PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار نصبي يا پرتابل؟

Hamid Reza
18-02-2011, 21:16
سلام

لطفا در نظر سنجي شركت كنيد و بگيد شما با نرم افزار نصبي موافقيد يا پرتابل؟

من خودم بيشتر نرم افزارهام رو پرتابل استفاده ميكنم به دو دليل
1.سيستم خيلي سبكتر كار ميكنه به نظرم
2.نيازي به سريال و فعال كردن و اين دردسرها نداره

فقط بعضي نرم افزارها رو كه پرتابلش در دسترس نيست نصبش ميكنم
بعضي نرم افزارهام كه اصلا پرتابل نميشه

الان من ياهو مسنجر . تيون آپ . ashampoo burning studio . alcohol 120 و خيلي ديگه از نرم افزارهام رو به صورت پرتابل استفاده ميكنم

ولي خب خيليم با نسخه نصبي موافقن و ميگن پرتابل كارايي نصب رو نداره ولي به نظر من كه زياد فرقي نداره

شمام خواهشا نظراتتون رو اعلام كنيد

با تشكر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Arash4484
19-02-2011, 09:07
من واقعن آینده رو در برنامه های پرتبل میبینم.واز تعداد زیادی از اونها استفاده میکنم.
بخصوص که دایم باید از سیستمهای گوناگونی استفاده کنم و حجم بالایی از اونها رو روی USB دارم.

اما یک توصیه:
اگر از نرم افزار پرتبل استفاده میکنید حتمن پرتبلی باشه که از طرف شرکتش یا سازندهش عرضه شده باشه.
نه اینکه ساخت افراد وصاحبان وبلاگها و سایتهای متفرقه باشه.
بخصوص اگر برنامه مهمی برای شماست.
اگر برنامه ای نسخه پرتبل رسمی نداره پس بهتره از همون نسخه نصبیش استفاده کنید و قید نسخه همراهش رو بزنید.

a6l3i
19-02-2011, 21:37
سلام
ممنون حمیدرضا جان ، به موضوع جالبی اشاره کردی :46:

با ترم افزارهای پرتابل تو سبکی سیستم و راحت تر نفس کشیدنش شکی نیست ، ولی احساس میکنم برنامه ها تو حالت نصبی سرعت بیشتری دارن. البته واسه برنامه هایی مثل massenger ها و کارهای سبک ایده ی خوبیه.
من خودم الآن 176 تا برنامه رو سیستمم نصبه که دیگه داره منفجر میشه :31:
یه بار هم به فکر افتادم بزنم تو خط پرتابل (چون همیشه هارد اکسترنالم باهامه). ولی گفتم اگه این هارده باهام نباشه یا مرخص شه ، میافتم تو هچل . . . این بود که عطا رو به لقا بخشیدم.

هرچند بقول آرش آینده از آنِ پرتابل هاست. که از همین الآن نشونه های شروع این حرکت رو تو خیلی از برنامه ها میشه دید. مثل Xmarks فایرفاکس و RefWork که واسه مدیریت رفرنسهای پروژه ها و مقالات هستش.
وقتی مردم عادت کنن که دیتابیس هاشون رو مجازی استفاده کنن ، دیگه برای خود برنامه ها هم همین روند گسترش پیدا میکنه.

تا حالا نمودار یا گرافی از مقایسه ی سرعت و کارائی بین نسخه های نصبی و پرتابل ندیدم. البته اینترنت رو شخم نزدم و قطعا باید پیداشه. باید مقایسه ی خوبی باشه. کسی دید ما رو بی نصیب نذاره . . .

pesilium
04-06-2011, 21:05
من هیچ دلیلی ندارم برای توضیح دادن اما در کل نصبی رو بیشتر قبول دارم....

resident
04-06-2011, 21:12
جفتش خوبه؛
باید نرم افزارهایی که بدون کاهش امکانات و کیفیت نسخه ی "قابل حمل" وجود دارن رو به صورت "قابل حمل" استفاده کرد؛ و همینطور نرم افزارهایی که مهم هستن و امکانات کاملشون توی نسخه "قابل حمل" وجود نداره رو نصبی استفاده کرد.
اینطوری هیچ چیزی رو از دست نمیدیم؛ هم به ویندوز کمک کردیم، هم توی فضا (هر چند کم) صرفه جویی، هم تمام امکانات لازمه رو داریم.
رای من "نصبی" بود برای حمایتش در مقابل تفکر نرم افزارهای "قابل حمل" همیشه بهتر هستن. درمورد تفکر نرم افزارهای نصبی همیشه بهتر هستن هم که حرف هام توی چند خط بالاتر جواب دادم.
:11:

saeed_2007r
26-05-2012, 18:47
بستگی داره.... برای سیستم شخصیpc از نرم افزار های نصبی استفاده میکنم.ولی اگه لب تاپ داشتم از پورتابل استفاده میکردم..
یا اگر گه گاهی به کافی نت سر میزنم...بعضی از نرم افزاهای مورد نیاز من روشون نسب نیست...مجبور از نسخه پرتابل رو با usb حمل میکنم.

