PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در ساخت برنامه(آسان)

arash w8100
25-02-2011, 10:15
سلام.برنامه ای بنویسید که کاربر مسیر پوشه ای را به برنامه بدهد و برنامه چک کند که اگر تغییرات حجمی در پوشه مورد نظر روی نداد بعد از یک دقیقه فایلی را اجرا کند.(فایل رو هم باید قبلا به برنامه بدیم)
از دوستان خواهش میکنم سورس کد رو برام قرار بدن.

arash w8100
26-02-2011, 21:22
از دوستان کسی نیست کمک کنه؟:41:

amirxbest
26-02-2011, 21:54
دوست عزیز من تو نت گشتم چیزی پیدا نکردم.یه برنامه فارسی واسه توابع api داشتم چیز در مورد حجم فایل ندیدم ولی مطمعا باید توابع api برای این کار وجو داشته باشه بازم میگردم چیزی دیدم میزارم برات.:46:
موفق باشید.

amirxbest
26-02-2011, 22:09
دوست عزیز این تابع رو برات میزارم البته این تابع به صورت دستی تعریف میشه و قبل از این کار باید این تنضیمات رو اعمال کنی:
project>refrences>microsoft scripting runtime
گزینه microsoft scripting runtime رو انتخاب کن بعد در قسمت Genral این کد رو قرار بده.وبعد تابع رو تو برنامه صدا بزن و مسیر پوشه رو به تابع بده به همین راحتی:46:
اینم کد تعریف تابع:

Public Function GetFolderSize(ByVal strFolder As String) As Long
Dim fso As FileSystemObject

Set fso = New FileSystemObject

GetFolderSize = fso.GetFolder(strFolder).Size
Set fso = Nothing
End Function

بعدشم که یه سری دستور شرطی هست که راحته:20:

مشکلی بود بگو موفق باشید.

arash w8100
26-02-2011, 22:31
دوست عزیز این تابع رو برات میزارم البته این تابع به صورت دستی تعریف میشه و قبل از این کار باید این تنضیمات رو اعمال کنی:
project>refrences>microsoft scripting runtime
گزینه microsoft scripting runtime رو انتخاب کن بعد در قسمت Genral این کد رو قرار بده.وبعد تابع رو تو برنامه صدا بزن و مسیر پوشه رو به تابع بده به همین راحتی:46:
اینم کد تعریف تابع:

Public Function GetFolderSize(ByVal strFolder As String) As Long
Dim fso As FileSystemObject

Set fso = New FileSystemObject

GetFolderSize = fso.GetFolder(strFolder).Size
Set fso = Nothing
End Function

بعدشم که یه سری دستور شرطی هست که راحته:20:

مشکلی بود بگو موفق باشید.

ممنون که جواب دادین.من خیلی مبتدی هستم لطفا زحمت بکشین سورس کد رو واسه دانلود قرار بدین،یه دنیا ممنون میشم.

knight_rak
03-03-2011, 00:14
شما برای بدست آوردن حجم یه فولدر یا باید از همین روش API استفاده کنین یا اینکه بیاین و تک تک فایل های موجود در پوشه رو حجمشون رو بگیرید و با هم جمع کنید.
روش اول رو که دوستمون گفت پس بیخیال .
روش دوم یه فایل لیست باکس قرار بدید روی فرمتون اگر موقع اجرا نخوایین نشون بده visible =false
بعدش یه حلقه قرار بدید که از اندیس 0 تا آخرین اندیس موجود در اون فایل لیست باکس رو دونه دونه چک کنه ( تمام خواص لیست باکس برای فایل لیست باکس هست مثل هم هستن )
حالا کایه شما آدرس هر فایل رو توی یه متغییر قرار بدید بعد با تابع filelen حجم هر فایل رو بدس بیارید بعد با هم جمع کنیدشون میشه تمام حجم
اینم از آرگومان های تابع filelen() :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید ....