارم !برای همین تصمیم گرفتم سوالم را در اینجا مطرح کنم تا ببینم چی کار کنم .سوالم اینه که فرض کنید بخوام با بودجه ٦٥٠ تومان یک رایانه کامل از پردازنده تا موسش را بخرم - ایا این رایانه قوی تر است یا لپ تاپ با مشخصات موجود در
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا ٥ سال دیگر من رااز تعویض رایانم بینیاز می کنند .من رایانه یا لپ تاپ را برای اینترنت . ویدو . موزیک . بازی های جالب (مهم نیست زیاد با کیفیت اجرا بشن ) مثل just case 2 می خواهم خواهشمندم کمک کنید.پیشنهادم اینه که یک سیستم با ٦٥٠ تومان پیشنهاد بدین و بعد با سیستم لپ تاپ مورد نظرم بررسی کنید .با تشکر

pasargadd
07-03-2011, 13:29
لینکی که دادین در حال بروزرسانیه ولی اگر شما بیرون هم کاردارین یعنی سیستمو برای بیرون هم لازم دارین لپ تاپ بهتره.
برای کامپیوتر هم باید تا 700 تومان هزینه کنین البته اگر مانیتور میخواین.

amin_pwa
07-03-2011, 13:40
لینکی که دادین در حال بروزرسانیه ولی اگر شما بیرون هم کاردارین یعنی سیستمو برای بیرون هم لازم دارین لپ تاپ بهتره.برای کامپیوتر هم باید تا 700 تومان هزینه کنین البته اگر مانیتور میخواین. شرمنده لینک تصحیح شد ولی اگر باز مشکل داشت CPU Intel Core i5 480M@2.66GHz (Turbo Boost 2.9), 3MB L3 CacheMemory DDRIII 4GB 1333MHz (Dual Channel)Hard Disk Capacity 640GB SATA 5400RPMOptical Drive Dual Layer Multi Burner Drive (DVD-RW)Graphic Nvidia GeForce GT 540M 1GBIntel HD GraphicsDisplay 15.6" (1366 x 768) LED-Backlight LCDCommunication Atheros AR5B97 Wireless Network AdapterBroadcom NetLink 1000 EthernetCameraBluetooth AtherosSecurity Kensington LockPorts 3 x USB 2.0 portsVGA OutputRJ45HDMIMulti Card ReaderHeadphoneMicOthers Keyboard: Arabic, Num-PadWeight 2.6 KgBattery 6Cell 48Wh (Up to 3 hours)مشخصات کامل نوت بوکست .اگر ٧٠٠ بودجه بگذارم ٦٤ بیتی یا بازم ٣٢بیتی میشه .می شه خواهش کنم تز این قطعات نوت بوک بیشتر بگی یعنی از پی سی ٧٠٠ پیشنهاد شده توسط شما چه کم و کاستی ها ویا چه برتری هایی دارد.

mg_mahyar
07-03-2011, 14:29
ببین
این جوری نمیشه گفت.
شما اگر لپ تاپ با گرافیک 540M Nvidia میتونی برداری و core i5 و 4 گیگ رم. بردار.
چون خیلی تفاوتی نداره با این بودجه. چون میگی انیتورم میخوای.
نه اینکه نشه سیستم خرید ولی نهایتا تفاوت زیادی با لپ تاپ نداره. فقط مانیتور بزرگتره همین.

amin_pwa
07-03-2011, 15:32
شرمنده متوجه نشدم .چرا نمیشه این دو را باهم بررسی کرد ؟شما به قدرت پردازنده و کارت گرافیک توجه کن ببین ان لپ تاپ که معرفی کردم با این پردازنده و این کارت گرافیک و پی سی با بودجه ٧٠٠ با تمامی قطعاتش که پیشنهاد می کنید کدام پردازنده و کارت گرافیک قوی تری دارند .مگر اینکه کلا قدرت قطعات پی سی و نوت بوک از هر نظر با هم فرق داشته باشند .با عرض پوزش بیشتر بازش کن . من ٥ سالی دنبال قطعات رایانه نبودم از اخبار رایانه بی خبرم قبلان ملاک قدرت پردازنده و کارت گرافیگ و رم بود .یک چیز دیگم که این چند روزه فهمیدم اینه که اگر سیستم ٦٤ بیتی باشهخیلی سریعتر هم می شه خوب ایا با ٧٠٠ تومان میشه سیستم ٦٤ بیتی را تهیه کرد بازهم می گم با کله قطعات .دمتون گرم کمک کنید

mg_mahyar
07-03-2011, 15:38
اکثرا 64 بیتی هستند الان.
مطلب اینه که لپ تاپ و پیسی قدرتشون رو نمیشه مقایسه کرد. چون قیمتشون اختلاف داره.
به نظرم برای شما تفاوت چندانی نداره. یعنی بودجه شما نه به core i انتل میخوره ه شش هسته ای ای ام دی.
در نتیجه پردازنده این لپ تاپ تقریبا برابر پردازنده های اتلان و فنوم 4 هسته ای هست.
گرافیکم شما اینجا میتونید 450 بخرید با اینبودجه و الان روی اون لپ تاپ میگی 540 داره. اینم چندان فرقی نداره.
فقط مانیتور کوچیک. همین.
اگر بودجت 1 تومن بود میگفتم برو سراغ پیسی چون هم پردازنده و هم گرافیک بهتر میشد. خرید یا اگر ماه پیش میپرسیدی با این بودجه برات پیسی خوب میبستم. الان پردازنده گرون شده و در نهایت این سیستم با این بودجه با اون لپ تاپ شما فرقی نداره زیاد.
ولی خوب دوام پیسی بیشتره

amin_pwa
07-03-2011, 16:12
بسیار متشکر . من الان نیاز زیادی ندارم کا رم با کامپوتر قبلی راه می افته.به احتمال زیاد طبق گفته شما سال دیگه قطعات ارزان تر می شه . از این رو همان سال دیگه کامپیوتر را بخرم .