PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمائی برای رفع مشکل کار نکردن موس

Dariushtanha
20-02-2011, 19:28
با سلام
چند وقتیه که موس نو خریدم(از نوع USB) و درایورشم نصب کردم ولی هر از گاهی وقتی کامپیوترم را روشن می‌کنم
و ویندوز بالا میاد متاسفانه موس کار نمیکنه!
و وقتی یه بار از درگاه USB پشت کیس درمیارمش و دوباره میزنم جاش و یا ری استارت می کنم درست میشه و کار می‌کنه!
مشکل از چیه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dariushtanha
22-02-2011, 17:24
کسی نیست کمکم کنه؟!
این مشکل همچنان داره آزارم میده...

afceaglee2013
22-02-2011, 18:50
یه بار وقتی کار نمیکنه بدون اینکه ماوس رو در بیارید سیمش رو هم از محل وصل usb و هم از جایی که به خود ماوس وصل شده به آرامی و در جهت های مختلف تکون بدید شاید سیمش مشکل داره
یه پورت usb دیگه رو هم امتحان کنید
اگه میتونید درایور مادربورد رو آپدیت کنید یا دوباره نصب کنید.

Dariushtanha
23-02-2011, 23:28
ممنون از پاسخت دوست عزیز
ولی قبلا خودم به ذهنم رسیده بود و با پورتهای مختلف پشت کیس تست کردم با همشون این مشکل را داشت.
ضمنا با ری استارت گاها مشکل رفع میشه پس مشکل نمی تونه از اتصالی ابتدا یا انتهای سیم باشه...
درایور را هم آپدیت و نصب مجدد کردم..

afceaglee2013
24-02-2011, 00:14
با یه ماوس سالم دیگه امتحان کردین؟

Dariushtanha
24-02-2011, 02:51
بله،با موس دیگه تست کردم مشکلی نداشتم...

afceaglee2013
24-02-2011, 11:42
اگه مدت تست با ماوس دیگه به حد کافی طولانی بوده (یعنی در مدت تست حتما ماوس خودتون مشکل بوجود میاورده و ماوس جدید هیچ مشکلی پیدا نکرده) پس مشکل به احتمال زیاد از ماوس خودتونه که معمولا ماوس ها تعمیر نمیشن چون خرج تعمیر از خود ماوس بیشتر ه مگر اینکه تعمیرکار پسرخاله تون باشه :31:
اگه مشکل در مدار ماوس باشه بعید میدونم خودتون بتونید کاری بکنید چون تشخیص اینکه کدوم قطعه مشکل داره کار هر کسی نیست از این گذشته پیدا کردن قطعه ی معیوب هم یه مسئله ی دیگه س..
مدار ماوس رو چک کنید شاید جایی که سیم با سوکت به مدار متصل شده(این نقطه ثابته و با تکون خوردن سیم جابجا نمیشه و بنابراین نمیشه بدون باز کردن ماوس این نقطه رو تست کرد) مشکل داشته باشه

یه احتمال خیلی ضعیف هم هست (با توجه به اینکه سیستمتون با یه ماوس دیگه کار کرده و مشکلی پیش نیومده بعیده ولی شاید در زمانی که با ماوس دیگه تست میکردید این مشکل خودشو نشون نداده ..) و اون هم اینکه مدار تغزیه کننده ی پورت های usb دچار مشکل شده باشند برای تست این مورد هم میتونید 2 وسیله ی usb رو (یکی ماوسی که مشکل داره و یکی هم مثلا یه حافظه ی فلش) به 2 پورت کنار هم (به صورت افقی کنار هم) و در پشت کیس و ترجیحا بالاترین پورت وصل کنید و وقتی که ماوستون از کار افتاد اون وسیله رو هم چک کنید ببینید اون هم قطع شده یا نه اگه اون هم کار نکرد مشکل یا از مادر بورده یا از پاور

Dariushtanha
24-02-2011, 19:31
ممنون از توضیحاتت دوست گرامی:
با توجه به اینکه ماوس دومی که گفتم تست کردم باهاش مشکل نداشتم منظورم موس قبلی بود که هنوز هم دارمش مطمئن شدم که ایراد از پورتهای USB یا مادربرد یا...نیست.به احتمال قوی مشکل از ویندوزه و احتمال خیلی ضعیفتر بایوس.

