PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش InstallShield ببینید

Nesta
14-03-2005, 03:14
ساخت یک برنامه نصب توسط InstallShield

هر برنامه‌ای به هر زبانی که نوشته شده باشد به یک برنامه نصب احتیاج دارد تا روی کامپیوترهای دیگر اجرا شود. در این مقاله نحوه ساخت یک برنامه نصب توسط InstallShield را یاد خواهید گرفت. 4124 بار مشاهده
متوسط :سطح
نسخه قابل چاپ
ذخیره آدرس
امتیاز بدهید

برنامه InstallShield یکی از قویترین نرم‌افزارهای ساخت برنامه‌های نصب برای ویندوز است. این برنامه بهمراه WISE تنها نرم‌افزارهای مورد تایید مایکروسافت برای ساخت برنامه‌های نصب تحت سیستم عامل‌های این شرکت میباشند. InstallShield تاکنون در نگارش‌های مختلفی عرضه شده است و ما در اینجا از نسخه InstallShield Developer 7.0 استفاده خواهیم کرد.

جهت شروع از Project Wizard که ساده‌ترین راه برای ساخت یک برنامه نصب است استفاده میکنم. برای اینکار InstallShield را اجرا کرده و از منوی File گزینه Project Wizard را انتخاب کنید. حال مرحله به مرحله صفحات این Wizard را مورد بررسی قرار میدهیم:

Welcome to the Project Wizard
این صفحه توضیحاتی درباره Project Wizard میدهد و امکانات آنرا معرفی میکند.

Wizard Project
در این صفحه گزینه Create a New Project را انتخاب کنید و نامی برای پروژه خود انتخاب کنید.

Project Type
حال باید مشخص کنید که قصد ساخت چه نوع پروژه‌ای را دارید. در این نسخه امکان ساخت دو نوع پروژه Standard و Basic MSI وجود دارد. در نوع Basic MSI برنامه نصب شما تماما" توسط Microsoft Windows Installer اجرا و کنترل میشود اما در نوع Standard شما از InstallScript نیز میتوانید برای کنترل برنامه نصب خود استفاده کنید. اما در هر صورت برنامه‌های نصب شما به Windows Installer احتیاج خواهند داشت.

Application Information
در این مرحله باید اطلاعاتی را درباره نرم‌افزاری که قصد ساخت برنامه نصب برای آن دارید را مشخص کنید. در قسمت‌های Application Name و Application Version نام و شماره نگارش نرم‌افزار خود را وارد کنید و توجه داشته باشید که شماره نگارش حتما" به صورت AA.BB.CCCC نوشته شود. در قسمت Default Destination Folder نیز مسیر پیش فرضی را که مایل به نصب برنامه خود در آنجا هستید را مشخص کنید. این مسیر با توجه به توصیه‌های مایکروسافت باید به صورت [ProgramFilesFolder]Company Name\Product Name باشد.

عباراتی که داخل کروشه نوشته میشوند مشخص کننده یک متغیر Windows Installer هستند. در این مورد استفاده از [ProgramFilesFolder] باعث میشود که هنگام اجرای برنامه نصب بجای این عبارت از مسیر دایرکتوری Program Files کاربر استفاده شود.

Company Information
در این مرحله نیز اطلاعات شرکت خود شامل نام، شماره تلفن پشتیبانی و آدرس سایت وب را وارد کنید.

Setup Languages
زبان‌هایی که مایل به پشیبانی از آنها در برنامه نصب خود هستید را از لیست انتخاب کنید.

Application Features
این مرحله یکی از مهمترین مراحل ساخت یک برنامه نصب است. در این مرحله میتوانید برنامه خود را به چند زیرمجموعه (Feature) تقسیم کنید بطوریکه کاربر بتواند به دلخواه مشخص کند که کدام Featureها نصب شوند. برای مثال میتوان یک برنامه را به زیرمجموعه‌های فایل‌های اصلی (Program Files)، فایل‌های راهنما (Help Files)، و فایل‌های نمونه (Sample Files) تقسیم کرد تا کاربر تنها مواردی را که احتیاج دارد نصب کند. هر زیرمجموعه نیز میتواند خود شامل چندین زیرمجموعه دیگر باشد.

Application Files
حال میرسیم به مهمترین مرحله که مشخص کردن فایل‌هایی است که باید نصب شوند. برای اینکار ابتدا از لیست بالای صفحه یک زیرمجموعه (Feature) را انتخاب کنید سپس با استفاده از دکمه Add Files فایل‌هایی را که به این زیرمجموعه مربوط میشوند اضافه کنید.

هنگام اضافه کردن فایل‌ها پنجره‌ای با عنوان Path Variable Recommendation ظاهر میشود که درباره نحوه رفتار با مسیر فایل سوال میکند. قبل از توضیح این قسمت لازم است با مفهوم Path Variable آشنا شویم. یک Path Variable متغیری است که به یک مسیر اشاره میکند. در نتیجه اگر برای مسیر C:\My Projects\My Program یک Path Variable با نام MyPath تعریف کرده باشید برای مشخص کردن فایلی که در این دایرکتوری با نام MyFile.exe وجود دارد میتوان از \MyFile.exe استفاده کرد. از جمله مزایای این روش سرعت و سهولت بیشتر هنگام کار با فایل‌ها است. همچنین اگر شما مجبور به تغییر دادن دایرکتوری محل قرارگیری فایل‌های خود شدید به جای تغییر دادن مسیر ده‌ها فایل تنها کافیست مقدار Path Variable را تغییر دهید.

در این پنجره سه گزینه وجود دارد که گزینه اول امکان استفاده از یک Path Variable موجود را میدهد؛ گزینه دوم بر اساس مسیر فایل انتخاب شده یک Path Variable میسازد و از آن استفاده میکند و گزینه سوم نیز از مسیر کامل فایل به طور مستقیم استفاده میکند.

Create Shortcuts
در این مرحله میتوانید میانبرهایی را برای برنامه‌تان در سیستم کاربر ایجاد کنید. برای این کار ابتدا محلی که مایل هستید میانبر در آنجا ساخته شود را انتخاب کنید و سپس بوسیله دکمه سمت راست موس روی آن کلیک کرده و از منوی باز شده New Shortcut را انتخاب کنید و نامی برای آن مشخص کنید. در قسمت Features زیرمجموعه‌ای که میانبر به آن مربوط میشود را انتخاب کنید و در قسمت‌های Icon و Icon Index به ترتیب فایل حاوی آیکون و در صورتی که این فایل شامل چندین آیکون است شماره آنرا وارد کنید. در قسمت Target نیز باید نام فایلی که این میانبر آنرا اجرا خواهد کرد مشخص کنید. برای این مورد به یکی دیگر از متغیرهای Windows Installer نیاز داریم که نام آن [INSTALLDIR] است. محتوی این متغیر همان محلی است که کاربر هنگام نصب برنامه مشخص کرده است. بنابر این برای مشخص کردن فایل MyFile.exe کافیست [INSTALLDIR]\MyFile.exe را وارد کنید.

Registry Data
اگر برنامه شما نیاز به تنظیمات خاصی در رجیستری ویندوز دارد میتوانید در این مرحله یک فایل reg. را برای زیرمجموعه مربوط به آن مشخص کنید تا هنگام نصب به رجیستری اضافه شود.

Dialogs
در آخرین مرحله نیز کافیست پنجره‌هایی را که مایل هستید در طول فرایند نصب نشان داده شوند مشخص کنید.

Wizard Summary
اکنون میتوانید مروری بر تمام مواردی که مشخص کرده‌اید داشته باشید و اگر مشکلی وجود داشت با استفاده از دکمه Back به عقب باز گردید و آن را تصحیح کنید. اگر مایل هستید که بعد ساخته شدن پروژه، نسخه اجرایی آن هم ساخته شود مورد Build a Release را نیز انتخاب کنید.

به شما تبریک میگویم! شما موفق شدید اولین برنامه نصب خود را بسازید. تنها کار باقیمانده فشار دادن کلیدهای Ctrl+F5 و مشاهده نتیجه است.

shahrdartoope
15-03-2005, 00:47
اینم به صورت پی دی اف

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شهردار :wink:

Spy
15-03-2005, 01:16
ممنون عالي بود :mrgreen:

Nesta
15-03-2005, 01:39
سلام خواهش ميکنم اينم از جمله برنامه هعی هست که واقعاً خيلی کارا هست و بدرد بخور برايه پک درست کردن برنامه ها

mahyar60
15-03-2005, 11:25
ممنون دوستان :wink:

Arashi
15-03-2005, 19:37
ممنون كارلوس جان
:wink: :wink: :wink:

patal
15-03-2005, 20:31
عالي بود، ولي منبع :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Nesta
16-03-2005, 00:12
سلام
منبع خودم چون يک جا بيشتر نيست

majid_cat
23-03-2005, 15:02
دستت دردنكنه

ctxmonitor123
23-03-2005, 15:41
مرسی
InstallShield Developer چه فرقی با InstallShield عادی داره؟

Nesta
24-03-2005, 04:26
سلام
دوسته عزيز شرکت اين برنامه برايه هر زبان يا زبان برنامه ای يه چيز داده مثلاً برايه c++ يا delphi installsheild borland edition داده که از شرکر برلند پشتيبانی ميکنه اين هم يه ورژن ديگه از اين برنامه هست اين نسخه هم امکان بيشتری داره ولی برايه ميکروسافت هستش

OMID
16-04-2005, 01:04
خیلی عالی بود ممنون.
من یه چند تا سوال داشتم.
اینکه در این برنامه چطوری dialog ها رو عوض کنیم یا عکسهای بغل یا بالای آنها رو عوض کنیم یا متن داخلش رو عوض کنیم.
ویه سوال دیگه چطوری صفحه setup رو Full screen کنیم طوری که پشت صفحه عکس دلخواهمون رو بزاریم.
چطوری آهنگ بزاریم که در موقع نصب پخش بشه.
چطوری برای فایلهامون شرت کات بسازیم تا بعد از نصب روی دسکتاپ و منوی استارت بره.
ممنون میشم جواب بدین

Nesta
16-04-2005, 01:55
سلام
برايه اين که شما مسلن ميخوای فارسی کنی بايد يه فايل از قبل به صورت txt درست کنی بدن اونجا که ميگه مثلاً readme آدرس را وارد کنيد بدن در مورد اين که ميخوای شرت کات درست کنی يه قسمت خودش داره که نوشته شرت کات اونجا اگه کيليک راست البته در سمته راست يعنی در قسمت سمته چاپ بری روی شرت کات و در پنل سمته راست کيليک راست کنی و يه دونه حالا با هر اسمی که ميخوای درست کنی بهش نم بدی و باز در سمته رسته همون اگه ديده باشی چند تا چيز مياره که مثلاً ميتونی براش آيکون درست کنی و اين که بايد در قسمت Working Directory شما مسير اينستال رو بدی که زمانی که رو دسکتاپ مياد از مسيری که برنامه نصب ميشه اجرا بشه در غير اين صورت ارّر دريافت ميکنی چرا چون مسير فايل اجرای شما از اونجای که برنامه نصب شده رو پيدا نميکنه برای انداختن عکس پشت ضمينه هم يه قسمت داره که نوشته بک گروند اونجا آدرس رو وارد کن اکسی که ميخوای که چی هست برايه ديالوگ هم خودش چند قسمت داره که باز اگه سمته راستش نگاه کنی ميبينی همش يعنی حتماً بايد روش در قسمت راست کيليک کنی تا اين که ببينی که مسير ميخواد و بهش بدن مسير بدی

administrators
13-05-2005, 08:04
سلام

دستت درد نكنه ولي يه سوال

برنامه اي كه من دارم يك گيگ هست و همونطور كه ميدونيد روي سي دي بيشتر از 700 ميگ جا نميگيره حالا موقع اينستال ساختن چجوري تعيين كنيم كه اين برنامه 1 گيگي ما دو قسمت بشه تا روي 2 تا سي دي رايتش كنيم

ممنون

Nesta
14-05-2005, 01:32
سلام
به نزر من اول برنامه رو با کامپوننت های زيپ فشرده کن که تا 700مگ جا بشه و برايه اين کار از cd بالايه 700 استفاده کن

Roozedidar
14-05-2005, 01:42
كارلوس جان خسته نباشي عزيز. جالب بود. ممنون ميشم اگه لطف كني و Pdf اين آموزش رو هم قرار بدي. چون لينكي كه دوست عزيزمون قرار داده مشكل داره. باور كن تعداد زيادي نرم افزار convert to pdf دارم ولي هيچ كدوم يه كرك نداره و كركشون رو هم دوستان نتونستن پيدا كنند وگرنه به شما زحمت نمي دادم... :oops:

administrators
14-05-2005, 03:05
سلام
به نزر من اول برنامه رو با کامپوننت های زيپ فشرده کن که تا 700مگ جا بشه و برايه اين کار از cd بالايه 700 استفاده کن

سلام

من خودم ميخوام 2 تا سي دي بشه ولي چطوري اينارپ با اينستال شيلد اينكار رو بكنم نميدونم من ميخوام بدونم چي شكلي ميشه اينكارو كرد

Nesta
14-05-2005, 15:40
سلام
حقيقت من تا حالا اين کار رو انجام ندادم برايه اين کا شما در سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سؤال خودت رو مطرح کن اونجا حتماً جوابت رو دريافت ميکنی اين کار خيلی کم پيشميد که cd بيشتر بشه

administrators
15-05-2005, 05:13
سلام
حقيقت من تا حالا اين کار رو انجام ندادم برايه اين کا شما در سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سؤال خودت رو مطرح کن اونجا حتماً جوابت رو دريافت ميکنی اين کار خيلی کم پيشميد که cd بيشتر بشه

ممنون كارلوس جان

Nesta
19-05-2005, 02:48
سلام دوست عزیز البته کتابی‌ در این زمینه من دیدم که آموزش این برنامه بودش نویسنده آقا مهرداد اسماعیلی‌ هستند که شما میتونین با استفاده از اون کتاب نکات بسیار پیشرفته ای رو یاد بگیرید

double_n
19-05-2005, 15:59
با اجازه عزيزي كه ايم اموزش رو گذاشته و داش كارلوس كه هميشه استاد منه

برنامه اي كه من دارم يك گيگ هست و همونطور كه ميدونيد روي سي دي بيشتر از 700 ميگ جا نميگيره حالا موقع اينستال ساختن چجوري تعيين كنيم كه اين برنامه 1 گيگي ما دو قسمت بشه تا روي 2 تا سي دي رايتش كنيم

عزيز جان واسه اين كار مي توني دوتا فايل CAB بسازي كه دوميش توي سي دي دوم باشه و موقع نصب برنامه درخواست سي دي دوم رو بكنه :wink:
همين نرم افزار هم فكر كنم ازش پشتيباني بكنه :roll:

Nesta
19-05-2005, 19:43
با سلام به دوست عزیزم
من فکر می‌کنم این فک خوبی‌ هستش و اینطوری می‌شه حالا خبرش رو به ما هم بده که در دفعه های بعدی
بتونیم ما هم اینطوری استفاده کنیم البته اگر 2-3 سی‌ دی شد .از دوست عزیز هم متشکرم.

administrators
20-05-2005, 05:16
با اجازه عزيزي كه ايم اموزش رو گذاشته و داش كارلوس كه هميشه استاد منه

عزيز جان واسه اين كار مي توني دوتا فايل CAB بسازي كه دوميش توي سي دي دوم باشه و موقع نصب برنامه درخواست سي دي دوم رو بكنه :wink:
همين نرم افزار هم فكر كنم ازش پشتيباني بكنه :roll:

مشکل اینجاست که کجای برنامه اینو باید معرفی کرد ؟

Nesta
20-05-2005, 16:25
سلام
من باهاش ور میرم ببینم می‌تونم بدونم کجاش هست اگه فهمیدم میگم

Suse
13-07-2005, 16:11
سلام
لفا لينك دانلود اين برنامه را معرفي كنين

Nesta
13-07-2005, 16:54
سلام دوست عزیز .
این برنامه حجمش خیلی‌ بالا هست و یک سیدی هست البته چند نوع مختلف داره borland edition or professional ....
که شما بر حسب نیاز باید بدونی‌ که کدوم به کار شما میخره .
بهتر هست که سیدی این برنامه رو تهیه کنین اگه با 56ک می‌خواهید دانلد کنید .

hoseinquest
15-07-2005, 00:13
سلام
ایت برنامه چه زبان های برنامه نویسی رو پشتیبانی میکنه

Nesta
16-07-2005, 03:39
سلام دوست عزیز این برنامه چند مدل داره و رو دست این هنوز اکثر برنامه نویسا میگن که نیومده /
borland edition که داخلش حتا microsoft هم پشتیبانی‌ می‌کنه ولی‌ البته مخصوص میکرسافت هم داره که یعنی‌ اکثر برنامه ها هم برلند هم میکرسافت .

