PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه حذف ویندوز 7

hadi_khan2
03-03-2011, 13:37
سلام
چطور ميتونم win 7 خودم حذف و ريشه كن كنم بدون اينكه بقيه برنامه هاي موجود در درايوي كه win 7 نصبه باقي بمونن.

ebicross
03-03-2011, 14:27
اگر برنامه نصبه یعنی توی محیط ویندوز نصبه حتی اگر باقی بمونه بازم خراب میشه اون برنامه ها.
اما اگر منظورتون فایلهای موجود توی درایوه؛ اگر درایو ویندوز به اندازه ی نصب ویندوز دیگه جا داره یعنی برای XP حدود 5 گیگابایت و برای 7 حدود 15 گیگابایت؛ میتونید ویندوز جدید رو در همون درایو بدون فرمت کردن نصب کنید و بعد از محیط ویندوز جدید فایلهای قبلی رو که در یک پوشه ذخیره میشن رو حذف کنید.

hadi_khan2
03-03-2011, 18:00
دوست عزيز الان من تو درايو c ويندوز xp نصبه كه مي خوام نصب باشه و بمونه و الان در درايو f و e ويندوز 7 دارم كه مي خوام هم f و هم e رو از شر ويندوز 7 خلاص كنم بدون اينكه فايل ها و فولدرهايي مثل : فيلم - عكس كه در درايوe و f موجوده حذف نشن.
در ضمن من نمي تونم به داخل ويندوز 7 برم چون ناقص نصب شده يا به دليل ويروسي بودن كامپيوترم بعضي فايلها رو ويروس ........... .

Dariushtanha
03-03-2011, 18:50
دوست عزيز الان من تو درايو c ويندوز xp نصبه كه مي خوام نصب باشه و بمونه و الان در درايو f و e ويندوز 7 دارم كه مي خوام هم f و هم e رو از شر ويندوز 7 خلاص كنم بدون اينكه فايل ها و فولدرهايي مثل : فيلم - عكس كه در درايوe و f موجوده حذف نشن.
در ضمن من نمي تونم به داخل ويندوز 7 برم چون ناقص نصب شده يا به دليل ويروسي بودن كامپيوترم بعضي فايلها رو ويروس ........... .
سلام
با Xp بالا بیا و فولدرهای مربوط به ویندوز 7 را در اون درایوها Delete کن.همین
برای از بین بردن بوت ویندوزهای 7 هم از برنامه Easy BCD استفاده کن
بعد نصب و اجراش در سمت چپ وارد بخش manage Bootloader بشو و در بالا گزينه دوم يعني Unistall the Vista Bootloader ... رو بزن و كليد پايين اون يعني Write MBR رو بزن .
بعد وارد بخش Add\Remove Entries شو و در در داخل كادر سمت راست روي Windows 7 ها كليك كن و در بالا Delete رو بزن و در آخر كليد Save همون صفحه رو بزن .
يكبار سيستم رو ريست كن.موفق باشی

hadi_khan2
03-03-2011, 21:09
با تشكر از دوستان 2 سوال ديگه داشتم
1-فرق win7 64 bit با 32 بيتي چيه؟
2-من الان ويندوزم تو درايو c هستش و تمام بازيهام در درايو d وقتي ويندوز عوض ميكنم (c ) بازيهام كه در d نصب هستن ديگه اجرا نميشن ؟
چرا؟
چاره كار؟
مرسي.

Dariushtanha
03-03-2011, 22:58
با تشكر از دوستان 2 سوال ديگه داشتم
2-من الان ويندوزم تو درايو c هستش و تمام بازيهام در درايو d وقتي ويندوز عوض ميكنم (c ) بازيهام كه در d نصب هستن ديگه اجرا نميشن ؟
چرا؟
چاره كار؟
مرسي.
1-قدرت اجرائی برنامه ها در ویندوزهای 64 بیت بالاتره و این بدلیل ساپورت RAM بالای 3gig در این نوع ویندوزهاست یعنی وقتی شما با برنامه‌ای کار می‌کنید و نیاز بالائی به رم (بالای 3 gig) برای اجرای سریع و بدون مشکل آن برنامه دارید حتما باید نسخه 64 بیت ویندوز را نصب کنید و طرف دیگه ورژن 64 بیتی نرم‌افزار مربوطه را هم باید نصب کنید.
2-بله دیگه اجرا نخواهد شد چراکه علیرغم نصب بازی یا نرم ‌افزار در درایوی غیر ویندوز باز هم یک سری فایلهای لازم برای اجرای ان بازی یا برنامه در درایو ویندوز وارد میشوندولذا با حذف ویندوز بازی و نرم‌افزارها دیگر اجرا نخواهند شد.
چاره‌ای نیست مگر اینکه شما از قبل فایلهای مربوط به هر یک از بازیها که در درایو ویندوز (غالبا در فولدر system 32)
قرار گرفته‌اند را شناسائی و یک نسخه کپی تهیه کنید تا پس از نصب ویندوز جدید این فایلها را در فولدرها مربوطه قرار دهید.

saeed774
04-03-2011, 00:09
-قدرت اجرائی برنامه ها در ویندوزهای 32بیت بالاتره
البته منظور داريوش عزيز 64 بيت بالاتره هست

ebicross
04-03-2011, 08:22
چاره‌ای نیست مگر اینکه شما از قبل فایلهای مربوط به هر یک از بازیها که در درایو ویندوز (غالبا در فولدر system 32)
قرار گرفته‌اند را شناسائی و یک نسخه کپی تهیه کنید تا پس از نصب ویندوز جدید این فایلها را در فولدرها مربوطه قرار دهید.
البته بازیها اکثرا چیزی در System32 کپی نمیکنند و علت اجرا نشدن بازیها گم کردن پارامترهاشون در رجیستری ویندوز هستش.
اما گاها بازیها اطلاعاتی مثل پروفایلهاشون رو در درایو ویندوز کپی میکنند ولی این اطلاعات عموما با اولین اجرای بازی دوباره کپی میشه.
بهترین کار نصب مجدد بازی هستش ولی اگر بازیتون رو ندارید باید در مسیرهای HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE و HKEY_CURRENT_USER\Software در رجیستری کلیدهاشون رو Export کنید تا بعدا بتونید ازشون استفاده کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hadi_khan2
04-03-2011, 23:23
باید در مسیرهای HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE و HKEY_CURRENT_USER\Software در رجیستری کلیدهاشون رو Export کنید تا بعدا بتونید ازشون استفاده کنید.

يعني قبل از نصب ويندوز اين كارو انجام بدم يا بعد نصب ويندوز؟
در رجيستري چجوري export كنم؟(من وارد نيستم )!
نكته : ويندوز من xp

Masоud
05-03-2011, 00:16
سلام

لطفـا" در هنگام ايجاد تاپيک عنوان مناسبي براي تاپيک خود انتخاب کنيد :

براي انتخاب عنوان تاپيک از کلمات کليدي سؤال خود استفاده کنيد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عنوان ويرايش شد

موفق باشيد :40:

Dariushtanha
05-03-2011, 01:51
البته منظور داريوش عزيز 64 بيت بالاتره هست
ضمن تشکر از سعید عزیز پستم را اصلاح کردم.

Dariushtanha
05-03-2011, 02:11
يعني قبل از نصب ويندوز اين كارو انجام بدم يا بعد نصب ويندوز؟
در رجيستري چجوري export كنم؟(من وارد نيستم )!
نكته : ويندوز من xp
دوست عزیز
قبل از نصب ویندوز جدید اینکار را انجام بده.به این صورت که پس از پیدا کردن کلیدهای ریجستری مربوطه روی آن راست کلیک کرده و گزینه Export را انتخاب کن و در پنجره باز شده محل ذخیره را درایوی غیر درایو ویندوز انتخاب کن که با فرمت شدن در طول پروسه نصب ویندوز از بین نرود.بعد نصب ویندوز جدید و بازیها،کافیست روی این فایلهای بک‌آپ که گرفته بودی دوبل کلیک کنی.همین
ولی بعضی بازیها هم هستن که فایل اجرائی dll هم در ویندوز قرار میدهند و باید از آنها هم قبل تعویض ویندوز کپی (بک‌آپ)تهیه کنی و این بستگی به نوع بازی داره و نمیشه قطعا گفت که کدام نوع بازیها از این نوع هستند ولی شاید گیمرهای حرفهای این جور اطلاعات را داشته باشند.:46:

hadi_khan2
05-03-2011, 20:19
ولی بعضی بازیها هم هستن که فایل اجرائی dll هم در ویندوز قرار میدهند و باید از آنها هم قبل تعویض ویندوز کپی (بک‌آپ)تهیه کنی و این بستگی به نوع بازی داره و نمیشه قطعا گفت که کدام نوع بازیها از این نوع هستند ولی شاید گیمرهای حرفهای این جور اطلاعات را داشته باشند.
دقيقا ميشه گفت فايل هاي اجرايي dll تو كجاي هستن؟(system32 يا.....)ويا چه اسمي ميگيرن؟چجور بايد شناخت كه مربوط به چه بازيهايي ميشن؟

siamakfaraji
05-03-2011, 20:28
سلام
چطور ميتونم win 7 خودم حذف و ريشه كن كنم بدون اينكه بقيه برنامه هاي موجود در درايوي كه win 7 نصبه باقي بمونن.
سعی کن سورس برنامه هات رو همیشه نگه داری عزیزم.بکنی ام ارزش نداره چون کار نمیکنه...:41:

Dariushtanha
05-03-2011, 23:11
دقيقا ميشه گفت فايل هاي اجرايي dll تو كجاي هستن؟(system32 يا.....)ويا چه اسمي ميگيرن؟چجور بايد شناخت كه مربوط به چه بازيهايي ميشن؟
فایلهای dll در فولدر system 32 قرار میگیرن ولی همونطور که در پست قبل عرض کردم تشخیص اینکه کدوم فایل dll مربوط به کدوم برنامه است خیلی سخت و تخصصیه...شاید گیمرهای حرفه‌ای بدونن نمیدونم...

ebicross
06-03-2011, 11:42
فایلهایی که احتمالا یک بازی کپی کنه به System32 همون DirectX هستش و بازیها فایلی به System32 کپی نمیکنند.
حداقل 20 بازی بسیار معروف رو میتونم اسم ببرم که هیچ فایلی به ریشه ی Windows هم حتی کپی نمیکنه.
هر اطلاعاتی که یک بازی غیر از محل نصب خودش کپی کنه جز فایلهای ضروریش نیست و به محض اجرای مجدد اگر نیاز باشه دوباره کپی میکنه.

فقط در مواردی بازیها یک سری نرم افزار مثل Windows Live Game نصب میکنند که اینها رو میشه جدا هم نصب کرد. DirectX هم که داخل DVD هر بازی هست و کپی کردن DLLهاش بدون نصبش ممکنه جایگزین DLLهای اصلی بشه و آسیب بزنه.
کلا بازی اگر از شما مسیر نصب میپرسه پس دیگه چیزی رو به غیر از مسیر نصبش کپی نمیکنه مگر یک سری پروفایلهاش که به Document یا User Data کپی بشن.
خیالتون از بابت ریشه ویندوز و System32 جمع باشه.

Dariushtanha
06-03-2011, 15:15
فایلهایی که احتمالا یک بازی کپی کنه به System32 همون DirectX هستش و بازیها فایلی به System32 کپی نمیکنند.
حداقل 20 بازی بسیار معروف رو میتونم اسم ببرم که هیچ فایلی به ریشه ی Windows هم حتی کپی نمیکنه.
هر اطلاعاتی که یک بازی غیر از محل نصب خودش کپی کنه جز فایلهای ضروریش نیست و به محض اجرای مجدد اگر نیاز باشه دوباره کپی میکنه.

فقط در مواردی بازیها یک سری نرم افزار مثل Windows Live Game نصب میکنند که اینها رو میشه جدا هم نصب کرد. DirectX هم که داخل DVD هر بازی هست و کپی کردن DLLهاش بدون نصبش ممکنه جایگزین DLLهای اصلی بشه و آسیب بزنه.
کلا بازی اگر از شما مسیر نصب میپرسه پس دیگه چیزی رو به غیر از مسیر نصبش کپی نمیکنه مگر یک سری پروفایلهاش که به Document یا User Data کپی بشن.
خیالتون از بابت ریشه ویندوز و System32 جمع باشه.
نه بنده با فرمایشات شما موافق نیستم.شما دارین اشتباه میکنین و در دنیای بیکران 0 و 1 نباید اینقدر قاطع حرف بزنید.من با اینکه گیمرز نیستم لااقل یک بازی میشناسم که یک فایل بسیار ضروریش را در فولدر System 32 وارد میکنه و بدون اون فایل بازی به هیچ وجه بالا نمیاد و اجرا نمیشه به شخصه تستش کرده بودم این بازی NFS سری Most Wanted است.ضمنا اینکه می فرمائید وقتی بازی مسیر نصب بپرسه پس فایلهای مربوطه اش را در اونجا میریزه ،غلطه.خودتون هم حتما خوب میدونید تقریبا همه برنامه ها هنگام نصب مسیر می پرسند ولی فایلهای اجرائی شان در فولدر ویندوز و یا System32 نصب میشوند گذشته از اینکه ممکنه در App data و My document و...فایل یا فولدرهائی بجا بگذارند.

