PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دستگاه سه کاره یا پرینتر و اسکنر ؟ ( استفاده خونگی )

noisymind
04-03-2011, 10:10
سلام. دوستان برای استفاده خونگی دستگاه سه کاره مارک خوب پیشنهاد میکنید یا پرینتر لیزری و اسکنر جدا ؟ (دو تا دستگاه سه کاره سامسونگ هم تو شرکت داشتیم که تجربه جالبی نبوده.)
برای استفاده هم ممکنه دو ماه هم ازش استفاده نکنم و ممکنه یک ماه 500 تا پرینت یا کپی و اسکن بگیرم یک دفعه. سایز هم هر چی کوچکتر و جمع جور تر بهتر.
اگه قیمت هر دو مورد رو هم بگین که بهتر بشه تصمیم گرفت ممنون میشم. فقط قیمت سیاه و سفید و یا رنگی رو هم جدا بدید ممنون میشم.

:11:

mohammad.t
04-03-2011, 10:44
سلام. دوستان برای استفاده خونگی دستگاه سه کاره مارک خوب پیشنهاد میکنید یا پرینتر لیزری و اسکنر جدا ؟ (دو تا دستگاه سه کاره سامسونگ هم تو شرکت داشتیم که تجربه جالبی نبوده.)
برای استفاده هم ممکنه دو ماه هم ازش استفاده نکنم و ممکنه یک ماه 500 تا پرینت یا کپی و اسکن بگیرم یک دفعه. سایز هم هر چی کوچکتر و جمع جور تر بهتر.
اگه قیمت هر دو مورد رو هم بگین که بهتر بشه تصمیم گرفت ممنون میشم. فقط قیمت سیاه و سفید و یا رنگی رو هم جدا بدید ممنون میشم.

سلام.
دستگاه 3 كاره كه پرينت و اسكن و كپي هست ولي اگه پرينتر و اسكنر بگيريد كار سوم يعني كپي عملا انجام نميشه. حالا ديگه توضيح واضحات ندم براتون ولي مثلا نميشه يه شناسنامه گذاشت توي اسكنر بعد اسكن بعد پرينتش كرد كه بشه كپي! بنابراين براي كپي حتما بايد 3 كاره بشه نه شناسنامه بلكه هر داكيومنت ديگه اي باشه همينطوره.
حدس زدم شما ميخواهيد اين نگراني رو بررسي كنيد كه دستگاه مالتي فانكشن خوب هستند يا نه كه من بهتون بگم اگه برند خوب انتخاب كنيد مشكلي نداره.
2 ماه استفاده نمي كنيد پس جوهر افشان ها حذف!
ميمونه ليزري .
نظرم رو هم كه گفتم سه كاره بگيريد به خيلي دلايل يكيش اينكه ميشه كپي گرفت اونم بدون كامپيوتر!
ليزري سياه و سفيد سه كاره M1132 از hp حدود 200 تومن خوبه.
البته مقدار هزينه رو نگفتيد اگه بيشتر بخواهيد هزينه كنيد يه حدود 500 هزار تومني فكر كنم ميشه ليزري رنگي هم گرفت سه كاره ولي اصلا پيشنهاد نمي كنم چون هزينه نگهداري بالايي داره

noisymind
04-03-2011, 11:01
سلام.
دستگاه 3 كاره كه پرينت و اسكن و كپي هست ولي اگه پرينتر و اسكنر بگيريد كار سوم يعني كپي عملا انجام نميشه. حالا ديگه توضيح واضحات ندم براتون ولي مثلا نميشه يه شناسنامه گذاشت توي اسكنر بعد اسكن بعد پرينتش كرد كه بشه كپي! بنابراين براي كپي حتما بايد 3 كاره بشه نه شناسنامه بلكه هر داكيومنت ديگه اي باشه همينطوره.
حدس زدم شما ميخواهيد اين نگراني رو بررسي كنيد كه دستگاه مالتي فانكشن خوب هستند يا نه كه من بهتون بگم اگه برند خوب انتخاب كنيد مشكلي نداره.
2 ماه استفاده نمي كنيد پس جوهر افشان ها حذف!
ميمونه ليزري .
نظرم رو هم كه گفتم سه كاره بگيريد به خيلي دلايل يكيش اينكه ميشه كپي گرفت اونم بدون كامپيوتر!
ليزري سياه و سفيد سه كاره M1132 از hp حدود 200 تومن خوبه.
البته مقدار هزينه رو نگفتيد اگه بيشتر بخواهيد هزينه كنيد يه حدود 500 هزار تومني فكر كنم ميشه ليزري رنگي هم گرفت سه كاره ولي اصلا پيشنهاد نمي كنم چون هزينه نگهداري بالايي داره

ممنونم. پس اگه رنگی 500 در میاد که اصلا به صرفه نیست. قیمت هم تا 250 یا فوقش 300 باشه خوبه.

البته این نکته رو هم من بگم برای کپی که الان برخی اسکنرهای کنن غیر از نرم افزاری که نصب میشه ، یک دکمه اختصاصی دارن برای کپی که وقتی بزنید سریع اسکن ( خیلی سریعتر از حالت اسکن معمولی) میکنه و بعدش از پرینتر میده بیرون. البته خب باید سیستم روشن باشه. یا مثلا یک دکمه داره که مستقیم PDF میکنه و ...

تعداد حداکثری که در ماه میشه با 3کاره ها و یا پرینترها ، پرینت گرفت حدودا چند برگ هست؟
اگه مدلهای دیگه هم معرفی کنید ممنون میشم.
راستی سایتی هست که بشه این مدلها رو دید؟ هم قیافش و هم مشخصاتش؟

mohammad.t
04-03-2011, 18:44
ممنونم. پس اگه رنگی 500 در میاد که اصلا به صرفه نیست. قیمت هم تا 250 یا فوقش 300 باشه خوبه.

البته این نکته رو هم من بگم برای کپی که الان برخی اسکنرهای کنن غیر از نرم افزاری که نصب میشه ، یک دکمه اختصاصی دارن برای کپی که وقتی بزنید سریع اسکن ( خیلی سریعتر از حالت اسکن معمولی) میکنه و بعدش از پرینتر میده بیرون. البته خب باید سیستم روشن باشه. یا مثلا یک دکمه داره که مستقیم PDF میکنه و ...

تعداد حداکثری که در ماه میشه با 3کاره ها و یا پرینترها ، پرینت گرفت حدودا چند برگ هست؟
اگه مدلهای دیگه هم معرفی کنید ممنون میشم.
راستی سایتی هست که بشه این مدلها رو دید؟ هم قیافش و هم مشخصاتش؟

ببين عزيزم:31:
همه اسكنر ها توي نرم افزارشون يا بعضي ها بقول شما روي خودشون كليد كپي دارند كه مستقيما تصوير اسكن شده رو پرينتر پيش فرض سيستم مي ده.
ولي دستگاه كپي فرق مي كنه موردش ديديد وقتي كپي مي گيريد فقط متنها كپي ميشه؟ به دليل كنتراست بالا صفحه يا سفيده يا سياه ولي اسكني كه شما انجام مي ديد بايد كلي كار روش انجام بديد آخرش مثل كپي نميشه.
به قول معروف اون چيزهايي كه براي شما آرزو هست براي ما خاطره است:31::10:
توي مشخصات هر كدوم نوشته توصيه شده ماهي چند برگ پرينت بگيره مثلا فكر كنم 8000 براي مدل بالا بود.
نميشه ما اينجا لينك بديم از سايت هاي فروشنده و نميشه هم مدلهايي رو از سايت اصلي نشون داد چون ممكنه توي بازار موجود نباشه. موردي كه گفتم پرينتر خوبي هست.
از برندهاي ديگه ميشه به 7030 از brother هم اشاره كرد كافي جستجو كنيد.

noisymind
04-03-2011, 19:11
باور کن من خودم دارم تو شرکت اینجوری کپی میگیرم و با توجه به تنظیمات بیشتر و دقیقتر اسکنر ، کیفیت کپی حرف نداره و بعضا از اصل هم بهتر میوفته! :31:
بگذریم. این مدلی که شما میگید رو هم تو دیجی کالا دیدم زده 215 تومان.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس فقط میمونه برم از نزدیک سایزش رو ببینم. راستی این کارتریجش مثل پرینترها راحت شارژ میشه یا قر و فر خاصی داره؟

mohammad.t
04-03-2011, 21:45
باور کن من خودم دارم تو شرکت اینجوری کپی میگیرم و با توجه به تنظیمات بیشتر و دقیقتر اسکنر ، کیفیت کپی حرف نداره و بعضا از اصل هم بهتر میوفته! :31:
بگذریم. این مدلی که شما میگید رو هم تو دیجی کالا دیدم زده 215 تومان.

پس فقط میمونه برم از نزدیک سایزش رو ببینم. راستی این کارتریجش مثل پرینترها راحت شارژ میشه یا قر و فر خاصی داره؟

حالا عمري باقي بود يه كل كل درست حسابي ميكنيم:31: براي نمونه شما يه كارت ملي كپي كن بيار تا بعد:31:
كارتريجش راحت شارژ ميشه كار خاصي نداره.
ديجي كمي گرون تر از بازار زده من توي شهرستان 210 قيمت دارم تهران كه كمتره.

noisymind
04-03-2011, 22:03
چاکریم. من فقط برم ببینمش. این کارتریج هاش با مدلهای 1020 و اینا فرق میکنه دیگه؟
راستی اگه 4 کاره بخوام بگیرم چی؟ چه مدلی خوبه و چقدر قیمتش بیشتر میشه؟

mohammad.t
04-03-2011, 22:12
چاکریم. من فقط برم ببینمش. این کارتریج هاش با مدلهای 1020 و اینا فرق میکنه دیگه؟
راستی اگه 4 کاره بخوام بگیرم چی؟ چه مدلی خوبه و چقدر قیمتش بیشتر میشه؟

مدل هاي 1020 , 1018 رو كه خدا رحمت كنه الان hp مدلهاي جديدش مثل 1005 و 1006 كه هم رده 1020 هستند كارتريج كوچكتري گذاشته كه اينم شبيه اين جديد هاست.

چهار كاره بخواي 1522nf هست. حدود 400 تومن يا باز از brother مدل 7340 يا 7450 كه از 400 كمتره.

noisymind
05-03-2011, 18:12
مدل هاي 1020 , 1018 رو كه خدا رحمت كنه الان hp مدلهاي جديدش مثل 1005 و 1006 كه هم رده 1020 هستند كارتريج كوچكتري گذاشته كه اينم شبيه اين جديد هاست.

چهار كاره بخواي 1522nf هست. حدود 400 تومن يا باز از brother مدل 7340 يا 7450 كه از 400 كمتره.

مرسی. والا از این 1006 ها دو تا تو دفتر داشتیم که علاوه بر اینکه زود شارژش تموم شد ، بعد از شارژ هم دیگه هیچ وقت مثل اولش پررنگ و خوب نبود :41: . امیدوارم اینا اینجوری نشن.

mehran gorji
30-03-2011, 16:37
مرسی. والا از این 1006 ها دو تا تو دفتر داشتیم که علاوه بر اینکه زود شارژش تموم شد ، بعد از شارژ هم دیگه هیچ وقت مثل اولش پررنگ و خوب نبود :41: . امیدوارم اینا اینجوری نشن.
عزیزم شما درام لوله سبز رنگ کارتریج رو عوض کنی مشکلت حل میشه.البته تونر باید اورجینال باشد.از تونر پارت تکنیک استفاده کن

noisymind
31-03-2011, 08:14
البته درام هم عوض شد ولی فایده نداشت. تونر رو نمیدونم چی ریخت. به هر حال با کارتریجهایی مثل 1020 هیچ وقت از این مشکلا نداشتیم.

mehran gorji
31-03-2011, 09:18
البته درام هم عوض شد ولی فایده نداشت. تونر رو نمیدونم چی ریخت. به هر حال با کارتریجهایی مثل 1020 هیچ وقت از این مشکلا نداشتیم.
بله تونر های 1020 یا 1320 عمومی است.برای همین ممکن است با تونر 1020 مثلا شارژ شد توصیه بعدی من رو اینکه مگنت رو با حلال مخصوص سبز رنگ بشورش.
بهتره که خودت شارژ کردن رو یاد بگیری.