PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد share کردن

ehso0on
17-02-2011, 14:29
سلام.
خسته نباشید.
من میخواستم ADSL ام رو از طریق لپتاپ شیر کنم و با گوشی ازش استفاده کنم!
به من گفتن از طریق wireless ad hoc ویندوز میشه این کار رو کرد.
ولی من نتونستم... :41:
لطفا کمک کنید :11:

Rahpooyan
17-02-2011, 15:09
omidzone میگه :

برای شیر کردن اینترنت کابلی (مثلاً ADSL) روی وایرلس ، اون هم بدون درد و خون ریزی!! کافیه یک کارت شبکه وایرلس داشته باشین و نیازی به access point یا switch و… نیست. این روش زمانی بدرد میخوره که بخواین گوشی موبایلتون یا لپ تاپتون رو به اینترنت متصل کنید:

>Control panel >Network and Internet>Network and Sharing Center

>Setup a new connetion or network

>Setup a wireless ad-hoc network: Network name : نام دلخواه , Security type: تعیین نوع امینت شبکه , Security key: رمز عبور برای شبکه

بعد از اتمام این مراحل یادتون باشه تیک مربوط به Save this network رو بزنید!

سپس به دوباره Network and Sharing Center برگردین و به این قسمت برید :

Manage network connections (Vista) / Change adapter setting (Seven)

کانکشن مربوط به اینترنت رو انتخاب کنید، به عنوان مثال Local area connection

رایت کلیک کرده و از سربرگ Sharing گزینه Allow other network users to connect through this computer’s Internet connection رو انتخاب کنید. سپس دکمه Setting که اکنون فعال شده را انتخاب کرده و گزینه های زیر را انتخاب کنید:

FTP server, Secure web server ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) , Web server(HTTP)

برای Ip config هم یک ip لوکال انتخاب کنید مثلاً ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱

و در کامپیوتر مهمان ( که قراره به صورت وایرلس به این کامپیوتر وصل بشه!) برای Default gateway هم Ip مربوط به میزبان (۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱) رو انتخاب کنید.

خوب حالا میتونید با کلیک روی آیکون وضعیت شبکه در taskbar ، کانکشن مورد نظرتون رو Connect کنید و پس از که عبارت Waiting for users to connect رو دیدین با کامپیوتر مهمان بهش وصل بشید !

تموم شد!

برای گوشی دوستان دیگر راهنمایی کنند

ehso0on
17-02-2011, 15:29
ممنون دوسته عزیز. من اون قسمت که گفته ip config یه آی پی لوکال بزارید رو متوجه نشدم کجا باید این کارو بکنم!!

ehso0on
17-02-2011, 18:30
مشکل حل شد!
مشکل firewall بود!