PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درباره سیستم عامل BADA

truman
28-02-2011, 22:48
سلام
دوستان این سیستم عامل bada چی هستش؟
اگه یک گوشی سیستم عاملش بادا باشه یعنی نمیشه نرم افزار آندروید روش ریخت؟

sAeEd_kHaAn
01-03-2011, 09:42
سلام
دوستان این سیستم عامل bada چی هستش؟
اگه یک گوشی سیستم عاملش بادا باشه یعنی نمیشه نرم افزار آندروید روش ریخت؟

نه نميشه اينكارو كرد

گرافيكار
01-03-2011, 12:47
بادا سيستم عامل مخصوص شركت سامسونگه كه روي بعضي از گوشيهاش گذاشته
البته خيلي هم شبيه به آندرويده

truman
01-03-2011, 15:22
ولی سامسونگ نوشته تاچ + آندرویید= بادا

پس قاعدتا باید بخونه
یعنی wave الان گوشی آندروید محسوب نمیشه؟

Highbury
01-03-2011, 15:59
نه عزیز دلم این دو تا ربطی به هم ندارند.
منظورش از تاچ ویز به علاوه اندروئید یعنی بادا اینه که :
در این سیستم عامل از رابط کاربری تاچ ویز استفاده شده که بعضی جاهاش شبیه رابط کاربری آندروئید هست.
در یک کلام طراحی این سیستم عامل تلفیقی از تاچ ویز سامسونگ ( رابط کاربری انحصاری سامسونگ روی گوشیهای لمسیش) و آندروئید گوگل هست.که البته بشیتر شبیه تاچ ویز هست./
برنامه های بادا فعلا نسبت به آندروئید خیلی کمتره اما گفته میشه هر روز در حال پیشرفت هستش.
البته قیمت بادا کمتره مثلا کسی که زیاد اهل برنامه نیست بادا خیلی مناسبه هم رابط کاربری زیبا داره و هم تمام نیازهاش برطرف میشه و پول اضافی بابت اندروئید یا حتی ویندوز نمیده.

truman
01-03-2011, 17:37
ok
مرسی از اطلاعات مفید و واضحت رفیق

maziarzar
01-03-2011, 18:10
البته جدیدا واقعا سرعتش بیشتر شده دلیلشم جوایز سامسونگ برای برنامه نویس ها هست

Mig33
01-03-2011, 18:43
دوست عزیز Bada OS با Android متفاوت است
هنوز تکلیف سیستم عامل Bada روشن نیست در نتیجه شبیه دانستنش با اندروید کاملا اشتباهه ( در حال حاضر )
تا اونجائی که من میدونم سیستم عامل Bada بر پایه BSD هست (یعنی یونیکس بیس هست مثل سیستم عامل اپل ) برای همینه که اون قدرت و ... را تا حدودی توش میبینید...
البته میگم بازم کامل معلوم نیست ...شاید با اپن سورس شدنش معلوم بشه
اندروید بر پایه لینوکس و جاوا است که گوگل اونو مدیریت میکنه به نوعی ...
جدیدا هم خبر اومده که نوکیا داره سیستم عامل Meego رو که بر پایه لینوکس هست رو برای دیوایس بعدیش ( N950) آماده میکنه که به نظر من استراتژی مناسبتری است برای نوکیا تا انتخاب ویندوز فون 7 ...
موفق باشید

maziarzar
01-03-2011, 22:10
مگه اخبار جدید رو نشنیدی
اینتل مالک سیستم عامل مییمو هست به دلیل همکاری نوکیا با ماکروسافت می خواد با نوکیا قطع همکاری بکنه وبره با یه شرکت دیگه شریک بشه

Mig33
01-03-2011, 22:20
اینتل خودش رفیق جون جونی مایکروسافته .... منبع خبر من :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
میگو تا آخر امسال (2011 ) میاد بازار.

maziarzar
01-03-2011, 22:26
پس بهتره یه سری به این ادرس هم بزنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mig33
01-03-2011, 22:35
خب تو این خبر هم زده که نوکیا تو سال 2011 یه دستگاه بر پایه meego میده بیرون عزیز...
در باره همکاری این 3 شرکت انحصار طلب هم شک نکن اینا با هم بلدن خوب کنار بیان و بعد از یه مدت آشتی میکنند :31: منافع مشترکشون خیلی بیشتر از این حرفاست...مگر اینکه مایکروسافت بتونه یه جورائی یه بلائی سر وین فون 7 بیاره که چی بگم جلوی اندروید بتونه مقاومت کنه !!!!! باید دید

maziarzar
01-03-2011, 22:53
من موندم چرا این همه لفتش می ده برای عرضه گوشی با سیستم عامل میمو

Mig33
01-03-2011, 23:03
صجبت از اینه که ریس فعلی نوکیا یکی از سهام داران مایکروسافته ... موقعی هم که بهش این مطلبو گفتن و اینکه تو انتخاب وین فون 7 شاید این امر بی تاثیر نبوده این قضیه سهام داریشو تکدیب نکرد ولی گفت : اینو بهرحال نصمیم هیات مدیره نوکیا بوده !
هر چند که درست گفته ولی صحبت از پرداخت پولی کلون به نوکیا است ( از طرف مایکروسافت ) البته اینجا به نظر من مایکروسافت بیشتر سود میکنه چون واقعا مایکروسافت در رمینه گوشی های هوشمند به نوعی رقبای سرسختی داره ( مخصوصا گوگل ) که می تونه از تجربیات نوکیا استفاده کنه ولی سوالی که برای خود من مطرحه اینه :
نوکیا واقعا مینونست با تکیه بر سیستم عامل اپن سورس Meego شانه به شانه اندروید و ios بره ولی اینکارو نکرد !!!!!
عجب حماقتی ....رئیسش کله پا میشه

maziarzar
03-03-2011, 00:15
مشکل نوکیا اینه که با تکنولوزی حرکت نکرده اگه گوگل ونوکیا همکاری می کرده نوکیا باید قدرت گوشی هاش رو به طرز قابل توجهی افزایش میداد