PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست مشاوره برای خرید DVD RW تا 35-30 تومن !

shab_2008
19-02-2011, 18:39
سلام دوستان.

آقا امروز DVD RW من بعد از سه سال به فنا رفت!:31:

خلاصه ...

قصد خرید یه DVD RW دارم که موندم از بین این همه برند چی و چه مدلی بخرم!

خواهشا یه مدلی معرفی بفرمایید که هم از نظر دوام لنز مشکلی نداشته باشه و هم درش زود خراب نشه!

ممنون

Ali*Reza
19-02-2011, 19:12
به نظر من برند Pioneer انتخاب مناسبیه.

shab_2008
20-02-2011, 09:17
ممنون دوست عزیز

دوست عزیز ASUS چطوره ؟

masoodregister
20-02-2011, 09:34
HP DVDRW 1270i 24X SATA = 32 تومن

mohsenfhm
20-02-2011, 09:58
به ترتيب

ASUS
PIONEER
HP
LITEON
SONY
LG
SAMSUNG

Ali*Reza
20-02-2011, 14:04
به نظر من Asus , Pioneer هردو خوبن ، من هردو رو داشتم و از Pioneer بیشتر راضیم.

shab_2008
20-02-2011, 21:35
ممنون از راهنمایی تمامی دوستان.

دوستان اگه بودجه رو 40 تومن کنم میتونم یه Plextor بخرم؟

ممنون

meisam317
20-02-2011, 22:58
pioneer همش خوبه
asus lite on hp بعضی مدلهاش خیلی خوبن باید تحقیق بکنی . معمولا مدلهای کمیابتر و کمی گرونتر

Erfan.
20-02-2011, 23:07
HP مناسبه و مشکلی نداره...

ولی من تعریف Plextor رو شنیدم که میگن بهترینه...

alireza2121
01-04-2011, 19:20
سلام
pioneer

ali_ir_bsd
01-04-2011, 23:19
سلام به همگی

از دوستان قدماء متخصص مثا آقا وحید کیوان ...

میشه تخصصی به ما توضیح بدن که چرا Plextor گرونه واقعا از لحاظ فنی چیزی داره که از ما بقی متمایزش می کنه .

نظر شخصی خود بنده LITEON iHAS524 و نه pioneer هیچ کدام بدرد نمی خورن شاید قدیما خوب بودن ولی الان نه .

فعلا SAMSUNG گزینه خوبیه و چاره ایی نیست .

xzero
02-04-2011, 11:48
من این بنچمارکها رو میزارم تا دوستان خودشون بسته به کاربردشون بهترین برند و مدل dvd/wr رو انتخاب کنن :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nitro
02-04-2011, 12:06
به هیچ عنوان Samsung و LG نگیر که زود به فنا میره
Sony های جدید هم خیلی جالب نیستن
پیشنهاد من Asus هست (عین اسب کار می کنه برات)
برند های خوب دیگه ای هم هست مثل HP، Liteon، Pioneer، Plextor
تقریبا همشو کار کردم باهاشون (به جز Plextor)

---------- Post added at 12:06 PM ---------- Previous post was at 12:02 PM ----------

این چیز هایی که بالا بصورت آمار نوشته شده فقط در حد همون آمار کلیه
اما خراب شدن هد، خراب شدن موتور، خراب شدن در ، ضعیف شدن ، خوندن دیسک های کثیف ، عمر مفید و ... چیزهایی هستند که تو عمل مشخص میشن نه تو این آمار ها

xzero
02-04-2011, 19:46
Sony های جدید هم خیلی جالب نیستن
پیشنهاد من Asus هست (عین اسب کار می کنه برات)
برند های خوب دیگه ای هم هست مثل HP، Liteon، Pioneer، Plextor
تقریبا همشو کار کردم باهاشون (به جز Plextor)

---------- Post added at 12:06 PM ---------- Previous post was at 12:02 PM ----------

این چیز هایی که بالا بصورت آمار نوشته شده فقط در حد همون آمار کلیه
اما خراب شدن هد، خراب شدن موتور، خراب شدن در ، ضعیف شدن ، خوندن دیسک های کثیف ، عمر مفید و ... چیزهایی هستند که تو عمل مشخص میشن نه تو این آمار ها

درسته عزیز اون بنچمارکهایی که گذاشتم تست کارایی بود نه عمر مفید !
LG و SAMSUNG رو با شما موافقم !
PLEXTOR که تقلبیش با بردهای چینی ATAPI خیلی زیاد شده و اگه کسی قصد خرید این برند رو داره باید از جای مطمئن خرید کنه!

ASUS هم بد نیست ولی از اونجایی که چند ماه پیش با یه مدل 24X این برند کار کرده بودم و بعد 2-3 ماه درش خراب شد زیاد توصیه نمیکنم!

PIONEER هم تقلبی داره و باید از جای مطمئن خرید کرد !

با LITE ON خودم کار نکردم ولی اونایی که باهاش کار کردن ازش راضی بودن و تو این چند ماه اخیر خوب کار کرده!

HP هم مدل 24X خودم دارم و تو این 1 سال مشکلی باهاش نداشتم!

حالا انتخاب با خودتونه !

M A M M U T
02-04-2011, 20:01
من دوتا تا حالا lg به فنا دادم.....در کل افتضاحه....
الان هم یه lite on دارم مشکلی نداره....البته اون اولا یکم با رایت دی وی دی مشکل داشتم که فکر کنم اشتباه خودم بود:دی

HORROR
02-04-2011, 20:23
منم3-4 ساله یه مدل SONY DVD RW DRU-830A دارم مشکلی نداره... فابل توجه اون دوستمون که گفت عین اسب کار میکنه...اینیکی عین خر کار میکنه!

ali_ir_bsd
03-04-2011, 00:56
باز هم ادله علمی و فنی نیست .

چرا چون من 5 ساله سامسونگ دارم و دیگران هم دارن داره کار می کنه و آخ نگفته ... تا دلت بخوات هم رایت کردیم ...

جدیداش که همکاری سامسونگ توشیبا است خیلی عالیه ...

PLEXTOR که تقلبیش با بردهای چینی ATAPI خیلی زیاد شده و اگه کسی قصد خرید این برند رو داره باید از جای مطمئن خرید کنه!

مثلا از کجا و با چه گرانتی باید بخره .

xzero
03-04-2011, 11:15

منظورم از جای مطمئن جاییه که اگه جنسی که خریداری کردی تقلبی بود بتونی به فروشنده پسش بدی!

توی DEVICE MANAGER ویندوز میشه فهمید DVD/WR اصل هست یا تقلبی!

اگه تقلبی باشه باید اونجایی که با قرمز تو عکس مشخص کردم به جای اسم برند اصلی(hp-plextor) اسمهای دیگه نوشته شده که معروفترینش ATAPI چین هستش !

ali_ir_bsd
03-04-2011, 22:45
ممنون دوست عزیز از راهنماییت .

حقیقتش چی بگم امتحان کردم خیلیها بی اسم بودن جالبه فقط سامسونگه اصلا و أبدا ATAPI نیست و کاملا فقط اسمش نوشته می شه خیلی عجیبه پس یعنی اصله ...

در مورد این چی می گی دوست عزیز

\
Model : ATAPI iHAS524 B
Serial Number : 3524337 208052500360
Revision (Firmware) : AL24
Serial ATA : Yes
Serial ATA Version : 1.0 - (SATA-150)
Support : ATA8-ACS

اخیر این لایتون را بستیم بدک نیست ولی من معتقد هنوز اون کیفیت رایت سامسونگ را نداره خدا و کیلی .

جالبه وقتی Firmware جدید که 27 هستش را انجام بدم پیام ارور می ده می گه برای این اوپتیکال نیست .

happyfeat
03-04-2011, 23:13
نظر من هم plextor هستش واقعا عالی هستش . صدای خیلی کمی هم داره

ali_ir_bsd
05-04-2011, 02:54
با سلام و خسته نباشید به همه دوستان عزیز .

من یه دونه plextor خریدم .

این مدل PLEXTOR DVDR PX-L890SA

خوشبختانه در دایویس منیجر هم دقیقا این رو می نویسه و خبری از ATAPI نیست .

این هم مشخصاتش :

Model : PLEXTOR DVDR PX-L890SA
Serial Number : 3743524333 228046500
Revision (Firmware) : 1.02
Serial ATA : Yes
Serial ATA Version : 1.0 - (SATA-150)
Support : ATA8-ACS

امیدوارم به خواست خدای متعال چیز خوبی باشه .

death_man
06-04-2011, 15:02
باز هم ادله علمی و فنی نیست .

چرا چون من 5 ساله سامسونگ دارم و دیگران هم دارن داره کار می کنه و آخ نگفته ... تا دلت بخوات هم رایت کردیم ...

جدیداش که همکاری سامسونگ توشیبا است خیلی عالیه ...

من الان 2 سال هست که سامسونگ دارم. از هر نظر ازش رازی هستم ولی الان نزدیک به 1 سالی هست که با دیسک Princo مشکل داره. از هر 10 تا فقط یک دیسک میخونه. مشکل دیگه ای باهاش نداشتم

hamidrezaaf
08-04-2011, 21:31
سلام ،
من نیاز به دی وی دی رایتری دارم که تو خوندن سی دی ها خوب باشه و در رایت سی دی هم خوب عمل کند و طول عمر مناسبی داشته باشد . سرعت رایت و چاپ بر روی سی دی برام مهم نیست.

موفق باشید
حمید رضا

ali_ir_bsd
08-04-2011, 22:47
دوست من نظر بعضی از افراد حرفه ایی plextor و سامسونگ خوبه .

نظر شخصی بنده نیز همینه البته plextor گرونه , و سامسونگ نسبت به قیمتش خیلی عالیه .

معروفه که پلکستور مدت عمر مفیدش بیش از بقیه ست .

مارکهای خیلی معروفتر نیز ظاهرا هست که در ایران گیر نمی یات شنیدم .

adamebikarr
30-11-2011, 10:16
به ترتيب

ASUS
PIONEER
HP
LITEON
SONY
LG
SAMSUNG

از LIETEON آشغال تر وجود نداره.

یه توصیه کلی کنم به همه:
هر نوع درایوی که روی درش مارک نداره و فقط رو بدنش نوشته مثلا سونی،لایت آن و... همش تقلبی و اشغاله و اولین اشکال شایع توشون باز نشدن دره و صدای زیاد.
LG هم با اینکه کیفیتش اومده پایین ولی فعلا نسبت به قیمتش خوبه

یه چیز دیگه هم هستش که این بی نام و نشون ها که روی درشون چیزی ننوشته فقط به اسم DVD/RW شناخته میشه

adamebikarr
30-11-2011, 10:22

سامسونگ رو نمی دونم ولی ال جی خودم شخصا به یقین بالای 50 تا رد کردم هیچ کدومش کوچکترین مشکلی نداشته .

yas_6969
30-11-2011, 10:25
منم میگم یکم بیشتر هزینه کن Plextor بگیر خیلی خوبه حدود 40 هزار تومان گارانتی سریر و آواژنگ
من Asus هم داشتم راضی بودم
در ضمن بایوس اینا رو هم آپدیت کنید خیلی خوب میشه تو کارکرد.

Actros
30-11-2011, 10:34
liteon با گارانتی سازگار . ما تو شرکت 20000 تا بستیم 4 تاش برنگشته تا حالا . کی گفته آشغاله ؟ بزرگترین تولید کننده odd دنیاس

amir_t6262
30-11-2011, 10:48
منم از LiteOn راضیم.
البته اصلش نه از اینهایی که بدون جعبه و داخل پلاستیک میفروشند!

Hamed DC
30-11-2011, 13:03
سلام.
نظر دوستان همگی قابل احترم هست و برندهی خوبی رو معرفی کردن.
به نظر من اگر کارتون سنگین هست و میخواین دائما با ODDکارکنین Plextorگزینه بهتری هست.
ولی اگر کارهای معمولی و سبک دارین Litonو مدلهای ارزانتر هم میتونه کار شما رو راه بندازه.

khorvash_110_bz
07-02-2012, 17:57
سلام
ببینید دوستان کلا نمیشه یه نسخه کلی پیچید و گفت که فقط لایتون یا سامسونگ و... . هر درایوی نقاط قوت و ضعف خودشو داره.یکی اپتیکش عالیه ولی مکانیکش افتضاحه و ... .الان دوستانی هستند که کفتند طرف سامسونگ نرو. در صورتیکه من الان 3 ساله سامسونگ TSST یعنی محصول مشترک توشیبا و سامسونگ را دارم بالای 4000 تا دی وی دی باهاش زدم.فعلا که هیچ مشکلی باهاش ندارم. یه لایتون لیبل تگ دار هم دارم که اگه اشتباه نکنم مدلش iHAS524 B هست.بد نیست ولی در رایت به پای این سامسونگ نمیرسه.رایت لایتون اصلا یکدست نیست ولی سامسونگه خیلی یکدست حتی در سرعت 20x برام رایت میکنه.من برای رایت از سامسونگ استفاده می کنم ولی در عوض قدرت و سرعت خوندن دی وی دی در لایتون خیلی بیشتر از سامسونگ است. سامسونگ من یک دی وی دی پر را 7 دقیقه طول میده بریزه تو هارد ولی لایتون 5 دقیقه طول میده. همانطور که میبینید هر درایوی نقاط قوت و ضعف خودشو داره حداقل در این رنج قیمت.جالبه بدونید که حتی پلکستورهای جدید که به قول 90 درصد مردم سلطان کیفیت رایت است هم مثل قدیم هایش نیست. یه مدلی از همین پلکستور اپتیک هیتاچی الجی روش سوار بود!!وقتی اینو خوندم از تعجب شاخ در آوردم! من خودم از سامسونگ خیلی راضی هستم. مدل سامسونگ من SH-S243D هست و محصول توشیبا سامسونگ هست. لایتونم هم خوبه ولی از نظر کیفیت رایت مثل سامسونگ رایت نمیکنه.یکی از مشخصه های قدرت اپتیک دی وی دی رایترها رایت یکدست دی وی دی است یعنی وقتی دی وی دی که رایت شده را از قسمت رایت شده نگاه کنید خطوط کمرنگ و پررنگ نبینید و یکدست باشه.لایتون کمی کمرنگ و پررنگ میشه.لا اقل مال من اینجوریه.نمی خوام الکی تعمیم بدم و بگم همه لایتونها اینجوری هستند. به نظرم الجی و سامسونگ فعلا خیلی بهتر از بقیه مارکهای ریمارک شده و تقلبی که حاصل فضولی چینی های عزیز می باشد، هستند.!

MAHY@R
10-02-2012, 17:35
سونی اون قدیمیهاش داشتم که عالی بود ولی جدیداش مثل اینکه کیفیت قبل رو نداره

سامسونگ هم امتحانشو پس داده برای من واقعا افتضاح بوده از همه نظر

الان لایتون دارم بد نیست ولی فکر کنم HP تو این قیمت از بقیه بهتر باشه

khorvash_110_bz
11-02-2012, 19:54
سونی اون قدیمیهاش داشتم که عالی بود ولی جدیداش مثل اینکه کیفیت قبل رو نداره

سونی های قدیمی عالی بودند. پسر عمه ام هنوز دارتش. عین خر ازش کار می کشه.مرگ نداره.ولی جدیداش افتضاحه.اصلا توصیه نمیشه. در مورد اچ پی هم تجربه بهم نشون داده که لایتون خیلی بهتر از اچ پی است.عمر اپتیک اچ پی ها کوتاه است و زود خراب می شوند.

HORROR
11-02-2012, 20:37
سلام
منم حدود 5 سال میشه که سونی دارم و فقط dvd9 نمیتونه بخونه موتورش ضعیفه! وگرنه همین الآن برم یه موتور روش بندازم باز ردیف میشه( تو خوندن dvdهای معمولی و رایت کردنشون هیچ مشکلی نداره) ولی حیف که دیگه تولید نمیشه کجایی قدیم!:31:
الآنم یه پلکستور زیرپامه:20: با گارانتی آواژنگ ولی نمیدونم چرا dvd9 رو با سرعت 2x رایت نمیکنه ؟؟ فریمور هم آپدیت1.6 هست...وقبلا با سونی 2x رایت میزدم

khorvash_110_bz
13-02-2012, 00:51
سلام
منم حدود 5 سال میشه که سونی دارم و فقط dvd9 نمیتونه بخونه موتورش ضعیفه! وگرنه همین الآن برم یه موتور روش بندازم باز ردیف میشه( تو خوندن dvdهای معمولی و رایت کردنشون هیچ مشکلی نداره) ولی حیف که دیگه تولید نمیشه کجایی قدیم!:31:
الآنم یه پلکستور زیرپامه:20: با گارانتی آواژنگ ولی نمیدونم چرا dvd9 رو با سرعت 2x رایت نمیکنه ؟؟ فریمور هم آپدیت1.6 هست...وقبلا با سونی 2x رایت میزدم

آره واقعا سونی های قدیمی حرف نداشت.! در مورد سدعت 2X هم که دیگه خیلی سرعت پایینی است برای درایو های جدید. الان لایتون های سری جدید دیگه سرعت 4X رو هم از رو رایت دی وی دی معمولی ها برداشتند و سرعت رایتشون از 6X تازه شروع میشه. رو دی وی 9 هم 2X دیگه خیلی پایینه.جدیدا نمیزارن.