Dariushtanha
02-03-2011, 23:20
:41:اساتید مشکلم همچنان باقیه...
لطفا راهکار ارائه بدین...

Erfan.
03-03-2011, 08:11
موس رو به PS/2 mouse port وصل کنید...

Dariushtanha
03-03-2011, 11:53
نه می خوام از پورت اصلی استفاده کنم و نمی خوام صورت مسئله را پاک کنم

Dariushtanha
03-03-2011, 22:46
امروز یک نکته جدید در رابطه با مشکلم کشف کردم که شاید برای رفع مشکلم راهنما باشه
بعد بالا اومدن ویندوز که موس کار نکرد (و چراغ زیرش هم خاموش بود)یک موس دیگه به کیس وصل کردم و با اون موس رفتم Device manager و اونجا دیدم که دو تا شاخه برای USB Human Interface Devices باز شده و کنار دومی(پائینی)علامت زرد رنگ احتیاط وجود داره.که با راست کلیک و رفتن به پروپرتیسش دیدم که نوشته This Device can not start error code 10
بنظر شما این چه معنی داره؟آیا میتونه ریشه مشکل را نشون بده؟

afceaglee2013
04-03-2011, 02:17
امروز یک نکته جدید در رابطه با مشکلم کشف کردم که شاید برای رفع مشکلم راهنما باشه
بعد بالا اومدن ویندوز که موس کار نکرد (و چراغ زیرش هم خاموش بود)یک موس دیگه به کیس وصل کردم و با اون موس رفتم Device manager و اونجا دیدم که دو تا شاخه برای USB Human Interface Devices باز شده و کنار دومی(پائینی)علامت زرد رنگ احتیاط وجود داره.که با راست کلیک و رفتن به پروپرتیسش دیدم که نوشته This Device can not start error code 10
بنظر شما این چه معنی داره؟آیا میتونه ریشه مشکل را نشون بده؟

سایت مایکروسافت برای حل مشکلا ارور 10 کلا 3 مورد رو پیشنهاد کرده البته این در حالتیه که قطعه مشکل سخت افزاری نداشته باشه
1-آپدیت درایور خود قطعه از سایت مایکروسافت(روی اسم قطعه راست کلیک کرده و properties رو انتخاب کنید و دکمه ی Update Driver و سپس گزینه ی Yes رو انتخاب کنید و next رو بزنید) یا از سایت سازنده ی قطعه
2- آپدیت خود ویندوز
3- نصب سرویس پک 3 برای ایکس پی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

afceaglee2013
04-03-2011, 02:30
حذف به دلیل ارسال بیش از یک بار ان هم به دلیل مشکل اینترنتی :31:

afceaglee2013
04-03-2011, 02:40
حذف به دلیل ارسال بیش از یک بار ان هم به دلیل مشکل اینترنتی

Dariushtanha
04-03-2011, 15:31
سایت مایکروسافت برای حل مشکلا ارور 10 کلا 3 مورد رو پیشنهاد کرده البته این در حالتیه که قطعه مشکل سخت افزاری نداشته باشه
1-آپدیت درایور خود قطعه از سایت مایکروسافت(روی اسم قطعه راست کلیک کرده و properties رو انتخاب کنید و دکمه ی Update Driver و سپس گزینه ی Yes رو انتخاب کنید و next رو بزنید) یا از سایت سازنده ی قطعه
2- آپدیت خود ویندوز
3- نصب سرویس پک 3 برای ایکس پی

ویندزوم سرویس پک 3 و آپدیته.پس میمونه آپدیت درایور خود قطعه،که باید عرض کنم جدیدترین درایور موس را از وبسایت سازنده‌اش دانلود و نصب کرده‌ام ولی مشکل همچنان وجود داشت پس این مورد هم منتفیه.
تنها مورد باقیمانده آپدیت از سایت ماکرسافته که اینو بلد نیستم.روشی که شما گفتین امکانپذیر نیست چون پس از راست کلیک روی شاخه Human Interface Devices و رفتن به گزینه پروپرتیس مستقیما گزینه Update Driver وجود نداره بلکه اول بایست روی سربرگ Driver برویم و در پنجره باز شده در زیر پنجره روی گزینه Update Driver کلیک کنیم.بعد در اینجا چیزی برای Yes مستقیم زدن وجود نداره!بلکه 3 تا گزینه هست که باید اول یکی را انتخاب کنیم.که من نمیدونم کدوم یکی را انتخاب کنم تا به سایت ماکروسافت کانکت بشه و درایور لازمه را دانلود و نصب کنه.لطفا جزئی تر راهنمائی کنید:41:

afceaglee2013
04-03-2011, 20:01
Update Driver رو که میزنید تو پنجره ی باز شده گزینه ی اولی "Yes This time only" رو انتخاب کنید و next رو بزنید و ...
از device manager و بخش USB mass storage (یه همچین چیزیه) گزینه ای که ماوس رو اون نصب میشه رو هم (اگه پیدا نکردید کدومه همه رو) آپدیت کنید

ماوس رو رو یه سیستم دیگه تست کردین ؟ بهتره حداقل 2-3 روزی رو یه سیستم سالم تست کنید اگه اونجا هم مشکل داشت معلوم میشه که خود ماوس مشکل داره و کاری نمیشه کرد اگه نه که تحقیق و بررسی رو ادامه بدید:46:

Dariushtanha
04-03-2011, 22:16
خیلی ممنون از پاسخ و پیگیریت دوست خوبم
ولی وقتی Next را میزنم به اینترنت و سایت ماکروسافت کانکت نمیشه که بخواد درایور لازم را بگیره!
فقط دوباره ویندوز را میگرده و طبیعیه که یا درایور جدیدی پیدا نکنه و یا مجددا همون درایوری که داره را دوباره نصب کنه.
شما گفتین باید از وبسایت ماکروسافت درایور جدید را بایست بگیرم...
گزینه USB mass storage هم وجود نداره شاید منظورتون Universal serial Bus controllers است که در این صورت هم همون مورد فوق‌الذکر در موردش صدق میکنه و درایور جدیدی نمیتونه از سایت ماکروسافت بگیره و ...
من یک ویندوز دقیقا عین همین ویندوز که موس در آن مشکل داره رو سیستمم دارم که اونجا موس بدون مشکله.لذا ایراد سخت‌افزاری منتفیه.

afceaglee2013
06-03-2011, 14:11
در update driver حالت خاصی نداره که از روی صفحه متوجه وصل شدن به سرور مایکروسافت بشید فقط از روی مودم میشه متوجه شد که سیستم از اینترنت استفاده میکنه .. به هر حال این طور که معلومه مایکروسافت هم درایور جدیدی نداره و درایور هاتون بروز هستن.

این ماوسی که مشکل داره میشه مدلشو بفرمایید. چند دکمه ایه ؟ ماوس خاصیه ؟
به این خاطر این سوال رو میپرسم که چون شما گفتید با این ویندوز و با یه ماوس usb دیگه هیچ مشکلی پیش نمیاد و از طرفی این ماوس که تو این ویندوز مشکل داره تو ویندوز دیگه که در همین سیستم نصبه هیچ مشکلی نداره
یعنی
در ویندوز فعلیتون وقتی یک ماوس usb دیگه رو امتحان میکنید و هیچ مشکلی نداره میشه گفت ویندوز و سیستم سالمن (1)
ماوستون رو در ویندوز دیگه ای که روی همین سیستم هم هست امتحان کردید و مشکلی نداره(2)
اگه (1) و (2) رو در نظر بگیریم میشه گفت ماوس ، ویندوز و سیستمتون سالمن ولی با این حال باز هم مشکل پیش میاد این 2 حالت داره یا ماوس شما یک ماوس متفاوته مثلا یه ماوس تخصصیه یا اینکه تست هایی که انجام دادید ناقصه و با عجله انجام شده چون نتیجه ها کاملا بر ضد هم هستن . از طرفی سیستم و ویندوز و ماوس سالمن و از طرفی مشکل وجود داره ...

Dariushtanha
06-03-2011, 15:00
بله موس نیمه تخصصیه.با برند و A4TECH و سری Run on shine و مدل X5-70MD
من فکر می کنم درایور اختصاصی این موس که با CD همراه موس عرضه شده و برای افزایش کارائی موس از جمله مدیریت دکمه های اضافه اش است با یکی از برنامه های موجود در این ویندوزم کانفلیکت داره...:41:

afceaglee2013
07-03-2011, 14:24
اونیکی ویندوز درایورشو نصب کردید ؟ شاید مشکل از درایورش باشه ! ..
ببینید اگه گزینه ی Roll Back (پایین update Driver) فعاله اونو هم بزنید اگه درایور ماوس با برنامه ای مشکل داشته باشه شاید حل بشه :31:

Dariushtanha
07-03-2011, 17:50
ولی در ویندوز دومم علیرغم نصب درایور موس ،مشکلی وجود نداره...:41:
نکته جدید اینکه وقتی ویندوز بالا میاد و موس کار نمی‌کنه با موس دیگه‌ای که دارم را وصلش میکنم و میرم توی قسمت device manager می‌بینم کنار قسمت
Human Interface devices علامت زرد رنگ احتیاط داره.وقتی راست کلیک و پروپرتیس می‌گیرم در سربرگ General پنجره باز شده در قسمت Device status نوشته که این قطعه نمیتونه درست کار کنه و ارور کد 10 داده.وقتی روی همین آیتم Human Interface devices راست کلیک و Update Driver را میزنم و در ادامه کار گزینه
Don't search.I will choose the driver to install را انتخاب می‌کنم درایور موجود در ویندوز را شناسائی و به اصطلاح آپدیت میشود و مشکل رفع میشه و موس کار می‌کنه!
فکر می‌کنید مشکل از کجاست؟!

ebicross
09-03-2011, 10:32
ببینید خطای 10 که داده دلایل مختلفی داره. یکیش Recognize نبودن ماوس به دلیل تداخل در IRQ و یا مشکل درایور در رجیستری هستش.

برای اولین قدم درایور ماوس روکاملا Unistall کنید و ازش استفاده نکنید.
سیستم رو ریست کنید و در Bios گزینه ی Restore Default رو با F5 اجرا کن و بعد برو USB Mouse و USB Keyboard رو فعال کن.
بعدش با F10 تنظیمات رو ذخیره کن و بعد قبل از روشن شدن سیستم ماوس رو خارج کن.

بعد از روشن شدن سیستم کلیدهای Alt + Shift سمت چپ رو با Num Lock بزن و پیغام رو Yes کن.
حالا میتونی با اعداد ماشین حسابی ماس رو کنترل کنی. اینتر کلیک و + راست کلیک میکنه.

حالا این سختی رو تحمل و کارهای زیر رو مو به مو انجام بده.
خوب دقت کن و کارهایی که میگم رو انجام بده:

روی my Computer راست کلیک کن و به Properties برو.
اونجا Advanced System settings رو بزن.
از همون سربرگی که میده از پایینش Environment Variable رو بزن.
در بخش دوم یعنی System Variable کلید new رو بزن.
در بالا بنویس DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES و در پایین بنویس 1 و ok کن.

