PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امیج گرفتن از Windows XP

Squall Leonhart
25-02-2011, 10:04
روی کامپیوتر من Windows XP نصب هست و در بهترین شرایط به سر میبره. میخوام یه ایمیج ازش بگیرم تا هر وقت که خراب شد بتونم به این حالت برگردونمش.

تا جایی که بررسی کردم برنامه های زیر میتونن این کار رو بکنن :

Symantec Norton Ghost
Acronis True Image Home
Hiren's BootCD

حالا سوال اصلی من این هست :
میخوام یه DVD درست بکنم به طوری که بتونم به طور مستقل بوتش بکنم و ویندوز رو نصب کنم و همه برنامه ها برگردن سر جای خودش. دقیقا یه ویندوز مثل ویندوز MRT بشه ولی سفارسی برنامه ها و درایورهای خودم توش باشه.

لطفا راهنمایی بکنین که کدوم یک از برنامه های بالا این کار رو واسم به بهترین شکل انجام میده.

با تشکر

shuhin
25-02-2011, 12:59
سلام
برنامه Norton Ghost یه بوت دیسک داره که شما میتونید از اون استفاده کنید
وقتی دانلودش کردید رایتش کنید روی DVD و فایل ایمیج رو هم بریزید داخل DVD بعد میتونید سیستم رو با این DVD بوت کنید و ویندوز رو نصب کنید

BEHZAD2007
25-02-2011, 13:20
روی کامپیوتر من Windows XP نصب هست و در بهترین شرایط به سر میبره. میخوام یه ایمیج ازش بگیرم تا هر وقت که خراب شد بتونم به این حالت برگردونمش.

تا جایی که بررسی کردم برنامه های زیر میتونن این کار رو بکنن :

Symantec Norton Ghost
Acronis True Image Home
Hiren's BootCD

حالا سوال اصلی من این هست :
میخوام یه DVD درست بکنم به طوری که بتونم به طور مستقل بوتش بکنم و ویندوز رو نصب کنم و همه برنامه ها برگردن سر جای خودش. دقیقا یه ویندوز مثل ویندوز MRT بشه ولی سفارسی برنامه ها و درایورهای خودم توش باشه.

لطفا راهنمایی بکنین که کدوم یک از برنامه های بالا این کار رو واسم به بهترین شکل انجام میده.

با تشکر

سلام تا جایی که من میدونم با هایرن میشه همین کارو کرد ولی فقط رو سیستم خودتون جواب میده ولی اگه میخواهید
ویندوز سفارشی داشته باشید که رو سیستم های دیگه نصب بشه باید با نرم افزار nlite کار کنید
سوالی بود در خدمتم

Squall Leonhart
25-02-2011, 17:33
در طی تحقیقات مختصری که انجام دادم به برنامه nLite هم برخورد کردم ولی یه کم که مطالعه کردم متوجه شدم که بیشتر واسه سفارشی کردن درایور سخت افزار کاربرد داره و در نتیجه به درد ساخت ویندوز سفارشی واسه لپ تاب میخوره ...

ولی جایی ندیدم که به این مسئله اشاره شده باشه که بشه توی نرم افزار هم اضافه کرد شاید هم من متوجه نشدم ... اگه شما از این مسئله مطمئن هستین برم دنبال nLite و روی اون کار بکنم. چون همون طور که گفتم میخوام مثل ویندوز MRT بشه (گزینه اول) نه اینکه از روی یه فایل بک آپ ویندوز ریستور بشه (گزینه دوم)

یه سوال دیگه :
از قرار معلوم هیرن که کامپیوتر رو بوت میکنه توی خودش نورتون گاست هم داره و میشه ایمیج گرفت و ریستور کرد. اگه بعد از گرفتن ایمیج ، فایلش رو بندازم توی دیسک هیرن باز هم جواب میده یا دیسک خراب میشه؟ این کار تقریبا شبیه روشی هست که Shuhin گفتن. در کل میخوام گزینه های موجود رو بررسی بکنم و بعد بهترین روش رو انتخاب بکنم ...

ضمنا جای یه تاپیک استیکی واسه این مسئله خیلی خالی به نظر میاد ... مخصوصا واسه XP

FAR_FA
25-02-2011, 23:57
سلام
چرا میخواید روی دی وی دی ذخیره کنید . بهترین جا واسه ذخیره کردن خود هارده . یکی از درایوها .
برای بکآپ گیری شما با همون سی دی هایرن وارد نورتن گاست بشید و از قسمت Local وارد مراحل زیر بشید:

Local / Partition / To Image :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از تایید یک پنجره کوچک وارد پنجره انتخاب درایو برای بکآپ گیری میشید . مثلا" درایو C :

در اینجا از باکس کشویی محل ذخیره فایل بکآپ رو مشخص میکنید و یه اسم هم براش انتخاب می کنید و بعد Save :

بین گزینه های پنجره بعدی گزینه Fast یا High رو برای هرچه فشرده کردن فایل استفاده کنید . هردو خوبند من معمولا"
از Fast استفاده میکنم .
مثلا" یک ویندوز با تمام نرم افزارهایی که نصب میکنید میشه 12 گیگ که بعد از بکآپ گیری
این مقدار فشرده میشه و به 4 یا 5 یا حداکثر 6 گیگ میرسه . حالا توی هر درایوی که خواستید
ذخیره میکنید .

