PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گیاهان زیبای کوچولو برای خانه‌های نقلی.

dusti55
23-02-2011, 05:16
گیاهان مناسب خانه‌های کوچک کم‌نور و آپارتمان‌ها/سراچه‌ها مانند گونه‌های گل، که دارای مشخصه‌ها و ویژگی‌های زیر هستند را معرفی کنید:
۱- مصرف کم آب.
۲- سادگی نگهداری.
۳- هزینه کم نگهداری.
۴- جورواجوری و رنگوارنگ بودن.
۵- مهار آسان برای جاگیری کمتر از یک متر مکعب.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باغبون
26-02-2011, 12:57
گیاهان مناسب خانه‌های کوچک کم‌نور و آپارتمان‌ها/سراچه‌ها مانند گونه‌های گل، که دارای مشخصه‌ها و ویژگی‌های زیر هستند را معرفی کنید:

۱- مصرف کم آب.
۲- سادگی نگهداری.
۳- هزینه کم نگهداری.

سلام
چون با مشکل کمبود نور مواجه هستین زیاد نمیتونین از گیاهای برگ رنگی استفاده کنین من چند تا گیاه که میتونین تو خونه نگه دارین بهتون معرفی میکنم البته چند مورد ابلق هم بهتون معرفی میکنم تا زیاد براتون یکنواخت نباشه:پوتوس ابلق-شفلرا ابلق-آگلونما-آپتنیا-قلب ارغوان (برگای بنفش داره)- انواع کاکتوس-دیفن باخیا- گاستریا- انواع آلوئه-پوتوس ابلق-انواع سرخس - انواع فیلودندرون(برگاشون بریدگی های جالبی داره ) .امیدوارم مفید باشه

dusti55
26-02-2011, 16:15
سلام
چون با مشکل کمبود نور مواجه هستین زیاد نمیتونین از گیاهای برگ رنگی استفاده کنین من چند تا گیاه که میتونین تو خونه نگه دارین بهتون معرفی میکنم البته چند مورد ابلق هم بهتون معرفی میکنم تا زیاد براتون یکنواخت نباشه:پوتوس ابلق-شفلرا ابلق-آگلونما-آپتنیا-قلب ارغوان (برگای بنفش داره)- انواع کاکتوس-دیفن باخیا- گاستریا- انواع آلوئه-پوتوس ابلق-انواع سرخس - انواع فیلودندرون(برگاشون بریدگی های جالبی داره ) .امیدوارم مفید باشه

سلام و تشکر.
دوست خوبم اینها فقط به همین نام هستند یعنی بگم پوتوس ابلق متوجه می‌شوند و یا اسمی دیگه هم دارند. در ضمن این یکی رو دیدم قد میکشه

باغبون
26-02-2011, 20:24
سلام و تشکر.
دوست خوبم اینها فقط به همین نام هستند یعنی بگم پوتوس ابلق متوجه می‌شوند و یا اسمی دیگه هم دارند. در ضمن این یکی رو دیدم یه جورایی گزنده‌ست و قد میکشه

بله به همین نام در بازار معروفن،منظور از ابلق همون پوتوسایی هست که برگاشون رنگ سبزو زرد داره چون یه سری از پوتوسا برگاشون کاملا سبزه (این مسئله در مورد تمام گیاهایی که گفتم ابلقه صدق میکنه)اگه رفتین بخرین بگین پوتوس بعد که نشونتون داد ببینین ابلقم داره یا نه،شما درست میگین پوتوس قد میکشه ولی گزنده نیست

ehsan_o
01-07-2011, 09:06
نظرتون در مورد ساخت بن ساي چيه؟

باغبون
01-07-2011, 20:40
نظرتون در مورد ساخت بن ساي چيه؟
سلام
کار جالبیه ولیه وقت زیادی میبره و شما باید با یک متخصص که در این زمینه کار انجام داده مشورت کنید

Parnian ha
28-09-2011, 11:59

۱- مصرف کم آب.
۲- سادگی نگهداری.
۳- هزینه کم نگهداری.

دوست عزیز می توانید از انواع و اقسام کاکتوس ها و گیاهان گوشتی در گلدانهای زیبای براق و کوچک و رنگارنگ استفاده کنید. البته اگر با فنگ شویی مشکل دارید از انواع بدون خار استفده کنید.