PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه جوری میشه یه فایل و یا فولدر رو سوپر هاید کرد و بالعکس

reza,n
28-02-2011, 21:04
با سلام:
دوستان عزیزم چه جوری و یا با چه نرم افزاری میشه یه فایل و یا فولدر رو سوپر هاید کرد ؟ ضمنا" چه طوری میشه از این حالت خارجش کرد؟( در واقع ان هاید کرد)
با سپاس
رضا

mehdi_halla
28-02-2011, 21:19
فرمان attrib +s +h هیدن سیستمی میکنه و attrib -s -h بالعکس.

reza,n
28-02-2011, 21:30
فرمان attrib +s +h هیدن سیستمی میکنه و attrib -s -h بالعکس.

مهدی جان ممنونم میشه راهنمایی کنید:
آیا این روش امن هستش یعنی من میتونم برای مخفی و دور از دسترس کردن یه سری فایلهای شخصی روی فلش و یا هارد اکسترنالم استفاده کنم؟(امکان نداره فایلها بپره؟؟؟)
اطفا" اینجا رو ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

مهندس الهه
01-03-2011, 00:10
با این دستور داسی که آقای مهدی تو پست بالایی گفتند فایلهاتون پاک نمیشن
+h باعث میشه فایل یا فولدر هیدن بشه (هیدن معمولی)
دستور +s هم باعث میشه فایل یا فولدر مورد نظر سیستمی بشه
که جمعش میشه هیدن سیستمی

اون لینک تایپیکی هم که گذاشتین دستورات داس هست
مثلا این دستورش باعث میشه پوشه قفل شه و با کلیک روش به کنترل پنل منتقل شی
{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}
و تا جایی که یادمه آیکن پوشه هم به یه قفل تغییر پیدا میکنه
بقیه موارد رو هم که تو همون تایپیک اشاره کرده اند

fawad_qadri
01-03-2011, 11:12
یه ترفند من برات میگم شاید یکم بدرد کارت بیاد برای اینکه فایل های رو که دوست نداری کسی ببیند یه فولدر جدید بساز بعد برای نوشتن اسم فولدر Alt را نگهدار شماره 255 را وارد کن بعد از زدن اینتر می بینی که فولدر بدون اسم است حالا رو فولدر راست کلیک کنPeraperties بعد Change Icon را انتخاب کن تو این پنجره چند تا جا خالی است که در اصل ایکون نامری است یکی از آون ها را انتخاب کن OK و تمام حالا یه پوشه کاملا" نا مری در اختیار دارید

mehdi_halla
01-03-2011, 22:58
نرم افزار truecrypt هم عالیه.البته همین روش سوپرهیدن هم خیلی خوبه.کاربرای عادی ویندوز خیلی ها اینو نمیدونن!نه فایل ها هم طوریشون نمیشه.

reza,n
02-03-2011, 13:14
دوستان عزیزم ممنون فقط یه مشکل دارم که اگه ممکنه راهنماییم کنید:
با فرمان فوق پوشه رو سوپر هاید میکنم و هیچ مشکلی نیست من این مورد رو روی چند فایل و فولدر امتحان کردم بیشتر اونها با پارامتر - از حالت سوپرهاید خارج میشن ولی مثلا" یه دونه از New Folder هام (که چند تا فایل و فولدر هم توش هستش ) هر کاری میکنم از حالت سوپرهاید خارج نمیشه در واقع پس از تایپ فرمان فوق و استفاده از - و ... پیغام میده که پارامتر - اشتباهه!! البته بارها امتحان کردم و همه چیز درسته (هم مسیر و هم خط فرمان و پارامتر- و .....) منتها نمیدونم مشکل از کجاست که این ارور رو میده!!!! لطفا" بفرمائید اشکال چی میتونه باشه؟
ممنونم

FX
02-03-2011, 13:21
این روشها دیگه از دور خارج شده.منظورم اینه که دیگه مثل چند سال گذشته نیست که کمتر کسی اینا رو بلد باشه.
اگه میخای فایل و... رو تو فلش و .... امن داشته باشی باید از برنامه های مثل Folder Lock استفاده کنی .

mehdi_halla
02-03-2011, 18:24
دوستان عزیزم ممنون فقط یه مشکل دارم که اگه ممکنه راهنماییم کنید:
با فرمان فوق پوشه رو سوپر هاید میکنم و هیچ مشکلی نیست من این مورد رو روی چند فایل و فولدر امتحان کردم بیشتر اونها با پارامتر - از حالت سوپرهاید خارج میشن ولی مثلا" یه دونه از New Folder هام (که چند تا فایل و فولدر هم توش هستش ) هر کاری میکنم از حالت سوپرهاید خارج نمیشه در واقع پس از تایپ فرمان فوق و استفاده از - و ... پیغام میده که پارامتر - اشتباهه!! البته بارها امتحان کردم و همه چیز درسته (هم مسیر و هم خط فرمان و پارامتر- و .....) منتها نمیدونم مشکل از کجاست که این ارور رو میده!!!! لطفا" بفرمائید اشکال چی میتونه باشه؟
ممنونم

سلام.شما برای برداشتن هیدن وسیستمی بودن فایل ها و پوشه های داخل پوشه مثلا :New folder از این دستور استفاده کنین:

متن رنگی مسیر پوشه مونه .
ولی این فقط محتویات داخل اون پوشه(چه فایل و چه پوشه تا آخرین مسیرهاش)رو تغییر میده برای خود پوشه به تنهایی این فرمانه:

این روشها دیگه از دور خارج شده.منظورم اینه که دیگه مثل چند سال گذشته نیست که کمتر کسی اینا رو بلد باشه.
اگه میخای فایل و... رو تو فلش و .... امن داشته باشی باید از برنامه های مثل Folder Lock استفاده کنی .
دوست عزیز این برنامه یه کم "ریسک داره" توی فروم دیدم که بعضی ها اینو نصب کردن و فایل هاشون از دستشون پریده! در ضمن این فقط رو سیستمی که برنامه روش نصبه جواب میده.تو سیستم دیگه کاربرد نداره.ولی این Truecrypt رو میشه رو سیستم دیگه هم استفاده کرد.

reza,n
02-03-2011, 18:36
سلام.شما برای برداشتن هیدن وسیستمی بودن فایل ها و پوشه های داخل پوشه مثلا :New folder از این دستور استفاده کنین:

متن رنگی مسیر پوشه مونه .
ولی این فقط محتویات داخل اون پوشه(چه فایل و چه پوشه تا آخرین مسیرهاش)رو تغییر میده برای خود پوشه به تنهایی این فرمانه:

دوست عزیز این برنامه یه کم "ریسک داره" توی فروم دیدم که بعضی ها اینو نصب کردن و فایل هاشون از دستشون پریده! در ضمن این فقط رو سیستمی که برنامه روش نصبه جواب میده.تو سیستم دیگه کاربرد نداره.ولی این Truecrypt رو میشه رو سیستم دیگه هم استفاده کرد.
مهدی جان ممنون میشه بفرمائید این پارامترهای /D /S چکار میکنن؟

reza,n
02-03-2011, 18:47
نرم افزار truecrypt هم عالیه.البته همین روش سوپرهیدن هم خیلی خوبه.کاربرای عادی ویندوز خیلی ها اینو نمیدونن!نه فایل ها هم طوریشون نمیشه.
مهدی جان میشه بفرمائید با این نرم افزار چه جوری میتونم یه درایو و یا یه تعداد فایل رو روی هارد اکسترنالم قفل کنم؟
ضمنا" آیا این از اون سری نرم افزارهاست که باید یه پوشه امن درست کنم و فایلهام رو بریزم توی اون پوشه یا نه با کلیک راست روی هر فایل و یا فولدر میشه قفلش کرد؟؟ (خقیقتش حجم فایلهام خیلی زیاده و راحت نمیتونم توی یه پوشه انتقالشون بدم - حدود 200 گیگ)
در ضمن آیا روی سیستمهای دیگه هم فایلهام قفل خواهند بود و در صورت نیاز قابل دسترسی( منظورم اینه که اگه بخوام روی یه سیستم دیگه فایلها رو باز کنم شدنیه؟؟/)
باز هم ممنون از توجهت
رضا

mehdi_halla
02-03-2011, 19:22
شما با این نرم افزار یه فضای محافظت شده روی هارد یا فلش ایجاد میکنین(به حجم دلخواه) و بعد اون رو پسورد میدیدن وفرمت میشه و.حالا این فضا رو Mount میکنین و به عنوان یه درایو میتونین توش هر چیزی بریزین(آخرین درایوتون میشه).
البته یه روش هم داره که یه درایو رو همین کارو باهاش میکنه که هم میتونین فرمتش کنین و هم اینکه فرمت نمیکنه ولی سرعتش کمتره.روش اول هر گیگ رو حدودا 3-4 ثانیه فرمت میکنه.ولی این روشش رو تست نکردم.

reza,n
02-03-2011, 19:27
شما با این نرم افزار یه فضای محافظت شده روی هارد یا فلش ایجاد میکنین(به حجم دلخواه) و بعد اون رو پسورد میدیدن وفرمت میشه و.حالا این فضا رو Mount میکنین و به عنوان یه درایو میتونین توش هر چیزی بریزین(آخرین درایوتون میشه).
البته یه روش هم داره که یه درایو رو همین کارو باهاش میکنه که هم میتونین فرمتش کنین و هم اینکه فرمت نمیکنه ولی سرعتش کمتره.روش اول هر گیگ رو حدودا 3-4 ثانیه فرمت میکنه.ولی این روشش رو تست نکردم.
ممنون ممنون ممنون.
در ضمن آیا روی سیستمهای دیگه هم فایلهام قفل خواهند بود؟؟؟ و در صورت نیاز قابل دسترسی( منظورم اینه که مثلا" روی سیستم خونه یه درایو از درایوهای هاردم رو قفل کنم و اگه بخوام روی یه سیستم دیگه مثلا" توی محل کارم که این نرم افزار نصب نیست فایلها رو باز کنم آیا شدنیه؟؟)

---------- Post added at 07:27 PM ---------- Previous post was at 07:27 PM ----------

ضمنا" مهدی جان امنیتش چطوره؟؟ یه موقع فایلهام رو نپرونه!!

mehdi_halla
02-03-2011, 20:13
مشکلی نیست.شما با همون نرم افزاری که قفلش کردین،میتونین هر جایی بازش کنین.(البته نیاز به نصب نداره نرم افزارش و EXE است.).ممن تو سرچی که داشتم بهتر از این نرم افزار نیافتم.نه اگه پسورد یادتون نره مشکلی پیش نمیاد.البته همیشه آدم باید جانب احتیاط رو نگه داره(در حالت عادی هر هاردی ممکنه به راحتی کرش کنه و دیگه...).
فقط یه بدی داره...اگه گفتی؟...
درسته ...یه نفر خواسته باشه راحت میتونه فایل هارو Delete کنه.

reza,n
02-03-2011, 21:15
مهدی جان ممنون فقط سئوال آخر:
attrib -H -S "F:\New folder" /D /S
مهدی جان ممنون میشه بفرمائید این پارامترهای /D /S چکار میکنن؟

mehdi_halla
02-03-2011, 23:40
فکر میکنم این باشه:
S/ کار مورد نظرمون رو روی فایل دلخواه مون در پوشه موردنظر و زیرپوشه هاش اعمال میکنه.
D/ با فرمان بالایی فقط فرمان روی فیل های داخل پوشه ها اعمال میشه ولی اگه این سوئیچ رو هم بزنیم خود پوشه های مسیر مون هم تاثیر میگیرن وفرمان روی خود پوشه هم اعمال میشه.

FX
03-03-2011, 10:17
در مورد folder lock
اصلا این جوری نیست .برنامه به 2 حالت هستش LOCK کردن که تو خود سیستم هستش و رمزنگاری کردن که روی همه سیستم ها هستش .اسمش روش هستEncrypt

ehsanghorbani91
14-05-2011, 10:59
دوستان عزیز کسی از نحوه بک گراند دار کردن صفحه اصلی فلش اطلاعی داره؟
اگه میشه راهنماییم کنید

depleted
17-05-2011, 16:00
درباره folder lock اگه flash disk یا HHD external باشه
اگه تویه دستگا هی دیگه بره و یه اسم درایور دیگه باشه
راحت باز میشه . که این روش هم فایده نداره
بعد از دستور cmd که دوستان گفتن هم خیلی این روش جوادی شده همه هم بلدن . پس اینم هیچی

حالا
من خودم از این روش استفاده میکنم خیلی هم مطمئن هست و اون هم استفاده از برنامه win rar [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فایل هاتون رو انتخاب کنید بعد add to archive بعد
برای محکم کاری گزینه create solid archive
put recovery record
lock archive
رو تیک دار کنید . تویه تب advanced
دکمه set passowrd
پس از گذاشتن پسورد( 123456 یا غیره که خیلی ساده هستن خوداری کن)
وقتی که پسورد رو انتخاب کردید گزینه encrypt file names رو هم تیک بزنید
که نام فایل هایی که فشرده کردید مخفی بماند .

به همین راحتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

FX
17-05-2011, 19:48
در مورد FOLDER LOCK نه همچین چیزی نیستش .
در مورد WIN RAR درسته اگه رمز بالای چند حرف باشه تا الان که راهی برای دور زدن اون نیومده