PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور میشه فهمید که سیستم از چه ورژنی پشتیبانی میکنه ۳۲ بیت یا ۶۴ بیت ؟

police-force
07-03-2011, 12:25
دوستان چطور میشه فهمید که سیستم از چه ورژنی پشتیبانی میکنه ۳۲ بیت یا ۶۴ بیت ؟ سیستم عامل قبلیم ویستا بود اما یادم نیست:41: چه ورژنی بود اما الان ویندوس اکسپی ۳۲ بیت هستش و میخام به ویندوز ۷ التیمات ۶۴ بیت تغییرش بدم .

Masоud
07-03-2011, 12:58
سلام

در Run عبارت winmsd رو تایپ کرده و اینتر بزنید . در پنجره ای که باز میشه عبارت System Type رو نگاه کنید :

اگر روبروش نوشته بود X86 Based PC یعنی اینکه سیستم شما 32 بیتی رو فقط ساپورت میکنه.
اما اگر نوشته بود X64 Based PC یعنی اینکه CPU شما 64 بیتی رو هم پشتیبانی میکنه و میتونید ویندوز 64 بیتی نصب کنید.

موفق باشید :40:

Ahmad24
09-03-2011, 17:08
x86 Based يا x64 Based وضعيت سيستم عامل رو نشون ميده كه 32 بيتي يا 64 بيتي و نه وضعيت سخت افزار سيستم رو.بايد از نرم افزارهايي كه اطلاعات سيستم رو نشون ميدند استفاده كنيد.Sandra بهترين نرم افزاره اما نرم افزارهاي كم حجم و پرتابل زياد ديگه اي وجود داره.

FX
09-03-2011, 20:59
زیر همون System Type اومده PROCESSOR اونجا چی؟

Masоud
09-03-2011, 23:08
x86 Based يا x64 Based وضعيت سيستم عامل رو نشون ميده كه 32 بيتي يا 64 بيتي و نه وضعيت سخت افزار سيستم رو.بايد از نرم افزارهايي كه اطلاعات سيستم رو نشون ميدند استفاده كنيد.Sandra بهترين نرم افزاره اما نرم افزارهاي كم حجم و پرتابل زياد ديگه اي وجود داره.
سلام

Based یعنی سیستم بر پایه ی چی بسته شده . جلوی X86 Based هم نوشته PC .

فکر نمیکنم منظور نوع ویندوز بوده باشه . گرچه میشه عبارت جلوی Processor رو خوند و مطمئن شد.

aluminum
09-03-2011, 23:18
برای من جلو هر دو مورد نوشته X86 Based
یعنی من نمیتونم ویندوز 64 بیتی نصب کنم؟

Ahmad24
09-03-2011, 23:52
سلام

Based یعنی سیستم بر پایه ی چی بسته شده . جلوی X86 Based هم نوشته PC .

فکر نمیکنم منظور نوع ویندوز بوده باشه . گرچه میشه عبارت جلوی Processor رو خوند و مطمئن شد.

دوست عزيز سيستم من داراي پردازنده 4 هسته اي اينتل و 8 گيگ رم DDR3 هست.در حال حاضر 4 سيستم عامل روي سيستم نصبه.ويندوز 7 32بيتي و 64 بيتي،xp 32 بيتي و يه لينوكس amd64 خوب طبيعتا سيستمم 64 بيتيه اما وقتي system Information رو در xp باز ميكنم حدس بزنيد چي نوشته :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید البته با توجه به اينكه شخصا سيستم رو به صورت اينترنتي خريداري و اسمبل كردم از تمام زيروبم اون سر در ميارم.

Masоud
10-03-2011, 01:24
برای من جلو هر دو مورد نوشته X86 Based
یعنی من نمیتونم ویندوز 64 بیتی نصب کنم؟

سلام

برای اینکه مطمئن بشید به رجیستری رفته و مسیر زیر رو طی کنید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DESCRIPTION\System\Cen tralProcessor\0

سپس طبق عکس اگر در قسمت Identifier نوشته بود X86 سیستم شما تنها 32 بیت ، در غیر اینصورت سیستم شما 64 بیت رو هم ساپورت خواهد کرد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزيز سيستم من داراي پردازنده 4 هسته اي اينتل و 8 گيگ رم DDR3 هست.در حال حاضر 4 سيستم عامل روي سيستم نصبه.ويندوز 7 32بيتي و 64 بيتي،xp 32 بيتي و يه لينوكس amd64 خوب طبيعتا سيستمم 64 بيتيه اما وقتي system Information رو در xp باز ميكنم حدس بزنيد چي نوشته :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید البته با توجه به اينكه شخصا سيستم رو به صورت اينترنتي خريداري و اسمبل كردم از تمام زيروبم اون سر در ميارم.

ممنون از توضیحات .

Ahmad24
10-03-2011, 04:17
يه بار بهتره برگرديم به سوال اول تاپيك.همونطور كه ملاحظه ميكنيد دوستمون XP رو نصب دارند و نه 7.حالا شما تصوير رجيستري ويندوز 7 رو گذاشتي.ويندوز 7 طبيعتا ميتونه كامل اطلاعات سخت افزار رو نشون بده.اين سيستم يه پردازنده 2 هسته اي داره.تمام كامپيوترهايي كه پردازنده هاي اينتل چند هسته اي دارند 64 بيت رو ساپورت ميكنند.
نصب سيستم 64 بيتي معمولا به يك علت براي كاربر عادي ضرورت پيدا ميكنه.استفاده از حافظه مازاد بر 3 گيگ.
در بيشتر لب تابهاي فعلي بازار 4 گيگ رم يا بالاتر تعبيه شده.اما سيستمهاي روميزي معمولا با 2 گيگ رم يا كمتر اسمبل ميشند.البته در سيستمهاي 32 بيت هم ميشه بدون مشكل از حافظه بيش از 3 گيگ بهره برد كه با يه ه ك كوچيك قابل اجراست.در اين هك كه در سايت ترفندستان ميشه پيداش كرد رنج آفست حافظه بسط داده ميشه.
در xp تنها چند بايت از فايل باركننده سيستم عامل (معمولا ntoskrnl.exe) تغيير ميكنه !!!
همه حتي در فرومهاي مايكروسافت به اين مسئله اذعان كردند كه محدوديت حافظه در 32 بيتي كاملا بي مورد است و صرفا يك سياست تجاري است.
البته فايلهاي اجرايي و نرم افزارهايي كه براي 64 بيت كامپايل شده باشند در سيستم 32 بيت قابل اجرا نيستند اما همه نرم افزارها نسخه 32 بيت دارند اما خيليهاشون نسخه 64 بيتي ندارند.پس ميبينيد از اين جهت عملا فرقي ندارند.
تمام سخت افزارها درايور 32 بيت دارند اما ممكنه درايور 64 بيت براي بعضي سخت افزارها موجود نباشه.
در ويندوز 7 64 بيتي فكر ميكنيد به صورت پيشفرض از كدام ورژن IE استفاده ميشود؟ ورژن 32 بيتي !!!
در ويندوز 7 64 بيتي سرويس پك 1 يك پوشه با نام آشناي system32 در پوشه ويندوز است كه حجمي معادل 2.52 گيگ دارد و مربوط به برنامه هاي 32 بيتي است و پوشه SysWOW64 كه مربوط به برنامه هاي 64 بيتي است نصف ديگري حجم دارد.

مايكروسافت هرگز ابزارهاي جانبي سيستم عاملهاي قديمي خود را به روز نميكند و به همين خاطر در xp نياز به نرم افزارهاي جانبي است.