برای برگردوندن ویندوز هم طبق عکس اول ( بالا ) روی From Image کلیک کنید .
بعد مسیر فایل ایمیج رو انتخاب میکنید و بعد دو بار دوتا پنجره رو OK میکنید .
حالا درایوی رو که میخواید ویندوزش رو برگردونید رو های لایت میکنید . و بعد ....

تمام شد

Squall Leonhart
26-02-2011, 10:11
ممنونم از بابت زحمتی که کشیدی:11: به نظر میاد که این بهترین روش باشه ...

فقط میشه بگی ویندوز MRT رو چطوری درست کردن؟ خیلی دوست دارم یکی هم من درست کنم!

FAR_FA
26-02-2011, 14:10
مرسی دوست عزیز ، با عرض پوزش درمورد MRT اطلاعی ندارم .

j46
27-02-2011, 05:28
با سلام تشکر فراوان.

من یک راه ساده تر و مفید تری را که همیشه خودم بار ها و بار ها استفاده کرده ام پیشنهاد می کنم.

ابتدا از یک سی دی LIVE CD XP که انواع مختلفی از آن در بازار است برای بوت سیستم و انجام عملیات کپی و کارهای سیستمی مختلف استفاده کنید.

سپس پس از تنظیمات مربوط به FOLDER OPTIONS بمنظور امکان نمایش فایهای مخفی و سیستم (HIDDEN FILES) می توانید
کل درایو بوت را بعنوان یک شاخه جدید روی هر مکان یا درایو دیگر با خود ویندوز کپی نمایید.

و در آخر نوسط نرم افزار های متنوعی از جمله ASHAMPOO BURNING STUDIO آن را بصورت فایل ISO یا فرمت های دیگر روی DVD ذخیره و همیشه برای بازگردانی سیسم به وضعیت خوب میشگی فعلی استفاده نمایید.

همواره موفق و شاد باشید.

barany46@yahoo.com

Squall Leonhart
27-02-2011, 09:17
کپی رو از درایو ویندوز چطوری میخوایی برداری؟ تحت خود ویندوز یا توسط دیسک بوت؟

البته مشخص هست که تحت خود ویندوز یه سری فایل ها کپی برداری نمیشه مانند فایل SAM ولی اگه منظورت توسط دیسک بوت هست دیگه چه لزومی به نمایش فایل های مخفی هست؟

ولی انصافا این هم روش خیلی جالبی میتونه باشه!

j46
28-02-2011, 04:58
با تشـــکر از دقت وتــوجــه شما.

کپی درایــــو بــــوت را را با استفاده ساده از EXPLORER در محیط LIVE CD براحتی یک کلیک راست می توان انجام داد.

من از وینـــدوز ایکس پی پـورتابل ۲۰۰۷ شرکت پـرشیا (سویسی) معمولاٍ استفاده می کنم. که از بازار فقط یک هزار تومان خریده ام.
این سی دی ها با اسامی مختلفی مانند BARTPE - MIKI- LIVE CD -و ایکس پی آسان - ایکس پی پورتابل - قابل حمل و ... و اسامی مشابه به قیمت بیسار بسیار ارزان فروخته میشوند.

البته با دیسک بـــــوت کاسپر سکی یا هر لایـو سی دی دیگری هم بسادگی و براحتی قابل انجام است. (LIVE CD )

البته از نــرم افـــزارهای پـورتــــــابل دیگری مانند A43 یا YXPLORER و TOTAL CMD یا TOTAL COMMANDER هر فــایل منیجـر دیگری مناسب هم برای انتقال فولدر ها و فایل ها می توان استفاده کرد.

مشروط به آنکه گزینه نمایش فایل های مخفی و سیستم از طریق تنظیمــات فــــولدر آپشن یا تــــولز مرتیط تنظیم شده باشد.

اگر هر گـــونه سوال یا توضیح بیشتـــــری را درخواست فرماپپد خوشحــــال خواهم شد.

Squall Leonhart
17-03-2011, 12:56
بالاخره از دیسک هیرن استفاده کردم. ولی نورتون گاست کار نکرد یا من نتونستم راش بندازم ولی چند تا برنامه فری رو که تست کردم به نظرم اومد که بهترینشون Macium Reflect هست.
برای اجرای این برنامه بعد از راه اندازی MiniWindows XP از طریق دیسک هیرن و بالا اومدنش از روی دسکتاپ HBCD Menu رو اجرا میکنیم بعد در قسمت Backup این برنامه با اسم Macium Reflect قرار دارد که بعد از اجرا با یک رابط کاربری بسیار ساده و خوب مواجه میشیم و به راحتی میتونیم از پارتیشن دلخواه یه ایمیج برداریم و سیوش کنیم توی یه درایو دیگه یا حتی رایتش کنیم مستقیم به روی یه دیسک!

دانلود دیسک لایو هیرن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

هوم پیج نرم افزار Macrium Reflect :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید