PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فریم ویر, سیستم عامل, HexEditor و چند تا سوال دیگه

MrGee
27-02-2011, 17:55
سلام

چندتا سوال داشتم:
1-فریم ویر (اگه درست نوشته باشم) گوشی یا سیستم عاملش چه فرقی می کنه؟
2- آیا برای گوشی برنامه هایی مثل HexEditor هستش که بشه رم موبایل رو با اون ویرایش کرد؟
3- فکر کنم برای -- موبایل از طریق SMS کدهای جاوا رو با SMS می فرسن می خواستم ببینم آیا می شه این SMS ها رو با کدهای جاواشون با هم دید؟ (مثل سورس صفحه تو صفحه HTML)
4- من یه آموزش NetBian (املاش درسته) رو دیدم که خیلی سطح پایین توضیح داده بود و آموزش هاش شامل درست کردن منو و کدهای سطح پایین بود می خواستم ببینم برای برنامه نویسی سطح بالا که بتونم هرکاری بخوام بکنم باید از کدوم زبان استفاده کنم؟
ممنون

MrGee
28-02-2011, 19:23
نبود؟؟؟؟؟؟؟؟

resident
26-03-2011, 11:05
سلام

چندتا سوال داشتم:
1-فریم ویر (اگه درست نوشته باشم) گوشی یا سیستم عاملش چه فرقی می کنه؟
2- آیا برای گوشی برنامه هایی مثل HexEditor هستش که بشه رم موبایل رو با اون ویرایش کرد؟
3- فکر کنم برای -- موبایل از طریق SMS کدهای جاوا رو با SMS می فرسن می خواستم ببینم آیا می شه این SMS ها رو با کدهای جاواشون با هم دید؟ (مثل سورس صفحه تو صفحه HTML)
4- من یه آموزش NetBian (املاش درسته) رو دیدم که خیلی سطح پایین توضیح داده بود و آموزش هاش شامل درست کردن منو و کدهای سطح پایین بود می خواستم ببینم برای برنامه نویسی سطح بالا که بتونم هرکاری بخوام بکنم باید از کدوم زبان استفاده کنم؟
ممنون

1- Firmware.
بزارید براتون با مثال بگم. سیستم عامل همین مثلا ویندوز XP SP2ای هستش که دارین ازش استفاده می کنید. حالا همین XP SP2،نسخه ها و ساخت های متفاوتی داره که بهش میگن Build؛ یعنی ساخت. مثلا XP شما Build 7664 هستش اما مال من Build 6810. یعنی مال من قدیمی تره و مال شما ساختش جدیدتره و ممکنه هر تغییری داشته باشه که این تغییر میتونه توی پوشش یه حفره امنیتی یا افزودن ویژگی های تازه ای باشه.
مثلا توی گوشی سیستم عامل Windows Mobile 6 هستش و این سیستم عامل Firmwareهایی متعددی داره که طی این چند سال ارائه شده و فرقشون هم پوشش حفره های امنیتی یا باثبات کردن بخشی از سیستم و رفض نقایص و کمبود Buildهای قبلی هستش.

2-منظورتون از رم چیه؟! ما یه RAM داریم که حافظه موقت گوشی هستش و برنامه ها اونجا اجرا میشن، یه ROM داریم که هیچ ربطی به بحث ما نداره:) و خود سیستم عامل اصلی و پیش فرض با یک سری فایل های سیستمی دیگه در اونجا مستقر هستن و موقع فلش یا Hard reset باهاشون سروکار داریم. و یه Memory داریم که ازش برای ذخیره اطلاعات استفاده میکنیم. متاسفانه خیلی ها مموری رو رم میگن:19:!!!!

3-اینکه سورس اس ام اس ها رو توی گوشی ببینی رو فکر نمیکنم بشه! شاید بشه ها، اما من هیچ برنامه ای برای این منظور ندیدم!
زبان تبادل اطلاعات توی اس ام اس هم، منم فک میکنم بله،جاوا هستش. میتونید این دو تا رو هم مطالعه کنید، ضرری نداره: (مخصوصا دومی)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

4-من همچین زبان برنامه نویسی ندیدم!! املاش رو چک کنید.
میدونم در درجه اول آموزش فارسی میخواهید اما آیا انگلیسی هم باشه به دردتون میخوره؟