AHT
16-07-2005, 05:26
ممنون نستا جان كارت عاليه :wink:

Nesta
16-07-2005, 05:55
ممنون نستا جان كارت عاليه :wink:
سلام آقا خواهش می‌کنم .
کاری نکردم .
سپاسگزارم
:D

mahsoft
04-10-2006, 03:17
مرسی Nesta جان لطف کردی

من یکی از نرم افزار های اسلامی رو دیدم که در ستابش رو اینستال شیلد 10 درست کردن ولی همه منو ها و پنجره ها فارسی بود

حتی کلید ها هم حالت گرافیکی داشت

میشه یکم در مورد توضیح بدی

اگه با نرم افزار demo Shield 8 که محصول همین شرکت هم هست کار کردید یکم در موردش توضیح بدید

شنیدم مخصوص اتوران سازیه ولی طرض کار باهاش خیلی مشکله

مرسی :happy:

موفق باشی

mseddighi
12-07-2007, 09:23
من یه برنامه دارم که زیاد رو کامپیوتر های مختلف نصب میکنم.
ولی چون برنامه قفل شکسته است مراحل نصبش خیلی طولانی و غیر معموله.
مثلا باید یه فایلو یه جا کپی کنم بعد بازش کنم یه تغیراتی بدم دوباره ذخیره کنم و ....
میخوام ببینم میشه با این نرم افزار انجام مراحل رو اتوماتیک کرد تا با زدن چند کلید خودش تموم این کارا رو
انجام بده؟ با تشکر

khaiyam
12-07-2007, 18:37
ساخت یک برنامه نصب توسط InstallShield

هر برنامه‌ای به هر زبانی که نوشته شده باشد به یک برنامه نصب احتیاج دارد تا روی کامپیوترهای دیگر اجرا شود. در این مقاله نحوه ساخت یک برنامه نصب توسط InstallShield را یاد خواهید گرفت. 4124 بار مشاهده
متوسط :سطح
نسخه قابل چاپ
ذخیره آدرس
امتیاز بدهید

برنامه InstallShield یکی از قویترین نرم‌افزارهای ساخت برنامه‌های نصب برای ویندوز است. این برنامه بهمراه WISE تنها نرم‌افزارهای مورد تایید مایکروسافت برای ساخت برنامه‌های نصب تحت سیستم عامل‌های این شرکت میباشند. InstallShield تاکنون در نگارش‌های مختلفی عرضه شده است و ما در اینجا از نسخه InstallShield Developer 7.0 استفاده خواهیم کرد.

جهت شروع از Project Wizard که ساده‌ترین راه برای ساخت یک برنامه نصب است استفاده میکنم. برای اینکار InstallShield را اجرا کرده و از منوی File گزینه Project Wizard را انتخاب کنید. حال مرحله به مرحله صفحات این Wizard را مورد بررسی قرار میدهیم:

Welcome to the Project Wizard
این صفحه توضیحاتی درباره Project Wizard میدهد و امکانات آنرا معرفی میکند.

Wizard Project
در این صفحه گزینه Create a New Project را انتخاب کنید و نامی برای پروژه خود انتخاب کنید.

Project Type
حال باید مشخص کنید که قصد ساخت چه نوع پروژه‌ای را دارید. در این نسخه امکان ساخت دو نوع پروژه Standard و Basic MSI وجود دارد. در نوع Basic MSI برنامه نصب شما تماما" توسط Microsoft Windows Installer اجرا و کنترل میشود اما در نوع Standard شما از InstallScript نیز میتوانید برای کنترل برنامه نصب خود استفاده کنید. اما در هر صورت برنامه‌های نصب شما به Windows Installer احتیاج خواهند داشت.

Application Information
در این مرحله باید اطلاعاتی را درباره نرم‌افزاری که قصد ساخت برنامه نصب برای آن دارید را مشخص کنید. در قسمت‌های Application Name و Application Version نام و شماره نگارش نرم‌افزار خود را وارد کنید و توجه داشته باشید که شماره نگارش حتما" به صورت AA.BB.CCCC نوشته شود. در قسمت Default Destination Folder نیز مسیر پیش فرضی را که مایل به نصب برنامه خود در آنجا هستید را مشخص کنید. این مسیر با توجه به توصیه‌های مایکروسافت باید به صورت [ProgramFilesFolder]Company Name\Product Name باشد.

عباراتی که داخل کروشه نوشته میشوند مشخص کننده یک متغیر Windows Installer هستند. در این مورد استفاده از [ProgramFilesFolder] باعث میشود که هنگام اجرای برنامه نصب بجای این عبارت از مسیر دایرکتوری Program Files کاربر استفاده شود.

Company Information
در این مرحله نیز اطلاعات شرکت خود شامل نام، شماره تلفن پشتیبانی و آدرس سایت وب را وارد کنید.

Setup Languages
زبان‌هایی که مایل به پشیبانی از آنها در برنامه نصب خود هستید را از لیست انتخاب کنید.

Application Features
این مرحله یکی از مهمترین مراحل ساخت یک برنامه نصب است. در این مرحله میتوانید برنامه خود را به چند زیرمجموعه (Feature) تقسیم کنید بطوریکه کاربر بتواند به دلخواه مشخص کند که کدام Featureها نصب شوند. برای مثال میتوان یک برنامه را به زیرمجموعه‌های فایل‌های اصلی (Program Files)، فایل‌های راهنما (Help Files)، و فایل‌های نمونه (Sample Files) تقسیم کرد تا کاربر تنها مواردی را که احتیاج دارد نصب کند. هر زیرمجموعه نیز میتواند خود شامل چندین زیرمجموعه دیگر باشد.

Application Files
حال میرسیم به مهمترین مرحله که مشخص کردن فایل‌هایی است که باید نصب شوند. برای اینکار ابتدا از لیست بالای صفحه یک زیرمجموعه (Feature) را انتخاب کنید سپس با استفاده از دکمه Add Files فایل‌هایی را که به این زیرمجموعه مربوط میشوند اضافه کنید.

هنگام اضافه کردن فایل‌ها پنجره‌ای با عنوان Path Variable Recommendation ظاهر میشود که درباره نحوه رفتار با مسیر فایل سوال میکند. قبل از توضیح این قسمت لازم است با مفهوم Path Variable آشنا شویم. یک Path Variable متغیری است که به یک مسیر اشاره میکند. در نتیجه اگر برای مسیر C:\My Projects\My Program یک Path Variable با نام MyPath تعریف کرده باشید برای مشخص کردن فایلی که در این دایرکتوری با نام MyFile.exe وجود دارد میتوان از \MyFile.exe استفاده کرد. از جمله مزایای این روش سرعت و سهولت بیشتر هنگام کار با فایل‌ها است. همچنین اگر شما مجبور به تغییر دادن دایرکتوری محل قرارگیری فایل‌های خود شدید به جای تغییر دادن مسیر ده‌ها فایل تنها کافیست مقدار Path Variable را تغییر دهید.

در این پنجره سه گزینه وجود دارد که گزینه اول امکان استفاده از یک Path Variable موجود را میدهد؛ گزینه دوم بر اساس مسیر فایل انتخاب شده یک Path Variable میسازد و از آن استفاده میکند و گزینه سوم نیز از مسیر کامل فایل به طور مستقیم استفاده میکند.

Create Shortcuts
در این مرحله میتوانید میانبرهایی را برای برنامه‌تان در سیستم کاربر ایجاد کنید. برای این کار ابتدا محلی که مایل هستید میانبر در آنجا ساخته شود را انتخاب کنید و سپس بوسیله دکمه سمت راست موس روی آن کلیک کرده و از منوی باز شده New Shortcut را انتخاب کنید و نامی برای آن مشخص کنید. در قسمت Features زیرمجموعه‌ای که میانبر به آن مربوط میشود را انتخاب کنید و در قسمت‌های Icon و Icon Index به ترتیب فایل حاوی آیکون و در صورتی که این فایل شامل چندین آیکون است شماره آنرا وارد کنید. در قسمت Target نیز باید نام فایلی که این میانبر آنرا اجرا خواهد کرد مشخص کنید. برای این مورد به یکی دیگر از متغیرهای Windows Installer نیاز داریم که نام آن [INSTALLDIR] است. محتوی این متغیر همان محلی است که کاربر هنگام نصب برنامه مشخص کرده است. بنابر این برای مشخص کردن فایل MyFile.exe کافیست [INSTALLDIR]\MyFile.exe را وارد کنید.

Registry Data
اگر برنامه شما نیاز به تنظیمات خاصی در رجیستری ویندوز دارد میتوانید در این مرحله یک فایل reg. را برای زیرمجموعه مربوط به آن مشخص کنید تا هنگام نصب به رجیستری اضافه شود.

Dialogs
در آخرین مرحله نیز کافیست پنجره‌هایی را که مایل هستید در طول فرایند نصب نشان داده شوند مشخص کنید.

Wizard Summary
اکنون میتوانید مروری بر تمام مواردی که مشخص کرده‌اید داشته باشید و اگر مشکلی وجود داشت با استفاده از دکمه Back به عقب باز گردید و آن را تصحیح کنید. اگر مایل هستید که بعد ساخته شدن پروژه، نسخه اجرایی آن هم ساخته شود مورد Build a Release را نیز انتخاب کنید.

به شما تبریک میگویم! شما موفق شدید اولین برنامه نصب خود را بسازید. تنها کار باقیمانده فشار دادن کلیدهای Ctrl+F5 و مشاهده نتیجه است.

دوست عزیز اجازه کپی مقاله به من می دهید
در چند سایت دیگر با ذکر منبع و نام کاربری

BKM_MAHDI
12-07-2007, 18:50
مرسی Nesta جان لطف کردی

من یکی از نرم افزار های اسلامی رو دیدم که در ستابش رو اینستال شیلد 10 درست کردن ولی همه منو ها و پنجره ها فارسی بود

حتی کلید ها هم حالت گرافیکی داشت

میشه یکم در مورد توضیح بدی

اگه با نرم افزار demo Shield 8 که محصول همین شرکت هم هست کار کردید یکم در موردش توضیح بدید

شنیدم مخصوص اتوران سازیه ولی طرض کار باهاش خیلی مشکله

مرسی :happy:

موفق باشی

من با هردوش كار كردم.كاركردش با هم متفاوته.
اينستال شيلد براي ستاپ سازيست و من ستاپ هام رو با آرم شركت خودمون با اين نرم افزار ميزنم.

دموشيلد هم براي اتوران سازيست.2 سال پيش باهاش كار ميكردم. جالب وپيچيدست تا وقتي mmb هست دوروبرش نميرم.طرزكارش هم به قول خودتون مشكل هست ولي اگر ياد بگيريد چيزهاي جالبي داره

koorosh_kabir
27-11-2007, 23:18
thank u alot.

tofan_2050
04-12-2007, 08:54
با سلام
من یه مشکلی با این برنامه دارم
من یک پلاگ این فتوشاپ دارم که میخوام براش فایل ستاپ بسازم و
میخوام ستاپی که می سازم قبل از نصب بیاد چک کنه که آیا نسخه ای از برنامه فتوشاپ بر روی سیستم هست یانه
اگر بود بیاد مسیر پوشه Plug in فتوشاپ رو پیدا کنه و اونو بعنوان مسیر نصب در نظر بگیره و اگر چندین ورژن از فتوشاپ بر روی سیستم نصبه بیاد اونا رو لست کنه و به کاربر اجازه بده که انتخاب کنه کجا نصب بشه ممنون میشم راهنمایی کنید

tofan_2050
09-12-2007, 11:18
با سلام
کسی نیست جواب ما رو بده

agaa_hojat2007
02-02-2008, 11:30
عزیز جان می تونی لینک دانلودشو بذاری....

