PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد ویژوال استودیویی که با sql 2008 نصب میشه

taghi_ramzi
25-02-2011, 20:32
با سلام
بنده امروز اس کیو ال سرور 2008 نصب کردم
همراه این یه ویژوال استودیو هم نصب شده ، ولی من نتونستم راهی پیدا کنم که بشه کد سی شارپ توش نوشت
پنجره ی نیو پراجکتش این شکلیه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چون بعداً به سی شارپ هم احتیاج خواهم داشت دو تا سوال دارم
آیا میشه یه کاری کرد که تو همین ویژوال استودیو بتونم سی شارپ کار کنم ؟
اگه نمیشه ، آیا می تونم با نگهداشتن اس کیو ال فعلی ، ویژوال استودیو 2005 نصب کنم ؟

پیشاپیش تشکر می کنم.

anvar.net
25-02-2011, 22:13
مجموعه ویژوال استدیو بصورت یک محیط IDE متمرکز است و تعداد زیادی از ایزارهای دات نت رو در خودش جا داده, پروژه هایی که در بالا می بینی خاص SQL هست و در خود ویژوال استدیو بدین صورت وجود ندارند. شاید دلیلش این باشه که نسخه ای از SQL که همراه ویژوال استدیو نصب میشه نسخه اکسپرسه و تمامی امکانات نسخه های بالاتر رو نداره لذا با نصب ویژوال استدیو با اونها برخورد نمی کنی. لذا با نصب SQL محیطی برای کد نویسی نداری و باید مستقلا یک نسخه از ویژوال استدیو رو نصب کنی

واسه نصب ,ویژوال استدیو 2005 و اس کیو ال 2008 (من شخصا تست نکردم) فکر نکنم مشکلی با هم داشته باشند

ا

pooyar
26-02-2011, 20:12
شما هر کدوم از Visual Studio ها رو که نصب کنید یکی از نسخه های SQL Server Express براتون نصب میشه که در حد کمی می تونید از توی خود ویژوال استودیو و نه از بخش پروژه های بانک اطلاعاتی ( عکسی که قرار دادید) کد نویسی کنید و کارهایی به مثل درست کردن table و ... رو انجام بدید. برای این کار هم به Server Explorer مراجعه کنید.

zhashemi
27-02-2011, 10:28
سلام
من با این نرم افزارا کارکردم هم 2005 هم 2008 اما آخرش رسیدم به 2008 یعنی هم اسکیوال2008 نصب کردم هم ویژوال استودیو2008 اگه vs2008 نصب کرده بودی میتونستی به روش ویزاردی عمل کنی ودیگه sql نصب نکنی اما این روش مهارت زیادی میخواد وخوب اصلا توصیه نمیشه اما حالا تنها راهت نصب VS هست درمورد نصب 2005 هم باید بگم مشکلی نداره اما 2008 امکانات خوبی نظیر LinQ داره که بیشتر در گزارشگیری ودر روش ویزارد استفاده میشه ولی توصیه میکنم به روز باشی!

Puneh.A
27-02-2011, 19:58
یعنی اگه sql رو نصب نکنیم فقط با نصب ویژوال استودیو 2008 میشه برنامه نویسی و کار با بانک رو انجام داد؟
خیلی ساده در حد چند تا جدول برای نگهداری اطلاعات متنی :11:

zhashemi
27-02-2011, 23:24
یعنی اگه sql رو نصب نکنیم فقط با نصب ویژوال استودیو 2008 میشه برنامه نویسی و کار با بانک رو انجام داد؟
خیلی ساده در حد چند تا جدول برای نگهداری اطلاعات متنی :11:

خیلی بیشترازاینام میشه منتها یه کم دردسر داره ویه کم قیدوبند داره همکلاسی من با همین روش برنامه مینوشت سرعت این روش خیلی بالاتره ولی رفع خطاش اگه وارد نباشی دردسرسازه