PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه کار خاص (استفاده از فناوری Sterio Vision در تری دی)

keyvan20000
15-02-2011, 16:05
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه امروز می خوام به مطلب بگذارم که اگه نمی دونستید بدونید که خیلی جالبه و به درد بخور. صد درصد تا حالا اسم تلویزیونهای تری دی و تصاویری تری دی و عینک تریدی به گوشتون خورده نه امروز می خوام بررسی کنم این فناوری چیه و در CG ازش استفاده کنیم

هر چیزی در دنیای واقعی دارای سه بعده طول - عرض - قطر که هرچند وقتی با دوربین معمولی از یه جسم عکس می گیریم همونطوری ثبت می شه (مثل استفاده از نرم افزار تری دی) ولی در واقع نمی تونیم اونو کامل تری دی ببینیم برای این که بشه این طور دید باید از تکنولوژی Sterio Vision استفاده کرد.
در این روش عکاسی ما با دو دوربین از یک سوژه یا محیط عکس برداری می کنیم تا به اصطلاح دیدی دو چشمی ایجاد کنیم که بعد از تهیه تصاویر باید اونها رو با هم تلیفق کنیم و البته برای دیدن تصاویر باید از فیلتر قرمز-آبی استفاده کنیم (همون عینک تری دی)بشتابید ارزان تر از همه جا!!:27::19:
ببخشید اشتباه شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب که البته به راحتی می شه بجای عینک از همون طلق هایی که تو تایپ و تکثیری ها برای سیمی استفاده می کنن استفاده کرد من که استفاده کردم کاملاً جواب داد خیالتون راحت اتفاقاً عینکشو هم دارم هیچ فرقی نداره.

خب بریم سراغ آموزش تهیه تصویر دوگانه از یه جسم :
در این نوع عکس برداری باید با استفاده از دو دوربین با یک کیفیت و یک اندازه (resolation) استفاده کرد و در فاصله ای معین و در یک راستا از سوژه عکس گرفت و فاصله بین دو دوربین بستگی به فاصله بین سوژه و دوربین ها دارد. (تمام عکس ها و آموزش های مورد نظر پیوست شده)

بعد که عکس تهیه شد باید با نرم افزار z-Anaglyph اون دو تا عکسو تلفیق کنیم که این رو هم پیوست کرده + آموزشش حجمی هم نداره

بعد که عکس تهیه شد با چشم معمولی تار دیده می شه یعنی کنار هر جسمی یه تصویر شبه گونه قرمز وجود داره که باید از فیلتر استفاده کنیم تا درست بشه

(نرم افزار + آموزش کامل + دو تا تصویر سه بعدی که باید با فیلتر دید)

امیدوارم بهره برده باشید منتظر نظرات گرمتون هستیم . بای :27:
لینم تصحیح شد امیدوارم دوباره خراب نشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

.:PAR3A:.
15-02-2011, 16:26
سلام...
دوست عزیز ما لینکی ندیدیم...
راستی یه چیزی هم بگم که در صورت رندر با Activeshade وی ری 2 میتونید خودتون بدون هیچ زحمتی فقط با انتخاب یک
گزینه هر نوع تصویر 3بعدی آناگلیفی رو درست کنید (قرمز و آبی - قرمز و سبز - چند تا دیگه هم بود نیدونم چی بود :دی)

keyvan20000
15-02-2011, 17:41
لینک گذاشته شد شرمنده

راستی وی ری من ورژن 1.5 هست اینکه می گید تو وی ری 2 هست تو 1.5 نیست؟ اگه می شه ورژن 2 وی ری رو قرار بدید ممنون حتماً گفته شما رو امتحان می کنم :11:

.:PAR3A:.
15-02-2011, 19:25
سلام...
نمی دونم ولی گمان نکنم توی وی ری 1.5 باشه...
توی وی ری 2 هم خودم هنوز امتحان نکردم...
لینکشم توی بخش پلاگین ها و ابزار کمکی هست...

3d-meysam
16-02-2011, 22:57
لینک خرابه، درستش کن .........

pezhmax
17-02-2011, 20:35
این که دو سه سالی هست تو مایا اضافه شده. صد در صد تو بقیه نرم افزارها هم یا
تو خودشون به صورت مستقیم یا با پلاگین میشه تصاویر استریو ایجاد کرد.