omidyass
09-03-2008, 22:40
آقا خیلی ممنون

alireza22210
25-03-2008, 06:49
salamm khase nabashid matlabeton dar bare ye in mozoo ali bood vali 1 ta soal dashtam mishe ba in barname barname nevisiee kard ke bahash beshe masalan kool font haye yek posharoo khoodesh inestal koone ? age mishe manoo rahnamae koonid

sheeablo
27-04-2008, 01:08
خیلی خیلی خوب بود... حظ وافر بردیم

amin.t_71
19-06-2008, 22:46
کسی میتونه بگه چطوری میشه یک نصب با متن ها و دکمه های فارسی مثل عکس زیر ساخت؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid_vaezinia
27-08-2008, 23:53
ممنون مفيوض شدم!( البته با اينكه كمي از زمانش گذشته )

nasim1984
02-07-2009, 13:23
لیدی & جنتلمن من یک مشکل دارم که وقتی با installshield15 برنامه نصب می سازم می خوام sql server 2005 را هم خودش نصب کنه اما این کار را کامل انجام نمی ده و وقتی برنامه را اجرا می کنم پیغام میده که sql server وجود نداره.

Hitman-Group
02-07-2009, 20:40
سلام
برايه اين که شما مسلن ميخوای فارسی کنی بايد يه فايل از قبل به صورت txt درست کنی بدن اونجا که ميگه مثلاً readme آدرس را وارد کنيد بدن در مورد اين که ميخوای شرت کات درست کنی يه قسمت خودش داره که نوشته شرت کات اونجا اگه کيليک راست البته در سمته راست يعنی در قسمت سمته چاپ بری روی شرت کات و در پنل سمته راست کيليک راست کنی و يه دونه حالا با هر اسمی که ميخوای درست کنی بهش نم بدی و باز در سمته رسته همون اگه ديده باشی چند تا چيز مياره که مثلاً ميتونی براش آيکون درست کنی و اين که بايد در قسمت Working Directory شما مسير اينستال رو بدی که زمانی که رو دسکتاپ مياد از مسيری که برنامه نصب ميشه اجرا بشه در غير اين صورت ارّر دريافت ميکنی چرا چون مسير فايل اجرای شما از اونجای که برنامه نصب شده رو پيدا نميکنه برای انداختن عکس پشت ضمينه هم يه قسمت داره که نوشته بک گروند اونجا آدرس رو وارد کن اکسی که ميخوای که چی هست برايه ديالوگ هم خودش چند قسمت داره که باز اگه سمته راستش نگاه کنی ميبينی همش يعنی حتماً بايد روش در قسمت راست کيليک کنی تا اين که ببينی که مسير ميخواد و بهش بدن مسير بدی

سلام
اگر میشه درست توضیح بدید
کجا باید بری عکس بندازی پشت بک گراندش( عکس پشت ضمينه هم يه قسمت داره که نوشته بک گروند اونجا آدرس رو وارد کن):41::19::18:
کجا باید موزیک بگذاری

viper2009
12-09-2009, 00:05
سلام

میشه در مورد خطاهایی که رخ می ده هم توضیح بدید؟

amir ariyaee
19-11-2009, 10:53
از مطالبتو فوق العاده متشکرم

Crawling In MySkin
18-07-2010, 14:59
مرسی
InstallShield Developer چه فرقی با InstallShield عادی داره؟

saeedvp
24-09-2010, 13:42
سلام دوستان،
جا داره اول از دوستان بابت آموزش نرم افزار سپاس گزاری کنم،
من یه پروژه با سی شارپ انجام دادم،
دیتابیسی که استفاده کردم از sql server 2008 استفاده کردم.
چون ویندوز 7 استفاده می کنم نمی تونم از sql express ویژوال استدیو استفاده کنم.
حالا می خوام بدونم چه کار می تونم انجام بدم که وقت نصب دیتابیسم خودش attach بشه.
ترجیحا با InstallShield.
اگر کسی بتونه راهنماییم خیلی خیلی ممنون می شم

alee_k1990
27-04-2014, 13:18
دوستان عزیز اگه ی برنامه کرک یا پچ یا کیجن داشته باشه چجوری باید از طریق برنامه installsheild اونو فعال کرد خواهشن جواب بدید خیلی مهمه :n13::n13::n13:
:n12: