PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای بالای سی پی یو

maasen
02-03-2011, 23:57
سلام
من امروز مادربوردم رو از گارانتی تحویل گرفتم و سی پی یو رو روش بستم.
الآن که چک کردم دیدم دمای سی پی یو 83 درجه هست. چندبار دیگه تست کردم همش بین 80 تا 90 بود. من بلافاصله رفتم یک هت سینک و فن اورژینال خریدم اما باز هم فرقی نکرد. دور فن هم 2700 هست. سی پی یو رو روی یک مادربورد دیگه هم بستم باز هم همینجور بود.
بنظرتون مشکل از چیه؟
چون این سیستم رو پیش فروش کردم حتماً باید تا فردا تحویلش بدم. بنظرتون برم یک سی پی یو جدید بخرم مشکلم حل میشه؟

EXTREME
03-03-2011, 00:04
سلام
من امروز مادربوردم رو از گارانتی تحویل گرفتم و سی پی یو رو روش بستم.
الآن که چک کردم دیدم دمای سی پی یو 83 درجه هست. چندبار دیگه تست کردم همش بین 80 تا 90 بود. من بلافاصله رفتم یک هت سینک و فن اورژینال خریدم اما باز هم فرقی نکرد. دور فن هم 2700 هست. سی پی یو رو روی یک مادربورد دیگه هم بستم باز هم همینجور بود.
بنظرتون مشکل از چیه؟
چون این سیستم رو پیش فروش کردم حتماً باید تا فردا تحویلش بدم. بنظرتون برم یک سی پی یو جدید بخرم مشکلم حل میشه؟

بایوس مین رو آپدیت کنید و به سی پی یو خمیر سیلیکون بزنید
سیستم تهویه ی کیس رو چک کنید و پاور سیستم رو هم چک کنید که ضعیف نباشه
مدل سی پی یو و مینتونو بگید

maasen
03-03-2011, 00:19
بایوس مین رو آپدیت کنید و به سی پی یو خمیر سیلیکون بزنید
سیستم تهویه ی کیس رو چک کنید و پاور سیستم رو هم چک کنید که ضعیف نباشه
مدل سی پی یو و مینتونو بگید
خمیر سیلیکون رو سه بار عوض کردم!
سی پی یو dual core 3.6 (1.8 x2) intel 1MB مدل دقیقشو نمیدونم! سومت 775 هست. مین هم gigabyte ga-p31-s3g هست.
در مورد تهویه هم هر دو درب کیس رو باز کردم دما حدود 10 درجه اومد پائیین.
پاور 430 گرین دارم پاور رو هم عوض کردم باز هم نشد.

maasen
03-03-2011, 12:57
bios رو هم آپدیت کردم فرقی نکرد.

EXTREME
03-03-2011, 15:51
با یه فن سی پی یو ی نو حتما چک کنید احتمالا فن سی پی یو مشکل داره چون مواردی که من گفتم همرو چک کردید و درست بوده

baby27784
17-04-2011, 22:26
دوست عزیز یک مورد به ذهنم رسید گفتم بگم شاید کمک کرد و اینکه حتما در بستن سینک روی برد دقت کنید که هر 4 پین محکم بسته شده باشه و به هیچ عنوان حتی یه کم لق نخوره.