PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید سیستم جدید تا 550

peaceful1
18-02-2011, 16:01
به نظر شما این مشخصات مناسبه؟!

mainboard: 890GX Extreme4 200
Processor: phenom II X4 965 180
ram:2*2GB 1333 kingmax 50
case: GREEN orbit 60
power: GREEN GP535A 60
قیمت رو درست نوشتم؟!
راستی میتونم پاور نگیرم و از پاور گرین 430 وات قبلیم استفاده کنم؟!
نظر شما درباره phenom II X6 1055T چیه؟! اگه پاور مناسبه میتونم به جای خرید پاور این پروسسور رو بگیرم
بعد یه سوال دیگه این مادربرد برای این پروسسسور مناسبه یا مادربرد ساده تر بگیرم بهتره؟!(هدر دادن پوله؟!)
ممنون

pasargadd
18-02-2011, 16:19
این هارو تغییر بدین.
cpi:x6 1055t=190
cooler:green bufalo=19
mb:asrock 890gm pro=120
power:green 530aeu=65
اگر در اینده قصر ارتقا خرید گرافیکواور ندارین پاورتون کافیه.

mersoft
18-02-2011, 16:24
قیمت رو درست نوشتم؟!
قیمت مادربرد 180 هزارتومان است.

راستی میتونم پاور نگیرم و از پاور گرین 430 وات قبلیم استفاده کنم؟!
بله بهتره همین کار را انجام بدی.

بعد یه سوال دیگه این مادربرد برای این پروسسسور مناسبه یا مادربرد ساده تر بگیرم بهتره؟!(هدر دادن پوله؟!)
یکم ارزانتر انتخاب کنی میشه بیشتر روی پردازنده هزینه کرد مثلن اینطوری:

CPU:AMD Phenom2 X6 1090T BE=268
MB:ASRock 890GX Extreme3=160

کاربرد سیستم چه خاهد بود؟ با همین گرافیک آنبورد کار میکنی یا کارت گرافیک اضافه میشه؟

peaceful1
18-02-2011, 17:21
بیشتر آفیس و اینترنت هست تا حدی هم تبدیل فرمت و نرم افزار های عمرانی .
منظورتون 890GM Pro3 هست من 890GM Pro نتونستم پیدا کنم اگه اونی که میگمه واقعا 120 تومنه؟!
میگم این پاور هم به نظر خوب میاد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pasargadd
18-02-2011, 17:37
بله pro3 با قیمت 120.
پاور هم 530aeu=65
535b هم فکر نمیکنم دیگه تولید بشه.

peaceful1
18-02-2011, 17:44
فقط یه مشکل با این برند دارم اینه که مشخصات سایتش با اونی که تو عکس هست همخونی نداره:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](m).jpg
الان تو این عکس 6 تا USB داره دو تا USB 3 , وesata و...
دو تا ورودی شبکه گفته ...
بلاخره کمی فرق داره
به نظر شکل درستتر از مشخصات نوشتاری هست
درسته؟!

pasargadd
18-02-2011, 17:59
منظورتونو متوجه نمیشم.
بله یدونه پورت شبکه داره.

peaceful1
18-02-2011, 18:02
مثلا نوشته یه پرت USB3.0 ولی تو شکل دو تا هست
یا نوشته دو تا شبکه ولی تو شکل یکی هست
همخونی نداره
راستی قیمت این دو پروسسور رو دارید:
AMD Phenom II X6 1090T
AMD Phenom II X6 1070T

pasargadd
18-02-2011, 18:35
بله این اشتباهات پیش میاد.
حدودی:
220
260
پیشنهاد میکنم این مادربردو بردارین.

masoudtr
18-02-2011, 18:37
بله این اشتباهات پیش میاد.
حدودی:
220
260
پیشنهاد میکنم این مادربردو بردارین.
ازراک نخر پشیمون میشی من خودم اینو دارم بدرد نمیخوره

pasargadd
18-02-2011, 18:49
ازراک نخر پشیمون میشی من خودم اینو دارم بدرد نمیخورهمیشه بیشتر توضیح بدین.
مشکلش کجاس؟

peaceful1
18-02-2011, 18:53
میشه کمی بیشتر توضیح بدید

iceweek
18-02-2011, 18:58

چه مشکلی دارید باهاش؟

masoudtr
19-02-2011, 11:58
اولا محل اتصال های یو اس بی و لن و... اش به قدری شله که فکر میکنی با تف چسبوندن یعنی میایی یو اس بی را بکنی تو سوکتش میره عقب و هران میخواد از جاش بشکنه
دوما یک گرافیک انبرد داره که پدرتو در میاره یعنی اکثرا همون انبرده را میشناسه و هر کار کنی غیر فعال نمیشه اگه هم بشه تو بعضی نرم افزار ها میزنه که سیستم کمبود گرافیک داره
سوما درایوهاش که رو سی دی اش است مال ایکس پی نیست و باید از اینترنت بگیری
اکثر مواقع یا ریست میشه یا سیستم قفل میکنه خلاصه تا نخری ندونی
من حتی به کمپانی اش هم ایمیل زدم برا این مشکلاتش
خلاصه هر ارزانی بی علت نیست
قبل از اینکه بخرم همش فکر میکردم چرا اینقدر ارزون تره نسبت به برند های دیگه الان تازه فهمیدم
این مشکل قفل شدن سیستم هم فقط مال همین مادربرده چون با مادربرد دیگه امتحان کردم این مشکل نبود
ضمنا فوق العاده اندازه اش بزرگه که باعث میشه بعدا که میخوای قطعه ای تو سیستمت اضافه کنی اصلا نتونی
من میخواستم یک هارد اضافه کنم مجبور شدم مادربرد را در بیارم

nima_hl
19-02-2011, 15:01
اولا محل اتصال های یو اس بی و لن و... اش به قدری شله که فکر میکنی با تف چسبوندن یعنی میایی یو اس بی را بکنی تو سوکتش میره عقب و هران میخواد از جاش بشکنه
دوما یک گرافیک انبرد داره که پدرتو در میاره یعنی اکثرا همون انبرده را میشناسه و هر کار کنی غیر فعال نمیشه اگه هم بشه تو بعضی نرم افزار ها میزنه که سیستم کمبود گرافیک داره
سوما درایوهاش که رو سی دی اش است مال ایکس پی نیست و باید از اینترنت بگیری
اکثر مواقع یا ریست میشه یا سیستم قفل میکنه خلاصه تا نخری ندونی
من حتی به کمپانی اش هم ایمیل زدم برا این مشکلاتش
خلاصه هر ارزانی بی علت نیست
قبل از اینکه بخرم همش فکر میکردم چرا اینقدر ارزون تره نسبت به برند های دیگه الان تازه فهمیدم
این مشکل قفل شدن سیستم هم فقط مال همین مادربرده چون با مادربرد دیگه امتحان کردم این مشکل نبود
ضمنا فوق العاده اندازه اش بزرگه که باعث میشه بعدا که میخوای قطعه ای تو سیستمت اضافه کنی اصلا نتونی
من میخواستم یک هارد اضافه کنم مجبور شدم مادربرد را در بیارم

سلام

عزیز مشکلاتی که شما میفرمائید برای بنده اصلا قابل قبول نیست

اولا

سوکت لن و یو اس بی با 8 پایه قوی ( به جز پایه های ارتباطی ) به صورت ضرب دری روی برد لحیم شدن و امکان حرکت باکس سوکت به هیچ عنوان وجود ندارد

احتمال میدم مادربرد شما درون کیس درست پیچ نشده و خود بورد در حال حرکت است چون اگر سوکت بخواهد حرکتی که شما میفرمائید را انجام دهد و برد ثابت باشد قطعا pcb خورد میشه

دوما

در setup ، تب advanced ، آپشن Chipset Configuration را انتخاب کنید در پائین صفحه گزینه Surround View به شما اجازه خاموش و روشن کردن گرافیک کارت آنبرد را میدهد

در زمانی که گرافیک کارت آنبرد خاموش باشد به هیچ عنوان هیچ تداخلی در هیچ برنامه ای نخواهید داشت

سوما

متاسفانه درایور ویندوز xp را تا بحال روی این مادربرد نصب نکردم ولی پیگیری میکنم

در خصوص استیبل بودن ، 890gx e3 یکی از بهترین مادربردهائی هستش که تا کنون دیدم ( چه در حالت نرمال چه در حالت آورکلاک )

در حال حاضر تعداد زیادی از این مادبردها را بر روی سرورهای رندر و شبکه نصب کردم و تا بحال حتی یک مورد هم شکایت از ریست یا هنگ نداشته

این مادربرد یکی از گرانترین مادربردها این سری در زمان عرضه بود و در حال حاضر هم با اینکه مدلهای جدیدتر (extreme4) عرضه شده باز هم جزو بردهای گرانقیمت محسوب میشه

دلیل ارزانی این مادربرد در داخل کشور سود کم و انصاف شرکت وارد کننده است نه ارزانی و بی کیفیت بودن مادربرد