SaЁeD
26-05-2012, 19:34
اینو هم بدونید که کرش کردن و عدم پایداری تو نسخه های پرتیبل خیلی زیاد هست.البته بعضی برنامه ها خوبن.اگه یه نرم افزاری رو هر از گاهی میخواید استفاده کنید یا کم ازش استفاده میکنید از نسخه پرتیبل استفاده کنید و نرم افزارهایی که همه روزه باهاش کار میکنید نسخه ی نصبی اش رو استتفاده کنید.;)

payan_zaman
30-05-2012, 10:25
استفاده از نرم افزارهایی که ذاتا پرتابل هستند هیچ مشکلی ندارد
ولی استفاده از نرم افزارهای پرتابلی که با استفاده از محیطهای شبیه سازی همانند tinnyapp یا spoon Studio درست شده اند در بسیاری از موارد دچار باگ و اختلال در روند کاری نرم افزار می شود. به نظر من استفاده از اینگونه نرم افزارها در برخی از موراد اصلا پیشنهاد نمی شود به تجربه دیدم که باعث حتی دیگر نرم افزار اصلی به درستی نتواند بر روی سیستم نصب شود

Thor God
17-08-2012, 21:38
براي من كه هميشه با كامپيوتر و جديدا لپ تاپ كار مي كنم برنامه هاي نصبي بهتره و بيشتر استفاده مي كنم !
ولي بعضي اوقات كه هارد اكسترنال داريم و به جاهاي مختلف سفر مي كنيم يا لپ تاپ نداريم بهتره كه از برنامه هاي پر تابل استفاده كنيم !
در ضمن به نظرم برنامه هاي پر تابل اون كارتايي برنامه هاي نصبي رو ندارن و نسخه هاي كوچك تر و با طراحي كلي از برنامه هستم!

shabnam1986
21-04-2013, 20:34
استفاده از نرم افزارهایی که ذاتا پرتابل هستند هیچ مشکلی ندارد
ولی استفاده از نرم افزارهای پرتابلی که با استفاده از محیطهای شبیه سازی همانند tinnyapp یا spoon Studio درست شده اند در بسیاری از موارد دچار باگ و اختلال در روند کاری نرم افزار می شود. به نظر من استفاده از اینگونه نرم افزارها در برخی از موراد اصلا پیشنهاد نمی شود به تجربه دیدم که باعث حتی دیگر نرم افزار اصلی به درستی نتواند بر روی سیستم نصب شود

میشه بیشتر توضیح بدین؟

payan_zaman
23-04-2013, 14:27
میشه بیشتر توضیح بدین؟

عموما این نرم افزارها یک مجیط مجازی جهت اجرای برنامه ایجاد می کنند کاری شبیه برنامه های شبیه ساز سیستم مثل vmware - مثلا بانک رجیستری و... را شبیه سازی می کنند و برنامه را در درون خود اجرا می کنند میشه گفت بیش از 20 درصد موارد با مشکل در اجرا مواجه میشند . معرف ترین این نرم افزارها هم spoon studio هست که قیمت خیلی بالاهی هم داره شخصا چند تا برنامه با این نرم افزار پرتابل کردم که در برخی از سیستم ها با پیام های خطا مواجه می شد

5ive
25-05-2013, 23:52
تا اینجا دوستان همه ویژگی های خوبی بیان کردن.....وچیز خیلی مهم البته از نظر من فعال شدن 1سری قسمت ها در بعضی برنامه ها هست که فقط با نصب کامل فعال میشه

mmahnazz
27-05-2013, 08:11
به نظر من وقتی از نرم افزاری به طور دائم استفاده می کنیم دلیلی نداره از پرتابل استفاده کنیم و بالعکس وقتی خیلی کم به نرم افزاری نیاز داریم بهتره از نسخه پرتابلش استفاده کنیم

سعید1400
30-06-2013, 12:42
نرم افزار هایی مثل مرورگر مورد استفاده و مسنجر و...رو باید پرتابل داشته باشی تا وقتی جایی میری بتونی ازش استفاده کنی
ولی نرم افزار های بزرگ تر مثل افیس و... رو که من پرتابلشونو ندیدم رو باید نصب کرد