ebicross
06-03-2011, 21:39
نه بنده با فرمایشات شما موافق نیستم.شما دارین اشتباه میکنین و در دنیای بیکران 0 و 1 نباید اینقدر قاطع حرف بزنید.من با اینکه گیمرز نیستم لااقل یک بازی میشناسم که یک فایل بسیار ضروریش را در فولدر System 32 وارد میکنه و بدون اون فایل بازی به هیچ وجه بالا نمیاد و اجرا نمیشه به شخصه تستش کرده بودم این بازی NFS سری Most Wanted است.ضمنا اینکه می فرمائید وقتی بازی مسیر نصب بپرسه پس فایلهای مربوطه اش را در اونجا میریزه ،غلطه.خودتون هم حتما خوب میدونید تقریبا همه برنامه ها هنگام نصب مسیر می پرسند ولی فایلهای اجرائی شان در فولدر ویندوز و یا System32 نصب میشوند گذشته از اینکه ممکنه در App data و My document و...فایل یا فولدرهائی بجا بگذارند.
ببینید من قاطع حرف میزنم چون دنیای 0 و 1 هم قوانین خودشو داره. همونطور که من و شما هم بریم مهمونی مستقیم نمیریم سراغ یخچال صاحبخونه؛:20: بازی هم موقع نصب نمیاد ریشه های سیستم رو محل نگه داری خودش کنه.
فکر میکنم اون فایلی که NFS کپی میکنه D3DX9.DLL باشه که یکی از Libraryهای DirectX هستش.
App Data و Roaming و Document مسیرهایی نیستند که بازی بدون اونها از کار بیفته. در ثانی من در این مورد حرفی ندارم چون بازیها تنظیمات و یا Saveهاشون رو در این محل ها نگه داری میکنند. البته برنامه ها رو با بازیها قاطی نکنید. خیلی از نرم افزارها فایلهایی رو در مسیرهای زیادی کپی میکنند. (به خاطر همینه که شما 50 تا بازی سنگین نصب کنی سیستم کند نمیشه ولی 10 تا نرم افزار سنگین نصب کنی سیستم کند میشه)
اما System32 مسیری هستش که مورد استفاده ی ویندوزه و اگر یک بازی فایلی کپی کنه برای استفاده ی خودش نخواهد بود.
در کل این پوشه حفاظت شده و بسیار حیاتی هست و اصلا Installer بازیها حق ندارند چیزی رو به این مسیرها کپی کنند؛ چون اگر موقع Unistall کردن بازی یک مشکل کوچیک (حتی یک خطا و فقط یک بار) پیش بیاد کسایی که ویندوز اصلی دارند و برای بازی پول دادند میتونند هرچقدر خواستند خسارت دریافت کنند. (البته تو ایران حدود 4000 سال دیگه این چیزها اتفاق میفته)
در کل من باز هم برای حرف شما حدود 10 بازی رو تست کردم و همگی به جز DirectX و یک سری اطلاعات سیستمی از چیز دیگه ای در ریشه های سیستمی استفاده نمیکنند.
البته همونطور که گفتم نرم افزارها از این قاعده کاملا مستثنی هستند و بعضی بازیها هم ممکنه همچین کارهایی بکنند ولی من ندیدم و یا نشنیدم و البته بسیار زیاد بعیده. (حداقل از 2009 به اینور)

Dariushtanha
06-03-2011, 23:41
از توضیحات مبسوطت خیلی خیلی ممنون دوست عزیز
در مورد بازیها لااقل یک بازی هست که از این قواعد سرپیچی می کنه و اونم همونیه که در پست قبلیم عرض کردم
فایلی بنام d3dx9_26.dll که بنده وقتی جوون بودم و NFS میزدم همیشه یه بک آپ ازش داشتم...الانم رفتم آرشیو فایلهای توی انبار هاردم را زیر و رو کردم و
پیدا کردم واستون معرفیش کنم:31:

hadi_khan2
07-03-2011, 00:35
از همه ي دوستان بخاطر اين اطلاعتشون تشكر ميكنم.
فكر كنم نتيجه اين شد كه بيخيال اين شم كه موقع نصب ويندوز مجدد بازي رو بخوام اجرا كنم!!!
بدبختي اينه كه نرم افزارهاهم يكسري از برنامه هاشونو به win32 يا درايوي كه ويندوز نصبه كپي ميكنن.
مثل نرم افزار auto cad و 3dmax و........ برا اونا هم راهي نيست؟؟؟؟؟

Dariushtanha
07-03-2011, 00:40
نه دیگه برای اونها(نرم افزارها) که اصلا راهی نیست ولی برای بازیها طبق فرمایش استاد ebicross شدنیه