PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کی میدونه این ویندوز چیه؟

taghdirrr
24-02-2011, 22:21
بچه ها من این عکسو از فیلم the stepfather گرفتم این یارو داره با ویندوزش کار میکنه عکس اولی که یه پنجره ای رو داره maximize میکنه انیمیشن باز شدن پنجره رو ببینید دومی هم محیط دسکتاپش هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

gtairani
24-02-2011, 22:34
ویندوز اپل:Mac OS X

taghdirrr
24-02-2011, 22:35
حالا نمیشه این ویندوز رو دانلود کنیم؟یا اینکه پوسته اینو برای ویندوز 7 نصب کنیم؟این ویندوز apple بازیها و برنامه ها رو ساپورت میکنه؟

K1lou
24-02-2011, 22:47
با سلام
دوست من این ویندوز نیست این سیستم عامل اختصاصی شرکت اپل هست به اسم مکینتاش که فقط بر روی کامپیوترهای اپل نصب میشه البته نسخه هایی هستند که روی سیستمهای معمولی هم نصب میشن که معروفند به هکینتاش
سیستمی که در عکس می بینید یک imac اپل هست با سیستم عامل مکینتاش و احتمالا نسخه اسنو لوپارد
شما برای اشنایی بیشتر به قسمت لپ تاپ انجمن مباحث مربوط به هکینتاش یا قسمت اپل مراجع کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

taghdirrr
24-02-2011, 22:57
میشه لینک دانلود این سیستم عامل رو برای من بزارید یعنی مشکل نصب و اینا نداشته باشه سیستمم هم اینتل هست

ebicross
25-02-2011, 10:48
میشه لینک دانلود این سیستم عامل رو برای من بزارید یعنی مشکل نصب و اینا نداشته باشه سیستمم هم اینتل هست

شما به همون انجمنی که دوستمون معرفی کرد برید.

شما صرفا به خاطر ظاهر سیستم عامل عوض نکنید. مکینتاش خیلی با ویندوز فرق داره و فایل سیستم، نرم افزارها، درایورها و ابزارهای خودش رو لازم داره. تم هایی هستند که این کار رو برای شما انجام میدن.

درخواست تم برای ویندوز 7

fanoostalaei
25-02-2011, 11:43
سلام دوست عزیز
این سیستم عاملی رو که شما میگین قشنگه واقعا قشنگه و امکانات زیادی داره البته اینو هم بگم که فرقهاااااااااای خیلی زیادی با نسخه های ویندوز داره و ضمن روی هر سیستمی نصب نمیشه فقط روی" اپل" نصب میشه البته بعضی نسخه هاش هست که روی سیستمهای معمولی نصب میشه ولی گیرش زیاده شما بهتره همون ویندوز رو استفاده کنی
چون اصولا مکینتاش برای کارهای گرافیکی زیاد طراحی شده مثلا همون نرم افزار معروف کالر که مال مکینتاشه بیشتر برای فیلم سازها و عکاسها و... این جور چیز ها استفاده میشه.
موفق باشی

taghdirrr
25-02-2011, 12:11
آخه میگن هکینتاش سبکتر از این ویندوزهای مایکروسافته برنامه های ویندوز رو هم میشه با نرم افزارهای خاصی در هکینتاش نصب کرد فقط موندم بازیها اجرا میشن یا نه؟

K1lou
25-02-2011, 12:21
آخه میگن هکینتاش سبکتر از این ویندوزهای مایکروسافته برنامه های ویندوز رو هم میشه با نرم افزارهای خاصی در هکینتاش نصب کرد فقط موندم بازیها اجرا میشن یا نه؟

با سلام
نسخه های هکینتاش حدود 50 درصد قابلیت مکینتاش اصلی رو دارن . در محصولات اپل رابطه سخت افزار و نرم افزار واقعا عالیه چون خودشون سیستم عامل رو متناسب با قطعات سخت افزاری طراحی میکنن

در مکینتاش با نرم افزارهایی مثل parallel desktop میتونین ویندوز رو به صورت مجازی در خود سیستم عامل نصب کنید و یا با boot camp خود ویندوز رو در کنار مک نصب کنید
در مورد بازیها باید بگم بعضی از بازیها نسخه مک دارن و سایر بازیها مختص مک هستند

ebicross
25-02-2011, 13:12

پیشنهاد میکنم قبل از نصب در محیط مجازی مثل VmWare و یا Virtual PC یک مکینتاش نصب کنید و تست کنید.
چون 100 درصد مطمئن هستم بعد از چند ساعت بودن در محیط مکینتاش به علت آشنایی نداشتن و مشکلات عمده ی نرم افزاری مجبور به نصب مجدد ویندوز میشین.

K1lou
25-02-2011, 13:20
پیشنهاد میکنم قبل از نصب در محیط مجازی مثل VmWare و یا Virtual PC یک مکینتاش نصب کنید و تست کنید.
چون 100 درصد مطمئن هستم بعد از چند ساعت بودن در محیط مکینتاش به علت آشنایی نداشتن و مشکلات عمده ی نرم افزاری مجبور به نصب مجدد ویندوز میشین.

