PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به همه كمك كنيد sql server

vahid4251
03-03-2011, 15:03
اقا من يك سوال جامع از اول تا اخر sql server دارم ميخوام بدونم چجوري
اين برنامه رو نصب كنم
دوما چجوري به vb وصلش كنم
سوما چجوري جداولشو طراحي كنم
:19:و هرچي كه ميشه بگيد اما فقط درباره sql & vb باشه نه چيزه ديگه:19:

sina_20066
01-04-2011, 16:41
اقا من يك سوال جامع از اول تا اخر sql server دارم ميخوام بدونم چجوري
اين برنامه رو نصب كنم
دوما چجوري به vb وصلش كنم
سوما چجوري جداولشو طراحي كنم
:19:و هرچي كه ميشه بگيد اما فقط درباره sql & vb باشه نه چيزه ديگه:19:

دوست عزیز سوالت خیلی کلی هستش . امیدوارم بتونم راهنماییت کنم.

1- نصب SQL Server که راحته . یعنی از نصب یه بازی راحت تر هست . فقط باید دقت داشته باشی که برای شروع نسخه Personal رو نصب کنی. و در یکی از مراحل نصب که یوزر و پسورد می خواد اون رو روی windows Authocation اگه اشتباه نکنم یه همچین چیزی هستش (گزینه اوله !) :31:

2- اول باید برای وصل کردنش به هر برنامه ای و حتی استفاده از خودش یه برنامه کمکی رو اجرا (Run) کنی و اون هم برنامه SQL Service Manager هست . که توی استارت پیداش میکنی. (در شاخه Microsoft Sql Server 2000) . بعد از اینکه این برنامه رو اجرا کردی یه آیکن شبیه به <| میبینی ! (همون آیکون پلی خودمون ) . این رو کلیک کن . بعد با خیال راحت برنامه رو ببند . البته یادت باشه همیشه در حین اینکه با SQL Server کار می کنی این برنامه رو باید در کنار ساعت ببینی. و همین هم اغلب مشکلاتی رو داره .

3- به وی بی وصل کردنش هم کاری نداره . شما توی نوار ابزارت راست کلیک می کنی Component رو کلیک میکنی . بعد باید دنبال Microsoft ADODC 6.0 بگردی و تیکش رو بزنی . طبیعتاً به نوار ابزار اضافه میشه و یکی از روش روی فرم باید بیاری. بعد یک مشخصه ای به نام Connection String رو باید تنظیم کنی.

خیلی راحته مثل وصل شدن با پایگاه اکسس اگه کار کرده باشی. فقط باید Microsoft SQL SERVER رو باید انتخاب کنی .

گزینه Server رو دقیقا به شکل زیر با پرانتز تایپ کن :

(LOCAL)

کزینه username , Password رو خالی بزار و تیک رو هم روی اولی بزار تا یوزر نیم و پسورد خاموش بشه . بعد
پایگاه مورد نظر رو انتخاب کن .

4- جداول هم عین اکسس هست فقط باید از مسیر زیر

Start- All Programms -Microsoft Sql Server 2000 - Microsoft Sql Configuration

برنامه که باز شد یه New Database بزن

بعد یه New Table

و باقی کار عین اکسس هست . فقط کافیه نوع داده ها و نام فیلد ها رو انتخاب کنی .

اگه نتونستم منظور رو برسونم به بزرگی خودت ببخش جلوی اساتید و دوستان قصدمون بی احترامی نبود فقط دیدیم هیچکی جواب نمیده جواب دادم .

اگه مشکلی داشتی حتماً بگو . اینم یاهو ای دی من sina_20066