PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه سوال از system restore

manli7
05-03-2011, 16:44
سالم به همه دوستان

دوستان من يه سوال داشتم كه اين sysytem restore

دقيقا چه كاري انجام ميده؟ من اگه امروز يه برنامه كاربردي مثلا ياهو مسنجر رو پاك كنم بعد فردا ريستور كنم

برنامه بر مي گرده؟ آيا ميشه باهاش فايل ( عكس ويديو و يا هر چي رو باز گشت داد )؟

اصلا كار اين restore چيه ؟

ممنون از همتون

manli7
06-03-2011, 14:13
دوستان سوالم سخت بود؟:41:

mehdi_halla
06-03-2011, 14:34
سلام.سیستم رستور برای برگرداندن فایل های سیستمی کامپیوتر به زمان مناسب(یعنی زمانی که شما یه نقطه برگشت یا همون Restore Point ایجاد کردین) هستش.بدون اینکه فایل های دیگه سیستم تغییر کنند(مثل document ها و...).سیستم رستور شامل دیتایی مربوط به تنظیمات رجیستری و اطلاعات سیستمی دیگری که ویندوز ازشون استفاده میکنه، هست.
بله شما اگه یه برنامه یا درایو رو نصب داشته باشین و یه نقطه برگشت ایجاد کنین ،بعد از پاک شدن برنامه یا درایور میتونین به حالت نرمال اولیه برگردین.

saeed774
06-03-2011, 14:39
system restore قابليتي از ويندوز هست که فقط ميتونه برنامه هاي نصب شده به همراه فايلا و تنظيمات رجيستري اون برنامه و تنظيمات مربوط به خود ويندوز رو برگردونه.

من اگه امروز يه برنامه كاربردي مثلا ياهو مسنجر رو پاك كنم بعد فردا ريستور كنم
بله ، به شرطي که کنترل کنين در سيستم ريستور point جديدي ايجاد شده باشه که عموما بعد از نصب نرم افزارها يا تغييرات جديد اين عمل بطور اتومات توسط ويندوز انجام ميگيره. براي اين منظور به صفحه سيستم ريستور برين و ببين اگه تاريخ روزي که نرم افزار رو نصب کرده باشين فعاله ، روش کليک کنين تا تغييرات همون روز رو در پنل سمت راست مشاهده کنين.
براي اينکه خودتون بتونين در شرايط ايده آل از ويندوز Point بگيرين باز به سيستم ريستور برويد و گزينه Create a new restore point رو فعال کنين و ادامه .....

آيا ميشه باهاش فايل ( عكس ويديو و يا هر چي رو باز گشت داد )؟
تا جايي که اطلاع دارم نه ، نميشه فايل هاي ذخيره شده توسط کاربر رو برگردوند. اينکار توسط برنامه هاي ريکاوري انجام ميگيره.

دوستان سوالم سخت بود؟
نسبتا :31:

manli7
06-03-2011, 21:09
خوب چه طور كه مي تونه يه برنامه اي كه نصب شده رو بر گردونه ولي نمي تونه يه عكس رو برگردونه

وو اين كه من اينجاشو خوب متوجه نشدم كه بايد يه نقطه باشه

يعني من بايد بگم كه از اين تاريخ به بد هر اتفاقي افتاد مي خوام اطلاعاتم برگرده

ممنون از همه دوشتان

mehdi_halla
08-03-2011, 10:38
خوب چه طور كه مي تونه يه برنامه اي كه نصب شده رو بر گردونه ولي نمي تونه يه عكس رو برگردونه

وو اين كه من اينجاشو خوب متوجه نشدم كه بايد يه نقطه باشه

يعني من بايد بگم كه از اين تاريخ به بد هر اتفاقي افتاد مي خوام اطلاعاتم برگرده

ممنون از همه دوشتان

دیگه این یه چیزیه که خود مایکروسافت وتیم ویندوز این جوری خواستن.نمیشه کاریش کرد.البته ناگفته نمونه که من خودم یه بار که رستور کردم فایل های رو دستکتاپم پرید !!و دوباره که Undo کردم فایل هام اومد!!!ولی نمیشه بهش مطمئن بود بیشتر برا تنظیمات ویندوز وبرنام های نصبی خوبه.
توی ویندوز xp خود ویندوز بعد از نصب برخی از برنامه ها نقطه برگشت ایجاد میکنه ولی توی 7 خودمون باید درست کنیم.و نقطه برگشت زمانی درست میکنین که سیستم وضعیتش اکی باشه یا مثلا میخواین یه درایور جدید نصب کنین ک مطمئن نیستین کار میکنه یا سیستم درست بالا میاد،شما یه نقطه برگشت که ایجاد کردین بعد درایور یا برنامه رو نصب میکینین بعد از نصب اگه سیستم مورددار بود با رستور کردن به همون نقطه برگشت به تنظیمات و شرایط نرمال نقطه برگشت، برگشت داده میشین.