با سلام
منظورتون رو درست متوجه نشدم
چون مکینتاش رو نمی تونیم در محیط مجازی و نرم افزارهای مجازی سازی ویندوز نصب کنیم فقط از نسخه های هکینتاش میشه به صورت نصب کامل استفاده کرد
یعنی نسخه های هکینتاش این قابلیت رو دارن ؟

taghdirrr
25-02-2011, 13:21
والا یه برنامه ای هست که ادعا میکنه 90 درصد بازیهای ویندوز رو روی مک اجرا میکنه بعدش اکثر برنامه های ضروری ویندوز رو از جمله مسنجر و مرورگرو مدیا از یه سایت دانلود کردم فقط تنها مشکلی که دارم اینه که نمیدونم درایور کارت گرافیک و کارت ----- و کارت صدا رو چجوری نصب کنم یعنی درایورهای ویندوز 7 رو میشه در مک نصب کرد یا نه؟

ebicross
25-02-2011, 13:33
با سلام
منظورتون رو درست متوجه نشدم
چون مکینتاش رو نمی تونیم در محیط مجازی و نرم افزارهای مجازی سازی ویندوز نصب کنیم فقط از نسخه های هکینتاش میشه به صورت نصب کامل استفاده کرد
یعنی نسخه های هکینتاش این قابلیت رو دارن ؟
هکینتاش یک اسمه که روی نسخه ی هـک شده ی مکینتاش گذاشتند.
منظور من هم از نصب مکینتاش همون نسخه ی هـک شده ی مکینتاش یا هکینتاشه.

اگر سیستمتون پردازنده ی Intel و گرافیک nVidia داشته باشه براحتی میشه توی Vmware از هکینتاش استفاده کرد:

K1lou
25-02-2011, 15:27
با سلام

والا یه برنامه ای هست که ادعا میکنه 90 درصد بازیهای ویندوز رو روی مک اجرا میکنه بعدش اکثر برنامه های ضروری ویندوز رو از جمله مسنجر و مرورگرو مدیا از یه سایت دانلود کردم فقط تنها مشکلی که دارم اینه که نمیدونم درایور کارت گرافیک و کارت ----- و کارت صدا رو چجوری نصب کنم یعنی درایورهای ویندوز 7 رو میشه در مک نصب کرد یا نه؟
شما الن توی محیط ویندوز هستین یا مکینتاش ؟ درایورها هم باید مخصوص بگیرید
فکر کنم سایتی با این اسم بود که در این زمینه زیاد کار می کرد پیدا کنید
fullnet.ir

هکینتاش یک اسمه که روی نسخه ی هـک شده ی مکینتاش گذاشتند.
منظور من هم از نصب مکینتاش همون نسخه ی هـک شده ی مکینتاش یا هکینتاشه.

بله این موارد رو می دونستم . البته خود من از نسخه اصلی مک استفاده می کنم ولی برام جالب بود که هکینتاش هم به صورت مجازی نصب بشه
پس سرعتش باید خیلی کم باشه چون درایورهای هکینتاش رو هم که نصب میکنی باز هم نصف مک کارایی نداره

taghdirrr
25-02-2011, 17:42
حالا از اساتید میخام بگن چجوری میتونم هم ویندوز هکینتاش رو نصب کنم هم سون یا xp فرقی نمیکنه ترتیب نصبشون چجوری باید باشه؟

ebicross
25-02-2011, 19:49
بله این موارد رو می دونستم . البته خود من از نسخه اصلی مک استفاده می کنم ولی برام جالب بود که هکینتاش هم به صورت مجازی نصب بشه
پس سرعتش باید خیلی کم باشه چون درایورهای هکینتاش رو هم که نصب میکنی باز هم نصف مک کارایی نداره
سرعت محیط های مجازی که کلا پایینه ولی چون سخت افزارها شبیه سازی میشن و به درایور نیازی نیست خیلی مشکل نداره.

حالا از اساتید میخام بگن چجوری میتونم هم ویندوز هکینتاش رو نصب کنم هم سون یا xp فرقی نمیکنه ترتیب نصبشون چجوری باید باشه؟

شما این کار رو نکنید.
من چند باره دارم شما رو کاری میکنم از این تصمیمتون انصراف بدین ولی فایده نداره. :دی
فایل سیستم مورد استفاده در Mac با ویندوز فرق میکنه. مکینتاش فایل سیستم HFS+ رو استفاده میکنه و درایوی که توش نصب میشه باید این فایل سیستم رو داشته باشه. از طرفی فایل سیستم ویندوز 7 NTFS هستش که در مک خونده میشه؛ اما مک نمیتونه توش چیزی بنویسه. یعنی عملا نمیتونید توش نرم افزار نصب کنید و یا اصلا فایلی کپی کنید مگر اینکه تمام درایوهاتون رو فرمت کنید و فایل سیستمش رو HFS+ کنید. در این صورت ویندوز نمیتونه درایوهاتون رو نشون بده چون ویندوز اصلا قادر نیست که این فایل سیستم رو حتی شناسایی کنه.
از طرفی مکینتاش با فایل سیستم FAT32 مشکل کمتری داره. اما این فایل سیستم در ویندوز 7 شناسایی میشه ولی خود ویندوز 7 نمیتونه ازش استفاده کنه.

خلاصه اینها بخشی از مشکلات بود. شما اگر رفتی به مکینتاش باید کلا از ویندوز دل بکنی.

در کل انجمن مکینتاش هم داریم که دوستان اونجا در این زمینه خیلی حرفه ای تر هستند که میتونند بهتون کمک کنند.

fanoostalaei
25-02-2011, 20:07
به نظر منم اگه بخواید هم ویندوز و هم مک رو باهم داشته باشید نمیشه ، یا ویندوز یا مک که به نظر من ویندوز بهتره
حالا مونده تصمیم خودتون چیه
ولی من بازم میگم ویندوز امکاناتش برای کارهای روزمره زیاده ولی مک چون اکثر کاربراش به خاطر کارهای گرافیکی ازش استفاده میکنن "اپل " هم میاد به خاطر اینکه اکثر کاربراش تو این قشرن اون قسمتها رو تقویت میکنه
خلاصه اگه کار های شما هم با کامپیوترتون تو اینجور کار هاست مک مناسبه ولی اگه نه من توصیه میکنم از 7 استفاده کنین