در مورد اندازه بزرگ مادربرد هم مسلما بردهای بزرگ نیاز به کیس متناسب دارند و شما حتما از یک کیس نامناسب با عرض کم استفاده فرمودید

در هر صورت اگر سوکت پشت مادربرد شما مشکلی داشته باشه بنده اون را براتون مجانا توسط یکی از نمایندگیهای ازراک درست میکنم

در مورد ریست و فریز شدن سیستم هم اگر برد مشکل فیزیکی پیدا نکرده باشه (جدا شدن هیتسینک از روی قطعات) قطعا مشکل شما در قطعات دیگر مانند رم ، پاور یا گرافیک کارته در صورت تمایل باهام هماهنگ کنید تا قطعه معیوب را براتون شناسائی و مشکل را حل کنیم :11:

peaceful1
19-02-2011, 18:21
امروز رفتم بازار مادربرد 880GXH/USB3رو به قیمت 117 تومن پیدا کردم
پروسسور رو نتونستم به قیمت پیدا کنم
رم هم که به وفوور بود
اگه کسی این دو مدل پروسسور مورد بحث رو با قیمت مناسب سراغ داره لطفا PM کنه
890GX Extreme3 رو نتونستم به قیمت پیدا کنم.
راستی 890GX Extreme4 چنده؟!
کلا فروشگاه برای چیزهایی که میخوام سراغ دارید PM کنید که واقعا ممنون میشم.

farshad.88
19-02-2011, 20:25
اساتید نظرتون درباره این 2 تا مادربورد میخواستم بدونم. کدوم رو ترجیح میدین ؟
ASROCK GMH-LE
ASUS M4N-68T

pasargadd
19-02-2011, 22:54
اساتید نظرتون درباره این 2 تا مادربورد میخواستم بدونم. کدوم رو ترجیح میدین ؟
ASROCK GMH-LE
ASUS M4N-68T
من فکر میکنم کاربردتونو بگین و تاپیک بزنید بهتر دوستان میتونن کمک کنن.

farshad.88
19-02-2011, 23:55
منم تا همین قیمت یعنی 550 تومان یه سیستم میخواستم بخرم.
شامل تمام قطعاتی که داخل کیس هست ( مادر برد و سی پی یو و گرافیک و رم و هارد و پاور و مودم و رم ریدر و دی وی دی رایتر )
بودجه بین 550 تا 600 تومان. واسه استفاده توی خونه. طوری باشه که تا 3 یا 4 سال دیگه کم نیاره. بازی ها رو هم بتونه راحت پشتیبانی کنه
خودم این سیستم رو مد نظر داشتم که از توی تایپیک ها و نظرات دوستان جمع کردم. اما بیرون که میرم قیمت بگیرم گرونتر از قیمتیه که اینجا بچه ها اعلام میکنند.

CPU : AMD PHENOM2 X4 925 = 137

M.B: ASROCK 870 EXTREME3 = 120
RAM: 2*2 G 1333 KINGMAX = 50
VGA:GTS 450 1G EVGA = 165
H.D: SEAGATE 500G =44
ODD: LITEON DVD-RW =25
POWER: GREEN 535A = 60
MODEM: 56KBPS = 8
RAM READER
CASE = 30

جمع کل = 639 اما من می خوام حداکثر 600 بشه

pasargadd
20-02-2011, 00:46
منم تا همین قیمت یعنی 550 تومان یه سیستم میخواستم بخرم.
شامل تمام قطعاتی که داخل کیس هست ( مادر برد و سی پی یو و گرافیک و رم و هارد و پاور و مودم و رم ریدر و دی وی دی رایتر )
بودجه بین 550 تا 600 تومان. واسه استفاده توی خونه. طوری باشه که تا 3 یا 4 سال دیگه کم نیاره. بازی ها رو هم بتونه راحت پشتیبانی کنه
خودم این سیستم رو مد نظر داشتم که از توی تایپیک ها و نظرات دوستان جمع کردم. اما بیرون که میرم قیمت بگیرم گرونتر از قیمتیه که اینجا بچه ها اعلام میکنند.

CPU : AMD PHENOM2 X4 925 = 137

M.B: ASROCK 870 EXTREME3 = 120
RAM: 2*2 G 1333 KINGMAX = 50
VGA:GTS 450 1G EVGA = 165
H.D: SEAGATE 500G =44
ODD: LITEON DVD-RW =25
POWER: GREEN 535A = 60
MODEM: 56KBPS = 8
RAM READER
CASE = 30

جمع کل = 639 اما من می خوام حداکثر 600 بشه
با ایجاد موضوع جدید هم تاپیکه این کاربرو شلوغ نمیکنین و هم به قوانین فروم احترام میزارین.
تاپیک زدن انقدر سخته؟

peaceful1
20-02-2011, 21:32
دوستان با تشکر از راهنمایی های خوب و منطقی که کردید مخصوصا جناب pasargadd
من احتمالا سه شنبه یا چهار شنبه میرم که تهیه کنم.
برای تایید نهایی و اگه فروشگاه با شرایط مناسب دارید خواستم یه بار دیگه چک کنم.
مادربرد میخوام ASRock 890GX Extreme3 بگیرم
پروسسور هم Processor: phenom II x6 1055t
رم 2Gb *2 kingstone
کیس green orbit
فن هم green bufalo=19
هارد و پاور قدیمی 430 وات گرینم رو استفاده میکنم.
متاسفانه نمیتونم هیچ کدوم رو به قیمت پیدا کنم خواهش میکنم کمک کنید.
بعد به اینی که حداقل تا مدتی گرافیک نمیخوام استفاده کنم اگر هم بخوام استفاده کنم فقط از یک گرافیک استفاده میکنم می ارزه این مادربرد سه اسلاته رو بگیرم
مثلا بهتر نیست هزینه کمتر کنم مثلا 117 تومن 880GXH/USB3 بگیرم؟!
راستی Phenom II X6 6-Core CPU Ready یعنی طراحی نشده که شش هسته ایی پشتیبانی کنه؟! و بهتره 4 هسته ایی پشتیبانی میکنه؟!
پس دوستان اگه فروشگاه با اون قیمت هایی کهگفتید سراغ دارید خواهش میکنم PM کنید.

pasargadd
20-02-2011, 22:44
دوست من وظیفست:11:

مادربرد میخوام ASRock 890GX Extreme3 بگیرم
پروسسور هم Processor: phenom II x6 1055t
رم 2Gb *2 kingstone
کیس green orbit
فن هم green bufalo=19
هارد و پاور قدیمی 430 وات گرینم رو استفاده میکنم.

بعد به اینی که حداقل تا مدتی گرافیک نمیخوام استفاده کنم اگر هم بخوام استفاده کنم فقط از یک گرافیک استفاده میکنم می ارزه این مادربرد سه اسلاته رو بگیرم
مثلا بهتر نیست هزینه کمتر کنم مثلا 117 تومن 880GXH/USB3 بگیرم؟!
همه چیز به اسلان مربوط نمیشه قابلیت اور و خنک کنندگی و..
این هم است که فرقه زیادی نداره تقریبا هیچ فرقی نداره وقیمتش هم 135 تا 140 است.
asrock 880g extreme3

راستی Phenom II X6 6-Core CPU Ready یعنی طراحی نشده که شش هسته ایی پشتیبانی کنه؟! و بهتره 4 هسته ایی پشتیبانی میکنه؟!
نه مشکلی نداره و تا 6 هسته ای ساپورت میکنه.

peaceful1
21-02-2011, 18:51
واقعا لطف دارید ممنون انقدر وقت میزارید و راهنایی میکنید. امیدوارم بتونم جبران کنم
اگه درباره MP3 player یا هدفون سوالی داشتید حتما بپرسید در صورت توان حتما جوابگو خواهم بود(متاسفانه تغریبا از همین چیز ها کمی سر در میارم.)
کمی با حوصله بیشتر مشخصاتش رو دیدم میبینم که ASRock 890GX Extreme3 برام بهتره چون:
هرتز گرافیک onboard اش 200 هرتز بیشتره(700 هرتز که میزان خیلی خوبی هست) مدار رگولاتورش میزان فازش دو برابر 10 تا که به نظرم برای همچین سیستمی حداقل میزان برای پایداری سیستم هست مخصوصا حالا که کنترلر رم تو این پلتفورم تو پروسسور هست خوبه که حداقل دو فاز برای رم اختصاص داده شده.
درگاه های خروجیش میزانش بیشتره و دارای SATA 3.0 هست و مادربرد 880 چیپ USB 3.0 اون NEC نیست میترسم شاید بگیرم به مشکل بخوره و فکر کنم اون چیپ ست نتونه بیشتر از 5 گیگابیت رو پشتیبانی کنه.
heat sink هم که خیلی خوبه داره
ممنون همین رو میگیرم به نظر به اختلاف قیمتش می ارزه.

