PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مصرف بی رویه ترافیک ADSL2

Master89
03-03-2011, 14:38
درود خدمت همه فعالان عزیز p30World
دوستان ، قبلا یک بار این سوال رو مطرح کردم. اما حتی 1 پاسخ هم نداشتم..
بنده سرویس ADSL-128 با سرعت 70kb/s و ترافیک ماهانه 3 گیگ از شرکت شاتل بابل دارم.
روز اول مصرف خیلی خوب بود. حدود 4 % ، اما روز دوم حدود 26% مصرف داشتم.در صورتی که فقط سایت دانلود موزیک و بازی جنگ خان ها و چند تایی سایت معمولی(نصبتا کم حجم)رو باز کردم.هیچ گونه دانلودی هم نداشتم.
نرم افزار BW meter هم نصب کردم. وقتی سایت اجرا میکنم ، با سرعت 70kb/s اجرا میکنه . عزیزی گفته بودن هر چقدر سایت باز کنم ، باز روی 300 میگابایت مصرف نمیشه. اما اگه هر ثانیه 70 کیلوبایت برای سایت بده که خودش حکم دانلود رو داره!

خداسر شاهده خودم گیج شدم...

ظمن اطلاع دوستان:
- مرورگر: Firefox بدون هیچ تولبار و Addon
- دانلودر: Orbit
- آنتی ویروس: KasperSky pure به علت اینکه شبانه رایگان دارم زمان آپدیت رو برای شب تنظیم کردم.
- آپدیت ویندور هم اختیاری کردم.
- ویندور 7 دارم.
- مودم با USB متصل است.
- کانکشن از نوع Bridge - username passwordii
- نرم افزار Utorrent هم هست.

maziarb
03-03-2011, 18:45
یه برنامه ای نصب کن که بهت اگه از چه آدرسهایی و چه فایلهایی با چه سایزی گرفته شده

mehdi_08
03-03-2011, 20:00
درود خدمت همه فعالان عزیز p30World
دوستان ، قبلا یک بار این سوال رو مطرح کردم. اما حتی 1 پاسخ هم نداشتم..
بنده سرویس ADSL-128 با سرعت 70kb/s و ترافیک ماهانه 3 گیگ از شرکت شاتل بابل دارم.
روز اول مصرف خیلی خوب بود. حدود 4 % ، اما روز دوم حدود 26% مصرف داشتم.در صورتی که فقط سایت دانلود موزیک و بازی جنگ خان ها و چند تایی سایت معمولی(نصبتا کم حجم)رو باز کردم.هیچ گونه دانلودی هم نداشتم.
نرم افزار BW meter هم نصب کردم. وقتی سایت اجرا میکنم ، با سرعت 70kb/s اجرا میکنه . عزیزی گفته بودن هر چقدر سایت باز کنم ، باز روی 300 میگابایت مصرف نمیشه. اما اگه هر ثانیه 70 کیلوبایت برای سایت بده که خودش حکم دانلود رو داره!

خداسر شاهده خودم گیج شدم...

ظمن اطلاع دوستان:
- مرورگر: Firefox بدون هیچ تولبار و Addon
- دانلودر: Orbit
- آنتی ویروس: KasperSky pure به علت اینکه شبانه رایگان دارم زمان آپدیت رو برای شب تنظیم کردم.
- آپدیت ویندور هم اختیاری کردم.
- ویندور 7 دارم.
- مودم با USB متصل است.
- کانکشن از نوع Bridge - username passwordii
- نرم افزار Utorrent هم هست.
سلام
این مشکل ها هم برای منم به وجود اومده منتهی با سرعت 200 کیلوبایت :20:
اگه با این نرم افزار های کنترل ترافیک چک کردی و دید برنامه مشکوکی از اینترنت استفاده نمی کنه باید یه جوری با این مسئله کنار بیایی مثلا خود من نمایش عکس های رو خاموش کرده بودم تا ترفیک کمتر مصرف بشه
یه راه دیگه هم ی راه انداختن کش سروره که کمک می کنه ترافیک کمتر مصرف بشه :10:
کلا این سایت های موزیک و اینا سنگینن عکس زیاد دارن

mahsai
03-03-2011, 20:15
راستش من هم از شاتل استفاده میکنم قبلا از شرکت دیگه استفاده میکردم ولی کلا شاتل مصرف رو بیشتر از انتظار نشون میده با اینکه مصرف من معمول ماهیانه حدود 2 گیگابایت بود ولی الان با شاتل 3 گیگابایت بعضی مواقع 4 هم میرسه با اینکه مصرفم حتی کمتر از قبل شده.

ferdfe
03-03-2011, 20:30
دقیقا این مشکل منم هست
من تو دوره های قبل 5 الی 6 گیگ اضاف میوردم ولی تو این دوره جدید با گذشت نزدیک 3 ماه 10 گیگ مصرف شده
تازه رفتم یه گیک هم خریدم :13:که توی 4 روز 600 مگش رفته :18: با اینکه دانلود نداشتم !!

Master89
03-03-2011, 20:55
روی هم رفته ، با توجه به پاسخ های دوستان . به نظر شما امکان داره ویروسی چیزی این کار رو بکنه ؟
شاید ویروس USB باشه که جدیدا خیلی همه گیر شده..

hamed_totally
06-03-2011, 13:11
معمولا همه شرکتهای ارائه دهنده اینترنت پرسرعت سایت accounting دارند که مشترک می تونه با رفتن به اون سایت و وارد کردن یوزر و پسورد خودش وضعیت لاگینش رو ببینه
شما هم می تونین برین و ببینید که send و receive چطور بوده

اگر دیدید send / receive غیرعادیه تمام پنجره های باز رو رو سیستمتون ببنید و فقط کامپیوتر کانکت باشه
اگه چراغ های دوتا کامپیوتری که کنار ساعت حالت کانکت بودنتون رو نشون میده باز درحال چشمک زدن بود پس حتما سیستمتون ویروسیه
یا یه برنامه ای دارید که خودش رو آپدیت می کنه

malkemid
06-03-2011, 13:26
امکانش هست شاتل سرمونو گول بماله؟!

Master89
06-03-2011, 23:35
نه دوست عزیز ، فکر نکنم شاتل همچین کاری بکنه ، این کاره شرکت های کوچیکه..
در مورد توضیحات حامد جان :
بله ، به اون سایت مراجعه کردم ، همه پنجره ها رو بستم.حتی نرم افزار هایی که امکان ارسال داشته باشه رو بستم.
فقط سایت شرکت بالا بود.رفتم ، نیم ساعت دیگه برگشتم.دیدم چند مگابایت مصرف شده.
اما مشکل من 4-5 مگ نیست.40-50 مگه !!

Master89
12-03-2011, 12:05
دوستان ، کسی نمیتونه ما رو راهنمایی کنه ؟؟
یه لوگاریتم از مصرف اینترنتم گرفتم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تمام نرم افزار ها رو بستم به جر Kaspersky و BWmeter . این لوگاریتم رو هم توسط نرم افزار BWmeter تهیه کردم.

Master89
04-04-2011, 15:17
عزیزان کسی نیست کمک کنه.
همه پنجره ها رو بستم. طی 2 دقیقه 500 کیلوبایت مصرف داشتم !!

alivw71
04-04-2011, 16:30
عزیزان کسی نیست کمک کنه.
همه پنجره ها رو بستم. طی 2 دقیقه 500 کیلوبایت مصرف داشتم !!
سرویستو عوض کن. من الان 512 نامحدود دارم از مخابرات گرفتم. باخیال راحت دانلود میکنم.
ماهی 20 تومن 128 هم هست ماهی 10 تومن ( نامحدود)
شرکت های خصوصی دارن فقط سر مردم شیره میمالن فقط همین.

|محمدی|
05-04-2011, 05:30
سرویستو عوض کن. من الان 512 نامحدود دارم از مخابرات گرفتم. باخیال راحت دانلود میکنم.
ماهی 20 تومن 128 هم هست ماهی 10 تومن ( نامحدود)
شرکت های خصوصی دارن فقط سر مردم شیره میمالن فقط همین.
برا شهرهای شمالی مخابرات هنوز سرویس نداده