حالا به Device Manager برو و از بالا در view گزینه ی Show Hidden Device رو بزن.
سخت افزارهای جدیدی باز میشه.
حالا تمام Universal Serial Bus controllers که کمرنگ هستند (توجه کن کمرنگ باشن) رو Unistall کن.

(در تمام مراحل نباید اون دستگاه مورد نظر یعنی ماوس به سیستم متصل باشه.)

بعدش سیستم رو ریست کن و بزار روشن شه. وقتی ویندوز بالا اومد ماوس رو به سیستم وصل کن و منتظر بمون درایورش رو خودش شناسایی کنه.

فکر میکنم مشکلتون حل بشه.

(تمام اینها در صورتی هستش که ماوس سالم باشه و اشکال از ویندوزتون باشه)

Dariushtanha
09-03-2011, 17:04
همونطور که میدونید در ویندوز XP اولم این مشکل وجود داره و در ویندوز دومی ویندوز 7 این مشکل را ندارم.
آیا این دستوراتی که دادین در ویندوز XP هم کارآئی داره؟
ضمنا منظورتون از Uninstall کردن درایور موس چیه؟آیا اون برنامه ای که روی Cd موس ارائه شده که با نصبش میشه کارائی دکمه های
اضافی موس را تغییر داد را Uninstall کنم یا در Device Manager بروم و Human Interface devices را آنیستال کنم؟

ebicross
09-03-2011, 22:47
بله این روشها عمومی هستند ولی برای ویندوز XP روی My Computer راست کلیک کنید و به سربرگ Advanced برید و بقیه فرقی نداره.
Unistall هم باید درایور زیر مجموعه ی بخش Mice and other pointer device در Device manager رو حذف کنید.

Dariushtanha
10-03-2011, 02:51
ببینید خطای 10 که داده دلایل مختلفی داره. یکیش Recognize نبودن ماوس به دلیل تداخل در IRQ و یا مشکل درایور در رجیستری هستش.

برای اولین قدم درایور ماوس روکاملا Unistall کنید و ازش استفاده نکنید.
سیستم رو ریست کنید و در Bios گزینه ی Restore Default رو با F5 اجرا کن و بعد برو USB Mouse و USB Keyboard رو فعال کن.
بعدش با F10 تنظیمات رو ذخیره کن و بعد قبل از روشن شدن سیستم ماوس رو خارج کن.

بعد از روشن شدن سیستم کلیدهای Alt + Shift سمت چپ رو با Num Lock بزن و پیغام رو Yes کن.
حالا میتونی با اعداد ماشین حسابی ماس رو کنترل کنی. اینتر کلیک و + راست کلیک میکنه.

حالا این سختی رو تحمل و کارهای زیر رو مو به مو انجام بده.
خوب دقت کن و کارهایی که میگم رو انجام بده:

روی my Computer راست کلیک کن و به Properties برو.
اونجا Advanced System settings رو بزن.
از همون سربرگی که میده از پایینش Environment Variable رو بزن.
در بخش دوم یعنی System Variable کلید new رو بزن.
در بالا بنویس DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES و در پایین بنویس 1 و ok کن.

حالا به Device Manager برو و از بالا در view گزینه ی Show Hidden Device رو بزن.
سخت افزارهای جدیدی باز میشه.
حالا تمام Universal Serial Bus controllers که کمرنگ هستند (توجه کن کمرنگ باشن) رو Unistall کن.

(در تمام مراحل نباید اون دستگاه مورد نظر یعنی ماوس به سیستم متصل باشه.)

بعدش سیستم رو ریست کن و بزار روشن شه. وقتی ویندوز بالا اومد ماوس رو به سیستم وصل کن و منتظر بمون درایورش رو خودش شناسایی کنه.

فکر میکنم مشکلتون حل بشه.

(تمام اینها در صورتی هستش که ماوس سالم باشه و اشکال از ویندوزتون باشه)
استاد عزیز:
تمام دستورات شما را مو به مو انجام دادم(ولی پدرم دراومد خیلی سخت و کلافه کننده بود:24:)
ولی در آخرین مرحله که ویندوز بالا اومد و موس را به درگاهش پشت کیس وصل کردم ویندوز Found new hardware نداد و موس( بعد از شنیده شدن صدای کانکت شدن به سیستم )بلافاصله کار کرد!
حالا سیستمم رو تست است
امیدوارم دیگه مشکل حل شده باشه و زحمت را کم کنم

Dariushtanha
11-03-2011, 00:42
نه....بازم مشکل وجود داره ...بازهم ....
دیگه دارم دیوانه میشم...:41::37::45::34::blink::grrr:

ebicross
11-03-2011, 08:18
زمانیکه درایور رو آنیستال کردید یک تیک داره که از شما میپرسه از هارد دیسک فایلهای درایور رو پاک کنم یا نه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر این گزینه رو تیک نزده باشید تمام کارهای بالا رو که کردید به تاثیر میشه چون درایور دوباره با ریست کردن نصب شده.
با توجه به اینکه گفتید Found New Hardware نداده.

Dariushtanha
11-03-2011, 12:57
برای من این گزینه را نداشت که بخوام تیکش را بزنم

ebicross
12-03-2011, 23:14
بایوس رو دیفالت کردین؟ اگر ممکنه آپگرید کنید.
اگر نشد در استارت بنویسید System information و در محیط برنامه Ctrl+S رو بزنید و بعد فایل رو ذخیره کنید و با زیپ فشرده کنید و برام بفرستید. (در حالیکه ماوستون نصبه)

Dariushtanha
13-03-2011, 01:42
بایوس رو دیفالت کردین؟ اگر ممکنه آپگرید کنید.
اگر نشد در استارت بنویسید System information و در محیط برنامه Ctrl+S رو بزنید و بعد فایل رو ذخیره کنید و با زیپ فشرده کنید و برام بفرستید. (در حالیکه ماوستون نصبه)
بایوس را دیفالت کردم ولی بعیده مشکل از بایوس باشه چرا که موس با ویندوزهای دیگه‌ام هیچ مشکلی نداره.
استاد عزیز در محیط ویندوز XP که نمیشه در استارت چیزی نوشت!
منم هم در XP هستم و با این ویندوز مشکل دارم...

ebicross
14-03-2011, 09:40
همش فکر میکنم توی انجمن ویندوز 7 هستم. : دی
شما به All Program- Accessiories - system tools و سپس System information برید.

Dariushtanha
14-03-2011, 12:24
بفرمائید استاد:

ebicross
15-03-2011, 11:37
بفرمائید استاد:
اون استاد رو نگین من خیلی راحتترم. اسمم ابی هستش. :46:

ماوس رو قطع کنید و درایور رو Unistall کنید و بعد فایل amouse.inf رو در درایور ویندوز پیداو حذفش کنید.
بعدش سیستم رو ریست کنید ببینید درست میشه.
درایورش روی سیستموت هنوز نصبه با اینکه پاک کردین.

Dariushtanha
15-03-2011, 18:47
اینکار را انجام دادم ولی با این کار در واقع برنامه اختصاصی موس را که با CD همراهش ارائه شده و برای افزایش کارآیی و کار با دکمه‌های اضافه موس هستش ،از کار انداختم.با توجه به اینکه موس در ویندوز‌های دیگه مشکلی نداره پس قطعا این فایل که پاکش کردم
مشکل زا نیست چرا که همین فایل در ویندوز دومم داره کار خودش را بدرستی انجام میده.مشکل از چیز دیگه‌ایه...

ebicross
16-03-2011, 23:41
خب منم چیزی که میخوام همینه که از درایور ماوس چیزی باقی نمونه.

ببینید دو حالت بیشتر نداره. یا ماوس خرابه و یا درایورش مشکل داره.
ماوستون که میگین خراب نیست. پس باید مشکل رو توی درایور پیدا کرد.
من میخوام حالتی رو ایجاد کنم که انگار یک سیستم که همین الان روش ویندوز نصب شده رو شما ماوس بهش وصل کنید.
اما با وجود اینکه تمام درایورها رو هم پاک کردین باز هم مشکل وجود داره.
اگر این سیستم؛ سیستم خودم بود شاید بیشتر ریسک میکردم و فایلهای بیشتری رو حذف میکردم، اما چون نمیخوام این ریسکها باعث مشکل بشه نمیتونم چیزی پیشنهاد بدم که ریسکی باشه.
اگر نه کنترلرهای زیادی توی سیستم هست که میتونه دخیل باشه ولی حقیقتش اینه که من نمیخوام اینها رو پیشنهاد کنم.
راه حل مشکلتون حذف تمام مسیرهای رجیستری، درایورهای مرتبط، فایلهای تنظیم کننده مثل iniها و حذف تمام Device Driverهای مرتبط هستش.
یکی از اینها مشکل رو رفع میکنه. خیلی کلیه و به نظرم خودتون دنبالش برید.

Dariushtanha
17-03-2011, 04:02
دوست عزیزم
توجه به این نکته که این موس در ویندوزهای دیگه (یکی دقیقا عین همین ویندوز که موس توش مشکل داره و دیگری ویندوز 7) هیچ مشکلی نداره فرضیه شما را مبنی بر اینکه یا موس خرابه و یا درایورش مشکل داره،باطل می‌کنه.به نظر من مشکل کانفلیکت است...اما چی با چی تداخل داره و مشکل بوجود میاره را بایست پیدا کنیم...:41:

Dariushtanha
11-04-2011, 16:50
اساتید لطفا نظر بدین...

saleh1990
20-11-2013, 18:50
سلام به دوستان عزیز
من یه لپتاب msi دارم که دوساله باهاش کار میکنم!
یه مدت که موسم درست کار نمیکنه اولا قطع میشد دوباره وصل میشد
ولی الان کلا قطع میشه یا حرکت نمیکنه یا usb device not recognized
ویندوز عوض کردم درست نشد و درایواشو آپدیت کردم نشد !
موسو سیستم دیگه امتحان کردم سالمه ! پورتام هم هیچ مشکلی ندارن یعنی اگه فلش یا هارد بهشون وصل میکنم مشکلی ندارن !
لطفا کمک کنید!

mohmadd
16-12-2013, 15:42
سلااام- من ماوس قدیمی دارم الانم داغونم کرده و دکمه باید اینقدر فشار زور بزنید باز نمیشه دوباره فشاارر بدید هم راحتم نمیکنه - و طرفی کسی پولش بمن نمیده خرج کنم بابام میگه متاسفم -ضربه مالی دارم - وطرفی خانواده مالی ازاد ندارن خرجش زیادن از بیماریای تا خوردن- من بیچاره ام بی پول - کسی دوست دارد کمک برادر مومن کند ثواب زیادی داره باور کنید زیاد اگه باور نداری سرچ کن ثواب خدمت به برادر ---خب خواستم هرکی ماوس اضافه داره برام ارسال کنه - الانم ماوس باز شده باز اذیت انجامش میدم - اگه دارین اگه دلتون میخواد هدیه ناقابل برایمان بفرستین -توجه کنید تشکر و قدردانی و از صمیم قبلم فراموش نخواهیم کرد . . در صورت خواستید به ایمیل من تماس داشته باشد .mohmadd6852@mailfa.com

ali_phd71
16-09-2016, 09:48
سلام دوستان
یه موس بی سیم a4tech دارم وقتی موس رو تکون میدم میره بالا سمت چپ و از اونجا تکون نمیخوره ولی کلیک راست و چپش جواب مبده..باطریشم 100 درصد شارژ داره..
کامپیوتر هم ریستارت کردم درست نشد...مشکلش چیه؟
با تشکر