nima_hl
21-02-2011, 20:18
واقعا لطف دارید ممنون انقدر وقت میزارید و راهنایی میکنید. امیدوارم بتونم جبران کنم
اگه درباره MP3 player یا هدفون سوالی داشتید حتما بپرسید در صورت توان حتما جوابگو خواهم بود(متاسفانه تغریبا از همین چیز ها کمی سر در میارم.)
کمی با حوصله بیشتر مشخصاتش رو دیدم میبینم که ASRock 890GX Extreme3 برام بهتره چون:
هرتز گرافیک onboard اش 200 هرتز بیشتره(700 هرتز که میزان خیلی خوبی هست) مدار رگولاتورش میزان فازش دو برابر 10 تا که به نظرم برای همچین سیستمی حداقل میزان برای پایداری سیستم هست مخصوصا حالا که کنترلر رم تو این پلتفورم تو پروسسور هست خوبه که حداقل دو فاز برای رم اختصاص داده شده.
درگاه های خروجیش میزانش بیشتره و دارای SATA 3.0 هست و مادربرد 880 چیپ USB 3.0 اون NEC نیست میترسم شاید بگیرم به مشکل بخوره و فکر کنم اون چیپ ست نتونه بیشتر از 5 گیگابیت رو پشتیبانی کنه.
heat sink هم که خیلی خوبه داره
ممنون همین رو میگیرم به نظر به اختلاف قیمتش می ارزه.

ظاهرا به نکته ظریفی که پاسارگاد گرامی اشاره فرموده بودند توجه نفرمودید :46:

ایشون فرمودند شما این مادربرد را به قیمت حدود 140 تومن تهیه بفرمائید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین مادربرد از نظر طراحی و قطعات 99% با 890gx e3 مشابهت و قیمت کمتری دارد

به دلیل هیتسینک مناسب شما به راحتی میتونید گرافیک آنبرد این مادربرد را 7/24 آورکلاک و استفاده بفرمائید

peaceful1
21-02-2011, 21:10
بله متوجه شدم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
پس به نظر شما 200 هرتز بیشتر clock گرافیک 20 تومن نمی ارزه؟!
البته این طور که تو نت سرچ کردم کمی تو بازی این دو گرافیک نتیجه متفاوت دارند که شامل موارد استفاده من نمیشه. و تو پخش فایل های HD و غیر فرقی ندارند.
فقط این تفاوت اندک گرافیک که وسوسم کرده نمیدونم چکار کنم ولی استدلال شما بزرگواران خیلی منطقی هست.
(گیج شدم)

nima_hl
21-02-2011, 22:15
بله متوجه شدم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپس به نظر شما 200 هرتز بیشتر clock گرافیک 20 تومن نمی ارزه؟!
البته این طور که تو نت سرچ کردم کمی تو بازی این دو گرافیک نتیجه متفاوت دارند که شامل موارد استفاده من نمیشه. و تو پخش فایل های HD و غیر فرقی ندارند.
فقط این تفاوت اندک گرافیک که وسوسم کرده نمیدونم چکار کنم ولی استدلال شما بزرگواران خیلی منطقی هست.
(گیج شدم)

وقتی شما با صرف چند ثانیه میتونید توی بایوس عدد 500 را 700 کنید و بدون هیچ مشکلی از سیستم استفاده کنید بنظرتون میصرفه 20 هزار تومن پول بیشتر بدین که این عدد از اول 700 باشه ؟ :46:

peaceful1
21-02-2011, 22:35
دوستان احتمالا فردا میرم بگیرم اگه توصیه ای دارید حرفی حدیثی فروشگاه مناسبی :11::10:

peaceful1
25-02-2011, 00:50
دوستان من سه شنبه خریدم پروسسور تو بازار نیست مجبور شدم 1075 بگیرم با قیمت 214 تومن
مادربرد هم 880 نبود 890 EXTREME 3 به سختی یکی پیدا کردم 163 تومن
رم هم همونی که فرمودید گرفتم
کیس هم ORBIT
و یه دریایو اپتیکال چند چیز جانبی
یه مبدل PCI بهIDE هم گرفتم که بتونم از یه هارد قدیمی MAXTOR و رایتر PLEXTOR هم استفاده کنم.
خیلی ممنون از راهنمایی های مفیدی که کردید
(مخصوصا از آقا nima_hl و آقای pasargadd)
فقط یک کم نا محسوس صدای فن شنیده میشه(دور فن پروسسور بالا هست فکر کنم مشکل از بایوس هست و با آپدیت حل بشه. )
چون تو تنظیماتش زدم تغییر نکرد.
باز هم ممنون
امیدوارم بتونم جبران کنم.