PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام mvc

eimanpaladin
27-02-2011, 11:37
با سلام من تازه زدم تو خط php اما می خوام با mvc ها هم کار کنم
شما کدام mvc رو پیشنهاد میکنید
لطفا یکیشو بگید که مقالات فارسی دربارش زیاد باشه یا آموزش ساخت سیستم رو با هاش داده باشند
ممنون

eAmin
28-02-2011, 12:17
منظورتون از mvc ها چیه؟ شاید Framework ها رو می گید!؟
MVC یک الگو، روش طراحی نرم افزار هست که برای کارهای بزرگ ( الزاما نه ) استفاده میشه، شما با استفاده از MVC لایه های مختلفی برای نرم افزار، هنگام برنامه نویسی ایجاد می کنید تا قابلیت توسعه پذیری بیشتری داشته باشه.

از اونجایی که شما گفتید تازه php رو شروع کردید من به شما پیشنهاد می کنم کمی دست نگه دارید، اول اطلاعات خودتون رو در php بالا ببرید و بعدا سراغ framework ها برید. استفاده از فریمورک ها برای این پیشنهاد میشه تا سرعت توسعه وبسایت رو بالا ببرید.

اگر اسرار دارید که مستقیما سراغ اینها برید، گزینه های Zend Framework و CakePHP مناسب هست. البته فریمورک های بیشتری وجود داره که شما باید خودتون سبک سنگین کنید و ببینید با کدام یک از اونها راحت تر هستید.

موفق باشید.

eimanpaladin
04-03-2011, 17:10
سلام
با cakephp یکم کار کردم تنها مشکلی که داره سرعتش هست خیلی پائین میاد وقتی پروژه سنگین میشه
در رابطه با Zend Framework هم خیلی سخته نه مطالب فارسی داره نه هیچی
یکی از دوستام میگفت بهتر از همش سمفونی خوبه
من یکی رو میخاستم که راهنمای فارسیش هم موجود باشه شما چیزی سراغ دارید !
ممنون

khoda2006
05-03-2011, 13:38
سلام
همینطور که دوستمون گفت شما چون تازه پی اچ پی رو شروع کردید سمت فریم ورکها نرید.چرا؟
چون فریم ورکها از شی گرایی استفاده میکنن و به نظر من تا وقتی که مفاهیم شی گرایی رو توی پی اچ پی ندونی همیشه موقع کار با فریم ورکها گیج میشی و ننمیدونی داری چکار میکنی.
از طرفی چون فریم ورکها کار رو خیلی آسون میکنن بعد از یادگیری فریم ورک مورد نظر دیگه سمت خود پی اچ پی و مفاهیمش نمیری و این اصلا به درد نمیخوره.
به نظر من برای اینکه هم پروژه هات سریعتر راه بیافتن و هم چیزی یاد بگیری برای خودت یه فریم ورک کوچیک درست کن.
چندتا مزیت داره این کار :
هم پی اچ پی رو یاد میگیری
هم نحوه کار بقیه فریم ورکهارو میفهمی
هم شی گرایی در پی اچ پی رو کامل یاد میگیری

موفق باشید

MosaferJade
05-03-2011, 14:41
سلام
اگه با asp.net و c# و cو c++ کار کرده باشیم چی ؟(میگن php تقریبا کدهاش چیزی بین c,c++و java هست)
نمیدونم شاید من یه آدم متفاوتی هستم ولی من بعد اینکه با C# آشنا شدم الان دنبال زبانهای C,C++ هستم
(شاید بخاطر لینوکس) و همچنین اسملی که خیلی واسم جالبه(شاید بخاطر میکروکنترلر ها) ولی کلا از برنامه نویسی
خوشم میاد ( کارشناسی کامپیوتر نرم افزار می خونم ) پیشنهادی واسه من ندارید؟

البته نظر شخصی خود من اینه که اول باید با برنامه نویسی برنامه هایی رو نوشت که واقعا به سمتش کشیده بشی ( مثل برنامه ماشین حساب ساده به صورت شی گرا) بعد بری دنبال جرئیات .
من خودم سوم دبیرستان با برنامه نویسی آشنا شدم( رشتم ریاضی بود) اولین برنامه ای هم که با دوستم ( که رشته کامپیوتر بود ) نوشتیم یه برنامه ساده دیکشنری بود که با VB6 نوشتیم و بعدش کم کم پیش رفتم . اتفاقا رشته کامپیوتر رو هم بخاطر برنامه نویسیش انتخاب کردم
اینا که گفتم فقط تجربه و نظر شخصی خودم بود و حتما دوستان اگه حرفی هم میزنن دلیل دارن و من هم تابع حرف این اساتید هستم
با این زندگی نامه ای که براتون نوشتم کلا من باید چکار کنم؟
راستی این Framework یا mvc که دربارش صحبت می کنید محیط ویژال واسه php محسوب میشه؟( اگه اینطوره ما که رفتیم دنبالش)
سوال بالام اگه جوابش نه هست ، آیا محیطی برای php وجود دارد که مثل asp.net که هم قسمت Design و هم قسمت Source
( و هم قسمت Split) داشته باشه؟
این فرام ورک فکر کنم تو c# هم بود کلا قضیش چیه؟
وای چقد نوشتم کی حوصله میکنه اینا رو بخونه( داشتم می رفتم گفتم یه سوال کوچولو بپرسم حالا می بینم شده یه تومار)

من خودم که دیگه حوصلم نمیشه بخونم ولی از کسانی که حوصله به خرج می دهند
و این تومار رو می خونند و همچنین از کسانی که با حوصله به این سوالات پاسخ
می دهند کمال تشکر را دارم
پیشاپیش عید همگی مبارک
وای دیرم شد

mirzajavad
20-03-2011, 02:02
سلام
اگه با asp.net و c# و cو c++ کار کرده باشیم چی ؟(میگن php تقریبا کدهاش چیزی بین c,c++و java هست)
نمیدونم شاید من یه آدم متفاوتی هستم ولی من بعد اینکه با C# آشنا شدم الان دنبال زبانهای C,C++ هستم
(شاید بخاطر لینوکس) و همچنین اسملی که خیلی واسم جالبه(شاید بخاطر میکروکنترلر ها) ولی کلا از برنامه نویسی
خوشم میاد ( کارشناسی کامپیوتر نرم افزار می خونم ) پیشنهادی واسه من ندارید؟

البته نظر شخصی خود من اینه که اول باید با برنامه نویسی برنامه هایی رو نوشت که واقعا به سمتش کشیده بشی ( مثل برنامه ماشین حساب ساده به صورت شی گرا) بعد بری دنبال جرئیات .
من خودم سوم دبیرستان با برنامه نویسی آشنا شدم( رشتم ریاضی بود) اولین برنامه ای هم که با دوستم ( که رشته کامپیوتر بود ) نوشتیم یه برنامه ساده دیکشنری بود که با VB6 نوشتیم و بعدش کم کم پیش رفتم . اتفاقا رشته کامپیوتر رو هم بخاطر برنامه نویسیش انتخاب کردم
اینا که گفتم فقط تجربه و نظر شخصی خودم بود و حتما دوستان اگه حرفی هم میزنن دلیل دارن و من هم تابع حرف این اساتید هستم
با این زندگی نامه ای که براتون نوشتم کلا من باید چکار کنم؟
راستی این Framework یا mvc که دربارش صحبت می کنید محیط ویژال واسه php محسوب میشه؟( اگه اینطوره ما که رفتیم دنبالش)
سوال بالام اگه جوابش نه هست ، آیا محیطی برای php وجود دارد که مثل asp.net که هم قسمت Design و هم قسمت Source
( و هم قسمت Split) داشته باشه؟
این فرام ورک فکر کنم تو c# هم بود کلا قضیش چیه؟
وای چقد نوشتم کی حوصله میکنه اینا رو بخونه( داشتم می رفتم گفتم یه سوال کوچولو بپرسم حالا می بینم شده یه تومار)

من خودم که دیگه حوصلم نمیشه بخونم ولی از کسانی که حوصله به خرج می دهند
و این تومار رو می خونند و همچنین از کسانی که با حوصله به این سوالات پاسخ
می دهند کمال تشکر را دارم
پیشاپیش عید همگی مبارک
وای دیرم شد

فکر کنم شما به صورت حرفه ای هیچ زبانی رو کار نکردین چون الگوهای طراحی در همه زبانها هستن

mvc یک الگوی طراحی هستش که از model view controller گرفته شده است و در asp.net هم وجود داره الگوهای طراحی زیادی هست ولی این از همه رایج تره

توضیحاتش زیاده و در این مطلب نمیگنجه گوگل سرچ کن مطلب زیاد هستش

در مورد محیط ویژوال : php چنین محیطی نداره ولی یک نرم افزار هستش به نام nusphere phped که یک Ide خوب برای php هستش و درون خودش یک مفسر جهت سرعت بخشیدن واجرای سریع کدهای php داره

در مورد فریم ورک باید بگم که یک چارچوب برای برنامه نویسی هستش برای مثال اومدن یک سری کلاسها تعریف کردن که شما در برنامه نویسی میتونی از اونا طبق یک الگوی خاص از پیش تعریف شده استفاده کنی

دوستان مشکلات استفاده از فریم ورک ها رو گفتن ولی مزایایی هم داره که بازم توصیه می کنم گوگل سرچ کنی چون مقالات زیادی در این زمینه هستش

اما من ترجیح میدم که خودم یک فریم ورک بسازم و بر پایه اون کد نویسی کنم

مورد بعدی اگر میخوای برنامه نویس بشی بهتره از پایه درست جلو بری و سعی کنی برنامه نویسی منطقی رو یاد بگیری

با این تفاسیر و زندگینامه شما متوجه شدم با مفهوم برنامه نویسی اشنایی دارین حالا میتونین یک زبان رو جهت ادامه به صورت حرفه ای دنبال کنین فرق نمیکنه چی باشه ولی سعی کنین مقالاتی که در مورد محاسن و معایب زبانهای برنامه نویسی نوشته شده بهره ببرین و هدف خود را مشخص کنید

پیروز باشید